Перемогти бідність не виходить через те, що в Україні є проблеми з державним плануванням. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики Сергій Лабазюк.
«В Україні чомусь звикли вбивати дійну корову. Яскравий приклад — плани уряду в галузі сільського господарства. У новому тексті Меморандуму з МВФ є норма про скасування пільгового режиму ПДВ для сільгоспвиробників з 1 січня 2016 року. Хоча в коаліційній угоді про таке скасування йдеться лише з 1 січня 2018 року, — розповідає Лабазюк і одразу ж уточнює. — У разі скасування спецрежиму ПДВ з наступного року, втрати експортного потенціалу АПК, за різними оцінками, становитимуть 1-1,5 мільярда доларів щорічно. Тобто втрачатимемо валютну виручку, посилиться тиск на курс національної валюти, зростатиме дефіцит торговельного балансу».
Також народний депутат зазначає, що скасування пільгового режиму оподаткування для аграріїв призведе до суттєвого зниження, від 60—100 тисяч, кількості зайнятих на сільгосппідприємствах чоловік.
«Невтішно констатувати, що дехто не розуміє або недооцінює роль АПК. Та ж АПК — не лише сектор економіки, за рахунок якого, очевидно, доведеться повертати міжнародні кредити, але в першу чергу — це фундамент продовольчої безпеки країни. Важливо розуміти, що у випадку рецесії в цьому секторі доведеться імпортувати продукти за цінами вищими, ніж вітчизняні», — зазначає народний депутат.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.