counter
Архів Повернутись назад 18 Серпня 2015
18 Серпня
оформление ленты  Блог: 
Економіка Сергій Лабазюк У нас мають звичку вбивати корову, яка дає молоко Перемогти бідність не виходить через те, що в Україні є проблеми з державним плануванням. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики Сергій Лабазюк. «В Україні чомусь звикли вбивати дійну корову. Яскравий приклад — плани уряду в галузі сільського господарства. У новому тексті Меморандуму з МВФ є норма про скасування пільгового режиму ПДВ для сільгоспвиробників з 1 січня 2016 року. Хоча в коаліційній угоді про таке скасування йдеться лише з 1 січня 2018 року, — розповідає Лабазюк і одразу ж уточнює. — У разі скасування спецрежиму ПДВ з наступного року, втрати експортного потенціалу АПК, за різними оцінками, становитимуть 1-1,5 мільярда доларів щорічно. Тобто втрачатимемо валютну виручку, посилиться тиск на курс національної валюти, зростатиме дефіцит торговельного балансу». Також народний депутат зазначає, що скасування пільгового режиму оподаткування для аграріїв призведе до суттєвого зниження, від 60—100 тисяч, кількості зайнятих на сільгосппідприємствах чоловік. «Невтішно констатувати, що дехто не розуміє або недооцінює роль АПК. Та ж АПК — не лише сектор економіки, за рахунок якого, очевидно, доведеться повертати міжнародні кредити, але в першу чергу — це фундамент продовольчої безпеки країни. Важливо розуміти, що у випадку рецесії в цьому секторі доведеться імпортувати продукти за цінами вищими, ніж вітчизняні», — зазначає народний депутат.
Суспільство У Житомирській області викрито росіянина, що підриває економічну безпеку України У Житомирській області СБУ припинила діяльність директора підприємства, громадянина РФ, який діяв на шкоду економічним інтересам держави. Про це повідомляє прес-служба СБУ. Як повідомляється, підприємство працює у сфері інноваційних технологій і отримує іноземні інвестиції. Росіянин почав дестабілізувати діяльність підприємства — став згортати виробництво, скорочувати робочі місця, звільняв від роботи патріотично налаштованих працівників, шантажував негайним звільненням військовозобов'язаних робітників у разі їх призову до лав Збройних сил України. «З урахуванням того, що дії іноземця можуть створити загрозу інтересам держави у сфері економічної безпеки шляхом зниження інвестиційної активності і привабливості, Служба безпеки України ухвалила рішення про заборону в'їзду громадянину РФ на територію нашої держави терміном на три роки», — йдеться в повідомленні. Як повідомляється, відповідні документи передано до Держприкордонслужби.
Суспільство Терористи накрили вогнем три селища у Луганській області У Луганській області під інтенсивний обстріл попали Станиця Луганська, с. Кримське, с. Валуйське і район залізничної станції Вільхова. Як повідомляє прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, по Станиці бойовики вели вогонь з 21:15 до 2:15. Внаслідок обстрілу згорів будинок по вул. Ленінська, в якому мешкала бабуся, ще в одному на вул. Лермонтова сталося загоряння. Також зафіксовано пошкодження покрівлі в кафе в центрі селища. Крім того, з важкого озброєння обстріляли с. Валуйське — знищено покрівлю в шести будинках на вул. Толстого і Шевченка. Майже повністю розбитий важкими снарядами газогін біля залізничної станції Вільхова — 506 абонентів залишилися без газу. Ведуться ремонтні роботи. Також зі 122-мм артилерії обстріляли с. Кримське. Жертв і руйнувань немає.
Події СБУ започаткувала програму з повернення бойовиків на підконтрольну територію Служба безпеки України почала програму повернення на підконтрольну територію бойовиків «ДНР» і «ЛНР». Як повідомляє прес-служба відомства, програма поширюється на осіб, які: — готові добровільно відмовитися від участі в терористичній діяльності і співпрацювати з правоохоронними органами України; — не брали участь у вбивствах, тортурах, згвалтуваннях й інших тяжких злочинах; — мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на благо України. За інформацією прес-служби, підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань «ДНР» і «ЛНР» передбачені в рамках чинного законодавства України. Як повідомляється, в 2015 році завдяки добровільній відмові від участі в незаконних збройних формуваннях, щирому каяттю та співробітництву з правоохоронними органами, українські суди звільнили від кримінальної відповідальності понад 60 осіб. Всі вони наразі перебувають у своїх сім'ях. Рішення судів розміщено на сайті www.reyestr.court.gov.ua.
Суспільство Москаль на Закарпатті заборонив вивіз лісу-кругляка за кордон Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заборонив вивозити з області ліс-кругляк за кордон. Про це повідомляє прес-служба губернатора. Зокрема глава області підготував заборону на видачу «сертифікатів про походження лісоматеріалів круглих та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій в частині експорту круглих необроблених матеріалів». Розпорядження готове, його підпишуть найближчими днями. «1 листопада цього року набуває чинності ухвалений Верховною Радою України закон про заборону експорту на 10 років необроблених лісоматеріалів. Однак поки закон не вступив у дію, в області почалася вакханалія з лісом — вирубують все, що можна і не можна. Таке враження, що так звані лісокористувачі готові продати за кордон навіть свої дерев'яні будинки», — сказано в повідомленні Москаля. Москаль зазначає, якщо не покласти край вивезенню кругляка, то до 1 листопада «Карпати залишаться лисими».
Суспільство Квіт: Для українських вузів з 1 вересня запровадять академічну автономію З початком нового навчального року в українських вузах станеться багато змін в організації навчального процесу, зокрема вузи зможуть самі формувати освітні програми. Про це в ефірі 112 каналу заявив глава Міністерства освіти і науки України Сергій Квіт. «З 1 вересня буде багато змін в організації навчального процесу, тому що ми вводимо академічну автономію. Це означає, що створення освітніх програм — справа самого університету. Вуз може створювати унікальні освітні програми, такі, яких немає в інших освітніх установах. Вони не стандартні для всіх, а залежать від можливостей, від якості самого університету. Це вкрай важливо», — заявив Квіт. Також міністр пояснив, що значну кількість курсів студенти обиратимуть самі, а викладацьке навантаження буде не 900, а 600 годин на рік. Це дасть змогу викладачам займатися науковою роботою, публікуватися, їздити на конференції.
Суспільство оформление ленты  У Дніпропетровській області затримано антиукраїнського агітатора Служба безпеки України затримала жителя Дніпропетровська, який вів антиукраїнську пропаганду в соціальних мережах за гроші кураторів з Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією прес-служби, 37-річний адміністратор декількох груп «ВКонтакте» поширював матеріали, спрямовані на зрив мобілізації, дискредитацію чинної влади, відкрито закликав до підтримки злочинних дій терористів т.зв. «ДНР» і «ЛНР» і створення подібних «республік» в інших областях України. «Під час обшуку співробітники Управління СБ України у Дніпропетровській області вилучили у зловмисника комп'ютерну техніку з матеріалами, що підтверджують його протиправну діяльність», — йдеться в повідомленні. Як повідомляється, в межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.
Суспільство Кількість жертв обстрілу Маріуполя зросла: у лікарні померла поранена жінка У Маріуполі померла жінка, поранена під час обстрілу Сартани. Про це повідомляє місцеве маріупольське видання «0629» з посиланням на власне джерело. Кількість жертв під час обстрілу околиць Маріуполя в ніч з 16 на 17 серпня зросла до трьох осіб. Третя жінка померла 18 серпня у міській лікарні №4 міста Маріуполя. «Жінку було поранено, коли разом із донькою вона бігла по вул. Громова до своєї матері», — сказано в повідомленні. Лікарі понад добу боролися за життя жінки, розповів Сартанських селищний голова Степан Махсма. «У лікарні №3 перебуває 10-річна дочка загиблої, якій після обстрілу ампутували стопу. Дівчинка постійно запитує про матір, рідні бояться сказати дитині, що найріднішої для неї людини більше немає. Похорон жінки відбудеться на кладовищі селища Сартана», — сказано в повідомленні 0629.
Суспільство Контрабанду продуктів на 300 тисяч гривень хотіли ввезти на Донбас На тимчасово окуповану територію Донецької області намагалися провезти контрабандні продукти. Вантажівку з семитонною контрабандою затримала  зведена мобільна група, передає прес-служба СБУ. «Поблизу населеного пункту Новотроїцьке Волноваського району правоохоронці затримали вантажівку, яка їхала на тимчасово окуповану територію, минаючи пункт пропуск. При огляді автотранспорту виявили велику партію продуктів харчування вагою майже сім тонн на суму 300 000 гривень», — сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.332-1 (порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) КК України. За контрабанду порушникам світить тюремний строк від трьох до восьми років з конфіскацією автотранспортних засобів.
Суспільство У Луганській області хочуть побудувати нову ЛЕП Ухвалено попереднє рішення про будівництво нової повітряної лінії електропередач у Луганській області потужністю 220 кВ до підстанції «Ювілейна». Про це повідомляє прес-служба ДП «Укренерго». За інформацією прес-служби, таке рішення ухвалено під час переговорів між Укренерго й представниками Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. В ході зустрічі обговорювалося питання підвищення надійності живлення споживачів півночі Луганської області — територій, підконтрольних Україні. «В результаті переговорів ухвалено попереднє рішення про можливість будівництва нової повітряної лінії 220 кВ до підстанції «Ювілейна», яка буде живитися від ПЛ 500 кВ Нововоронежська АЕС — Донбаська», — йдеться в повідомленні. У прес-службі зазначили, що орієнтовний термін реалізації проекту — від 9 до 12 місяців.
Суспільство На День Незалежності у параді візьмуть участь 2,3 тисячі військових На Марші незалежності, який відбудеться 24 серпня у Києві на День Незалежності, пройдуть 2,3 тисячі українських військових. Про це повідомляє прес-служба Міноборони. У Марші братимуть участь учасники АТО та курсанти вузів Міноборони, інших силових відомств, а також барабанщики військового ліцею ім. І. Богуна. Репетиція військового маршу вже пройшла на смузі Антонова. «24 серпня, на відміну від минулого року, не передбачається військового параду. Військова техніка не братиме участі у проведенні заходів 24 серпня на Майдані Незалежності та на Хрещатику. Передбачається проведення Маршу незалежності, в центрі якого буде постать воїна — захисника України, того, кому ми вдячні за нашу свободу і незалежність», — розповів заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук.
Суспільство оформление ленты  ГПУ займеться інцидентом із заступником прокурора Харківської області Генеральна прокуратура  розслідуватиме бійку за участю заступника прокурора Харківської області. Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе. За словами Сакварелідзе, широкого розголосу отримало відео, на якому зазначено, що учасник бійки є заступником прокурора Харківської області. Вчора він доповів про інцидент генеральному прокурору Віктору Шокіну, який дав команду розібратися в ситуації. «У разі підтвердження участі конкретної посадової особи прокуратури у зазначеному відео — буде вжито відповідних заходів. Ми вже неодноразово заявляли, що недоторканних у системі прокуратури немає», — написав Сакварелідзе. На відео, про яке йдеться, зафіксовано людину, схожу на заступника прокурора Харківської області Олега Кващука, який після словесної перепалки вдарив чоловіка в обличчя.
Суспільство У Харкові засудили жінку, що виконувала завдання російських спецслужб У Харкові сепаратистку, що допомагала спецслужбам РФ, засудили до року тюремного ув'язнення. Про це повідомляє прес-служба СБУ. «Харків'янка познайомилася в Донецьку з представником спецслужб РФ і погодилася допомагати терористам «ДНР» і «ЛНР». Таким чином, з грудня по березень жінка через Інтернет передавала представнику російських спецслужб, а також терористам «ДНР» дані про дислокацію, маршрути переміщення і кількість техніки українських підрозділів, а також про об'єкти життєзабезпечення, мости, залізничні вузли на території Харкова», — сказано в повідомленні. Крім цього, жінка намагалася зібрати інформацію про слідчих СБУ на Харківщині, які ведуть кримінальні справи проти сепаратистів і терористів. 50-річну «помічницю» «ДНР» і «ЛНР» визнали винною за ч.1 ст.110 (посягання на територіальну цілісність України) КК України і засудили до одного року ув'язнення.
Суспільство оформление ленты  Бойовик Ніндзя з «ДНР» планував теракти в Краматорську Служба безпеки спільно з військовою прокуратурою затримала бойовика «ДНР», який мав намір здійснити теракти в Краматорську. Про це повідомили в прес-службі СБУ. «Терорист на прізвисько «Ніндзя» у квітні — липні 2014 року брав участь у захопленні приміщень органів влади та місцевого самоврядування. Також зловмисник є членом терористичного угруповання «МВС ДНР», у складі якого брав участь у збройному протистоянні з українськими підрозділами. За завданням ватажків «ДНР» терорист у липні 2015 року прибув до Краматорська. Він намагався створити терористичну мережу для здійснення диверсій — вишукував сепаратистськи налаштованих осіб серед жителів Краматорська та інших населених пунктів Слов'янського району, спостерігав за місцями дислокації підрозділів ЗСУ та об'єктами інфраструктури регіону», — сказано в повідомленні. При обшуку у нього вилучили чотири саморобних вибухових пристрої з металевими вражаючими елементами (загальною вагою майже чотири кг), гранату Ф-1, бронежилет, гладкоствольну рушницю та холодну зброю. Триває слідство.
Суспільство оформление ленты  Заручники майбутніх холодів До початку опалювального сезону, який зазвичай стартує з середини жовтня, залишилося всього нічого – менше двох місяців. Проаналізувавши ситуацію, яка склалася нині в енергетичному секторі країни, і поспілкувавшись із низкою експертів, «Аналітична служба новин» з’ясувала, що і газу, й вугілля нам цієї зими бракуватиме. По-перше, щоб накопичити потрібні для порятунку країни від холодів обсяги, банально не вистачає часу. А по-друге, де взяти ту суму грошей, яка дасть змогу придбати паливо, поки що ніхто не знає. «Для ефективного накопичення палива, потрібного для забезпечення опалювального сезону, робиться замало, – сказав «Аналітичній службі новин» (АСН) виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Андрій Чубик. – А підготовка до зимового періоду, як завжди, відбувається під примусом». У Європі ходять у светрах Зрозуміло, що ця нестача потягне за собою ланцюг неприємних для українців явищ: з одного боку, нас змушують платити за підвищеними тарифами (у тому, що вони економічно обґрунтовані, уряд людей так і не переконав: обіцянка зробити тарифи прозорими й зрозумілими залишилася обіцянкою), а з іншого – опалювальний сезон, зазначають експерти, навряд чи почнеться вчасно, та й норматив по мінімально допустимій температурі у приміщеннях з подачі уряду намагаються «осучаснити», знизивши щонайменше на два градуси – з 18-ти до 16-ти (раніше норма була – 20 градусів, тож це не перша спроба розв’язувати проблеми за рахунок людей). Так, Кабінет Міністрів ще 5 серпня дав доручення двом міністерствам – Мінрегіону й МОЗ – до 15 вересня розглянути можливість знизити температуру в наших оселях уже цієї зими, легітимізувавши холод. Мовляв, це, в свою чергу, дасть змогу зекономити для теплокомуненерго як мінімум півмільярда кубометрів газу, або – у грошовому еквіваленті – 50 мільйонів доларів. До речі, якщо йдеться про мінімально дозволену температуру в квартирах і приміщеннях соціальної сфери, то чиновники взяли моду кивати на Європу: у них холодніше – й нічого, тепліше одягаються. Справді, одягаються тепліше. А ще вони мають змогу самостійно регулювати подачу тепла. Скажімо, у тій же Польщі регулятори стоять на кожній батареї: людина йде з дому – прикручує вентиль, повертається – вмикає більше. І вона сама вирішує, мерзнути їй, кутаючись у теплі речі, чи відкрити вентиль настільки, щоб температура у квартирі була комфортною. І тут не можна забувати, що – попри високу вартість комунальних послуг – європейці мають таку заробітну платню, до якої нашим людям, як до неба, даруйте, рачки. Тільки на цей чинник наші високопосадовці чомусь вважають за краще не зважати. До речі, питання зниження мінімально допустимих градусів у житлових приміщеннях насправді виникло не сьогодні – у попередні роки, коли теж були проблеми із закупівлею палива, його вже розглядали. Тож у суспільстві відразу з’явилася думка про те, що цей крок уряду – ні що інше, як непрямий доказ того, що газу нам таки бракуватиме, і спроба легітимізувати власні недопрацювання у цій сфері. А поки Кабмін чекає на висновки фахівців Мінрегіону й Міністерства охорони здоров’я, люди стурбовані двома питаннями: що нас чекає і як це пережити. Лісосмуги – селянам на дрова Як бачимо, вже зрозуміло, що за холодної зими країні буде найскладніше витримати температурний режим. Так, експерт з питань енергоефективності Святослав Павлюк у розмові з кореспондентом «Аналітичної служби новин» зазначив, що «палива менше, а розтягнути його потрібно на весь опалювальний період, тож доведеться або жити з нижчим температурним режимом, або деякі дні просто випадатимуть». Святослав Павлюк прогнозує, що опалювальний сезон розпочнеться таки вчасно, проте найпроблемнішими для країни будуть січень і лютий місяці. Люди ж, на його думку, якщо узаконять чергове зниження температури в житлових приміщеннях, найпевніше, використовуватимуть для обігріву різноманітні електроприлади. А це призведе до збільшення навантажень на електромережі, які просто не витримуватимуть, – і нам загрожуватиме не лише холодна, а ще й «темна» зима. Гадаю, всі пам’ятають, що торік – через те, що не вистачало вугілля, – ми вже стикалися з аварійними відключеннями електроенергії. Йдеться про так звані «віялові відключення». Схоже на те, цієї зими практику «віялових відключень» застосовуватимуть знову. Окрім того, знову матиме місце режим жорсткої економії енергоресурсів: і газу, й вугілля, й мазуту. Промисловості доводитимуть відсоток економії, але, зазначають експерти, резерви тут майже вичерпані, тож надто розраховувати на цю позицію не варто. Селяни – в очікуванні економії газу – знову роблять запаси дров (у кого – котли «всеїдні», а в кого ще й пічки-грубки залишилися). Має це приблизно такий вигляд: дядько бере бензопилку, кличе в допомогу синів чи сусідів, сідає на трактор і їде у найближчий лісок, де й запасається паливом на зиму. Добре, якщо дядько трапляється совісний – і вирізає сухі стовбури, проте частіше валять дорослі здорові дерева, аби лиш швидше завершити цей процес. І якщо на Київщині, де є ліси, ще нічого, в тих областях країни, де лісів катма, а тільки лісосмуги між полями, які свого часу насаджували, щоб затримували вітровії, справжня проблема. Скажімо, на Миколаївщині отих лісосмуг уже практично не залишилося – пішли селянам на дрова. Щоправда, у кого – чистий газовий котел, це може стати проблемою, бо швидко перейти на дров’яний чи вугільний складно. Хоча б тому, що родині одномоментно треба знайти чималі гроші на його придбання (до 20 тисяч гривень). А ще ж вугілля придбати, облаштувати місце для його зберігання… Якщо зима буде лагідною, то це одна ситуація, а якщо – морозною, знову згадають про подовжені зимові канікули в школах, коли там майже повністю відключатимуть опалення – триматимуть той мінімум, який дасть змогу вберегти мережі. Може йтися і про дистанційне навчання для студентів (найімовірніше, університети самостійно вирішуватимуть, як саме їм чинити за холодів). Цілком можливі й проблеми з дитячими садками – батькам можуть запропонувати залишати дітей вдома. Щоправда, за таких умов не зовсім зрозуміло, що буде з інтернатними закладами: їхні співробітники кажуть, що їм залишається сподіватися хіба що на Бога й просити в небесній канцелярії бодай не дуже холодної зими. Непідйомні кредити «Уряд непередбачуваний – майже все літо провели у пустопорожніх розмовах, які можуть закінчитися відключеннями світла й обмеженням подачі газу в зимовий період, – сказав «Аналітичній службі новин» голова Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження Роман Співак. – При цьому найбільшими заручниками ситуації будуть саме мешканці багатоквартирних будинків у містах. Оті кредити на утеплення під 25% річних, з яких урядовці роблять панацею, ситуацію не врятують – вони для людей непідйомні, навіть за часткового повернення коштів державою». Ніхто, зазначає Роман Співак, не проаналізував рівень оплати теплокомуненерго за газ у регіонах, особливо звертаючи увагу на причини неплатежів. «Поки що, – наголошує експерт, – майже нічого не робиться – всі чекають, що газ дадуть, бо це – захищена стаття, а уряд, у свою чергу, сподівається, що встигне до зими – через реформу децентралізації – скинути розв’язання проблеми на регіони й залишиться білим і пухнастим. Не буде так». До речі, про кредити. Приміром, «Ощадбанк» популяризує урядову програму енергозбереження – на придбання котлів, енергоефективного обладнання й матеріалів, за якою компенсується до 30% суми кредиту. Його максимальна сума – 50 тисяч гривень, надається кредит терміном до трьох років під 25% річних, при цьому разова комісія банку – 3% від суми кредиту. Ось і порахуйте, у що людині виллється така «допомога». Між тим чиновники переконують, що умови для тих, хто має намір утеплитися, просто супер. Один з проектів кредитування – на заміну газових котлів твердопаливними чи електричними – запустили ще торік у жовтні. За ним держава пообіцяла відшкодовувати 20% тіла кредиту. Навесні додався ще один кредит – на утеплення, – з відшкодуванням 30–40% тіла кредиту (той, який рекламує «Ощадбанк»). За словами голови Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Сергія Савчука, «обидві програми втілюють із наростаючими темпами». Передбачена загальна сума державної допомоги за цими програмами на нинішній рік — 500 мільйонів гривень. А тепер – реальний приклад. «Як відомо, вже тривалий час широко рекламують програму енергозбереження, за якою власникам житлових будинків (при їх утепленні) державою повертається 30% від вартості використаних матеріалів. Політики з усіх телеканалів закликали брати кредити на утеплення, однак не все так гладенько, як лунало із промов, – скаржиться на своїй сторінці у «Фейсбуці» один із друзів. – У 20-х числах квітня я зібрав повний пакет документів для отримання в «Ощадбанку» кредиту, однак програма видачі кредитів на придбання матеріалів для утеплення ще не працювала через наради, погодження, перепогодження, підписання договорів, різних меморандумів та інших бюрократичних папірців. Тож кредит на утеплення будинку можна було отримати тільки на початку червня, хоч постанову КМУ ухвалено було значно раніше. Через затримки впровадження цієї програми я втратив додаткову можливість здешевлення робіт з утеплення – у травні закінчився термін дії акції виробника мінеральної вати, де можна було б зекономити до 5000 гривень». Та бюрократичні перепони – це тільки один з аспектів проблеми. Значно вагоміший аспект – те, що досі такі кредити не всім по кишені, тож незалежні експерти переконують: ці програми людей не врятують. «Такі відсотки – це справжня кабала, – роз’яснює Роман Співак, – тому зовнішнє утеплення висоток майже не рухається, а латкове (це коли утеплюються тільки окремі квартири, де господарі зуміли знайти на це гроші) утеплення справі не зарадить». Пригадую, торік утеплити, скажімо, зовнішню стіну бічної трикімнатної квартири (це 32 квадратні метри площі) коштувало 14 тисяч гривень. Якщо повністю, з балконами, то площа утеплення збільшується до 58-ми метрів. Зрозуміло, що й вартість утеплення теж майже подвоюється. У київському будинку, в якому я живу, ремонтна бригада з двох чоловіків саме й займається такими латковими утепленнями – на весь будинок я нарахувала аж… три квартири, які на це зважилися. Цікавлюся у майстрів, скільки нині коштує утеплити бічну стіну квартири. Кажуть, що квадратний метр площі (робота вкупі з матеріалами) – це 320 гривень. Тож бічна стіна обійдеться у понад 10 тисяч гривень. А якщо повне утеплення, то це вже майже 20 тисяч гривень. Кредит під 25% мене точно не приваблює, бо на яку суму тоді перетворяться оті 20 тисяч, навіть думати не хочеться. Окрім того, навіть якщо утеплити зовнішню стіну, регулювати подачу тепла в квартирі змоги немає – і платити доведеться за показниками будинкового лічильника, якому до лампочки те, що тепло на кухні я й так зазвичай майже не вмикаю. Брак обліку дає змогу красти І така ж ситуація – у всіх людей, які живуть у будинках, оснащених загальнобудинковими лічильниками. Проте навіть такими лічильниками оснащені зовсім не всі багатоквартирні будинки. «Навіть у Києві показники далекі не те що від ідеальних – бодай від прийнятних, – зазначає керівник ГО «Інститут міста» Олександр Сергієнко, – що й казати про інші, навіть великі міста. А брак обліку – це той механізм, який дає змогу красти і газ, і теплову енергію, перекладаючи фінансовий тягар на населення». На тому, що починати потрібно саме зі стовідсоткового встановлення приладів обліку газу, тепла й води, наголошує і Роман Співак, ділячись із «Аналітичною службою новин» власним рецептом порятунку країни від холодної зими. «Якщо йдеться про приватні будинки передусім у селах, – роз’яснює керівник асоціації з питань енергозбереження, – то треба розглядати питання використання палива, альтернативного газу. Це можуть бути і дрова, й вугілля, й торф – варіанти є. Заможнішим українцям, які мешкають у приватних будинках, варто обладнати власну дизельну, бензинову чи електростанцію. Цієї зими – для екстрених випадків – людям слід мати запас свічок і гасових ламп, які селяни називають каганцями. Урядові, передусім профільному міністерству – треба думати, як правильно використовувати і газ, і електроенергію, щоб не було причин для віялових відключень. Про те, як правильно користуватися енергоресурсами, треба думати й населенню: правильно планувати час прання й приготування їжі». Що ж до багатоквартирних будинків, то Роман Співак радить передусім «витребувати у влади реальний звіт про готовність до опалювального сезону. Обов’язково ущільнити вікна й двері, щоб через шпарини не втрачалося дорогоцінне тепло. На крайній випадок люди теж повинні мати свічки, батарейки для ліхтариків і ті ж самі каганці. Не завадить і електроконвектор (можливо, доведеться ущільнюватися – й жити всім в одній кімнаті, яку й утеплювати локально), але користуватися ним треба з розумом, щоб не виникало перенапруження в електричних мережах». І наостанок, порадив Роман Співак, за жодних умов не опускати руки – у війну наші діди-баби й не таке переживали, та «з популістами у владі треба прощатися», бо, мовляв, якщо й далі з ними панькатимемося, матимемо проблеми не тільки з опалювальним сезоном 2015–2016 років, а і з наступними. А воно нам треба?!      
оформление ленты  Блог: 
Економіка Юрій Дерев'янко Потрібно знизити вплив олігархів на політику і, як наслідок, на економіку Що менше олігархів буде при владі, то легше подолати бідність. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Юрій Дерев'янко. «В Україні не вдається подолати бідність, бо не вдається подолати олігархічну систему, яка пронизує політичну та економічну сфери. Як наслідок цього, в Україні не подолано корупцію, не створено нормального інвестиційного клімату, немає умов для того, щоб забезпечити економічне зростання. А бідність — це вже наслідок цих всіх причин, — говорить парламентарій. — Крім того, у нас немає перезавантажень і оновлень судової системи, прокуратури та правоохоронних органів. Тож ми не маємо зацікавлених інвесторів, які готові інвестувати, працювати, немає конкуренції, яка стимулювала б розвиток робочих місць і, відповідно, добробут людей». На думку народного обранця, в боротьбі з кризою треба зробити так: суттєво знизити вплив олігархів на політику, і, як наслідок, на економіку. «Я з колегами зареєстрував законопроект про Стратегію деолігархізації України, де покроково визначено, що потрібно зробити. А саме, знизити вплив на політику, ухваливши закони про фінансування політичних партій, заборону політичної реклами на телебаченні і білбордах, встановивши жорсткий контроль за отриманням та витрачанням коштів політичними партіями. Також необхідно ухвалити закон про пов'язаних з олігархами осіб, яким заборонити обіймати певні посади», — озвучив своє бачення Юрій Дерев'янко. Політик також зазначає: якщо українці не голосуватимуть за олігархічні групи, а дадуть змогу політичним партіям, які не пов'язані з олігархами, прийти до влади, то ці політичні сили зможуть сформувати нову Верховну Раду, і Президент підтримував би саме саме такий курс. «При такій єдності за 3—5 років були б відчутні зміни, а за 7—10 років це була б взагалі зовсім інша країна», — зазначає він.
За кордоном Президент затвердив додаткові заходи щодо введення безвізового режиму з ЄС Президент Петро Порошенко затвердив додаткові заходи щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом. Відповідний указ сьогодні підписаний Президентом, передає прес-служба глави держави. Згідно з документом, Кабінет Міністрів повинен активізувати зусилля щодо забезпечення реалізації рекомендацій доповіді Європейської Комісії про прогрес України в імплементації Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. «Зокрема, йдеться про вдосконалення механізму координації та оцінки діяльності центральних органів виконавчої влади з виконання плану дій, створенні з використанням сучасних інформаційних технологій системи контролю та моніторингу в режимі реального часу реалізації завдань у сфері європейської інтеграції», — йдеться в повідомленні. Крім того, уряду також доручено розробити та подати на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до статті 216 Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення чіткого визначення підслідності органів досудового слідства. Кабінет Міністрів також повинен забезпечити схвалення концепції створення національної системи ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства та затвердження плану заходів щодо її реалізації. Доручено також підготувати за участю Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України із залученням представників Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектора цивільної безпеки України законодавчі пропозиції щодо посилення захисту свідків у кримінальному провадженні та внести на розгляд Парламенту в установленому порядку відповідний законопроект. МВС доручено завершити будівництво і облаштування пункту тимчасового розміщення біженців у м. Яготин (Київська область), а також пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, в с. Мартинівському (Миколаївська область). У місячний термін МВС має поліпшити міжвідомче співробітництво та обмін даними між правоохоронними органами, удосконалити методології аналізу ризиків; технічних можливостей доступу до баз даних Міжнародної організації кримінальної поліції — Інтерполу в пунктах пропуску через державний кордон України. Також МВС доручено посилити інституційну спроможність відповідних підрозділів Державної міграційної служби України з протидії нелегальній міграції, налагодження ефективної співпраці з державами — членами Європейського Союзу у зазначеній сфері на міжвідомчому рівні. Крім цього, МВС має створити віртуальний контактний аналітичний центр і базу даних про міграційні процеси для забезпечення обміну інформацією та моніторингу ситуації у сфері міграції. Національному банку України запропоновано подати у двотижневий строк пропозиції про доцільність запровадження додаткових форм державного контролю у сфері обігу електронних грошей в Україні з метою забезпечення ефективної протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Міністерству юстиції за участю Генеральної прокуратури доручено підготувати та подати у двотижневий строк до Кабінету Міністрів України для внесення на розгляд Верховної Ради законопроект про створення державного органу з повернення активів. Адміністрації Державної прикордонної служби доручено в місячний термін вжити заходів щодо укладання міжнародних договорів з організації спільного з відповідними органами суміжних держав патрулювання державного кордону та контролю в пунктах пропуску через державний кордон. Рішення передбачає також підготовку комплексних пропозицій щодо реформування правоохоронних органів в Україні (зокрема проектів нормативно-правових актів України. Генеральній прокуратурі України запропоновано прискорити роботу із забезпечення повноцінного функціонування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Суспільство Генштаб: шоста хвиля мобілізації виконана на 60% План шостої хвилі мобілізації, яка проходила в Україні, виконано на 60%. Про такі цифри відзвітував на брифінгу в Києві заступник начальника мобілізаційного відділу мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗСУ Олександр Правдивець. «План призову громадян на військову службу з мобілізації виконано більш ніж на 60%, зокрема по офіцерському складу — 80%, а по транспортних засобах — понад 30%  передбачених обсягыв», — розповів Правдивець. Заступник начальника також зазначив, що невиконаний план  збалансують за рахунок прийому на військову службу за контрактом. Правдивець розповів, що в шосту хвилю мобілізації призвано 8,5% добровольців і 25,7% тимчасово непрацюючих громадян. «Основними об'єктивними проблемами, які перешкоджали повному виконанню заходів мобілізації, стали випадки ухилення громадян від призову шляхом неоткриванія дверей, переїзду на інше місце проживання та закордон, звільнення з роботи. Така кількість становила 50—55% громадян, а це — 26,8 тис осіб», — розповів Правдивцев. Нагадаємо, що шоста хвиля мобілізації розпочалася 19 червня і тривала до 17 серпня згідно з наказом Президента України. Також була проведена ротація призовників третьої черги мобілізації.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Анатолій Максюта Якщо ми підвищуємо тарифи, то треба думати і про підвищення доходів населення Зростання тарифів та сум на субсидії для оплати цих самих тарифів тільки короткотерміновий вихід зі становища, та загалом у населення виникнуть проблеми з розрахунками. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив колишній перший заступник міністра економіки Анатолій Максюта. «Стосовно опалювального сезону — ці питання потрібно, насамперед, адресувати уряду, який має до опалювального сезону забезпечити накопичення газу і вугілля. На мій погляд, є певні проблеми з підготовкою, можуть виникнути проблеми і з розрахунками населення. Оскільки різко підвищили тарифи, потрібно думати й про те, яким чином люди зможуть платити. Уряд пропонує вдвічі збільшити кошти на субсидії та надавати субсидії», — розповів Максюта. Економіст зазначив, що насправді складно уявити ситуацію, коли кожна третя родина отримуватиме субсидії на платежі комунальних послуг (за запевненням уряду). «Тож якщо ми підвищуємо тарифи, то ми повинні думати і про те, як забезпечити зростання доходів населення. Повинні дати робочі місця, зробити все, щоб люди хотіли працювати, щоб люди заробляли, тоді вони зможуть платити за своїми рахунками. Якщо люди стають біднішими, а ми підвищуємо тарифи, то створюється вилка, розрив між доходами населення і витратами. Це може тимчасово покритися субсидіями, але потім, якщо цей розрив не зменшувати, то це може призвести до неплатежів. Бюджет цього не витримає. І тоді сенс підвищення тарифів загубиться, оскільки постачальники енергоносіїв своїх доходів не отримають», — підсумував Максюта.
Події У Донецькій області затримано чотирьох посібників бойовиків У Донецькій області СБУ спільно з міліцією заблокувала діяльність терористичної мережі «ДНР», яка функціонувала на території міст Костянтинівка та Дружківка. Як повідомляє прес-служба СБУ, під час окупації цих населених пунктів члени мережі були завербовані бойовиками. Вони брали безпосередню участь у захопленні місцевих органів влади, збирали і передавали терористам відомості про проукраїнськи налаштованих мешканців, а також зі зброєю чергували на блокпостах.За інформацією прес-служби, четверо членів угруповання затримано, ще двох — оголошено в розшук. У ході проведених обшуків у зловмисників вилучено карабін Симонова з оптичним прицілом, дві нарізні та 11 гладкоствольних рушниць, велику кількість набоїв, 10 мобільних телефонів, комплекти військової камуфльованої форми, 4,3 тис. доларів, 6 тис. євро, 5 тис. гривень , значну кількість виробів із золота. В СБУ також зазначили, що було виявлено посвідчення працівника Федеральної міграційної служби РФ, паспорти і трудові книжки шести громадян України, які сепаратисти, можливо, використовували у протиправній діяльності.
Суспільство У Чернігові у чоловіка вилучили головки маку на 25 тисяч гривень У Чернігові міліціонери затримали хлопця, у якого в сумці знайшли понад тисячу макових головок на 25 тисяч гривень. Про це повідомили в прес-службі УМВС України в області. У чоловіка було 1036 макових головок. Затримали його біля одного з супермаркетів. «Вилучену наркотичну сировину для виготовлення опію за цінами «чорного ринку» оцінюють у 25 тисяч гривень. Житель Ніжинського району привіз до Чернігова наркотичну рослину, вирощену на власному городі, і планував тут її продати», — сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.309 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів). Тепер наркоагроному загрожує термін позбавлення волі до трьох років.
Суспільство Чиновника Черкаської області спіймали на хабарі Міліціонери затримали чиновника черкаської ДФС за хабар у 30 тисяч гривень. Про це повідомили в прес-службі МВС України. «Чиновник викликав до себе приватного підприємця і повідомив про проведення перевірки інформації щодо взаємодії підприємства з фіктивними підприємствами та фірмами. Якщо підприємець хоче отримати позитивний акт перевірки і уникнути штрафу, він повинен заплатити 30 тисяч гривень», — сказано в повідомленні. Впіймали податківця на гарячому — в його кабінеті при отриманні суми в розмірі 20 тисяч гривень. Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) КК України. Хабарнику загрожує від п'яти до десяти років тюремного терміну з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Події оформление ленты  США передали Україні шпиталь вартістю 7,6 мільйона доларів Сьогодні США передали Україні військово-польовий шпиталь EMEDS вартістю 7,6 млн доларів. Про це йдеться на сторінці посольства США в Україні в Facebook. Як повідомляється, шпиталь передано з метою поліпшення спроможності країни лікувати солдатів, поранених в операціях по захисту суверенної української території від агресії об'єднаних російсько-сепаратистських сил на сході України. Шпиталь EMEDS — це легка, компактна реанімаційна споруда, яку можна розгорнути у районі бойових операцій широкого спектру. Він може використовуватися для лікування поранених, стабілізації пацієнтів та підготовки постраждалих для медичної евакуації в установи, які лікують на більш високому рівні, розрахований на роботу в ньому 30 лікарів та допоміжних медичних працівників. Він може надавати медичну допомогу трьом тисячам військових. Як повідомляється, шпиталь складається з чотирьох наметів, розгортається протягом 24 годин і може діяти автономно без постачання до 10 діб.
оформление ленты  Блог: 
Політика Андрій Єрмолаєв Виборча кампанія вже стартувала На місцевих виборах будуть представлені лише декілька партій. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень, політолог Андрій Єрмолаєв. «Якщо говорити про місцеві вибори на регіональному рівні та виборах на посади мерів міст та обласних центрів, то тут, на жаль, будуть домінувати тільки декілька політичних сил. Тобто тих партій, які представляють парламент і мають змогу вести дорогу кампанію. А вибори до місцевих рад будуть дорогими. Всі будуть змушені вести активну роботу у своїх округах, а це великі бюджети, витрати. Потягнути таку компанію зможуть лише декілька політичних сил, найпевніше, парламентських. Є ризик того, що в облрадах будуть три, чотири або п'ять політичних сил, які подолають бар'єр і зможуть завести своїх кандидатів. А це означає, що політична карта країни знову буде розфарбована в декілька яскравих кольорів», — наголосив експерт. На думку Єрмолаєва, на виборах до сільських, селищних рад будуть, найпевніше, мажоритарники. «Вже наразі очевидно, що буде лінія розколу, нові конфлікти. Буде багато конфліктів навколо укрупнення громад. На виборах будуть погано або мало представлені опозиційні сили, а також практично блоковано змогу участі у виборах лівих партій. Треба зазначити, що великі проблеми в підготовці до місцевих виборів у Оппоблока. А це все може призвести до того, що у багатьох виборців, які були готові віддати голоси за критиків, за опозиціонерів, просто не буде змоги реалізувати своє право. Це може призвести до зниження явки і зростання напруги в ході виборчої компанії», — розповів політолог. Експерт вважає, що виборча кампанія вже стартувала. «Сам закон про вибори до органів місцевого самоврядування змушує політиків незалежно від дати висунення вже працювати. Кандидати повинні вийти в люди і завойовувати аудиторію своїм спілкуванням. Вибори по суті розпочалися, оскільки з'явилися передвиборчі плакати, почалися зустрічі, благодійні акції. Наскільки це допоможе депутатам, життя покаже в жовтні, оскільки все почне змінюватися вже у вересні. Якщо найближчими 2—3 тижнями не вдасться віднайти варіанти припинення вогню і обстрілів, то можна очікувати зриву кампанії», — зазначив експерт. Єрмолаєв упевнений, що причиною зриву може стати і початок опалювального сезону, отримання нових платіжок з новими тарифами, все це буде вести до протестних настроїв і зробить вибори конфліктними і зі спірними результатами за підсумками.
Події Терористи зменшили свою бойову активність Бойовики, після інтенсивних обстрілів позицій українських силовиків, які тривали протягом минулих кількох днів, зменшили активність практично вздовж всієї лінії розмежування. Про це повідомляє прес-центр АТО. В основному, з провокаційною метою, бойовики використовували стрілецьке озброєння і гранатомети на Донецькому напрямку. Водночас, по позиціях українських військ у місті Мар'їнка, бойовики застосовували 120-міліметрові міномети. А близько 2:00 дня, по цьому ж місту, найманці вели вогонь із протитанкових ракет. «На Луганщині майже о 1:00, з мінометів, зенітної установки і гранатометів били по українським підрозділам у Станиці Луганській», - йдеться в повідомленні. Крім того, в районі Маріуполя, близько 13:00 окупанти застосували 120-міліметрові міномети і гранатомети по селищу Широкине.
Суспільство У поїзді «Київ - Варшава» СБУ і ДФС вилучили велику партію контрафактних сигарет Під час спільної операції Служби безпеки України та Державної фіскальної служби була припинена спроба відправити до Європи велику партію контрафактних сигарет. Про це на своїй сторінці у Facebook написав перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Белан. Як написав Белан, зловмисники намагалися переправити сигарети на потязі сполученням «Київ-Варшава». «Під час огляду одного з вагонів зазначеного потягу виявлено приховані в конструктивних порожнинах вагона і купе понад 1500 пачок сигарет, переважно білоруського виробництва», - написав Білан. Наразі огляд поїзда триває. За його результатами буде вирішуватися питання про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення, яке кваліфікується за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).
Суспільство Донецький обласний суд звільнив від відповідальності трьох колишніх бойовиків У Донецькій області суд звільнив від кримінальної відповідальності трьох бойовиків, які здалися правоохоронцям. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури. Відомо, що троє жителів Волноваського району, займаючи посади у Волноваської виправній колонії №120 так званого управління Державної служби виконання покарань «МВС «ДНР», вступили до лав терористів. Вони здійснювали нагляд за засудженими колонії, таким чином беручи активну участь у діяльності незаконних збройних формувань. Як повідомляється, у травні 2015 правопорушники добровільно здалися представникам правоохоронних органів України і зізналися у протиправній діяльності. «Враховуючи той факт, що чоловіки здалися правоохоронцям і в повному обсязі визнали свою провину в скоєнні інкримінованого правопорушення, постановою суду вони звільнені від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) КК України», - йдеться в повідомленні.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,1627650260925-/ /-pc-/
Top