"Розгульне" життя українських пенсіонерів
Кінець року традиційно несе нам будь-які зміни. Вся країна готується зустрічати новий рік, сподіваючись на краще. Всі ми чекаємо, що обов'язково щось зміниться, і зміниться на краще. І ось, цей момент настав! Починаємо отримувати "подарунки" від держави.
Серед перших щасливчиків, на яких чекають поліпшення умов життя - пенсіонери. З 1 грудня законом про держбюджет України підвищено пенсії. Підвищено аж на 80 грн. Оце пощастило так пенсіонерам! Напевно, стіл зможуть накрити святковий. Є на що "гульнути" у році, що минає.
При цьому повідомляється, що мінімальна пенсія зросте на 9,3% – з 1769 до 1934 грн. Водночас, інфляція запланована Кабміном на рівні 7,3%. А ось Нацбанк прогнозує зростання цін на 9,6%. Ну а що? Все чесно! На 9,3% пенсії збільшили, а ціни на 9,6%.
Що таке 1934 гривні у наші дні? Що купити за ці гроші? Як на них прожити цілий місяць самотньому старому? Ті, хто має дітей, онуки та допомогу виживають ще більш-менш. А скільки у нас покинутих старих людей по всій країні? Про них хто подбає? Чомусь вони свого часу дбали про нашу країну, відновлювали її після війни, піднімали промисловість, налагоджували сільське господарство. Тільки зараз про них усі забули. Їхня єдина надія була на допомогу від держави. А що держава? Держава допомогла! Допомогло аж на 80 грн.
Цікаво, чи хоч один чиновник, депутат, міністр України пробували хоч місяць прожити на такі гроші? При цьому не забуватимемо, ці гроші не тільки на "поїсти", а також на оплату комунальних послуг. З нинішніми тарифами ЖКГ доросле та працездатне населення країни влазить у борги, а що говорити про людей похилого віку з мінімальною пенсією? Їм із чого платити комуналку?
Звичайно, можна обурюватись і говорити: "Потрібно було раніше працювати так, щоб отримувати не мінімалку, самі винні". Можна, можливо. І певною мірою це буде правильно. Але те, що було, вже не зміниш. Із загальної кількості пенсіонерів України 37% на сьогоднішній день отримує мінімальну пенсію. Ці 37% що не люди? Чи не громадяни нашої країни? Їм допомога не потрібна? Чи можна забути про них?
Якось це все бридко. Бридко і гидко. Ми – найбільша країна Європи. Ми розвиваємося, йдемо в ногу з часом, винаходимо нові технології, проводимо дослідження у сфері медицини, робимо нові наукові відкриття, а утримувати своїх людей похилого віку не можемо. Точніше не "не можемо", а просто "не хочемо". Ці люди вже не потрібні владі, вони вже не цікаві, їхній "термін придатності" добігає кінця. Мабуть, тому нікому до них немає справи.
Шановні депутати Напередодні закінчення 2021 року від імені всіх звичайних громадян нашої країни хочеться побажати Вам лише одного. Живіть так само, як і ми. І нехай у Вас все буде добре, як і у нас!