counter
Стрічка новин
Вибрати все
26 Червня
25 Червня
24 Червня
Всі новини...

Віктор Небоженко
Віктор Небоженко

Потрібна справедлива соціальна політика і наявність еліти


В Україні кроком до боротьби з бідністю має стати справедлива соцполітика і перерозподіл доходів олігархів. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Проблема бідності виникла ще 200 років тому в Англії, і вже тоді багата Англія ставила питання про те, як її перемогти. Тут маємо лише один варіант: справедлива соціальна політика, тобто коли доходи одних розподіляються на користь інших. Є Швеція, яка показала, що з правильним економічним управлінням, з правильною соціальною політикою проблема бідності знімається. Тож нічого винаходити не треба. Добре державне управління без крадіжки і сильна соцполітика — ось що треба», — розповів політолог.

За словами експерта, сильної соціальної політики в Україні немає. Як і в Радянському Союзі, так і в Україні все, що пов'язано з соцполітикою, працює за залишковим принципом.

«Спочатку корупція, інвестиції, управління, контроль, податки, бюджет, а вже що залишається, використовується на соцполітику. Через брак принципових блоків соцполітики бідність наростатиме. А бідність саму по собі не можна викорінити в жодній країні світу. Допоможе тільки свідома соціальна політика еліти. Еліта повинна розуміти, що бідні — це ганьба нації. На практиці вже 55 років є країни, які показали, що бідність не є радикальною проблемою країни, яка має еліту і ефективну соцполітику», — зазначив Небоженко.

Експерт розповів, що справедлива соцполітика припускає дуже серйозний перерозподіл доходів олігархів.

«В Україні, на жаль, соціальний блок є одним із найслабших. Повинна бути еліта, а у нас олігархи вважають себе елітою. У такій ситуації і злодійство, і кумівство, і корупція, і жахливі злидні — це обов'язкові супутники такої держави. У нас немає еліти, яка виставляла б пріоритети для населення країни. А елітою вважаються люди, у яких є декілька мільйонів доларів або накрадені мільярди. У світі ніде немає такого. А олігархи навряд чи будуть ділитися самі. Еліта по натурі здатна жертвувати і розвивати якісь національні ідеї впродовж декількох років. Жоден наш олігарх не думає й на рік наперед. Подивіться на знаменитого Ахметова, який міг багато зробити для того, щоб припинити жахливий конфлікт в Донецьку, але він цього не зробив», — підсумував Небоженко.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 22Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
27 щасливих днів і заряджена склянка: 7 перевірених способів здійснення мрій
27 щасливих днів і заряджена склянка: 7 перевірених способів здійснення мрій
Навряд чи на землі існує така людина, яка абсолютно ні про що не мріє У кожного з нас є, щонайменше, одна запо....
Підводні камені: що найбільше дратує різні знаки Зодіаку
Підводні камені: що найбільше дратує різні знаки Зодіаку
Як прекрасно, коли все у нас в житті добре! Але ніщо людське нам не чуже, і іноді нас хтось або щось злить і в....
У полях Рязані Іл-76 здійснив негативний підйом і розбився
У полях Рязані Іл-76 здійснив негативний підйом і розбився
Засоби масової інформації повідомляють, що літак військово-космічних сил армії вбивць, ґвалтівників і мародері....
24 червня: День Варнави. Чого не можна робити, щоб не накликати нечисту силу
24 червня: День Варнави. Чого не можна робити, щоб не накликати нечисту силу
Як раніше вже писала АСН, сьогодні 24 червня в народі відзначають так званий День Варнави, ще відомий в народі....
Прокидатися кілька разів - це нормально: Що потрібно знати про якісний сон
Прокидатися кілька разів - це нормально: Що потрібно знати про якісний сон
У вас, напевно, є загальна інформація про те, що можна вважати хорошим і якісним сном, але, можливо, ви не зна....
більше матеріалів


/-0,19648194313049-/ /-pc-/
Top