Ось 10 найбільш руйнівних звичок для нашого мозку:
1. Звичка не снідати.
Ця звичка безпосередньо пов'язана зі здоров'ям. Зокрема, призводить до набору зайвої ваги. Цілком можливо, відмова від ранкового прийому їжі призводить до того, що наш організм відчуває стрес від голодування, а це, в свою чергу, негативно позначається на процесі метаболізму.
2. Звичка переїдати.
Енергія, що надходить в наш організм з їжею, необхідна для нормального розвитку і роботи м'язів, органів, тканин і клітин. Кількість калорій, необхідних людині в добу, може відрізнятися в залежності від віку людини, його зростання, статі, ваги і фізичної активності протягом дня.
Нерозтрачені калорії запасаються організмом на майбутнє у вигляді жиру. Це може привести до ожиріння, підвищення рівня холестерину, кров'яного тиску і ризику серцево-судинних захворювань.
3. Куріння.
Куріння стало однією з найпопулярніших шкідливих звичок. Це причина багатьох смертей, але її цілком можливо усунути.
Куріння збільшує ризик хвороб дихальної та серцево-судинної систем, раку. Вчені стверджують, що в одній сигареті міститься більше 4000 різних компонентів, більшість з яких токсичні. Деякі є канцерогенними, збільшуючи ризик онкологічних захворювань.
4. Споживання цукру і цукровмісних продуктів у великій кількості.
Цукор може не тільки привести до ожиріння, але і негативно вплинути на стан здоров'я в цілому.
Зайвий цукор в вашому організмі не обов'язково тут же використовується для вироблення енергії. Він може бути перероблений в тригліцериди. Це особливий вид жиру, який відкладається на тілі. Солодкі напої (наприклад, газована вода) особливо підступні. Ними неможливо напитися. З кожним ковтком вам хочеться все більше і більше.
Цукор, який ви споживаєте з їжею, надходить у кров. Чим більше цукровмісних продуктів ви споживаєте, тим більше нестабільним буде рівень цукру. Споживання цукру в великій кількості може негативно позначитися на імунній системі, відповідно, на здатності організму боротися з різними вірусами та інфекціями.
5. Звичка дихати забрудненим повітрям.
Найголовніший споживач кисню в організмі - наш мозок. Вдихаючи забруднене повітря, ми позбавляємо його необхідної кількості кисню. Забирайтеся якомога частіше на природу, де можна дихати чистим повітрям.
6. Звичка недосипати.
Ви здивуєтеся, але хронічне недосипання дійсно може надзвичайно негативно позначитися на вашому здоров'ї, здатності нормально функціонувати і на вашому стані в цілому. У повсякденному житті ми часто відчуваємо стрес, що може призвести до безсоння. Деякі люди жертвують сном заради роботи або якихось інших повсякденних обов'язків. Але варто усвідомити, що недолік сну призводить до тяжких для організму наслідків, які ми спочатку навіть не усвідомлюємо.
У короткостроковій перспективі недолік сну може призвести до таких наслідків:
Проблеми з концентрацією уваги. Нездатність нормально функціонувати протягом дня.
Проблеми з пам'яттю. Порушення когнітивних процесів.
Проблеми в стосунках.
Низька якість життя.
7. Звичка накриватися ковдрою з головою під час сну.
Негативний вплив цієї звички було доведено в одному досліджень. Дослідники прийшли до висновку, що звичка спати з головою під ковдрою підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і різних видів деменції. Причиною всьому є недолік кисню, що надходить в мозок під час сну.
8. Звичка змушувати мозок посилено працювати під час хвороби.
Старанна робота або навчання під час хвороби можуть значно знизити продуктивність мозку. Наш мозок надзвичайно гостро реагує на різні хвороби або будь-якої іншої шкоди організму на фізичному рівні. Це може привести до плачевних наслідків, особливо, коли ми змушуємо мозок працювати на знос під час хвороби.
9. Звичка не думати.
Думати і міркувати про щось - це відмінний спосіб тренувати наш мозок. Якщо ми робимо це рідко, наш мозок може почати деградувати.
10. Звичка постійно мовчати.
Спілкуючись і обговорюючи наші почуття і емоції, ми змушуємо мозок думати, формулювати думки і висловлювати їх. Чим менше ви спілкуєтеся, тим більше «замикаєте» свої думки всередині. Ви як би самі садіть себе в камеру довічного ув'язнення. Висловлюйте свої думки та емоції, коли це вам необхідно. Повірте, це позитивно позначиться на вашому здоров'ї в цілому.