Сьогодні український споживач має змогу самостійно обирати собі постачальника газу і в результаті отримати дешевший газ. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила енергетичний експерт Марія Яковлєва.
«До 1 січня 2015 року населення не було кваліфікованими споживачами. Термін «кваліфіковані споживачі» введено згідно з імплементацією Другого енергопакету і ця імплементація відбилася в законі про функціонування ринку природного газу, який нещодавно ухвалено парламентом. Тобто, коли населення було некваліфікованим споживачем, був призначений державою постачальник газу за регульованим тарифом. Це були облгази. Але є ще одна категорія — це незалежні постачальники за нерегульованим тарифом. Тепер і вони можуть пропонувати населенню як кваліфікованому споживачу свої послуги в постачанні. А споживач тепер має право вибирати собі постачальника сам. Це не залежить від того, маєш ти лічильник чи ні. Тепер обмежень немає», — зазначила експерт.
За її словами, на сьогодні вже є досвід у Києві, коли незалежна компанія-постачальник пропонує необхідні обсяги газу населенню на 10% дешевше, ніж Київгаз.
«Сьогодні ціна газу для населення 7,1 грн за кубометр. Тобто на 100 кубах населення матиме знижку близько 700 гривень. Особливо це стосується тих, хто має котельне обладнання. В опалювальний сезон це буде суттєва економія», — зазначила Яковлєва.
При цьому вона додала, що закон «Про ринок газу» з 1 жовтня цього року зобов'язує всіх постачальників мати свої офіційні сайти.
«Там можна буде побачити всіх ліцензіатів. Зараз це все є на сайті НКРЕ. Це буде електронна база, де можна побачити постачальника, транспортувальника, свої ліміти. Ми переходимо на європейські стандарти. Таку базу всіх учасників ринку треба було створити вже давно. Це означає, що насправді ми потроху пробуємо народжувати ринок газу в Україні. Але монополія однозначно буде чинити опір, тому що їй це не вигідно», — говорить енергетичний експерт.
При цьому Яковлєва додала, що промислові підприємства вже давно працюють з незалежними постачальниками і завдяки конкуренції можуть отримати реальну ціну.
«Тому з часом населення теж буде мати змогу отримати нормальну ціну. Коли є конкуренція, люди будуть отримувати послуги за нижчими цінами. Але треба буде міняти вже нові закони. Тому лобісти зміцнюють існування монополії. З цим — проблема», — зазначила експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.