counter

Анна Дерев'янко: Зараз в Україні золотий час для молодих стартапів

Анна Дерев'янко: Зараз в Україні золотий час для молодих стартапів

Про те, чому рейтинги бізнесу не впливають на бізнес-клімат, про бум молодих стартапів в Україні та чи задоволені в ЄБА співпрацею з урядом, говоримо з Виконавчим директором Європейської Бізнес Асоціації Анною Дерев’янко.

— У серпні-вересні Європейська Бізнес Асоціація спільно з Dragon Capital провела опитування серед компаній з іноземним капіталом. За його результатами, 50% іноземних компаній планують збільшувати інвестиції в бізнес в Україні наступного року. На чому базується цей оптимізм?

— Дослідження виявило, що більшість іноземних інвесторів дійсно доволі оптимістично налаштована щодо динаміки зростання бізнесу та з певною надією дивиться у майбутнє.

На мою думку, така ситуація здебільшого пов’язана з низкою позитивних перетворень, які мають місце останнім часом. Зокрема, йдеться про лібералізацією валютного ринку та порівняну стабільність економічної ситуації в країні впродовж останнього півріччя.

Так, реформи просуваються повільніше, ніж ми б цього хотіли, однак активна та свідома бізнес-спільнота все ж таки відчуває готовність влади взаємодіяти й дослухатися до голосу бізнесу.

— Наскільки сприятливим є інвестиційний клімат в Україні? На якому рівні варто чекати притоку інвестицій у 2017 році?

— Цього року, під час дослідження Індексу інвестиційної привабливості, ми запитали топ-менеджерів наших членських компаній про їхні економічні настрої у першому півріччі 2016 року. Отже, у липні позначка індексу сягнула лише 2,88 (з п’яти можливих балів).

Однак, якщо ми порівняємо з останнім кварталом 2015 року, коли індекс дорівнював 2,57 бала, цьогорічний результат, вочевидь, свідчить про певне покращення ситуації.

Звичайно, інвестори не в захваті  від економічної ситуації в країні, та попри це деякі з них все одно планують нарощувати капітал у 2017 році, зокрема і людський. Це, безумовно, є позитивним сигналом для потенційного пожвавлення ділової активності в державі у 2017 році. А відтак і притоку нових інвестицій та розгортання інвестиційних проектів. За нашими даними, 45% опитаних директорів великих компаній планують інвестувати наступного року.

— Уже рік в Україні діє зона вільної торгівлі з ЄС. Який вплив це має на український бізнес?

— Зона вільної торгівлі з ЄС – це шанс для українського бізнесу заявити про себе. Угода має стати стимулом для виходу на нові ринки більш високого рівня, підняття планки, а також покращення якості  продуктів та послуг, аби гідно конкурувати з європейськими колегами. Ще більшої актуальності набула ця опція для нових українських стартапів та молодих виробників з огляду на тренд стрімкого розвитку креативного малого бізнесу в Україні. Саме тому в рамках Асоціації діє два цікавих проекти: платформа для розвитку малого та мікробізнесу Unlimit Ukraine та Enter NewMarkets – ініціатива, започаткована спільно з Центром підтримки експортерів, яка спрямована на підтримку членських компаній Асоціації, зацікавлених у розширенні власного бізнесу та виході на європейські ринки.

Ми розуміємо, що процес імплементації та приведення норм законодавства до вимог та стандартів країн ЄС є досить складним та потребує часу, але вже зараз ми можемо робити маленькі кроки назустріч великим горизонтам.  

— Із жовтня електроенергія для промислових споживачів в Україні подорожчає на 10%. Чи може таке зростання відбитися на вартості товарів?

— Експерти Асоціації відзначають, що це вже третє підняття тарифів для промисловості (непобутових споживачів) з травня 2016 року.

Безумовно, підвищення тарифу на електроенергію не може не вплинути на вартість продукції, яку виробляють підприємства, які закладають частку споживання електроенергії у собівартість товарів та послуг. Більш того, високий тариф потенційно позначиться і на ціні базових продуктів харчування, адже багато компаній використовують електроенергію безпосередньо в процесі виробництва. Але приведення тарифів до ринкового рівня - хоч і непопулярна, але потрібна дія.

— Як загалом можете охарактеризувати роботу уряду нинішнього складу? Чи є реальні зрушення у реформуванні країни? Яких рішень чекає бізнес від урядовців?

— Ми досить активно взаємодіємо з урядом та можемо відмітити відкритість та готовність колег до співпраці. Все частіше наші пропозиції лягають в основу важливих законопроектів, а питання у різних секторах бізнесу вирішуються набагато швидше.

Наприклад, ціла низка побажань від бізнес-спільноти Асоціації зараз входить до нової редакції проекту податкової реформи, нещодавно було знято цінове регулювання на соціально значущі продукти.

Відкритими до діалогу є колеги з Міністерства фінансів та ДФС, Міністерства аграрної політики та продовольства… Зараз бізнес чекає від державних органів влади більш рішучих дій у напрямі боротьби з корупцією, судової реформи, усунення колізій у законодавстві, а також побудови якісної системи управління державою тощо.

— Днями віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що Україна піднялася з 87-ї на 83-тю сходинку у рейтингу Doing Business. Тоді як згідно з рейтингом конкурентоспроможності, який складає Всесвітній економічний форум, наша країна опустилася з 79-ї на 85-ту сходинку. Чи впливають такі рейтинги на бізнес-клімат в Україні?

— Насправді ці показники є досить умовними, і при цьому позиції у двох вищезгаданих рейтингах майже збігаються, тобто ми коливаємося між 83 - 85 місцями. Якщо ми ставимо завдання бути в першій двадцятці країн, то ми здійснюємо рух досить повільно.  Місце в рейтингу певним чином впливає на рішення бізнесменів інвестувати, адже разом з макроекономічною статистикою та оцінкою політичних ризиків свідчить про ситуацію в країні. А от на бізнес-клімат місце в рейтингу не впливає, швидше, навпаки. Тож варто зосередити зусилля на підвищенні якості законодавства та його застосуванні на практиці, плюс приборкати корупцію, щоб думка бізнесменів, які працюють в Україні, змінилася на краще, а це, в свою чергу, вплине і на місця України в міжнародних рейтингах.

Тетяна СтецьПереглядів: 5344

Інші важливі новини і публікації
Жахливе ДТП під Києвом стало першою резонансною аварією після скасування Зеленським покарання за п'яну їзду
Жахливе ДТП під Києвом стало першою резонансною аварією після скасування Зеленським покарання за п'яну їзду
ДТП на Старообухівській трасі, яка сталася вчора під Києвом, стало першим резонансним в Україні після того, як....
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Люди цих Знаків Зодіаку долають безліч перешкод на своєму шляху Їхнє життя повне випробувань, а дорога до щаст....
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Раціон багато в чому впливає на здоров'я і самопочуття Тому вибору продуктів потрібно приділяти підвищену уваг....
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Тіна Кароль продовжує ділитися своїм квітковим річним настрій в своєму instagram-профілі, публікуючи кадри з ф....
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Переможець шоу "Х-Фактор" 2013 року Олександр Порядинський кардинально змінив імідж Схудлий, помітно доросліши....
більше матеріалів


/-0,20878505706787-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top