Зеленський висловив свою позицію щодо участі фашистської росії у саміті світу, наголосивши, що будь-які мирні та справедливі ініціативи, запропоновані іншими країнами, зустрінуть опір з боку країни на болотах і та зробить усе можливе, щоб заблокувати їх прийняття, що робить увесь саміт безглуздим.
Україна не хоче, щоб Росія знищила єдину заможну на сьогоднішній день дипломатичну ініціативу після закінчення війни. Про це Зеленський сказав в інтерв'ю Хьюго Траверс (HugoDécrypte).
Президент зазначив, що Україна має сумний досвід спілкування з країною окупантом у ході численних зустрічей, у тому числі в рамках Мінського процесу та нормандських форматів, де росія часто перешкоджала прийняттю мирних рішень.
"Усі ініціативи мирні, які будуть справедливі, які будуть запропоновані – Росія зробить все, щоб їх не існувало. Ми це перевірили на сотнях зустрічей – понад 100 зустрічей було у Мінському процесі під час нормандських форматів", – наголосив він.
Однак Зеленський висловив оптимізм щодо результативності майбутнього саміту світу та сподівається на досягнення угод щодо трьох пунктів Української формули світу. Він також висловив упевненість у тому, що сильні країни зможуть домогтися політичного прийняття фашистською росією подібних рішень, подібно до того, як це сталося із зерновою ініціативою.
"Якщо весь світ домовиться, що це справедливо, потім ми знайдемо формат, як зробити так, щоб на це пішла росія. Я в цьому впевнений, що будуть сильні країни, які можуть дотиснути політично Російську Федерацію. Так було вже із зерновою ініціативою", - сказав гарант.
Наприклад, Зеленський навів зернову угоду, яка проіснувала не довго, тому що посередниками були лише ООН та Туреччина. У випадку ж із самітом світу на боці України може бути до 100 країн світу – якщо вони бачитимуть, що Українська формула світу справедлива, то зможуть тиснути на Росію фашистську для її реалізації.
"Якщо після першого саміту ми вийдемо з розумінням, що ми маємо пункти, за якими ми всі разом сходимося, це говорить про те, що й інші пункти щодо закінчення війни ми можемо доопрацювати, якщо за столом дійсно будуть країни, які хочуть миру і вимагають від Росії справедливого світу. Тоді підготується документ із усіма вирішеними питаннями, з усім нашим баченням, і знайдеться момент, як і хто обговорюватиме це з представниками ворога", – резюмував президент.