counter
Стрічка новин
Вибрати все
25 Квітня
24 Квітня
23 Квітня
Всі новини...

Анна Грегорі

Рейдерство як загроза інвестиціям

13:08, 07.07.2021

Рейдерство як загроза інвестиціям

Як представник бізнесу, не на словах знаю, що таке рейдерство. А тому хотілось би кілька слів сказати про цю проблему, яка до сьогоднішнього дня залишається актуальною і нікуди не поділася.

За останні роки рейдерство в Україні не те що не подолано – його стало більше. Про це свідчить статистика платформи «Опендатабот». Одразу оговорюсь, що даний реєстратор фіксує далеко не всі випадки рейдерства в Україні. По-перше, чимало жертв свавілля не звертаються до правоохоронних органів. А по-друге, не всі правопорушення реєструються за так званими рейдерськими статтями.

Так ось, згідно з даними «Опендатабот», за останні п'ять років кількість рейдерських атак в Україні зросла в три рази, і продовжує зростати щороку. Найпоширеніші види рейдерства – підроблення документів, протиправне заволодіння майном і протидія господарській діяльності.

Якщо говорити в розрізі регіонів, то за останні роки найбільше рейдерських атак зафіксовано в Києві, а також у Київській, Харківській і Дніпропетровській областях.

Окрім того, що в Україні почастішали випадки рейдерства, є ще одна не менш важлива проблема. Це кількість кримінальних справ, які передаються в суди. Наприклад, у 2019 році лише 30% справ про незаконне заволодіння чужого майна були передані до суду. У 2020-у – 45%. Загалом щороку до суду доходить менше половини рейдерських справ.

Ситуація складна і, відверто кажучи, не вселяє оптимізму. Втім, не безнадійна. У 2019 році ВРУ ухвалила законопроєкт №1056-1 про боротьбу з рейдерством. У ньому є, як мінімум, дві позитивні норми. Тепер: 1) усі реєстраційні дії, які стосуються майна, проводяться тільки в межах міста або області, що зв’язує руки рейдерам, які працюють по Україні через одного нотаріуса; 2) державний реєстр повідомляє власника про всі реєстраційні дії.

Наразі антирейдерський закон не виконав свою місію. Це, зрештою, підтверджують дані International Property Rights Index, згідно з якими у 2019 році за якістю системи захисту права приватної власності Україна посіла 109 місце зі 129 досліджуваних країн.

Часто рейдери діють у змові з правоохоронними органами. Аби посилити тиск на власників бізнесу і змусити їх відмовитися від своїх претензій у ході розгляду справ про рейдерство в адміністративних і господарських судах, проти жертв «наїзду» заводять кримінальні провадження.

Як захиститися від рейдерських атак? З цього приводу Міністерство юстиції і приватні юридичні компанії дають багато порад. Не рідко такі поради бувають справді дієвими. Але важливо розуміти, що більшість рейдерських захоплень починаються з отримання судового рішення, яке «легалізує» нового власника. Тому я абсолютно переконана, що без глибинної судової реформи рейдерство в Україні не буде подолано.

Ми всі хочемо, щоби в Україні розвивалося підприємництво, щоби приходили інвестори, які не будуть боятися реєструвати у нас компанії. Але цього не станеться, поки суди не будуть захищати бізнес від спроб «наїхати», «віджати», «перереєструвати». Тому формула економічного розвитку дуже проста: справедливий суд – рейдерство = інвестиції.

Довідка. Анна Грегорі впродовж 15-ти років була директором компанії «DTZ», яка створила ринок комерційної нерухомості в Україні. Завдяки її зусиллям в ринок нерухомості були залучені перші великі інвестиції. Також за посередництва Анни Грегорі був здійснений перший контракт AT&T в країні.

Бізнес-вумен володіє девелоперською компанією і підприємством з виробництва пінобетону, є власником великого пакету акцій і головою Наглядової ради Броварського заводу пластмаси (БЗП). Серед акціонерів БЗП також є нерезиденти, які стали інвесторами в рамках реалізації розробленої групою американських спеціалістів під керівництвом Анни Грегорі Програми стратегічного розвитку заводу. Один з ключових акціонерів БЗП - громадянин США Яків Дов Блайх.

 

 

 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 40



Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Гороскоп на 25 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 25 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні може бути днем, коли вам варто виявити більше терпіння та витримки ....
Любовний гороскоп на 25 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 25 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та енергія будуть на високому рівні, що зробить вас....
Сон у ніч з 24 на 25 квітня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 24 на 25 квітня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
25 квітня о 22:19 розпочнеться 18-й місячний день Фаза Місяця – спадна
Гороскоп від Павла Глоби на 25 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп від Павла Глоби на 25 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Павло Глоба 25 квітня 2024 року радить виявляти обережність, контролювати свої емоції та дії, оскільки необдум....
Гороскоп від Анжели Перл на 25 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп від Анжели Перл на 25 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Четвер, 25 квітня 2024 року, був оголошений відомим астрологом Анжелою Перл днем чудес та вигідних пропозицій ....
більше матеріалів




/-0,25695610046387-/ /-pc-/
Top