counter
Стрічка новин
Вибрати все
4 Жовтня
Всі новини...

Оксана Продан: Конвертцентри існують, бо в податковій досі зберігається корупція

Оксана Продан: Конвертцентри існують, бо в податковій досі зберігається корупція

Уряд пропонує наступного року збільшити акцизні збори та рентні ставки, щоб забезпечити 25 млрд грн додаткових надходжень у дохідну частину бюджету. Чому від цього постраждають місцеві бюджети? Про новий "антикорупційний" проект змін адміністрування податків та про конвертаційні центри, які досі існують завдяки корупції у податковій, в інтерв'ю АСН розповіла народний депутат України, член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Оксана Продан.  

  - Які основні податкові новації уряд планує запровадити наступного року?  

- Треба розділити питання на дві частини. По-перше, це той проект, який уряд вже вніс під бюджет на 2017 рік. Там ідеться про наміри уряду збільшити акциз та ренту. Це точкові зміни, щоб забезпечити 25 млрд грн додаткових надходжень у дохідну частину бюджету. Це один блок податкових новацій.

Є й інший блок, підготовлений Міністерством фінансів та відпрацьований з експертами та депутатами. Я його особисто називаю антикорупційним проектом, який "чистить" адміністрування податків в усіх сферах. Якщо ми говоримо про корупційний ПДВ, то в цьому проекті пропонується єдиний реєстр, який забезпечить реально автоматичне відшкодування для усіх підприємців. Тоді ПДВ буде автоматично відшкодовуватися. Бо сьогодні є електронне декларування ПДВ та "скрутка" йде з ходу.

Щодо податку на прибуток так само виписується механізм, наприклад передбачено всього 4% амортизації податку на прибуток. Це прозоре та набагато легше адміністрування. В цілому загальні норми адміністрування спрощуються. Тому ось цей проект Мінфіну, який ще не внесено до Верховної Ради, не передбачає зміни ставок, його не можна назвати "сумашедшею реформою", насправді він є антикорупційним. Він спростить для бізнесу адміністрування. Зробить зрозумілою та прогнозованою податкову базу для бізнесу.  

- Це не новий Податковий кодекс? Чому й досі не внесено проект Податкового Кодексу, хоча Кабмін обіцяв підготувати Бюджет на 2017 рік на новій податковій базі?  

- Це не новий Податковий кодекс, але це нові та прозорі умови адміністрування податків, які пропонує Мінфін. Чому уряд не вніс бюджет на новій податковій базі? Треба розуміти, що уряд все ж таки вніс бюджет зі змінами, які змінюють податкові ставки, щоб забезпечити дохідну частину бюджету. А новий, "великий" проект, який ще не внесено, він не змінює бази, не змінює ставки, але робить прогнозованою завтрашню податкову базу. Цей проект дає можливість змін до Податкового кодексу, які, я сподіваюся, будуть внесені наступного тижня. Принаймні так обіцяє Кабмін.

Ці зміни дають можливість бізнесу реально працювати, спланувати доходи та витрати, і завтра у податківців не буде механізму збільшити мені базу, викинути якісь витрати, додати доходи. Це забирає такі повноваження у податківців.  

- Економічні експерти щороку дають невтішні оцінки щодо тіньового рівня української економіки. Деякі називають 40-50% тінізації економіки. Які основні причини цього?   

- Я чула і страшніші цифри! Я точно розумію, що рівень тінізації економіки якщо і зменшився, то не сильно. Я не називатиму цифри. Хоча насправді я чула страшніші цифри для нашої економіки, повторюся. Чому так відбувається? Тому що немає впевненості у бізнесменів у тому, що правила для усіх зрозумілі, що завтра теж для всіх зрозуміле. Люди бояться, немає довіри до політиків. Зміни до Податкового кодексу, я думаю, допоможуть детінізувати економіку.  

- Майже щотижня в Україні викривають хоча б один конвертаційний центр. Що має зробити податкова, щоб припинити їх роботу?  

- Що має зробити влада, щоб не було сенсу в конвертаційних центрах? Я можу сказати, по-перше, що конвертаційні центри без співучасті фіскалів працювати не можуть. Це однозначно. І якщо десь щось викривається, то однозначно хтось і десь займався використанням службового становища. Це як мінімум. Без фіскалів конвертація не відбувається.

По-друге. Як ліквідувати сам сенс таких центрів? Нам треба працювати легко та прозоро. Нам треба працювати легально та дешево. Коли легально працювати буде дешево, тоді не треба буде займатися злочинами. Тоді не потрібні будуть конвертаційні центри.  

- У ЗМІ неодноразово з'являлася інформація, що за часів Януковича фіскали Клименка взяли під свій контроль конвертаційні центри. При цьому вимагаючи, щоб 7% від операцій сплачували до бюджету. Як це відбувається зараз?  

Ви самі щойно посилалися на те, що ця інформація постійно з'являється. "Зловили - догнали - перегнали - ліквідували - викрили". Це значить, що корупційна складова в роботі фіскальної служби до цього часу зберігається. Знаєте, коли говорила, хотіла сказати три дієслова в різних часах. А потім думаю: все-таки ні, я скажу тільки в теперішньому часі. Будемо сподіватися, що і зміни до Податкового кодексу у частині адміністрування зроблять невигідними злочини у частині конвертації.  

- Як ви ставитеся до того, що Державна фіскальна служба пропонує скасувати акциз з роздрібного продажу нафтопродуктів, але при цьому синхронно підвищити ставки основного акцизу на бензин, дизель та скраплений газ? Наскільки корисною є ця ініціатива та до чого може призвести?  

Це називається не скасувати акциз, а забрати в органів місцевого самоврядування ті нещасні 5%, від яких вони так тішаться. Сьогодні місцеві органи самоврядування отримують ці 5% у свої бюджети. Якщо є пропозиція відмінити цей акциз, це насправді говорить про те, що ці кошти будуть зібрані на рівень державного бюджету. З іншого боку, буде збільшено ставку. Якщо акциз з роздробу був зрозумілий, то тут це просто збільшення ставки, збільшення податкового навантаження, за яке будемо платити усі ми. Бо що таке акциз? Це непрямий податок, за який у результаті сплачують усі покупці.

Анна Стешенко



Переглядів: 2598


Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Вампір чи донор? Визначаємо свій тип енергетики
Вампір чи донор? Визначаємо свій тип енергетики
Всі ми різні У нас різний світогляд, особисті якості та спосіб життя
Енергетичні вампіри: ознаки та способи захисту
Енергетичні вампіри: ознаки та способи захисту
Енергетичні вампіри – це люди, які насильно викачують енергію та сили в іншої людини Вони серед нас і з часом ....
Як стати енергетичним вампіром
Як стати енергетичним вампіром
Є поширена думка про енергетичні вампіри, згідно з якими ці люди здатні лише поглинати енергію людей, виводячи....
Енергетика людини: шульги і правші
Енергетика людини: шульги і правші
Супереки про те, хто краще, шульга чи правша, точаться донині Ми настільки різні, що іноді не можемо зрозуміти....
Кармічний обов'язок: що це і як визначити його за датою народження
Кармічний обов'язок: що це і як визначити його за датою народження
Багато людей вірять у карму — якийсь еквівалент долі Це не просто так, адже вчення про карму виходить із східн....
більше матеріалів


/-0,20481991767883-/ /-pc-/
Top