Брак сну пов'язаний із величезною кількістю негативних наслідків для здоров'я людини. Нещодавно вчені з Університету Пенсільванії назвали ще одну причину, з якої людям слід дотримуватися рекомендованої норми сну.
Виявилося, що дорослі люди, які сплять приблизно по шість годин на добу, більше за інших ризикують отримати легке зневоднення (або дегідратацію) організму.
Виникнення такого стану може бути пов'язано з особливим гормоном, який регулює кількість води в тілі, зокрема, збільшує реабсорбцію (тобто підвищує концентрацію сечі і зменшує її обсяг) в протоках нирок.
Фахівці вивчили інформацію про здоров'я 20 тисяч дорослих людей, що проживають у США і Китаї. Як говорить провідний автор недавнього дослідження Ашер Розингер (Asher Rosinger), якщо людина спить уночі тільки шість годин, це може позначитися на регулюванні води в організмі.
"Якщо ви прокинетеся раніше ніж треба, ви можете пропустити час [в кінці циклу сну], коли виділяється найбільша кількість гормону, що викличе порушення в регулюванні води", - додає він.
У прес-релізі дослідження уточнюється, що зневоднення негативним чином позначається на багатьох системах і функціях організму, включаючи пізнавальну здатність, настрій і фізичну працездатність. Так зване хронічне зневоднення може призвести до більш серйозних проблем: підвищеного ризику виникнення інфекцій сечовивідних шляхів і каменів у нирках.