Партійне будівництво в умовах кризи і політична конкуренція
Почну з того, що Політична партія в перекладі з грецького означає - «мистецтво управління державою», лат. pars - «частина». Це об'єднана група людей, яка ставить перед собою мету опанувати політичною владою в державі або взяти в ній безпосередню участь через своїх представників в органах державної влади і місцевого самоврядування. Історично так склалося, що в розвинених демократичних країнах на відміну від диктаторських режимів присутня яскраво виражена політична конкуренція яка забезпечується поєднанням декількох необхідних умов.
Це реальна багатопартійність - свобода створення і рівні можливості для діяльності політичних партій, вільні і чесні вибори, свобода проведення публічних акцій і політичний плюралізм в ЗМІ. При цьому важливо відзначити, що у всіх країнах, які вважаються демократичними, присутні всі перераховані умови. У демократичних країнах політична конкуренція забезпечується поєднанням декількох необхідних умов.
Світові партійні системі
Щодо партійних систем їх в світі є велика різноманітність, є приклади і безпартійних країн, це абсолютні монархії, такі як Оман, Об'єднані Арабські Емірати, Йорданія.
Диктаторським режимам притаманні однопартійні системи, яскравий приклад націонал-соціалістична партія Німеччини і КПРС Радянського Союзу.
У сучасній Росії при наявності безлічі партій, домінуючою є пропрезидентська партія - Єдина Росія, яка має переважну більшість представників у всіх органах влади. У Білорусі, яка є президентською республікою, існують безліч політичних партії різних ідеологій і позицій, проте їх участь в органах влади незначне. Навіть великі по білоруським мірками політичні партії рідко висувають своїх кандидатів на виборах, особливо на місцевих.
У розвинених демократичних країнах, присутня або двопартійна система як в США чи багатопартійні системи.
У багатопартійних системах є кілька партій, що мають реальні шанси на широку підтримку населення. У державах, подібних Канаді і Великобританії, можуть бути дві сильні партії і третя, що досягає достатніх успіхів на виборах, щоб скласти реальну конкуренцію першим двом. Вона нерідко займає друге місце, але практично ніколи офіційно не очолювала уряд. Підтримка цієї партії може в деяких випадках переважити чашу терезів на гострому питанні в ту чи іншу сторону, таким чином, третя партія також має політичний вплив.
Для значного числа сучасних європейських демократій характерний відносно низький «прохідний бар'єр» на виборах, що дозволяє найбільш репрезентативно відобразити в парламенті поточні політичні уподобання. Як результат, в парламент проходить безліч партій, жодна з яких не володіє більшістю. В результаті переговорів між партіями складається парламентська коаліція, що володіє більшістю і приймає на себе управління державою.
Класичним прикладом є політичні системи таких європейських країн, як Нідерланди, Бельгія, Данія, Швеція, Чехія, Німеччина, Італія, Ірландія, Сербія, Латвія, Естонія, Ізраїль.
Партійна трансформація України
В Україні за період її незалежності склалася багатопартійна система, яка трансформувалася з КПРС, що також відбивається на багатьох негативних суспільних процесах. В даний час стався феномен зсуву частини старих партійних еліт і заміщення новими. В результаті до влади прийшли безліч абсолютно нових політиків, цьому приклад останні президентські, парламентські та вибори до органів місцевої влади. Незважаючи на ці зміни в Україні зберігається необхідність у посиленні партійної конкуренції.
Це обумовлено тим, що країна зберігає політичний крен у сторону партій які захищають бізнес інтереси олігархів. Тому є сенс в оновленні та вливання нових сил, політична Партія «Національна платформа» якраз і є партією нового формату. Вона об'єднує компетентних лідерів кожен зі своєї сфери, на основі центристських, християнських та демократичних цінностей і в системному підході до роботи. Загальна діяльність партії спрямована на трансформацію держави і перехід від кризового етапу в розвитку України.
Важливим моментом, є те, що в умовах соціально-економічної та політичної кризи в Україні складається ситуація, коли виникає можливість новим силам нарощувати партійне будівництво і тим самим сприятливо впливати на всі процеси. І не дивлячись на те, що нам всіляко ставили «палиці в колеса», не давали реєструвати партію, не допустили до участі у виборах до місцевих органів влади, ми продовжуємо рухатися вперед.
Йде системне партійне будівництво, реєструються партійні осередки, динамічно додаються нові члени у всіх регіонах. Формується блок ефективних рішень, впроваджуються місцеві ініціативи в регіонах, в роботі партії бере активну участь молодь і багато іншого. У той час коли всі інші партії призупинилися, ми рухаємося вперед і нарощуємо обороти.