counter
Стрічка новин
Вибрати все
4 Червня
3 Червня
Всі новини...
Наталія Білоус

Створення антикорупційного суду VS дострокових парламентських виборів

19:39, 02.03.2018

Створення антикорупційного суду VS дострокових парламентських виборів

1 березня 2018 року 282 народних обранців у першому читанні підтримали президентський законопроект про створення в Україні антикорупційного суду. Такий результат можна пояснити тим, що західним партнерам українська влада хоче показати, що парламентська коаліція - є і ефективно працює на благо українського народу. Тобто, натяк на те, що дострокових парламентських виборів проводити не потрібно, а всі невдоволення діючою політичною системою йдуть з вуст агентів Кремля, які дестабілізують становище в державі. До того ж це показує, що вітчизняні діячі прислухаються до порад іноземних радників, відповідно за хорошу поведінку і роботу заслуговують транш від МВФ та інші фінансові заохочення.

Безумовно, в кожній ситуації є сторона проти. Опиратися по прийняттю в другому читанні закону про антикорупційний суд будуть ті партії, які не входять до коаліції, їх мета сприяти розпуску парламенту і призначенню дострокових парламентських виборів на жовтень 2018 року. У той же час виникає питання: задовольнить Венеціанську комісію законопроект про антикорупційне суді? Формально для Венеціанської комісії закон буде красиво розписаний, однак, це не зменшить рівень корупції в Україні. Дуже мала ймовірність, що відразу після початку роботи антикорупційного суду почнуть карати представників вищого ешелону влади за зловживання службовим становищем.

Варто припустити, що до початку літніх канікул Верховна Рада прийме закон про антикорупційний суд. Швидше за все, далі почнеться підготовка до дострокових парламентських виборів (що стане приводом ми далі побачимо) і тему антикорупційного суду розглядатимуть як велику перемогу на шляху побудови європейської, правової України. Сам антикорупційний суд запрацює не раніше 2020 року. Це викликано тим, що тривалий час займає сама процедура конкурсного відбору кандидатів до Вищого антикорупційного суду. Законопроектом пропонується створити при ВККС Раду міжнародних експертів з семи членів на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює в сфері запобігання та протидії корупції. Сам же Президент зацікавлений в тому, щоб до складу антикорупційного суду увійшли старі «свої» судді, які зможуть і далі виносити політичні рішення, караючи опонентів чинної влади. Наші державники завжди можуть сказати, що міжнародні експерти перевищують вагу своєї компетенції і втручаються у внутрішні справи України. Цим законом, з одного боку, влада, нібито буде виконувати поради Заходу, а з іншого боку, антикорупційний суд доведуть до рівня неспроможності, як у випадку з НАБУ і САПУ, що продовжить роботу традиційних судів з «правильними» вироками.

Ситуація в правоохоронній та судовій системі все більше буде монополізуватися навколо Верховного головнокомандувача. Насправді, скільки не створювати антикорупційних органів, але корупцію в Україні повністю не ліквідувати. У нас більш ніж достатньо профільних структур, які можуть боротися з корупцією, чим більше ми створюємо нових антикорупційних організацій, тим збільшується шанс на «втрату» справи між інстанціями. Побутує така думка, що корупція для суспільства розцінюється, як повітря без якого не можна жити. Елементарно просто, ніколи не подолати корупцію на побутовому рівні. У ті ж навчальні та медичні заклади, в ЖКГ і інші структури громадяни самі завжди будуть носити хабарі і вважають, що це нормально. Доти, поки не буде існувати принцип невідворотності покарання, корупція процвітатиме на кожному кроці. Вирішення проблеми з корупцією має відбуватися, перш за все, на рівні свідомості, у нас цього немає. Коли в цивілізованих країнах думають, як вирішити проблему, то в Україні думають, як заробити на цій проблемі. У нашому соціумі ще дитина не народилася, але вона вже знає, де їй доведеться красти, інакше він не виживе. Тільки народ вирішує, як йому жити далі і ніякі супер іноземні консультанти Україну не врятують, якщо громадяни не закатають рука і не почнуть працювати.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 277


Інші важливі новини і публікації
Голий, з вологими кубиками. У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
Голий, з вологими "кубиками". У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
У Мережу потрапило досить пікантне відео з президентом Володимиром Зеленським Очевидно, що його зняв за силови....
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві провели унікальну операцію з видалення гігантської пухлини Її довжина - 16 см, ширина - 14 см
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Нерідко доводиться чути такі питання: «Чоловіки яких знаків Зодіаку найбільш люблячі?», «Хто найбільш холодний....
Як розпочати перестати жерти. Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
"Як розпочати перестати жерти". Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
Чоловік російської Примадонни Алли Пугачової, телеведучий Максим Галкін поділився зі своїми шанувальниками деп....
Повели в гримерку під руки. Бузовій стало погано на концерті
"Повели в гримерку під руки". Бузовій стало погано на концерті
Концерт колишньої учасниці реаліті-шоу "Дом-2" Ольги Бузової, яка в останні два роки посилено намагається спів....
більше матеріалів
/-0,2908890247345-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top