counter
Архів Повернутись назад 20 Серпня 2015
20 Серпня
оформление ленты  Блог: 
Економіка Віктор Галасюк Логіка «затягування пасків» приречена на провал Побороти бідність, а до того ж забезпечити європейський рівень добробуту в Україні шляхом «затягування пасків» і імітації поліпшення інвестиційного клімату, неможливо. Потрібне чітке бачення пріоритетів і радикальні кроки щодо їх реалізації. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва, заступник голови фракції «Радикальна партія» Віктор Галасюк. «Перше, що насправді потрібно невідкладно зробити — підвищити соціальні стандарти, збільшити доходи і, відповідно, купівельну спроможність громадян. Підвищити мінімальну заробітну плату з 1218 грн до не менше 2500—3000 грн, а також проіндексувати пенсії та стипендії хоча б на частину інфляції. Адже за два роки ціни зросли на 70%, гривня впала майже в три рази, а мінімальна зарплата виросла всього на 6%. Така ситуація, в умовах, коли споживчі витрати домогосподарств формують понад 70% ВВП, просто вбиває українську економіку», — заявляє Віктор Галасюк. та водночас народний депутат акцентує увагу, що в приватному секторі оплата праці в основному відповідає рівню 3000—4000 грн, але більша її частина виплачується «в конвертах», «треба її звідти діставати». «А ось в бюджетному секторі підвищення мінімальної зарплати і перегляд єдиної тарифної сітки призведе до відчутного підвищення реальної оплати праці. Але на це потрібні значні кошти, десятки мільярдів гривень. Щоб їх знайти, не треба включати «друкарський верстат», який буде роздмухувати інфляцію», — вважає Галасюк. На думку парламентарія, головне джерело коштів — масштабна детінізація економіки. «Необхідно знизити навантаження на фонд оплати праці — ПДФО і ЄСВ потрібно скоротити до 15%. Сьогодні навантаження на фонд оплати праці в Україні сягає 56%, а в країнах Європи в середньому до 35%, в багатьох інших країнах — менше 30%. Коли в тіні перебуває половина зарплати країни — близько 200—300 млрд грн, логіка «затягування пасків» приречена на провал. Ми повинні включити зворотну логіку — низькі податки і просте адміністрування, менший тиск на малий бізнес дадуть збільшення, а не зменшення надходжень до бюджету, — говорить Віктор Галасюк. — До того ж, європейське завтра в Україні не настане без радикального скорочення державного апарату та дозвільних процедур, без реальної боротьби з корупцією і тотальною люстрацією і заміною суддівського корпусу, без встановлення сильних інвестиційних стимулів і диференційованої системи оподаткування, які  сприяли б розвитку виробничого і науково-місткого, а не примітивного сировинного бізнесу. І ми це робимо, але потрібна інша швидкість».
оформление ленты  Блог: 
Економіка Василь Поворозник Метою приватизації Одеського ПЗ повинна бути передача в руки ефективного власника Питання про приватизацію Одеського припортового заводу повинне базуватися не на отриманні коштів від його продажу, а на пошуку нового ефективного власника. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Поворозник. «Тут двояка ситуація — зважаючи на те, чим керується уряд, проводячи приватизацію. Якщо мета — наповнити бюджет і отримати значні надходження, то зараз умови непривабливі. Навряд чи знайдеться зовнішній покупець — не з наших теперішніх олігархів, який готовий заплатити за Одеський ПЗ хорошу суму. Причина — військові дії. Це суттєво знижує інвестиційну привабливість України для вкладення активів з погляду іноземців. А якщо говорити не про надходження до бюджету грошей, а просто пр пошук ефективнішого власника, це і повинно було бути справжньою метою приватизації», — розповів економіст. Експерт зазначив, що знову постає питання про те, як буде проводитися конкурс і хто буде допущений. «І тут знову побоювання, що частина інвесторів не захочуть зараз прийти, навіть якщо сума буде незначна, через зовнішню агресію. Але в принципі, я вважаю, що приватизацію треба проводити швидко і мета повинна бути не бюджетні надходження, а передача держактивів в руки ефективного власника», — наголосив Поворозник.
Суспільство Чиновники з Фонду соцстрахування привласнили понад 30 мільйонів гривень СБУ викрила посадових осіб Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, які привласнили понад 30 млн бюджетних коштів. Про це повідомляє прес-служачи СБУ. За інформацією прес-служби, в 2014 році за результатами проведення торгів на оздоровчі послуги Фонд виплатив 44,8 мільйона гривень. «Частину цих коштів, на підставі удаваних договорів, перераховано на фіктивні фірми, знято готівкою і розділено між учасниками злочинної схеми», — йдеться в повідомленні. Як повідомляється, наразі відкрито кримінальне провадження за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, фіктивного підприємництва, відмивання доходів, розтрати майна. Директорам та засновникам підприємств, на рахунки яких перераховувалися кошти з Фонду, оголошено про підозри. Засновнику одного з підприємств вже винесено обвинувальний вирок.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Віктор Небоженко Потрібна справедлива соціальна політика і наявність еліти В Україні кроком до боротьби з бідністю має стати справедлива соцполітика і перерозподіл доходів олігархів. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко. «Проблема бідності виникла ще 200 років тому в Англії, і вже тоді багата Англія ставила питання про те, як її перемогти. Тут маємо лише один варіант: справедлива соціальна політика, тобто коли доходи одних розподіляються на користь інших. Є Швеція, яка показала, що з правильним економічним управлінням, з правильною соціальною політикою проблема бідності знімається. Тож нічого винаходити не треба. Добре державне управління без крадіжки і сильна соцполітика — ось що треба», — розповів політолог. За словами експерта, сильної соціальної політики в Україні немає. Як і в Радянському Союзі, так і в Україні все, що пов'язано з соцполітикою, працює за залишковим принципом. «Спочатку корупція, інвестиції, управління, контроль, податки, бюджет, а вже що залишається, використовується на соцполітику. Через брак принципових блоків соцполітики бідність наростатиме. А бідність саму по собі не можна викорінити в жодній країні світу. Допоможе тільки свідома соціальна політика еліти. Еліта повинна розуміти, що бідні — це ганьба нації. На практиці вже 55 років є країни, які показали, що бідність не є радикальною проблемою країни, яка має еліту і ефективну соцполітику», — зазначив Небоженко. Експерт розповів, що справедлива соцполітика припускає дуже серйозний перерозподіл доходів олігархів. «В Україні, на жаль, соціальний блок є одним із найслабших. Повинна бути еліта, а у нас олігархи вважають себе елітою. У такій ситуації і злодійство, і кумівство, і корупція, і жахливі злидні — це обов'язкові супутники такої держави. У нас немає еліти, яка виставляла б пріоритети для населення країни. А елітою вважаються люди, у яких є декілька мільйонів доларів або накрадені мільярди. У світі ніде немає такого. А олігархи навряд чи будуть ділитися самі. Еліта по натурі здатна жертвувати і розвивати якісь національні ідеї впродовж декількох років. Жоден наш олігарх не думає й на рік наперед. Подивіться на знаменитого Ахметова, який міг багато зробити для того, щоб припинити жахливий конфлікт в Донецьку, але він цього не зробив», — підсумував Небоженко.
Суспільство У шкіл Донецької області можуть з'явитися школи-побратими на західній Україні У шкіл Донецької області, які знаходяться на території, підконтрольній Україні, можуть з'явитися школи-побратими в центральній і західній частині країни. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» заявив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. За його словами, наразі готується відповідний проект. «Готуємо проект, щоб кожна місцева школа мала школу-побратима в центральній і західній Україні. Сприяти, щоб тамтешні вчителі приїжджали сюди і декілька місяців працювали в місцевих школах. А педагоги з Донецької області поїхали і попрацювали, наприклад, на Львівщині», — сказав Жебрівський. Як зазначив очільник області, це необхідно для того, щоб якомога більше жителів Донецької і Луганської областей пожили в центрі і на заході України і побачили, що Україна краще, чистіше і демократичніше, ніж Росія. При цьому він зазначив, що близько 70% жителів Донецької області ніколи не виїжджали за її межі.
Суспільство Працівника ДАІ засудять за співпрацю з бойовиками У Донецькій області судитимуть працівника ДАІ за те, що він співпрацював із бойовиками. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області. «У ході слідства встановлено, що в жовтні 2014 року старший інспектор дорожньо-патрульної служби батальйону ДПС ДАІ ГУМВС України в Донецькій області, який має спеціальне звання капітана міліції, погодився співпрацювати з представниками терористичної організації «ДНР», — сказано в повідомленні. Інспектор збирав дані про переміщення і розміщення військової техніки силовиків поблизуі Курахово, Мар'їнки, Красногоровки Донецької області. Інформацію бойовикам співробітник ДАІ передавав протягом січня-лютого 2015 року. Як повідомляється, отримані розвіддані використовувалися незаконними бойовиками при здійсненні артилерійських обстрілів населених пунктів Донецької області. Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації). Обвинувальний акт вже направили до суду. Колишньому правоохоронцю загрожує до 15 років в'язниці.
Суспільство оформление ленты  Чи загрожує українцям дешевий бензин Заїжджаючи останнім часом на АЗС, а після, добираючись на роботу і включаючи Інтернет, відчуваю певний дискомфорт: попри те що вартість нафти падає нині небувалими темпами, ціна бензину в нашій країні, яка, до речі, є імпортером нафтопродуктів, стійко тримається на певному рівні (А-95, який я купую на одній із популярних мереж АЗС, вже декілька місяців коштує 22 гривні 49 копійок за літр — і щось не схоже, щоб ціна хоч якось реагувала на тенденції світового ринку нафти). Коли пропозиція попереду попиту Тому виникає запитання: чому — у той час, коли нафта у світі дешевшає, — бензиновий ринок в Україні живе власним життям і практично «не помічає» цього процесу? Що дає змогу операторам внутрішнього українського ринку нафтопродуктів тримати настільки високі ціни: якісь внутрішні чинники, не доступні розумінню пересічного споживача, які впливають на формування ціни на бензин, або банальна жадібність? І до якого рівня повинна знизитися ціна бареля нафти, щоб наш ринок таки відреагував на це, порадувавши автомобілістів хоча б мінімальним падінням вартості бензину? До речі, той обвал цін, який відбувається нині на світовому ринку нафти, Україні як країні-імпортеру однозначно вигідний. Про цей важливий факт зауважують практично всі експерти ринку нафтопродуктів. У цифрах ситуація має такий вигляд: оскільки, за останніми даними, пропозиція перевищує попит на три мільйони барелів на день, нафта і далі дешевшатиме. Так, вартість нафти марки Brent коливається біля позначки в 48 доларів за барель, марка WTI опустилася нижче 42 доларів. Світові аналітики зазначають, що основи ринку не змінилися — він без зупинки рухається донизу. Причина — надлишок нафти на ринку (він щодоби становить вже близько трьох мільйонів барелів), сформований насамперед тим, що США активно нарощують свої потужності з видобутку «чорного золота» (кількість їхніх бурових установок вже сягає 672 штук, до того ж це — зовсім не межа) , а значить, попит з боку Америки постійно падає. При цьому нарощувати видобуток (у липні він і так зріс до рекордної позначки в 4,18 мільйона барелів на добу) планує Ірак. Постачати на світовий ринок 1,77 мільйона барелів на добу, а в жовтні — 1,83 мільйона (найвищий показник за останні чотири роки — з листопада 2011-го) має намір й Ангола. Тому експерти категоричні: допоки не скорочуватимуть пропозицію, ціни падатимуть. Ціна нафти — не наше все До речі, ціна нафти в структурі вартості бензину становить лише 50%, решта — податки, прибуток і вплив курсу долара. Але в будь-якому випадку було б логічним, якби слідом за зниженням світових цін на нафту в Україні знизилися і ціни на нафтопродукти. Але що ми маємо насправді? Як стверджують фахівці, поки що принаймні відреагували ціни на дизельне паливо. Так, за даними Консалтингової групи «А-95» за останній місяць дизпаливо в роздрібній мережі подешевшало на понад дві гривні, знизившись із середніх по країні 19,83 гривні за літр до 17,8 гривні. До того ж, вважають експерти «А-95», потенціал зниження при збереженні поточної кон'юнктури зовнішнього ринку становить ще як мінімум одну гривню на літрі. «А ось бензиновий ринок поки що як і раніше стоїть на паузі, — роз'яснює «Аналітичній службі новин» (АСН) директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн, — хоча давно мав потягнутися за нафтою. Це пояснюється насамперед тим, що ринок бензину відрізняється від ринку дизельного палива наявністю на ньому великого тіньового сегмента, через що деформовано конкуренцію. Тому добросовісні оператори ринку — через наявність на ринку лівого пального, з яким їм доводиться конкурувати, — втратили сьогодні вкрай великі обсяги. Як результат, вони поки що не поспішають знижувати ціни, оскільки намагаються хоч якось компенсувати збиток, завданий їм такими недобросовісними операторами». Але, запевняє Сергій Куюн, зниження ціни на бензин — процес неминучий, тому що «ціни просіли серйозно». Перша «ластівка» — на оптовому ринку бензин марки «А-95» за останній місяць подешевшав на 6,5%, що створює передумови для зниження його вартості в роздробі на гривню-півтори. Але експерти зазначають, що особливо в останній рік ринок бензину став важко прогнозованим через зростаючу частку фальсифікату та контрабанди, які живуть за іншими законами. У зв'язку з початком роботи 1 червня 2015 року Енергетичної митниці, яка взяла на себе оформлення імпорту енергоносіїв, поставки контрабандного палива різко впали. Особливо великими тіньові обсяги імпорту були на півдні, де розташовано безліч невеликих портів. Але того, що робить нині Державна фіскальна служба, занадто мало, щоб позбавити ринок від контрабанди. Однак основною проблемою, говорить Куюн, є кустарне виробництво палива всередині країни: його обсяги сягають чверті загальних обсягів бензину на ринку. За словами ж президента Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України Леоніда Косянчука, багато мереж, особливо з нижнього цінового сегмента, торгують бензином «А-95» за цінами, які нижчі або дорівнюють собівартості поставки заводського продукту. «Хтось вірить, — запитує Косянчук, — що вони працюють без прибутку?» За його оцінками, в 2015 році частка тіньового ринку бензину може перевищити 40%. За підсумками першого півріччя, стверджують експерти, в тіні знаходилося близько 375 тисяч тонн бензину і ще близько 100 тисяч тонн дизельного палива. У грошовому еквіваленті це дорівнює сумі близько 3,5 мільярда гривень, які щасливо оминули державний бюджет. До кінця року ця цифра, найпевніше, сягне 7 мільярдів гривень. «Тож ми бачимо, — підсумував Сергій Куюн, — що ця проблема б'є як по споживачеві, який купує неякісне пальне, так і по бюджету, який недоотримує серйозні суми грошей, а ще б'є й по бізнесу, тому що конкурувати з тіньовим ринком вкрай важко». Щоб розгорнути з ринком бодяжного бензину серйозну боротьбу, потрібно, за словами аналітиків, посилювати аналітичну роботу фіскальної служби, бо саме брак нормальної бази даних, що дозволила б оцінювати всі процеси, які відбуваються на цьому ринку, не дає  змоги вчасно виявляти осередки кустарного виробництва і припиняти їхню діяльність. Тут біда ще й у тому, що якість бензину в Україні нині практично жодним чином не контролюється: з одного боку, у Держспоживстандарту на такі перевірки вже в останні роки його існування банально не вистачало грошей. А після адміністративної реформи, коли його реорганізували у Держспоживінспекцію, функція управління якістю перейшла у відання Мінекономрозвитку, де про неї, як на мене, геть забули. З іншого ж — існує заборона на перевірки роботи бізнесу, які в цій ситуації надають країні насправді ведмежу послугу. Ось і виходить, що якість сьогодні жодним чином не контролюють. По суті, споживач ходить як по мінному полю, адже зовсім не всі оператори ринку нафтопродуктів своє добре ім'я ставлять на перше місце — на шкоду зароблянню грошей. На ринок чекають зміни? Але світові ціни на нафту, частка в українському ринку нафтопродуктів бодяжного бензину і курсові загрози —  зовсім не всі чинники, від яких насправді залежить ціна на бензин в роздрібній торговельній мережі. Думаю, що ті, кого так чи так цікавить це питання, ще не встигли забути, як на початку серпня з'явилася заява найбільшого українського виробника — ПАТ «Укрнафта» — про те, що ціна на бензин може злетіти до 35 гривень за літр. І це тоді, коли й надалі триває обвал нафти. На заводі, який, як відомо, контролюється фінансово-промисловою групою «Приват», свій прогноз пов'язували насамперед із рішенням оператора нафтопровідної системи Укртранснафти відремонтувати нафтопровід, який з'єднує нафтопереробний завод зі сховищами української нафти. З ремонтом швидко впоралися, з обіцяним стрибком цін, який насправді виявився пустушкою, — теж, що голова Нафтогазу Андрій Коболєв на своїй сторінці в «Фейсбуці» прокоментував приблизно так: мовляв, якщо «бурю в склянці зняти на камеру під правильним ракурсом, може здатися, що насувається справжній шторм». Загалом, з висмоктаною з пальця бурею, що нібито насувалася, розібралися. Але де гарантія, що менеджерам групи «Приват», відомим своїм неординарним підходом до правил гри на ринку нафтопродуктів, не прийде в голову ще яка-небудь ідея, реалізація якої однозначно піде на користь ФПГ, тоді як користь держави, а в кінцевому підсумку звичайних споживачів, може виявитися вельми сумнівною?! Надто на тлі останніх подій, пов'язаних з безглуздою смертю народного депутата Ігоря Єремеєва. Відхід саме цієї людини, яка була серйозним гравцем у цьому бізнесі, упевнені експерти ринку нафтопродуктів, може мати серйозний вплив на розвиток нафтогазової галузі. І питання тут не в долі мережі WOG (щодо неї найменше питань), говорить Сергій Куюн, а скоріше в порушенні рівноваги. Мовляв, «в особі Єремеєва втрачено противагу найвпливовішій і жорсткій фігурі в нафтовій галузі — його тезці на прізвище Коломойський. Попри різні масштаби бізнесу і вельми умовне звання олігарха, останні років зо десять саме за віссю «Коломойський — Єремеєв» точилася невидима боротьба за галузеву справедливість. І це не була боротьба за активи або потоки. З боку луцького бізнесмена це була боротьба за рівність можливостей. Якщо Коломойський завжди шукав змогу бути рівнішим за інших, то дії Єремеєва і групи його однодумців на паливному ринку зводилися до того, щоб цього не допустити». Загалом, вже наразі ясно, що мережа АЗС «WOG» нікуди не подінеться, а на самому ринку нафтопродуктів — приховано або явно, це вже інше питання — рано чи пізно, з тією чи іншою мірою ймовірності почнуться певні процеси, метою яких будуть зміни на користь ініціаторів цих процесів. «Треба чітко розуміти, що сучасний бізнес вже досить зміцнів і взяв на озброєння такі системи управління, які від акціонерів залежать дуже слабо, — роз'яснює Сергій Куюн. — Як правило, акціонери контролюють діяльність підприємства — через збори акціонерів, наглядову раду. Але керують великими компаніями як «WOG» незалежні менеджери, тому навіть такі втрати не здатні дестабілізувати роботу компанії загалом». У соцмережах люди категоричніші. Приміром, є думка, що вже «найближчими днями тижня слід очікувати драматичних подій у галузі, до якої багато хто не байдужий: з відходом з життя Ігоря Єремеєва порушено крихку рівновагу, яку він, із завзятістю мурахи з придорожнього мурашника, постійно підтримував і час від часу відновлював... Ми, очевидно, станемо свідками брудної і нещадної війни за спадщину Ігоря Єремеєва, це перше. І активізації Коломойського на всіх фронтах лінії зіткнення з бізнесом Ігоря Єремеєва (друге), не менш жорсткої, нахабної і нещадної...» З приводу завзятості мурахи, то з цим образним порівнянням згоден і керівник Консалтингової групи «А-95», який підтверджує, що «той самий Єремеєв часто уособлював ініціативи всього ринку і був лобістом саме цивілізованих правил гри, рівних можливостей, рівної конкуренції. Зокрема одним із проявів цієї боротьби були, звичайно, часті конфлікти з групою «Приват», у якої поняття «конкуренції» власне. Можна згадати, наприклад, і виробництво безподаткових нафтопродуктів у 2009—2010 роках, коли на Укртатнафті почали випускати безакцизні так звані компоненти бензинів. Це був, за суттю, звичайний бензин, тільки без податків. Це і постійні махінації з українською нафтою, і володіння через менеджмент компанією «Укртранснафта». Та сама державна технологічна нафта, за яку держава платить заводам групи «Приват» по 2,5 мільйона гривень щодня». Тому головне питання, яке постало на порядку денному у зв'язку з останніми подіями («Що чекає ринок?»), тягне за собою ще два, тісно з ним дотичні: чим це обернеться для бюджету країни і чи відчує колотнечі на ринку споживач, який, як відомо, за все розплачується з власного гаманця?! Та чи встигне хоч на гривню-півтори подешевшати бензин — до того, як бензиновий ринок країни захлесне чергова хвиля «оновлення» існуючих на ньому правил гри?    
Суспільство Тандіт: Російських спецпризначенців не обмінюватимуть Жодного обміну військових ГРУ РФ Олександра Александрова і Євгенія Єрофєєва, затриманих під Щастям, не може бути. Про це в ефірі телеканалу 112 заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт. «Їх чекає відкритий суд, в межах кримінального провадження тривають дії. Відбуваються допити, вони дають свідчення, є речові докази їхньої участі за тими статтями, за якими їх звинувачують, вони були тут за наказом свого командування, вони йшли вбивати наших хлопців, які захищають цілісність України. Та зброя, з якою їх було затримано, має спеціальне призначення, її не використовують так звані ополченці, це зброя, яку має лише спецназ РФ. З приводу їх звільнення, справді, можу підтвердити, що за різними каналами ведуться переговори і наразі триває збір інформації з того боку, розміщуються на різних інформаційних носіях, з боку сусідньої держави і самопроголошених республік... Не може бути жодного обміну грушників», — розповів Тандіт. Він зазначив, що Александров і Єрофєєв перебувають під судом, слідство триватиме, а восени планується провести над ними суд.
Суспільство оформление ленты  СБУ затримала бойовика, який захоплював адмінбудівлі Служба безпеки в Слов'янську Донецької області затримала бойовика «ДНР», який брав участь у захопленні адміністративних будівель. Про це повідомляє прес-служба СБУ. «Під час окупації в 2014 році Слов'янська бойовиками 25-річний місцевий житель був завербований терористом «ДНР» на прізвисько «Цар». Зловмисник брав участь у захопленні адміністративних приміщень органів влади, а також чергував зі зброєю на блокпостах. Після звільнення Слов'янська українськими підрозділами, чоловік перебрався до Горлівки, де продовжував воювати у складі одного з терористичних угруповань «ДНР», — сказано в повідомленні. Сам бойовик вже визнав протиправність своїх дій і пошкодував про те, що не використав можливості програми «по поверненню на підконтрольну територію України громадян, які добровільно відмовилися від подальшої участі в бойових діях на стороні т.зв. «ДНР» і «ЛНР». Відкрито кримінальне провадження за ст. 258-3 (створення терористичної групи) КК України.
Суспільство На станції «Арсенальна» в Києві міліція оточила півсотні агресивних хлопців У Києві на станції метро «Арсенальна» правоохоронцям довелося оточити агресивно налаштованих молодих людей, щоб убезпечити інших громадян. Про це повідомили в прес-службі столичної міліції. Як повідомляється, агресивно налаштованих осіб було близько 50. Їх помітили правоохоронці. «Враховуючи вчорашні події в Гідропарку і підозрюючи, що серед молодих людей можуть бути учасники нічної бійки футбольних фанатів, працівники міліції спробували дізнатися у агресивної компанії їхні наміри та цілі перебування в центрі міста. Однак молодики при наближенні правоохоронців побігли, а потім спустилися на платформу метро на станції «Арсенальна». Міліція взяла в кільце агресивну молодь, а громадян попросили тимчасово не заходити на станцію і не спускатися на платформу», — сказано в повідомленні. Наразі хлопців виводять з метро і відправляють у райуправління. Там міліціонери встановлять їх особи і можливу причетність до вчорашньої бійки.
Суспільство У Харківській області вилучили товарів на 5,5 мільйона гривень На Харківщині правоохоронці виявили злочинну схему переміщення товарів у Росію. Про це повідомили в прес-службі ДПСУ. Українці і росіяни спільно організували таку схему. «Так, вони розміщували в українських і російських ЗМІ оголошення на кшталт: «Организую доставку вантажів у Росію», або «Продаю одяг у Росію великими партіями. Дешево» і через інтернет-магазини приймали замовлення. Далі вони отримували потрібний товар в Китаї та контрабандним шляхом переправляли товари замовникам. Одну з таких партій прикордонники затримали під час чергової спроби незаконного переміщення до Росії на ділянці відділу «Вільхуватка». Водії, які намагалися переправити товар двома автомобілями «УАЗ», поводилися зухвало, тому для їх утихомирення прикордонники застосували зброю, — сказано в повідомленні. При обшуку було вилучено товарів на 5,5 мільйона гривень і 15 тисяч доларів, банківські картки, 6 одиниць транспортних засобів, вогнепальна зброя з патронами. В результаті було затримано 15 причетних осіб (в основному жителі Харківської області), серед них троє — військові Харківського прикордонного загону.
Суспільство СБУ: «ДНР» і «ЛНР» готують наступ Так звані війська «ДНР» і «ЛНР» готуються до наступу, до того ж, найпевніше, напередодні Дня Незалежності. Про це заявив глава СБУ Василь Грицак під час церемонії вручення ключів від квартир співробітникам СБУ, передає 112 канал. «Що стосується зони проведення АТО, так, у нас є інформація про підготовку наступі з боку військ так званих «ДНР» , «ЛНР». Що стосується диверсійної роботи, однозначно ми посилили заходи безпеки, повинні зробити все можливе і неможливе для того, щоб відсвяткувати День Незалежності спокійно і в столиці, і в усіх регіонах. Сьогодні було проведено низку обшуків і затримані в Миколаївській області, в ході яких вилучено вибухівку, агітаційну літературу, затримано людей, які мали наміри, так би мовити, створити на території Миколаївської області «Миколаївську народну республіку», — розповів Грицак. Глава СБУ відзвітував, що всі сили приведені в бойову готовність на випадок диверсій. Тема про наступ бойовиків саме напередодні Дня Незалежності вже давно обговорюється експертами і силовиками.
Суспільство У Чернівецькій області знайшли 40 кг маріхуани У Чернівецькій області у Нососелецькому районі міліціонери вилучили майже 40 кілограмів марихуани. Про це повідомили в прес-службі УМВС України в області. Наркотичний засіб «потягнув» на 1,5 мільйона гривень. «У селі Магала правоохоронці затримали наркоперевізників. При огляді мікроавтобуса під керуванням 28-річного уродженця Автономної Республіки Крим знайшли майже 40 кг марихуани. За цінами «чорного ринку» така кількість наркотичного зілля коштує понад півтора мільйона гривень. З'ясувалося, що молодий чоловік гостює у своєї бабусі, в селі Бочківці Хотинського району. При огляді прибудинкової території міліціонери виявили на земельній ділянці ще 54 куща конопель», — сказано в повідомленні. Як повідомляється, раніше наркоперевізників притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння крадіжки. Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) та 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) КК України. Тепер хлопцю загрожує до восьми років позбавлення волі.
Суспільство Тука розповів, на що витратить 1,8 мільйона доларів, наданих Японією Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука розповів, на що підуть 1,8 мільйона доларів, які надано урядом Японії. Відповідну інформацію він розмістив на своїй сторінці в Facebook. — Рубіжне: реабілітаційний центр для дітей — 100 тис. дол. — Сватове: будинок престарілих — 15 тис. дол. — Сватове: дитячий будинок «Надія» — 160 тис. дол. — Рубіжне: центральна міська лікарня — 180 тис. дол. — Лисичанськ: центральна лікарня ім. Титова — 162 тис. дол. — Кремінна: районний центр реабілітації дітей-інвалідів — 85 тис. дол. — Сєверодонецьк: Луганська обласна лікарня (хірургія) — 200 тис. дол. — Кремінна: районне територіальне медичне об'єднання — 100 тис. дол. — Сєверодонецьк: ремонт шляхопроводу — 320 тис. дол. — Кременець: насосна станція — 115 тис. дол. — Кременець: ремонт моста в Новокраснянці — 85 тис. дол. — Кременець: ремонт моста по вул. Титова — 100 тис. дол. — Старобільськ: ремонт моста в місті — 215 тис. дол.
Політика Клімкін: У Берліні Порошенко, Меркель і Олланд обговорять гуманітарні питання і безпеку на Донбасі Глава українського МЗС Павло Клімкін розповів, що обговорюватимуть у Берліні 24 серпня Президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель і французький президент Франсуа Олланд. Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив під час спілкування з журналістами, передає 112 канал. «Нам потрібні чітко скоординовані дії, по-перше, в рамках «трійки», саме тому збирається «нормандська трійка», якщо її так можна назвати, на найвищому рівні. І ми будемо йти за логікою, що потрібно зробити в контексті ситуації з безпекою, яким чином врятувати спостерігачів ОБСЄ від постійних залякувань і спроб їх витіснити з Донбасу, як зробити вирішальний прогрес на гуманітарному шляху, насамперед, в обміні заручниками, і можливість, коли українська та гельсінська гуманітарна допомога потрапить до тих, хто її вкрай потребує. Я маю на увазі те, що ми хочемо зробити з проектами з відновлення водопостачання. І ці проекти, навіть проектування наразі заблоковано через постійні обстріли», — розповів Клімкін.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,1076371669769-/ /-pc-/
Top