США і ВООЗ так і не змогли знайти консенсус

Трамп продовжує звинувачувати ВООЗ в нездатності передбачити наслідки і впорається із загрозою пандемії.
У зв'язку з цим США повідомили Генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша про вихід з Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Рішення вступить чинності 6 липня 2021 року.
Саме фінансування Організації і було головною претензією Трампа. Посил полягав у тому, що Організація, яка не справляється зі своїми обов'язками, не може продовжувати отримувати фінансування. На 30 квітня заборгованість США по обов'язковим внескам становить близько 100 мільйонів доларів США. З урахуванням наслідків пандемії для США пункт про фінансові зобов'язання може ще стати причиною нових конфліктів.
Дискусії можуть виникнути і через те, що крім умов для виходу документи, підписані США, не містять положень про те, чиє рішення ставить крапку у стосунках США і ВООЗ. Американські юристи виступають за те, що правомочними будуть дзеркальні заходи і остаточне рішення за Конгресом.
Для ВООЗ втрата фінансування від США - значуща, але не критична. По-перше, США зобов'язані виконати своє зобов'язання і закрити фінзобов'язання за поточний рік. По-друге, синхронно із заявами США про вихід ряд європейських держав, Китай і окремі фонди (той же фонд Гейтса) збільшили фінансування Організації. По-третє, вихід США не забороняє окремим американським фондам, фізособам, організаціям і т. Д. Продовжувати спрямовувати фінансування ВООЗ в індивідуальному порядку. А як відомо саме добровільні внески і складають більшу частину бюджету ВООЗ.
Те, що Організація вимагає реформування - не викликає заперечень. Так, цей процес займе не один місяць, але його потрібно починати. Інакше ми ризикуємо не тільки потонути в морі бюрократизму, але і отримати ще не одну загрозу нових епідемій і пандемій.
Відносини США і ВООЗ вже давно стали напруженими. Не будемо розбирати, хто в цій ситуації правий, а хто винен. Точно можу сказати одне: постраждає третя сторона - країни зі слабкою медичної системою, для яких співпраця з ВООЗ - це можливість не тільки пережити пандемію COVID-19, а й уберегти себе від інших хвороб.
На жаль, COVID-19 все ще не переможений. Вчені з усього світу працюють над пошуком вакцин і ліків. Міжнародне співробітництво дуже важливо в цьому питанні. Чим швидше ми знайдемо вакцину - тим меншими будуть наслідки COVID-19 як для медичної системи, так і світової економіки.