counter
Архів Повернутись назад 31 Серпня 2015
31 Серпня
Суспільство оформление ленты  У Луганській області виявлено велику схованку зі зброєю Служба безпеки України виявила два крупних арсенали зброї в районі проведення антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За попередньою інформацією, колишні військовослужбовці одного з добровольчих батальйонів планували перевезти вглиб України дві великі партії неврахованої зброї та боєприпасів. Як повідомляється, в районі села Бахмутівка Луганської області СБУ затримала автомобіль з підствольним гранатометом, тротиловими шашками, протипіхотними мінами і ручними гранатами різних типів, патронами і магазинами до автоматичної зброї. Друга партія зброї була виявлена ​​в покинутих приміщеннях заводу в селі Половинкине. У схованці працівники СБУ знайшли 33 кілограми тротилу, три автоматичних станкових гранатомета, кулемети, автомати Калашникова, сорок ручних протитанкових гранатометів, ящики з патронами до стрілецької зброї різних калібрів, гранати різної модифікації, 7 реактивних снарядів до РСЗВ «Град». За інформацією прес-служби, військовою прокуратурою Луганського гарнізону розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії.
Події В Україні стартують військові навчання Sea Breeze-2015 Сьогодні, 31 серпня, в Одеській і Миколаївській областях України, а також у північно-західній частині Чорного моря починаються багатонаціональні військово-морські навчання Sea Breeze. Про це повідомляє прес-центр командування ВМС Збройних сил України. «31 серпня - 12 вересня в Одеській і Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря заплановано проведення українсько-американських військово-морських навчань із запрошенням представників флотів інших країн «Сі Бриз - 2015», - йдеться в повідомленні. У ВМС ЗСУ відзначають, що мета навчань - відпрацювання проведення багатонаціональної операції з безпеки в кризовому регіоні. Навчання покликані підвищити рівень довіри і безпеки в регіоні, покращити сумісність ВМС України і ВМС країн НАТО та країн-партнерів.
Суспільство Клімкін: Країни, що постраждали від падіння МН-17, узгодять стратегію трибуналу вже наступного тижня П'ять країн, які постраждали внаслідок збитого в Донецькій області малазійського Боїнга МН-17, вже зовсім незабаром узгодять свою стратегію по міжнародному трибуналу. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу «Інтер». «Наступного тижня ми визначимося зі стратегією. Я дуже сподіваюся, що на рівні глав держав в ході Генеральної асамблеї - а це ідеальний майданчик, ми узгодимо цю стратегію», - сказав Клімкін. Глава МЗС розповів, що він перебуває в постійному контакті з представниками Бельгії, Голландії, Малайзії та Австралії. «Я думаю, що це дієвий механізм і ми зможемо використовувати можливості національної юрисдикції. У нас є цікаві ідеї - ми можемо поєднати кілька варіантів. Звичайно, це не мало прецедентів, але і знищення Боїнга проросійськими бойовиками - це абсолютно безпрецедентна подія», - розповів Клімкін про можливість створення міжнародного трибуналу.
Економіка Демчишин: За тиждень накопичили 10% вугілля для опалювального сезону Україна накопичила 10% вугілля, який необхідний для проходження опалювального сезону. Запаси були зроблені за останній тиждень. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин в ефірі «5 каналу». «Упродовж останнього тижня ми додатково поклали на склади понад 150 тис. тонн вугілля. Але враховуючи, що потрібно накопичити 1,5 млн, то це 10% від того обсягу, який потрібно накопичити. І це впродовж, по суті, тижні. Крім того, вересень і жовтень були завжди тим періодом, коли якраз запаси і накопичувалися, бо впродовж літа накопичувати їх не зовсім доречно, оскільки вугілля «горить» - з часом на складі втрачає свої якісні характеристики, він втрачає калорійність», - розповів Демчишин. Міністр підкреслив, що основні надії покладаються на атомні електростанції, які цього року «взяли на себе велику частку... і допоможуть пройти опалювальний сезон м'якше».
Політика Україна, США і Франція проінспектують небо над РФ Спільна місія України, США і Франції в рамках міжнародного Договору з відкритого неба з 31 серпня по 4 вересня виконає спостережний політ над Росією на французькому літаку С-130Н. Про це заявив начальник російського національного Центру зі зменшення ядерної небезпеки Сергій Рижков, повідомляють РІА «Новости». «У період з 31 серпня по 4 вересня в рамках реалізації міжнародного Договору з відкритого неба спільна місія Франції, США та України виконає спостережний політ над територією РФ французьком літаку спостереження С-130Н», - заявив він. За його словами, під час виконання польоту за узгодженим маршрутом російські фахівці на борту літака спостереження контролюватимуть суворе дотримання узгоджених параметрів польоту і застосування передбаченої договором апаратури спостереження. «Літак спостереження С-130Н відноситься до типу літаків не оснащених яким-небудь озброєнням. Літак і встановлена ​​на ньому апаратура спостереження (аерофотоаппарати) пройшли міжнародний огляд, в якому взяли участь і російські фахівці, що виключає використання технічних засобів, не передбачених договором з відкритого неба», - додав Рижков.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Сергій Лабазюк Бойові дії на сході не впливають на якість освіти в Україні Те, що відбувається в Донецькій і Луганській областях на якість освіти по всій Україні не впливає. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Сергій Лабазюк. «Школи будуть працювати за програмою, затвердженою раніше. Але те, що у нас проблеми з фінансування шкіл - це правда. Як і те, що в деяких регіонах закривають школи, як малоефективні», - сказав депутат. За його словами, швидше за все, правильно закривати школи, в яких 10 учнів і 30 вчителів. «Але потрібно пропонувати альтернативу, як дітям, так і педагогам», - зазначив Лабазюк. Крім того, нардеп підкреслив, що посилення патріотичного виховання в навчальних закладах - це позитивний знак. «Сьогодні все дедалі більше дітей налаштовані патріотично. Наші діти активно користуються інтернетом, соцмережами, володіють інформацією і вони негативно налаштовані до Росії, чітко знаючи, що Росія з нами воює. Це означає, що по відношенню до Росії у дітей буде все більше агресії, але це природно», - підкреслив депутат.
Суспільство У Харкові конвертцентр відмивав гроші для «ЛНР» Служба безпеки спільно з військовою прокуратурою і ДФС у Харкові викрили конвертаційний центр для відмивання коштів терористів «ЛНР». Про це повідомили в прес-службі СБУ. «Зловмисники обслуговували майже 60 фіктивних підприємств, підконтрольних терористам. Кошти переводилися в готівку і за допомогою кур'єрів доставлялися на тимчасово окуповані бойовиками території. Конвертцент також «надавав послуги» підприємствам реального сектору економіки для ухилення від сплати податків до державного бюджету. За попередніми оцінками, щомісячний обіг коштів «конверта» становив понад 100 млн гривень», - йдеться в повідомленні. У результаті спецоперації було затримано організатора конвертцентру - переселенку з територій, тимчасово окупованих бойовиками. Затримано і кур'єри, один із яких виявився міліціонером. При обшуках було вилучено печатки та документацію фіктивних фірм, які підконтрольні терористам і було вилучено понад 2 мільйона гривень. Відкрито кримінальне провадження за ст. 258-3 КК України.
оформление ленты  Блог: 
Політика Сергій Льовочкін Введення інституту префектів дуже сильно зміцнює президентські позиції Проект Конституції в питанні децентралізації, який виноситься на розгляд Ради, далеко не ідеальний. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив заступник голови фракції «Опозиційного блоку» Сергій Льовочкін. За його словами, документ замість децентралізації передбачає посилення централізації влади. «У нас багато питань до тексту, але ми підтримаємо цей проект Конституції. Він спрямований на реалізацію Мінських угод, які допоможуть забезпечити мир на сході України», - сказав нардеп. Також Льовочкін роз'яснив, що його не влаштовує в документі. «Введення інституту префектів дуже сильно зміцнює президентські позиції. Будь-яка рада може розпустити не за розпорядженням вищої ради, а за рішенням префекта. Так яка ж це децентралізація», - зазначив Льовочкін.
Суспільство Геращенко: У полоні у терористів залишається понад 150 українців У полоні у бойовиків залишаються 157 громадян України. Про це написала у Facebook представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, народний депутат із фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Геращенко. «Оновлена ​​інформація від СБУ та міжвідомчого центру зі звільнення заручників. Станом на 31 серпня знайдені і звільнені 2903 українця, це військові і цивільні. Зокрема, тисячі 1057 військовослужбовців, 64 бійці добровольчих батальйонів, 101 міліціонер, 261 нацгвардієць і близько 1400 цивільних», - написала вона. Крім того Геращенко повідомила, що зараз у заручниках залишаються 157 українців, серед яких близько 100 військовослужбовців і представників інших силових структур, інші цівільні. Зниклими безвісти в списку СБУ вважаються 814 осіб.
Суспільство У Донецькій області СБУ затримала інструктора снайперів «ДНР» У Костянтинівці Донецької області СБУ затримала місцевого жителя, який навчав бойовиків «ДНР» снайперської стрільби. Про це повідомляє прес-служба відомства. «У вересні минулого року в Донецьку він вступив до козачого формування зброярем. Маючи досвід використання нарізної зброї і оптики, він став інструктором і вчив бойовиків снайперської стрільби», - йдеться в повідомленні. Крім того, злочинець пройшов диверсійну підготовку в спеціальних тренувальних таборах. Також брав активну участь у бойових діях проти ЗСУ поблизу Дебальцевого, Вуглегірська та Світлодарська. У травні-липні 2015 року через переслідування з боку спецслужб терористів намагався виїхати в Росію. Злочинець повернувся до Костянтинівки для виготовлення документів, де і був затриманий працівниками СБУ. При затриманні у нього була вилучена граната РГД-5. Слідчі дії тривають.
Суспільство У Харківській області замінували три суди На Харківщині правоохоронці шукають вибухівку в трьох судах. Про це повідомляє прес-служба ГУ МВС в області. До міліції надійшли повідомлення про замінування двох судів в Харкові і одного в селищі Покотилівка. «Інформація про те, що нібито станеться вибух у будівлях Харківського апеляційного адміністративного суду, Харківського апеляційного господарського суду та районного суду в селищі Покотилівка, надійшла оператору «102» об 11-25 від невідомого чоловіка. На місце події для перевірки виїхали слідчо-оперативні групи Жовтневого, Дзержинського та Харківського райвідділів міліції, кінологічна служба, експерти-криміналісти та вибухотехніки», - йдеться в повідомленні. Міліціонери вживають усіх необхідних заходів для перевірки інформації та оглядають територію.
Політика «Самопоміч» розбереться, чому п'ять депутатів із фракції підтримали конституційну реформу Фракція «Самопоміч» збирається на засідання, щоб розглянути питання, чому п'ять депутатів із фракції підтримали голосування щодо конституційної реформи. Про це журналістам повідомив голова фракції Олег Березюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, 5 членів фракції проголосували «за» всупереч рішенню не підтримувати дане питання. Зокрема, це Ганна Гопко, Павло Кішкар, Віктор Кривенко, Вікторія Пташник і Остап Єднак. «Вони вчора не були на фракції і нічого нам не повідомляли, що не говорили, як голосуватимуть. Ми сподівалися на їхнє рішення. Ми поважаємо їхнє рішення, але я вважаю, що це рішення політично мотивоване, воно ідеологічне та принципове», - сказав він. Березюк не став чітко говорити, чи виключать цю п'ятірку з фракції. «Фракція має можливість дати попередження. Створити спеціальну комісію для додаткового дослідження або ж виключити людей із фракції», - резюмував він.
Суспільство оформление ленты  Геращенко: У міліціонерів під Радою кинули бойову гранату У правоохоронців, які стоять під Верховною Радою, мітингувальники активісти кинули бойову гранату. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Антон Геращенко. «Провокація у Верховної Ради вдалася! Щойно у військовослужбовців охороняють Верховної Ради була кинута бойова граната. Декілька військовослужбовців Національної Гвардії отримали важкі поранення. Їхнє життя в небезпеці», - написав Геращенко в соцмережі. За його словами, МВС на даний момент здійснює першочергові дії з пошуку та затримання провокаторів. Нагадаємо, що під будівлею Верховної Ради стався досить потужний вибух. Як передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН), на місці протистояння знаходяться люди в крові. Наразі до місця вибуху прибула карета швидкої допомоги. Правоохоронці стримують натиск мітингувальників. Активісти протестують проти ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації.    
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Станіслав Николаєнко Педагоги вже відреагували на дії Росії У всіх навчальних закладах педагоги вже відреагували на російську агресію і без вказівок Міносвіти. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, міністр освіти і науки (2005-2007) Станіслав Ніколаєнко. «Це питання вже не один раз піднімалося на нарадах Міносвіти за участю відповідних керівників областей та управлінь освіти. Головне питання на прифронтових територіях - уберегти дітей від того, як кажуть, щоб їм на голову нічого не впало. І це питання часто виходить за межі компетенції директора школи. Я вважаю, що в таких зонах як Мар'їнка, Широкине, треба дітей вивозити і навчати в інтернатному режимі. Що стосується патріотичного виховання, то зараз готується програма загальнодержавного патріотичного виховання та оновлені уроки допризовної військової підготовки. І юнаки, і дівчатка проходять таку підготовку. На це відведено певні години», - розповів Ніколаєнко. Екс-міністр зазначив, що закон про середню освіту дає право місцевим радам і школам самостійно регулювати навчальний процес. Відповідно там визначено кількість навчальних днів. Що стосується того, чи будуть якісь зміни в підручниках з історії у зв'язку з російською агресією, то екс-міністр освіти зазначив, що підручники перевидаються не так часто. «Як це в підручниках буде відображатися. Підручники не пишуться щороку. Підручники видаються за держстандартами раз на 10 років - це навчальні плани та інше. Думаю, що зроблять просто в електронній формі - доповнення, розробки, рекомендації історикам. Хоча по-моєму, навіщо рекомендації, якщо у кожного є свої міркування в голові. І вчена рада і педагогічна рада, і історики на своїх методичних нарадах давно вже все врегулювали. І не бачу ніякої необхідності від міністерства освіти вказівок про те, як це робити. Вже давно всі навчальні заклади відреагували. А якщо рекомендації дадуть, то ми їх обов'язково врахуємо. Наші історики, філософи, кафедра культурології вже давно про це говорять. Працюємо не чекаючи вказівок», - зазначив Ніколаєнко.
оформление ленты  Блог: 
Політика Євген Магда Політична дискусія і бойові дії - це різні речі і змішувати їх неприпустимо За подіями, що сталися під Верховною Радою, має бути проведено неупереджене розслідування. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Євген Магда. За його словами, виходячи з того, що загинула людина і кілька десятків отримали поранення, то необхідно, щоб всі учасники політичного процесу переосмислили ситуацію. «Одна справа, коли люди кидають гучні заяви і зовсім інша справа, коли кидають бойові гранати в центрі Києва. Адже очевидно, що дестабілізація ситуації не може бути на користь України», - сказав він. Магда також зазначив, що має бути здійснене неупереджене розслідування, а також має бути політична і юридична відповідальність тих, хто підштовхнув людину до злочину. Експерт підкреслив, що на події повинна відреагувати українська громадськість. «Це стосується, в першу чергу, життя і здоров'я українських громадян. Суспільство має зрозуміти, що політична дискусія і бойові дії - це різні речі, і змішувати їх неприпустимо», - підсумував він.
оформление ленты  Блог: 
Політика Тарас Березовець Три політичні сили повинні взяти на себе відповідальність за події під Верховною Радою «Свобода», Радикальна партія і «Правий сектор» повинні взяти на себе політичну відповідальність за події, що відбулися під Верховною Радою. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політтехнолог, директор компанії персонального і стратегічного консалтингу «Berta Communications» Тарас Березовець. «Це питання, щонайменше, політичної відповідальності, якщо не кримінальною. І насамперед, тих політичних сил, які вивели своїх прихильників під парламент, не забезпечивши безпеку. Як результат, поранено близько 90 осіб, серед яких журналісти, бійці Нацгвардії і прості протестуючі», - сказав він. За його словами, мінімум три політичні сили, такі як «Свобода», Радикальна партія і «Правий сектор» повинні зробити публічну заяву і або засудити насильство і відгородиться від цієї ситуації, або ж взяти на себе відповідальність за події. «В іншому випадку, це буде виглядати так, що вони причетні до цих безладів», - зазначив політолог. Водночас, експерт упевнений, що подібні заворушення до третього Майдану не призведуть, однак люди надалі люди будуть боятися ходити на політичні мітинги. «Сьогоднішні події можуть призвести до того, що будь-які громадські заходи відбуватимуться в умовах терористичних актів», - вважає він. Крім того, Березовець додав, що Європа вимагатиме знайти винних. «Якщо влада не знайде їх (винних - ред.), то відповідати буде вона. Тобто сьогодні все зроблено проти України. Хто за цим стояв, риторичне питання. Але не можна нікого звинувачувати поки немає доказів. Але політичну відповідальність повинні взяти на себе, як мінімум, три політичні сили», - резюмував він.
Суспільство Після подій біля Верховної Ради 122 людини перебуває в лікарнях На даний момент 122 людини перебуває з пораненнями в лікарні після подій біля стін Верховної Ради. Про це під час брифінгу заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За його словами, 12 осіб перебувають на операційних столах в госпіталі Міністерства оборони та 7 людина перебуває на операції в госпіталі МВС. «Кілька людей у ​​важкому стані, один із яких перебуває у важкій комі», - сказав він. Крім того, він повідомив, що поранення зазнали двоє французьких журналістів, які наразі госпіталізовані. Також поранення отримали бійці Нацгвардії, МВС, служби ДСО, спецназ МВС і міліціонери київських райвідділів. Також, осколкове поранення отримав замміністра МВС Паскал. У той же час Аваков додав, що з боку протестуючих звернувся за допомогою тільки одна людина.
Суспільство Шокін звільнив заступника прокурора Харківської області за бійку в клубі Генеральний прокурор України Віктор Шокін своїм указом звільнив із займаної посади заступника прокурора Харківської області Олега Кващука. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Як повідомляється, Кващук звільнений за грубе порушення правил прокурорської етики, вчинення проступку, який порочить честь працівника прокуратури. У прес-службі зазначили, що службова перевірка показала, що Олег Кващук, грубо порушуючи правила прокурорської етики та загальноприйняті норми моралі та поведінки, під час особистого конфлікту з відвідувачами клубу «Panorama Longe» спровокував його загострення і заподіяв тілесні ушкодження громадянину. «Своїм ганебним вчинком він скомпрометував звання працівника прокуратури», - йдеться в повідомленні. Службова перевірка була проведена після того, як у мережі з'явилося відео інциденту.
Події оформление ленты  Десять днів із «Фантомом», або Невипадкові на війні люди Кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН) провів півтора тижні із загоном «Фантом» — підрозділом Державної фіскальної служби України, який несе службу в зоні АТО. У чому полягає суть роботи загону, з якими труднощами доводиться стикатися і за що не люблять фіскалів деякі представники інших силових структур, в ексклюзивному матеріалі автора. Курортне життя Фантомівці живуть на курорті. Біля в'їзду напис так і зазначає: Слов'янський курорт. Ми їдемо з Краматорська, звідки мене забрали фіскали. За кермом Рибак, поруч Назік — він коротко розповідає про місця служби загону: робота на КПВВ (контрольні пункти в'їзду-виїзду) і в складі мобільних груп. Завдання — боротьба з незаконною торгівлею з непідконтрольними українській владі територіями. Про контрольні пункти. Через них заборонено проїзд пасажирського рейсового й вантажного транспорту, за винятком фур гуманітарного характеру. Тільки легкові авто та мікроавтобуси. Завдання співробітників «Фантома» — виявити вантажі або, що трапляється частіше, кількість товару, забороненого до вивозу. Якщо дозволено вивозити два блоки сигарет на людину, а вона везе ящиками, значить, уже не собі, а на продаж. Саме таким випадкам і запобігає «Фантом» на КПВВ. Зупиняємося біля будівлі пансіонату. «Ось наш барліг», — Назік киває на залізну драбину запасного виходу в торці будівлі, що веде до дверей на третьому, останньому, поверсі. Вона стрімка, з незручними східцями, і тягнучи на собі важкий рюкзак, тільки й дивишся під ноги, щоб не полетіти назад. Це потім я дізнаюся, що корпус призначено для інвалідів-колясочників, і хто б скористався цією драбиною, не доведи Боже, щось трапиться, я щось не збагну. Фіскали займають більшу частину поверху. Загальні коридори відгороджені OSB-плитами, і з протилежного боку щораз доносяться голоси. Мене поселяють у найдальшій кімнаті, під номером 35. Зі мною ще четверо: Вепр, Лемок, Лавр і Дукат. Є кухня, але вона маленька, з однією плитою. На ній зазвичай готують вінницькі: їх у цій, третій за рахунком, ротації багато — можна сказати, клан. Решта — хто як. У нашій кімнаті є електроплитка, тому обід і вечерю готуємо прямо на місці, а на сніданок централізовано ходимо в місцеву їдальню на перший поверх. Правда, є маленький нюанс: потрібно встигнути з 6:30 до 7:00. Із дозвілля — цілюще солоне озеро, малий теніс, спортмістечко. Але на все це залишається не так багато вільного часу при досить щільному графіку служби. Перша «вилазка» Рибак з Назіком збираються на КПВВ «Зайцеве». Я напрошуюся з ними. Назік розповідає: «З нашою появою в зоні АТО такса на блокпостах, контрольованих військовими, за незаконне перевезення товарів зросла вдвічі. Ми нажили собі чимало ворогів: нас ненавидять всі, хто веде бізнес з окупованими територіями, зокрема й люди в погонах. Зарплата? У наших виходить близько 8—9 тисяч гривень. Для порівняння: у прикордонника мінімум 13—17, а роботу робимо однакову». Ми проїжджаємо перехрестя, неподалік міліція «трусить» зупинену машину. «У місцевих ментів нічого не помінялося... козли», — кидає Назік. «Ти ж сам мент!» — заперечив я, та у відповідь звучить: «Я — порядний мент». Ми їдемо на Land Cruiser 90. Цікавлюся, звідки в «Фантомі» така машина, як і безліч інших іномарок. «Це списані машини нашої служби, зібрані з усієї країни. З вигляду нормальні, а за фактом вкрай убиті, тож часто потребують ремонту. Наприклад, ця – 1993 року випуску», — пояснює Назік. «А що у вас з УБС (учасник бойових дій)?» — запитую. «Цього статусу за вісім місяців існування загону не отримав ніхто. Попри те, що ми весь термін відрядження — наприклад, я з лютого місяця — безвилазно перебуваємо в зоні АТО, і більшість несе службу в сірій зоні і на нулівці. Всі наші колеги — СБУшники, прикордонники, МВДшники — давно отримали», — освічуючи мене з цього питання, Назік не приховує емоцій. На «Зайцевому» машин сила-силенна з обох сторін, але кажуть, що сьогодні менше ніж зазвичай: 2,5—3 км тих, що в'їжджають, а тих, що виїжджають, — 1,5—2. Загалом люди їдуть за продуктами й непродовольчими товарами першої необхідності. На непідконтрольних територіях ціни вищі втричі: вартість літрової пляшки пива тут 20 гривень, а там вона коштує близько 90. Провозити на окуповані території дозволяється 50 кг вантажу на людину, тому в чергах часто зустрічаються машини з дітьми, зокрема й з малолітніми: їх, так би мовити, використовують батьки і вони теж «провозять» свою частку. У наряд на КПВВ фіскали заступають на добу. Вдень перевіряють транспорт, а вночі обороняють територію від диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) і на випадок прориву противником лінії фронту — деякі пункти знаходяться в сірій зоні. Як офіс співробітники використовують контейнер, що нагадує морський. Усередині якось навіть затишно. У всіх служб, які несуть чергування на посту (СБУ, прикордонники), вони точнісінько такі самі. Приміщення поділене навпіл — на робочу частину і зону відпочинку, де стоять ліжка з матрацами. Залежно від завантаженості пункту спальних місць два або чотири. До останньої машини Я спостерігаю за роботою фантомівців. Співробітник підходить до водія, просить відкрити багажник і показати вміст. Якщо речі когось із пасажирів, просять вийти його, особисто відкрити коробки і розв'язати пакети. На промислові товари обов'язкова наявність касового чека. Потім огляд салону авто. І постійний зоровий і словесний контакти з тими, хто проїжджає: чи адекватно людина поводиться, чи не занервувала часом? І так машина за машиною — до самого вечора. КПВВ офіційно працює з 8 до 18-ти, але якщо є машини на виїзд, працюють до останньої. І не лише тут, а на всіх пунктах пропуску. Перевірена машина від'їжджає, і водій, дядько років 60-ти, усміхається і махає нам у відчинене вікно: «Спасибі, хлопці!» «Я думаю, він точно так само махає і сепарам на їхніх постах», — говорить один із бійців і повільно суне до наступного автомобіля. Далі ми прямуємо на залізничну станцію в Красний Лиман. Ця ключова транспортна розв'язка напрямку Красний Лиман — Родакове. Фантомівець Фет показує на стіні карту станції, що нараховує 108 колій. На схемі і словах вражає, насправді ж 90% вантажів, що проходять через станцію, однотипні і призначені Алчевському металургійному комбінату: кокс, чавун, залізорудний концентрат. Основна проблема полягає в тому, що немає змоги повністю оглянути вантаж: на станції немає ні сканера, ні вагонних ваг. Навіть промацати вагони прутом неможливо через контактну мережу над ними. На моє запитання, чи може потяг або вагон, заїжджаючи з того боку, «випадково загубитися» на нашіому, Фет киває заперечливо. Головна родзинка Красного Лиману, на мій погляд, полягає в тому, що диспетчер, який стежить і управляє рухом, розташований у Донецьку, як і все керівництво Донецької залізниці. «Ти мені скажи: навіщо нам ці негідники? Що з ними робити?» — Фет іде вздовж залізничних колій попереду, показати вишку, з якої відбувається візуальний огляд вагонів. Ми з Назіком прямуємо за ним і говоримо про озброєння «Фантома». За законом співробітникам належать пістолети ПМ і автомати АКС-74У, саме про останні і йшлося. Працювати на КПВВ вдень ​і​з таким набором можна, але з настанням темряви активізуються ДРГ, і добре було б мати автомати з більшою прицільною дальністю, ніж «плювачки». Крім цього, торгівлю із супротивником кришують як окремі військові, так і добровольчі підрозділи. Мені розповіли випадок, коли після затримання транспорту з нелегальним вантажем примчали ВСУшники на бронетехніці для розборок. Зі слів очевидця: «Вони уявляли нас такими собі кабінетними очкариками, що займаються писаниною. Але коли побачили здоровенних дядьків у повній екіпіровці, втихомирились». Не доведи Боже чого, фіскали можуть і в зуби дати добряче. Тепер я Тезка Збираємося на вишку. По суті, це будка — на кшталт тих, які ставлять при в'їзді в гаражні кооперативи і стоянки. Фет розповідає, що на один вагон витрачається півтори хвилини, і фіскал працює разом зі станційним працівником, звіряє номери вагонів. Потяга немає (його формують з інтервалом у 2—3 години), і ми просто витріщаємося з висоти на колії. Увечері всіх збирають на шикування в бойовій готовності. Співробітники розташовуються в холі навколо тенісного столу. Начштабу доповідає про спробу прориву ворожою бронетехнікою нашої лінії оборони. Починається обговорення подальших планів. Коли зайшло про передислокацію, мене представляють новим співробітником, цікавляться моїм позивним і призначають місце в авто на випадок виїзду. Так я стаю Тезкою з місцем у сірому «Шевроле» і носильником сумки з боєкомплектом (БК) Нестора, ліжко якого мені люб'язно надали. За 20 хвилин ми розходимося у кімнати, але не розслабляємося. Трохи пізніше стає відомо, що це була навчальна тривога, і ритм життя повертається на круги своя. Далі буде
Політика оформление ленты  Ціна свободи Мітинг біля Верховної Ради, анонсований як мирна акція, обернувся трагедією – 24-річний боєць Нацгвардії Ігор Дебрин помер у лікарні внаслідок осколкового поранення в серце, отриманого під стінами парламенту. Ще близько п'ятдесяти правоохоронців були госпіталізовані. З самого ранку на площу Конституції стали приходити люди – представники політичних партій і прості громадяни. Більшість виступає проти розгляду питання про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади. «Зміни до Конституції – капітуляція перед Путіним», – свідчить напис на плакаті. Біля стін парламенту встановлено три сцени. Незабаром до них приєдналася ще одна – імпровізована, на сміттєвозі. На всіх майданчиках спікери говорять одночасно. Іноді не чути нікого. На одній зі сцен – український дисидент і екс-депутат Левко Лук'яненко. Він говорить про те, що змінювати Конституцію під час надзвичайної ситуації не можна. Протестувальники скандують «Ганьба!». Потім співають гімн. За цим уважно спостерігають кілька сотень нацгвардійців. Тим часом у залі під куполом народні депутати голосують документ про внесення змін до Основного закону. Пізніше, обвинувачуючи один одного в тому, що сталося, партійні лідери шукатимуть крайніх, пишномовно розмірковуючи про трагедію, що трапилася. Але ніхто з них так і не візьме на себе відповідальність за смерть 24-річного бійця Нацгвардії, ні за тих скалічених хлопців, які ще вчора захищали Україну в зоні АТО, а сьогодні стали жертвою політичних інтриг.
Політика оформление ленты  Партійний угар на площі Конституції Останній літній день точно увійде в історію: на площі Конституції пролилася кров. Ситуацію нагнітали завчасно. У парламент скликали не тільки народних депутатів, а й незгодних із децентралізацією, зокрема прихильників партії «Свобода», «Правий сектор», а також радикалів Олега Ляшка. У тому, що будуть провокації, ніхто не сумнівався. Боялися бійок, підпалювання покришок. Не унеможливлювали навіть того, що дійде до ножів і стрілянини. Але те, що сталося насправді, важко усвідомити! Цей понеділок виявився кривавим. Стомлені «зрадою» Напруга відчувалося з самого ранку. І не лише тому, що в Раду прибули Президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк і посол США Джеффрі Пайєтт. Особливого ​​фурору не справили і «ляшківці», які прийшли зазадалегідь і першими забарикадувалися в залі, не пускаючи туди не тільки керівників парламенту, а й звичайних парламентарів. Адже зрозуміло: Ляшко намагається виторгувати закриття всіх кримінальних справ проти соратників, а заодно - «пакетом» - міністерські квоти в майбутньому переформатованому уряді. Було однаково, як поводитимуться представники «Самопомочі», лідера яких цього дня викликали до Генпрокуратури для пояснень у межах відкритого провадження щодо інформації про спроби підкупу його депутатів. Даремно інтригу тримали і члени «Батьківщини», утримуючись від будь-яких коментарів на тлі розгону в соціальних мережах інформації, що «тимошенківці» підтримають Президента. Сумнівів не було, що Юлія Володимирівна підготувала сюрприз. Але він навряд чи сподобається Петру Порошенку, бо ж вона буде проти.   «Опозиційний блок» теж, прогнозовано, зголосився підтримати дітище Президента. Слово «на камери» давав не рядовий «опозиціонер», а власне Сергій Льовочкін. Такої ж позиції дотримувалася й «Воля народу». Представникам «Відродження» дано право вільно проголосувати. Попрацювати депутатам вдалося лише після полудня. Спікер Володимир Гройсман не став турбувати Ляшка і Ко, що уподобали його робоче місце, а провів реєстрацію депутатів і безпосередньо «конституційне» голосування з трибуни ВР. На табло - 265 «за» зі 320 присутніх парламентаріїв. Проти проголосували фракція «Радикальної партії», «Батьківщини» і «Самопоміч» (за винятком п’яти інакомислячих).   Хто голосніше любить країну Зміни до Основного закону ухвалили галасливо, швидко, зім'ято, традиційно прикрасивши полум'яними промовами з криками «Ганьба!» і «Слава Україні!». Але це відбувалося якось театрально. Не по-справжньому. Здавалося, всі забули, що відбувається під Радою, де активісти під різними партійними прапорами намагалися перекричати одне одного. Конфлікти були навіть серед «своїх». Наприклад, коли почала виступати «свободівка» Ірина Фаріон, «конкуренти» увімкнули гучну музику, заглушивши її. Відбувалася своєрідна боротьба, хто голосніше любить країну. Суперечка затихла так само швидко, як і почалася. Та натовп розгойдувався. І зростав градус напруження. Підземні шляхи депутатів Але ніхто цьому не надав потрібного значення. Або майже ніхто?.. Із залу парламентарії виходили начебто знесиленими. Але якось хутко. Першими, не чекаючи закриття засідання і завершення виконання гімну, ВР дуже швидко покинули «опоблоківці». Без зволікання ретирувалися на «засідання фракції» і представники «Самопомочі» - вони нібито збиралися вирішувати долю п'яти неурядових соратників: або покарати, або виключити зі своїх лав. Що, до речі, згодом і сталося. Словом, під різними приводами з будівлі йшли всі. Навдивовижу - під вікнами розгорталися справжні бойові дії. Із уже звичними сльозогінним газом, вибуховими пакетами, світлошумовими гранатами. Про серйозність ситуації говорило те, як спішно охорона парламенту закрила всі входи і виходи, і наскільки наполегливо рекомендувала представникам ЗМІ не підходити до вікон. На вулиці йшла серйозна бійка. Традиційно запахло сльозогінним газом. А потім пролунало чотири вибухи. «Світлошумові гранати», - сказав хтось поруч. Виявилося, мав рацію, та не зовсім. Хтось у правоохоронців кинув бойову гранату. Нібито РПГ-5. Але хто? Версії різняться. Багато хто з очевидців стверджує, що її кинули з лав «свободівців».   Серед болю і крові У реальність того, що відбувалося на вулиці Грушевського і площі Конституції далі, повірити складно. Кров, біль і страх перемішалися з партійним чадом. «Там таке! Там хлопцеві відірвало кінцівку», - з жахом розповідали одні. «Біля Ради все в крові. Хлопець загинув», - додавали інші. Поранених, понівечених правоохоронців було стільки, що «Швидких» елементарно не вистачало. Транспортувати легкопоранених просили простих людей на особистих автомобілях. Одразу ж приїхали й поліцейські: надавали першу допомогу і відвозили постраждалих до лікарень. Черги з машин не припинялися. Тільки «невідкладних» було декілька десятків. Також медикам допомагали і хлопці, що приїхали з АТО. Один із них, активний учасник Майдану, польовий медик, який нещодавно приїхав із фронту, зазначив АСН, що такого в центрі Києва не очікував. І це вимагає негайних висновків. Нема диму без вогню Але не всі були вражені тим, що трапилося. Ви не повірите, але мітинг жив своїм життям - «сводобовці» продовжували полум'яні промови навіть під безперервні звуки сирен... Їх якось не хвилювало, що в центрі Києва стався теракт, хоча, закликаючи людей під парламент, політики (не тільки від ВО «Свобода») повинні були прорахувати всі ризики радикалізації ситуації. Знову ж таки, дивує безпечність керівництва правоохоронців. Чому МВС і СБУ не спрацювали на випередження і дозволили пролитися крові, створити неблагонадійний образ офіційного Києва, «де навіть під парламентом гранати вибухають». Ось що, скажіть, заважало виставити додаткові пости міліції на підходах до урядового кварталу? Або ж, наприклад, задіяти кінологів зі спеціально навченими собаками для пошуку в натовпі людей зі зброєю?! І не потрібно тут говорити, що такі заходи безпеки хтось розцінив би як згортання демократії. Адже потім, коли все сталося, виставили додаткові пости, до Ради пускали тільки медиків, правоохоронців і пресу - всі зрозуміли, і ніхто не обурювався. А якщо станеться таке в іншій країні, будь-який міністр внутрішніх справ негайно подав би у відставку. Адже і своїх хлопців не вберіг, і, нехай побічно, але допоміг провокаторам. Так, тепер на нас чекає багато розслідувань і гучних заяв. Але того, що трапилося, вже не повернути. Як і резонанс від нього. Тож нині вкрай важливо, щоб не лише виконавці, а й ті, хто написав «сценарій» цих кривавих подій, хто дозволив йому здійснитися, були названі і покарані. Інакше все може повторитися. Фото Віктора Ковальчука

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,92460107803345-/ /-pc-/
Top