counter
Архів Повернутись назад 25 Березня 2016
25 Березня
оформление ленты  Блог: 
Політика Кость Бондаренко Набагато чесніше було б призначити прем'єр-міністром Джеффрі Пайєтта Ні нинішній міністр фінансів Наталія Яресько, ні спікер Верховної Ради Володимир Гройсман не є кандидатурами на посаду прем'єр-міністра, які мають підтримку. Крім того, вони обидва не самостійні фігури, а командні гравці. Свою заяву Яресько про згоду на прем'єрство зробила тому, що відчула певну підтримку. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко. «Річ у тім, що ні Яресько, ні Гройсман на сьогодні не впевнені, що у них є голоси у Верховній Раді. У будь-якому випадку ні Яресько, ні Гройсман не є повністю самостійними кандидатурами - це люди команди. Поки у Яресько не було сформовано команду, яка стояла б за нею і штовхала її, поки Яресько не відчула хоча б якоїсь підтримки, вона і не давала своєї згоди на можливе прем'єрство. А сьогодні її підтримує фактично «Самопоміч», сьогодні її проштовхують і деякі люди з боку Порошенка», - розповів політолог. Втім, він зазначає, що слід пам'ятати про те, що Яресько не можна назвати українським політиком і її можливе прем'єрство буде повністю контрольовано з США. «Будемо говорити відверто - Яресько є продукт зовнішнього впливу. Ми можемо говорити, що Яресько не український політик, хоча вона їм є за фактом. Але вона тільки нещодавно відчула себе громадянкою України, а бути громадянином України і українкою - це велика різниця. Тому в цій ситуації я думаю, що обрання в парламенті Яресько прем'єр-міністром - це фактично крок України до повного контролю з-за кордону. В такому випадку набагато чесніше було б призначити прем'єр-міністром і одночасно виконуючим обов'язки президента Джеффрі Пайєтта (посол США в Україні. - Ред.). Принаймні це було б абсолютно чесно», - розповів експерт.
Суспільство Бойовиків лякають українськими ДРГ і терактами на хімічних підприємствах У Луганську і Донецьку серед бойовиків поширюється офіційна інформація про те, що в обох містах діють кілька «відмінно підготовлених західними фахівцями» українських ДРГ і «команд ліквідаторів СБУ і ГУР МО України». Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. Згідно з чутками, метою груп є знищення представників військового командування терористів. У зв'язку з чим посилено охорону командування «1-го АК ДНР» і «2-го АК ЛНР», силами «МГБ» проводяться спецоперації з пошуку даних міфічних ДРГ. «Одночасно в «Горлівському гарнізоні» бойовиків поширюється інформація про підготовку Силами спеціальних операцій ЗСУ терактів і диверсій на «хімічних підприємствах Горлівки», бойовиками різко посилено охорону підприємства «Стирол», що викликає паніку серед місцевого населення», - написав Тимчук.
Політика Екс-голову Держфінпослуг Каськіва оголошено в розшук Екс-голову Держфінпослуг часів Януковича Владислава Каськіва оголошено в розшук. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністра внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, департаментом захисту економіки спільно з Генпрокуратурою розслідувано і доведено для розгляду в суді один із багатьох протиправних епізодів діяльності Каськіва. «Йдеться про розкрадання державних коштів в 2012-2013 роках - 7,5 мільйона гривень за укладеним Каськівим договором про надання рекламних послуг із ТОВ «Глорія», як виявилося, фіктивних. Рішенням суду Каськів, тривалий час ховається за кордоном, - оголошений в розшук, на його майно накладено арешт », - написав Аваков. При цьому він зазначив, що в розслідуванні перебуває ще кілька епізодів на значно більші суми розкрадань державних коштів.
Події На Львівщині правоохоронці розслідують факти розкрадання понад мільйона гривень бюджетних коштів Працівники Управління захисту економіки Національної поліції у Львівській області викрили та припинили розкрадання бюджетних коштів при проведенні капітальних ремонтів відділень поштового зв'язку. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції України у Львівській області. «З бюджету було виділено кошти для проведення капітального ремонту двох районних відділень поштового зв'язку Львівщини. Договірна ціна виконання робіт становила один мільйон сімсот тисяч гривень. Цю суму замовник і підрядники освоїли, про що свідчать укладені договори про проведення капітального ремонту та акти приймання виконаних робіт», - йдеться в повідомленні. Разом з тим встановлено, що службові особи місцевої дирекції поштового зв'язку, спільно з представниками підрядника та субпідрядника, затвердили акти з неправдивими даними про фактичні обсяги виконаних робіт. Зокрема це стосується ремонту покрівлі, установки вікон, облаштування гідроізоляції, електропроводки і здійснення різного роду внутрішніх оздоблювальних робіт. Загальна сума невиконаних робіт склала понад один мільйон гривень. За цим фактом порушено кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч.4 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від п'яти до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років. Проводиться досудове розслідування, призначено низку експертиз.  
Суспільство Генпрокуратура спрямувала до суду обвинувальний акт проти Олега Царьова Генеральна прокуратура України затвердила і направила до суду обвинувальний акт у провадженні за матеріалами спеціального досудового розслідування, яке закінчено СБУ, стосовно екс-регіонала Олега Царьова. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. «Генеральною прокуратурою України затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за матеріалами спеціального досудового розслідування, яке закінчено Головним слідчим управлінням Служби безпеки України, стосовно колишнього народного депутата України О. Царьова за ч. 2 ст. 110 і ч. 3 ст. 109 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, дії спрямовані на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу)», - сказано в повідомленні. Так, О. Царьов звинувачується в тому, що в період із квітня по травень 2014 року, будучи народним депутатом України і кандидатом на пост Президента України, він взяв участь у зборах проросійськи налаштованих громадян України, де публічно закликав їх до активних дій, спрямованих на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу, а також до зміни меж території та державного кордону України шляхом визнання так званих «Донецької народної республіки» і «Луганській народної республіки» з використанням засобів масової інформації. Також повідомляється, що сам підозрюваний перебуває в розшуку.
Політика «Батьківщина» підтримає Гройсмана як кандидата в прем'єри Фракція «Батьківщина» має намір підтримати кандидатуру нинішнього голови Верховної Ради Володимира Гройсмана на пост прем'єр-міністра. Про це заявив народний депутат фракції Андрій Кожем'якін в ефірі «112 Україна». «Фракція готова підтримати кандидатуру Гройсмана, бо ми про це говорили постійно і давно, і, будучи послідовними, ми вважаємо, що цей уряд на чолі з прем'єр-міністром, який сьогодні очолює Кабмін, вже свою роботу зробив. Ми вчора збирали фракцію, наші представники фракції, народні депутати сьогодні представлять свої пропозиції і проекти в усіх напрямах, перше - це аграрний сектор, економічний, податковий, зокрема й охоронний», - сказав Кожем'якін. Нагадаємо, що вчора, 24 березня, БПП висунув спікера парламенту Володимира Гройсмана на пост прем'єр-міністра.
Суспільство оформление ленты  ЛитПолУкрбриг почала проводити штабні та тактичні навчання Спільна військова Литовсько-польсько-українська бригада (ЛитПолУкрбриг) почала проводити тактичні і штабні навчання в рамках програми взаємодії між членами формування. Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила речник Міністерства оборони України полковник Вікторія Кушнір. «Військові України в складі ЛитПолУкрбриг беруть участь у тренуваннях штабного і тактичного характеру. Поставлені перед військовими завдання є відпрацюванням і освоєнням специфіки миротворчих операцій з боку військовослужбовців всіх країн - учасниць бригади», - зазначила полковник Кушнір. За словами речника Міністерства оборони, такий формат навчань триватиме протягом двох місяців. «Під час навчань українські військові зі складу бригади намагатимуться синхронізувати здатність виконувати завдання та військові операції спільно з литовськими та польськими колегами», - заявила Вікторія Кушнір.  Повний запис брифінгу речника Міністерства оборони України полковника Вікторії Кушнір можна подивитися нижче.
Суспільство РФ намагатиметься зірвати обмін російських ГРУшників на Савченко РФ намагається зірвати обмін російських ГРУшників Александрова і Єрофєєва на українську льотчицю Надію Савченко. Про це під час брифінгу повідомив заступник Генпрокурора України - головний військовий прокурор України Анатолій Матіос. «Я не вірю в конспірологію, але і не вірю у випадковості. Все якось складно виходить: недільний референдум у Нідерландах, потім - побоїще у Львові, засудження російськими ЗМІ зникнення адвоката Грабовського - потім його смерть, а точніше - його вбивство. Тому повинен підкреслити, що слідство буде оперувати тільки фактами і даними розслідування», - заявив головний військовий прокурор України. На думку Матіоса, Росія намагається зірвати процес обміну російських ГРУшників на українську льотчицю Надію Савченко. «Так, Росія намагається це зробити. Ми були свідками того ганебного судилища в Росії, коли судили українку. І як відбувається цей процес в Україні, але сторона захисту, а також деякі інші особи намагаються затягнути цей процес. Також відзначу ще раз, що в розслідуванні справи про вбивство Грабовського ми все одно дійдемо істини», - резюмував Анатолій Матіос.
Події Матіос: Викрадачі адвоката Грабовського наділи йому на ногу браслет із вибухівкою Викрадачі адвоката Грабовського наділи йому на ногу браслет із вибухівкою, щоб він втратив можливість втекти або оповістити кого-небудь, що він перебуває в заручниках. Про це на брифінгу повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос. «Хочу сказати, що найбільшим шоком для нас, які бачили багато різних речей у зв'язку зі своєю діяльністю, стало застосування такого фактора, як спеціальний браслет на нозі Грабовського, який злочинці одягали йому, це згідно з їхніми свідченнями, як браслет із вибухівкою. У разі будь-якої спроби повідомити про своє незаконне утримання, будь-якої спроби втечі, злочинці попередили його, тим самим придушивши всю волю до опору, що призведуть у дію вибухові пристрої і його розірве на місці. Це згідно з їхніми показаннями, ми будемо це перевіряти», - розповів Матіос. За даними Матіоса, адвоката російського ГРУшника Александрова було застрелено в лісі за 27 км від м. Жашкова на Черкащині. Також відомо, що Грабовського схопили в Одесі, накачали психотропами і доставили до Києва. Звідти перевезли на околицю м. Жашкова, де застрелили і закопали. Тіло адвоката Грабовського було знайдено о четвертій годині ранку. Наведення на локацію тіла дав раніше затриманий, який причетний до скоєння злочину. Цю людину затримали 24 березня в Одеській області. Серед версій про причини вбивства адвоката Грабовського розглядається версія про спеціально сплановану операцію. Також розглядаються побутова і корислива версії.
Суспільство Справу про вбивство Грабовського розслідують слідчі СБУ, які заарештували генерала Пукача Над справою про вбивство адвоката Грабовського працюватимуть працівники СБУ, які розслідували справу колишнього генерала МВС Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це під час брифінгу повідомив головний військовий прокурор Анатоій Матіос. «Про версії, які висунули слідчі, я поки не буду розповідати, але вони будуть відпрацьовані попри всі перепони і всі можливі негативні коментарі з будь-якого боку. Кращі фахівці, слідчі і оперативні працівники СБУ виділені і працюють вже другу добу. Василь Грицак виділив нам кращих оперативних фахівців, їх небагато, всього троє, але це ті люди, які колись знайшли Пукача», - сказав Матіос. Також головний військовий прокурор України відмовився коментувати будь-яку інформацію про причетність іноземних агентів до скоєння цього вбивства.
Суспільство Брати Клички подарували квартиру сестрі Василя Стуса Брати Клички сьогодні вручили ключі від нової трикімнатної квартири в Києві сестрі українського поета Василя Стуса - Марії Стус, яка стала переселенкою через військовы дії на сході України. Про це повідомляє у своєму Facebook мер Києва Віталій Кличко. «Столична влада не мала законних підстав виділити вам житло, ми могли розглядати тільки варіант із тимчасовим житлом. Але дуже добре, коли є брат. Я звернувся до Володимира, і він сказав: я куплю квартиру. І тепер вона ваша - трикімнатна, в новому будинку, неподалік метро, ​​поруч школа і дитячий садок, на першому поверсі будинку буде аптека і гастроном, розвинена інфраструктура. І, що символічно, будинок недалеко від скверу Василя Стуса», - сказав Віталій Кличко Марії Стус. Нагадаємо, що сім'я сестри Василя Стуса жила в Донецьку буквально за 5 км від аеропорту. Їхня нова квартира, як говорив мер Києва, розташована неподалік скверу імені Василя Стуса у Святошинському районі.
Події У Запоріжжі розстріляли з автомата екс-начальника УБОЗ закарпатської міліції У Запоріжжі невідомі важко поранили з вогнепальної зброї колишнього начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління Міністерства внутрішніх справ у Закарпатській області. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції України в Запорізькій області. «За попередніми даними, ймовірно, стріляли з автоматичної зброї. Потерпілого госпіталізовано у вкрай важкому стані. На місці події працює оперативно-слідча група. Відкрито кримінальне провадження за фактом замаху на вбивство», - повідомляє прес-служба поліції. Також у поліції повідомляють, що подія трапилася 25 березня 2016 року о 6:35 на перетині вулиць Лермонтова і Набережної. За даним фактом почалася попередня правова кваліфікація події - 1 ч. ст. 15 ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (замах на вбивство). За повідомленнями ЗМІ, поранено було Миколу Кулітку. Він отримав шість поранень, два з яких - у голову. Також відомо, що раніше Кулітка займав посаду начальника управління по боротьбі з економічною злочинністю ГУМВС в Запорізькій області і був звільнений в 2008 році, коли міністром внутрішніх справ був Юрій Луценко.
За кордоном МЗС РФ заявило про винуватість Києва у вбивстві адвоката Грабовського МЗС РФ заявило, що українська влада має вжити необхідних заходів для розшуку та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до вбивства адвоката Юрія Грабовського. Про це йдеться в коментарі МЗС РФ, передає ТАСС. «25 березня з Києва прийшла трагічна звістка. За відомостями Національної асоціації адвокатів України, знайдено убитим адвоката Юрія Грабовського. Він відомий як захисник громадянина Росії Олександра Александрова, справа якого разом зі справою Євгена Єрофєєва розглядається українським судом», - йдеться в повідомленні МЗС РФ. Зовнішньополітичне відомство РФ зазначає, що влада Києва не захотіли або не змогла забезпечити безпеку адвоката полонених російських ГРУшників. Водночас МЗС РФ розраховує, що українська влада вживатиме усіх необхідних заходів для розшуку та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до цього злочину.
Суспільство ГПУ передала до суду справу проти прокурора, який хотів влаштуватися за хабар у НАБУ Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо прокурора ГПУ Олександра Матушка, який за 10 тис. доларів хабара хотів влаштуватися на роботу в Національне антикорупційне бюро України. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури. «Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою прокурора Генеральної прокуратури України, який 17 лютого 2016 року пропонував неправомірну вигоду в розмірі $10 тисяч (близько 270 тисяч гривень) членам конкурсної комісії та працівникам Національного антикорупційного бюро України за позитивне вирішення питання щодо працевлаштування на посаду керівника/заступника керівника підрозділу детективів НАБУ», - йдеться в повідомленні. У ГПУ заявили, що досудове розслідування тривало три тижні. Нагадаємо, що 17 лютого 2016 року Національне антикорупційне бюро України повідомило про затримання прокурора, який пропонував членам конкурсної комісії хабар за працевлаштування в НАБУ. Прокурор ГПУ Олександр Матушко хотів таким чином забезпечити позитивне рішення, щоб обійняти пост керівника або заступника керівника підрозділу детективів НАБУ. На суді підозрюваний Матушко заявив, що «ніякого злочину не скоював» і вважає події «підкупом і провокацією з метою створення вигляду боротьби з корупцією».
Суспільство оформление ленты  ГУР встановило імена чергових російських кураторів бойовиків на Донбасі Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє, що йому вдалося встановити імена ще двох російських кураторів бойовиків на тимчасово окупованій території Донбасу. Про це повідомляє прес-служба відомства. «Встановлено, що на посаді «начальника ракетних військ і артилерії Південного військового округу (Ростов-на-Дону, Росія) ЗС РФ» перебуває генерал-майор ЗС РФ Ярощук Степан Степанович, 23.04.1964 року народження. З початком військової агресії Росії проти України генерал-майор ЗС РФ С. Ярощук безпосередньо відповідає за бойове застосування ракетних військ і артилерії на тимчасово окупованих територіях Донбасу, а також за обстріли підрозділів Збройних сил України, мирного населення і об'єктів інфраструктури з території Росії. Для виконання злочинних наказів військово-політичного керівництва Росії генерал Ярощук регулярно незаконно перетинає російсько-український кордон», - наголошується в повідомленні.   Також розвідка Міністерства оборони України оприлюднила ім'я і другого куратора бойовиків, який є однокурсником генерал-майора ЗС РФ Степана Ярощука. «На посаді «начальника артилерії 1 АК (Донецьк, Україна) Центру територіальних військ (Новочеркаськ, Росія) Південного військового округу ЗС РФ» перебуває полковник Ягельський Ігор Валентинович, 05.02.1964 року народження. Сам же полковник І. Ягельський - однокурсник генерал-майора ЗС РФ С. Ярощука з навчання в Тбіліському вищому артилерійському командному училищі і безпосередній виконавець його злочинних наказів щодо обстрілів мирного населення і об'єктів інфраструктури України», - уточнюється в повідомленні.
Суспільство оформление ленты  У Білій Церкві податківці ліквідували три нелегальні газозаправні станції У Київській області працівники податкової міліції припинили незаконний продаж скрапленого газу і дизельного палива на трьох автогазозаправних комплексах. Як повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби, в рамках операції «Акциз 2016» встановлено, що троє жителів Білої Церкви на території міста здійснюють реалізацію скрапленого газу та дизельного палива без свідоцтв про державну реєстрацію, інших дозвільних документів і без реєстраторів розрахункових операцій. «В результаті проведених трьох обшуків було виявлено та вилучено 12,6 тисячі літрів скрапленого газу, газові модулі, напівпричепи та автомобіль «ЗІЛ», з яких здійснювався продаж пально-мастильних матеріалів. Загальна сума вилученого становить понад мільйон гривень», - йдеться в повідомленні. Стосовно зловмисників складено три протоколи про правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 164 (порушення порядку здійснення господарської діяльності) КУпАП. Наразі вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Андрій Блінов Має бути жорсткий контроль за обсягами споживання послуг ЖКГ Через високі тарифи на комунально-житлові послуги в українському суспільстві виникає певна соціальна напруга. Щоб її зняти, одного субсидіювання замало. Треба також ввести жорсткий контроль за обсягами споживання ресурсів і робити ставку на енергозберігаючі технології, що дасть змогу реально економити. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт з економічних питань Андрій Блінов. «Річ у тім, що варто розуміти, що є окремі платежі. Є платежі за воду, за газ, за телефон, вивезення сміття тощо – це все комунальні тарифи у широкому сенсі. В принципі, щодо окремих груп послуг соціальна напруга є, але не щодо всіх. Потрібно чітко розділяти різні сервіси і послуги. Загалом ми повинні розуміти, що населення не готове нині платити за ринковими тарифами за всі послуги без винятку. Це питання пов’язане зі звичками. Люди не готові витрачати на сьогодні понад половину своєї зарплатні на оплату помешкання. Понад те, соціальні стандарти, запроваджені в Україні, передбачають, що непрацездатна людина не може витрачати понад 50% своїх доходів на оплату житлово-комунальних послуг. Тож запрацювала система субсидій. Щоправда, нині в окремих випадках починається процес перевірки майна домогосподарств, доходів членів домогосподарств, щоб з’ясувати, наскільки вони підпадають під потребу отримувати субсидії. Тож питання несплати зараз пом’якшується тим, що держава почала надавати масштабні субсидії», – пояснив економіст. Втім, Андрій Блінов наголошує, що соціальна напруга з’являється ще й через те, що немає справедливості в питанні обліку. Саме воно має стати пріоритетним. «Держава сама значною мірою використовує чехарду з тарифами і рівнем споживання послуг для збагачення окремих чиновників чи окремих напівдержавних структур. Відповідно, для держави, на мій погляд, пріоритетом має бути передусім жорсткий точний контроль конкретного споживанням кожним домогосподарством саме того обсягу послуг і ресурсів, які використовуються. Бо буквально днями у Кабміні була чергова дискусія, скільки газу споживає середньостатистична газова плита на місяць. Наскільки я розумію, поки доведених аргументованих показників немає. Тобто, нібито обґрунтована норма 4,4 кубометра на людину – мешканця багатоквартирного будинку. Та я не впевнений, що вона є саме такою. Потрібно дивитися розрахунки. Це мають сказати фахівці, причому врахувавши показники великої кількості людей, у яких встановлені лічильники», – зазначив експерт. Економіст переконаний, що ще один важливий момент – те, що держава повинна стимулювати перехід на енергозберігаючі технології, які дадуть змогу споживати значно менше. «Вкладати значні кошти треба не в субсидії, а в те, щоб населення не споживало велику кількість паливно-енергетичних ресурсів. Тоді держава загалом витрачатиме на допомогу населенню менше коштів. Саме це й мусить стати пріоритетом на найближчий час. Зрозуміло, що люди не зможуть платити, так само як і держава, якщо і надалі триватиме серйозне знецінення національної валюти. Ми розуміємо, що нині ціна газу на світовому ринку перебуває на мінімумі, а це трохи менше 200 доларів за тисячу кубометрів. Газ за півроку-рік буде дорожчати. Відповідно, важливо, яким є обмінний курс. За яким курсом ми обмінюємо цю доларову ціну газу і сплачуємо в гривні. Оце серйозне питання для людей. Зрозуміло, що народ перед усім починає жебракувати через девальвацію, але девальвація відбувається не за бажанням НБУ. Вона викликана передусім ситуацією в загальній економіці, на неї впливає перш за все стан економіки, чи працює промисловість, як саме вона працює. Абсолютно зрозуміло, що, якщо економіка буде зростати, зростатиме експорт, не буде падіння національної валюти. Пріоритетом для уряду має бути саме це. Тоді можна буде перейти до ситуації, коли не треба буде витрачати великі кошти на соціальну допомогу», – дійшов підсумку Андрій Блінов.  
Суспільство Вищий госпсуд України спростував інформацію про арешт судді Швеця Керівництво Вищого господарського суду України повідомляє, що суддя Віктор Швець, якого, за повідомленням СБУ, заарештували за отримання хабара, не був затриманий і продовжує перебувати на робочому місці. Про це передає прес-служба судової інстанції. «Засобами масової інформації поширено повідомлення про затримання судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця. Водночас таке затримання не здійснювалося, а суддя перебуває на своєму робочому місці», - йдеться в повідомленні. За повідомленням самого Віктора Швеця, у нього існує приватний конфлікт, який виник з цивільно-правових відносин. Нагадаємо, що сьогодні з'явилася інформація про арешт судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця за спробу отримання хабара.
Суспільство оформление ленты  У Запоріжжі податківці викрили недобросовісних підприємців, вилучено товарів на 6,4 мільйона гривень У Запоріжжі працівники податкової міліції викрили підприємців, які ввозили на територію України годинники, ювелірні вироби та інші товари поза митним контролем та ухилялися від сплати податків. Як повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби, в рамках операції «Рубіж-2016» і розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів), встановлено, що дві підприємниці, шляхом приховування обсягу реалізації товарів, що ввозяться на територію України поза митним контролем, умисно ухилилися від сплати податків на загальну суму 3,1 мільйона гривень. «В результаті проведених у магазинах і за місцями проживання фігурантів розслідувань було виявлено та вилучено понад 300 тисяч гривень готівкою, 1170 годинників, сережки, телефони, ручки, комп'ютерну техніку та чорнові записи. Загальна вартість вилученого становить близько 6,4 мільйона гривень», - йдеться в повідомленні. Зараз слідство триває.  
Суспільство Під люстрацію потрапляє 21 народний депутат України Інформаційну кампанію з метою дискредитувати люстраційний закон почали ті, хто хоче повернутися до влади. Про це заявила на брифінгу в п'ятницю голова Ради громадської організації «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік, повідомляє Укрінформ. «Зараз вороги люстрації почали дуже активну інформаційну кампанію. Поширюються дві абсолютно протилежні думки. Перша - що люстрація не працює, нікого не звільнили, очищення влади не відбувається. Друга думка - звільняють усіх без розбору, порушуються права людини і взагалі люстраційний закон не відповідає європейським нормам. У цьому полягає насправді суть процесу дискредитації люстрації тими, хто хоче повернутися на посади, але кому люстраційний закон забороняє це зробити», - підкреслила Дрік. За її словами, їхня громадська організація протягом останнього року займалася моніторингом виконання закону про очищення влади і склала свій реєстр осіб, які підлягають люстрації. Завдяки департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції вони поповнили цей список. На сьогодні, за їхніми даними, під так звані «автоматичні» критерії підпадає близько 5500 осіб. «У нашому реєстрі є інформація, що під люстраційні заборони підпадає 21 народний депутат цього скликання парламенту. Переважно це депутати Опозиційного блоку, зокрема Льовочкін, Ківалов, Лукаш. Це люди, які очолювали органи в період режиму Януковича і які зараз залишилися в Україні, але хочуть повернутися на керівні посади... Зараз у Конституційному суді є клопотання тих же депутатів Опозиційного блоку - колишніх регіоналів, які хочуть скасувати ту частину закону про корупцію, яка зараз запускає систему електронного декларування. Це та система, яка повинна допомогти Україні нарешті почати реальну боротьбу з корупціонерами», - сказала громадська активістка.
Політика Порошенко просить Раду Європи відправити в Росію спеціальну місію Президент Петро Порошенко звернувся до Ради Європи з проханням направити в Росію спеціальну місію для моніторингу ситуації з ув'язненими в РФ українцями. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Президент провів зустріч із Комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжніексом. Глава держави закликав Комісара РЄ сприяти звільненню Надії Савченко та інших політичних в'язнів, які утримуються в Росії. «Кримінальні переслідування громадян України, які незаконно утримуються в Росії, є політично мотивованими і суперечать загальноприйнятим нормам і принципам. Ці справи мають спільні ознаки, свідчить про існування дуже небезпечної тенденції», - зазначив Порошенко. Президент звернувся до Ради Європи з проханням направити в Росію спеціальну місію для моніторингу ситуації з ув'язненими в РФ громадянами України.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Андрій Блінов Навесні курс гривні коливатиметься Курс національної валюти коливатиметься навесні в доволі широких межах – від 25 до 28 гривень за долар. Якщо ж в Україні поглибиться політична чи громадянська криза, можливі коливання восени до 30 – 32 гривень за долар. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт з економічних питань Андрій Блінов. «Зрозуміло, що найближчим часом курс національної валюти через дефіцит, який існує у нас в бюджеті й на платіжному балансі, залишиться низьким. Вже цієї весни очікується обмінний курс з коливаннями, але в широких межах, – від 25 до 28 гривень за долар. Однак загалом, якщо не буде відновлено фінансування міжнародних організацій, можливий вихід на рівень 30 – 32 гривні за долар. Це – прогноз на кінець літа, якщо на той момент, можливо, буде якась жорстка кон’юнктурна криза з експортом чи, наприклад, якась дуже сувора політична, громадянська криза», – розповів економіст. За словами Андрія Блінова, «якщо буде відновлено таку співпрацю і йтиме очікуваний невеличкий підйом економіки, то за такого сценарію є надія, що обмінний курс залишатиметься у нинішніх межах, тобто 25 - 28 гривень за долар. Однак більше схоже на те, що до осені в нас буде ще кілька хвиль девальвації і курс буде на рівні 30 - 32».
Суспільство СБУ попередила понад 200 терористичних атак Торік СБУ попередила понад 200 терористичних атак. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час урочистостей, присвячених 24-й річниці служби, повідомляє прес-служба глави держави. За його словами, організатори більшості з цих атак були підготовлені на території Ростовської та Бєлгородської областей. «Вони планували терористичні атаки в Києві, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Харкові, Львові проти мирних громадян України. Їхня мета - залякати країну, дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію. Вони є ключовим елементом тієї гібридної війни, яка сьогодні ведеться проти нашої країни», - сказав Президент. Він також зазначив, що СБУ веде не тільки ефективне знешкодження, затримку подібних терористів, вона ще й проводить досить ефективну інформаційну кампанію, надаючи суспільству досить переконливі докази ефективності своєї роботи.
Суспільство оформление ленты  У Хмельницькій області податківці ліквідували конвертаційний центр із обігом понад 130 мільйонів гривень У Хмельницькій області працівники податкової міліції ліквідували конвертаційний центр, до складу якого належало багато фіктивних підприємств, а також сільгосппідприємство реального сектора економіки. Як повідомляє прес-служба ДФС, в рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків, зборів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України, встановлено, що вказане підприємство є платником єдиного податку четвертої групи і перебуває на спеціальному режимі оподаткування з ПДВ. З метою безпідставного акумулювання на спеціальних рахунках сум податку на додану вартість керівники компанії неправомірно внесли в спеціальну податкову декларацію операції з реалізації нібито самостійно вирощеної сої на адресу фірм у різних регіонах країни. Згідно з поданою документацією, підприємство використовувало площу землі, яка дозволяла виростити максимум 1 276 тонн сої, в той час як, відповідно до даних податкового і бухгалтерського обліків, а також податкової звітності підприємства, було відтворено реалізацію більше 30 тисяч тонн сої на адресу низки компаній на суму понад 130 мільйонів гривень. У ДФС також зазначили, що під час вживання оперативних заходів було встановлено, що, крім фактичного ухилення від сплати податків, посадові особи підприємства додатково здійснювали конвертацію безготівкових коштів у готівку для своїх клієнтів - переробників сільськогосподарської продукції. Для цього використовувалися два транзитних підприємства. Конвертація коштів здійснювалася через рахунки «підконтрольних» фізичних осіб, яким перераховувалися кошти як надання фінансової допомоги, і через власні рахунки шляхом зняття їх готівкою в касах банківських установ. Готівка передавалася представникам підприємств, які користувалися послугами зловмисників, за винятком 5-7% від суми конвертації. «Зараз  виявлено 10 підприємств вигодонабувачів. Загальний обіг коштів, виведених у тіньовий обіг, становить понад 130 мільйонів гривень, що дозволило підприємствам реального сектора економіки незаконно сформувати податковий кредит із ПДВ на суму понад 22 мільйони гривень»,  - підкреслили в ДФС.  Для незаконної діяльності використовувались 17 банківських рахунків. Внаслідок протиправних дій зловмисники неправомірно заволоділи податком на додану вартість у сумі понад 21 млн грн, який було фактично використано учасниками злочинної схеми на власні потреби, що призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах. Під час проведених шести обшуків за місцями проживання фігурантів та за адресами розташування виробничих потужностей підприємств, які використовувалися ними в протиправній діяльності, виявлено та вилучено первинні бухгалтерські документи, комп'ютерну техніку, електронні носії інформації, банківські документи, чорнові записи щодо обсягів придбання та реалізації сільськогосподарської продукції , а також переведення в готівку коштів. Зараз вживається заходів із пошуку майна фігурантів для накладення арешту і забезпечення відшкодування збитків за кримінальним провадженням. Крім того, вживається заходів щодо відпрацювання підприємств, які скористалися послугами конвертаційного центру.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Ярослав Жаліло Найкращим виходом має стати програма ефективного енергозбереження Будь-яке підвищення тарифів зазвичай посилює соціальну напругу, але очікувати протидії населення не варто. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив макроекономіст Ярослав Жаліло. «Звичайно, будь-яке підвищення тарифів завжди підвищує градус соціальної напруженості, оскільки це пов’язано зі зниженням якості життя людей. Тому такий крок буде негативно сприйнятий суспільством попри те, обґрунтоване підвищення чи ні», - зазначив експерт. На думку економіста, суспільство не буде протидіяти політиці підвищення тарифів, однак змушене буде обирати один із можливих способів забезпечення себе усім необхідним. «Якщо йдеться про реакцію з точки зору макроекономіки, то думаю, що населення буде реагувати трьома шляхами. Перший: ті, хто матиме таку змогу, намагатимуться вкладатись у режим економії. Це стосується утеплення житла, встановлення відповідного обладнання тощо. Другий: хто не матиме такої змоги чи коштів для цього, намагатиметься зменшувати витрати за рахунок переходу на інші джерела енергії, збільшення кондиціонування чи зменшення температурного режиму. Відомий факт, що більшість сільського населення зменшили споживання газу за рахунок використання інших джерел енергії, як то дрова чи вугілля. І третій варіант полягатиме в тому, що той, хто матиме право на отримання субсидії, буде використовувати політику покриття витрат за рахунок отримання коштів, які пропонує уряд», - пояснив Ярослав Жаліло. Найкращим виходом із такої непростої ситуації, переконаний експерт, могла б стати якісна прозора програма ефективного енергозбереження, яка б дала економічне підґрунтя для стимулювання економіки. «Я вважаю, що однозначно така програма енергозбереження має бути. Коли ми говорили про програму оновлення енергетичної стратегії за пропозицією профільного міністерства наприкінці 2014-го – на початку 2015 року, одним з пунктів експерти передбачали створення такої програми збереження. І така програма має бути, адже свого часу (у період з 2002 до 2005 року) в Україні був Державний комітет з питань енергозабезпечення, який опікувався цим питання. Загалом ця програма енергозбереження має передбачати і державні вливання коштів, і дії місцевих громад щодо підвищення енергоефективності, бо дуже багато втрачається саме в тих сферах, що не стосуються домогосподарств, а мають відношення до державних, а частіше – до муніципальних і комунальних структур. Також варто зазначити, що є міжнародні програми подібного характеру від МБРР, ЄБРР чи наявність відповідних договорів, дотримання умов Кіотського протоколу. Тому бажано, щоб створення такої програми спиралось на базові принципи цих документів. Окрім того, вона мала б передбачати засоби стимулювання приватних підприємств і домогосподарств для підвищення їхньої енергоефективності, оскільки в цьому є однозначна потреба», - резюмував експерт  

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,5736811161041-/ /-pc-/
Top