рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
12
Жовтня
2015
12 Жовтня
12 Жовтня
08:50
Події
Вночі бойовики обстріляли українських військових
Вчора бойовики обстріляли позиції сил антитерористичної операції в районі Широкиного. Як повідомляє прес-центр АТО, о 22:55 бойовики вели вогонь по українських позиціях у районі Широкиного. Також зі стрілецької зброї о 00:35 вони обстріляли позиції військових у районі Новотроїцького. «Слідуючи Мінським домовленостями, українські військовослужбовці вогонь у відповідь не відкривали», - йдеться у повідомленні. Раніше повідомлялося, що вчора, протягом світлого часу доби незаконні збройні формування не обстрілювали українські позиції.
12 Жовтня
09:02
Політика
Відключено одну з ліній постачання електроенергії до Криму
Енергетики перекрили постачання електроенергії до Криму по лінії Мелітополь - Джанкой. Про це пишуть Крим.Реалії із посиланням на заступника голови штабу громадянської ініціативи з блокади Криму Ізета Гданова. За словами Гданова, кілька днів тому в Херсонській області під час проведення ремонтних робіт на пошкодженій невідомими опорі лінії електропередач зібралося близько сотні учасників акції з блокади Криму. Згідно з технікою безпеки, енергетики були змушені припинити ремонтні роботи, оскільки на об'єкті перебували сторонні люди. 11 жовтня цю лінію було взято в кільце. Водночас постачання електроенергії до окупованого Криму продовжується по трьох інших лініях.
12 Жовтня
09:11
Події
Негода залишила без світла 224 населених пункти
Внаслідок погіршення погодних умов 224 населених пункти залишилися без світла. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. Так, унаслідок спрацьовування автоматичного захисту ліній електропередач у Чернівецькій області було знеструмлено 123 населених пункти, в Івано-Франківській - 49, в Одеській - 25, у Тернопільській - 19 і у Львівській - 8. Наразі ведуться відновлювальні роботи.
12 Жовтня
09:28
За кордоном
Лукашенко вкотре переміг на президентських виборах
Чинний президент Білорусі здобув перемогу на чергових виборах, набравши 83,49% голосів виборців. Про це заявила голова ЦВК Лідія Єрмошина, повідомляє ТАСС. Таким чином, за результатами виборів 61-річний Олександр Лукашенко посяде пост президента Білорусі вп'яте. За лідера Ліберально-демократичної партії Сергія Гайдукевича проголосувало 3,32% виборців, за представника громадянської кампанії «Говори правду» Тетяну Короткевич - 4,42%, за голову Білоруської патріотичної партії Миколу Улаховича - 1,67%. Як повідомляється, проти всіх проголосувало 6,40% білоруських виборців. Явка на виборах становила 87,2%.
12 Жовтня
09:48
Політика
У заступників лідера ВО «Свобода» провели обшуки
Сьогодні у Львівській області та Івано-Франківську правоохоронні органи здійснили обшуки у заступників лідера ВО «Свобода» Олега Панькевича та Олександра Сича. Як повідомляє ВО «Свобода» у себе в Twitter, обшук у Панькевича проводився в місті Броди за місцем його проживання. У зв'язку з чим проводилися обшуки наразі невідомо.
12 Жовтня
10:04
Події
За добу у ДТП загинули 18 людей
Минулої доби в Україні у ДТП загинули 18 людей. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. Так, загалом на території України зафіксовано 87 ДТП, унаслідок яких 18 людей загинули, ще 107 дістали травми. Раніше повідомлялося, що за добу 10 жовтня у ДТП загинули 19 людей.
12 Жовтня
10:18
Політика
Вже відомі причини обшуків у членів ВО «Свобода»
Обшук у квартирах заступника голови ВО «Свобода», екс-віце-прем'єр-міністра України Олександра Сича, заступника голови ВО «Свобода», народного депутата України VII скликання Олега Панькевича, а також Ігоря Янківа проводився у справі про події на Майдані 20 лютого 2014 року. Про це йдеться у Twitter ВО «Свобода». «Як відомо, 20 лютого 2014 року розстріляли Небесну сотню. Олег Панькевич у той ранок був біля готелю «Україна», носив поранених», - написала на своїй сторінці в Facebook прес-секретар політсили Леся Федів. Раніше повідомлялося, що у заступників лідера ВО «Свобода» відбулися обшуки.
12 Жовтня
10:39
Економіка
«Газпром» відновив постачання газу до України
«Газпром» отримав від «Нафтогазу України» 234 мільйони доларів передоплати за постачання газу у жовтні і відновив експорт газу до України. Про це заявив глава «Газпрому» Олексій Міллер, повідомляє РІА «Новости». За словами Міллера, постачання газу почалося о 10:00. «Від НАК «Нафтогаз України» отримано передоплату в обсязі 234 мільйони доларів з обіцяних 500 мільйонів доларів у жовтні. Україна запросила максимальний режим поставки - 114 мільйонів кубометрів на добу, що відповідає річному відбору газу Україною в 52 мільярди кубометрів», - сказав Міллер. Раніше повідомлялося, що «Газпром» збирається відновити постачання природного газу до України з 10:00 12 жовтня.
12 Жовтня
10:55
Події
У Києві з палаючого будинку евакуювали 40 осіб
У Києві під час ліквідації пожежі у дев'ятиповерховому будинку рятувальники евакуювали 40 осіб. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. Пожежа сталася за адресою вул. Новопироговська, 27/2, на четвертому поверсі. Рятувальники, які прибули на місце пригоди, присвоїли пожежі підвищений ранг. Після короткої розвідки пожежники встановили, що пожежа виникла в електрощитовій на 4-му поверсі з подальшим поширенням на п'ятому та шостому поверхах. За інформацією прес-служби, було евакуйовано близько 40 мешканців будинку.
12 Жовтня
11:08
Суспільство
У столиці міліція вилучила велику партію наркотиків
У Києві співробітники правоохоронних органів перекрили міжнародний канал збуту важких наркотиків. Про це повідомляє прес-служба столичної міліції. Як зазначається, 53-річний громадянин сусідньої держави спільно з 31-річним жителем Миколаївської області купували за кордоном важкі наркотики і перевозили їх до Миколаївської області. Організатор незаконного бізнесу знаходив оптових покупців, після чого партію продавали. У міліції зауважили, що наркоторговців було затримано близько 21:30 біля столичного торгового центру. В автомобілі правоохоронці знайшли та вилучили близько кілограма героїну. Водночас у Миколаївській області під час обшуку квартири підозрюваних працівники міліції знайшли ще кілограм наркотику, 255 грамів речовини, схожої на кокаїн, і пістолет «Шмайсер». За цінами чорного ринку загальна вартість знайдених наркотичних речовин становить близько п'яти мільйонів гривень. Зловмисників затримано. Їм обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою із внесенням застави - 413400 і 482300 гривень відповідно.
12 Жовтня
11:21
Суспільство
У «Борисполі» затримали російського шахрая
В аеропорту «Бориспіль» співробітники Державної прикордонної служби затримали громадянина Росії, який перебував у міжнародному розшуку. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби. Як зазначається, затриманого розшукував Інтерпол за шахрайство. Зловмисник намагався полетіти до однієї з балтійських країн. Після вжиття процесуальних заходів особу було передано співробітникам МВС.
12 Жовтня
11:32
Суспільство
Військовому з «Азова» загрожує в'язниця за побиття цивільного
Бійця «Азова» можуть позбавити волі на 8 років за побиття цивільної особи. Про це повідомили у прес-службі військової прокуратури Південного регіону. «Військовослужбовець, перебуваючи у відпустці на одному з курортів Херсонської області, під час сварки побив цивільну особу, завдавши останньому тяжких тілесних ушкоджень», - сказано у повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк до восьми років.
12 Жовтня
11:34
Суспільство
Порошенко розповів, чим повинні займатися командири після участі в АТО
Командири середньої ланки після служби в АТО мають переходити на керівні посади до Міністерства оборони України та Генерального штабу. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час свого виступу на зустрічі з бойовими командирами, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Треба припинити шельмувати українську армію, особливо тим, хто пороху не нюхав», - закликав він. Під час виступу Порошенко також зазначив, що зміцнення обороноздатності держави починається з формування і цементування власної ідентичності та патріотизму.
Блог:
Думки
11:44
Політика
Артур Герасимов
У Парижі Росію жорстко розвернули до виконання Мінських домовленостей
Утримуючи заручників, Росія зневажає права людини. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони, народний депутат від БПП Артур Герасимов. «Тема звільнення заручників не вщухає ні на хвилину. Окрім як публічно, дуже серйозна робота ведеться щодо звільнення заручників, захоплених на території України, і тих, яких утримують терористичні угруповання чи вивезено на територію РФ непублічно», - заявив він. Герасимов наголосив, що ситуація із заручниками, особливо з тими, яких утримують в РФ, не має нічого спільного з такими речами, як правосуддя чи справедливість. «Це чіткі політичні речі, які всупереч законодавству і здоровому глузду впроваджуються. Ми бачили висновки суду з приводу Сенцова і Кольченка. У той час я був на одній з міжнародних сесій Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі - і там були всі обурені. Адже права людини - ключове питання для будь-якої цивілізованої країни. А РФ тими вироками показала, що до цивілізації їй далеко, і з кожним днем усе далі й далі. Крім того, у справі Надії Савченко, будь-які спроби показати правду одразу ж натикаються на неймовірний опір суддів, які ведуть справу. І погляньте процесуально - нічого не робиться без затвердження ззовні», - додав голова постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі. Також Герасимов запевнив, що постійно ведеться робота, спрямована на звільнення всіх, хто опинився в заручниках терористичних організацій. «Людей буде звільнено. Це один з ключових пунктів Мінських угод. А зустріч у Парижі мала дуже важливий результат: Путіна дуже жорстко повернули до виконання Мінських угод. Сподіваюся, процес звільнення значно прискориться», - підсумував він.
12 Жовтня
11:47
Події
Президент озвучив свої думки з приводу критики на адресу керівництва ЗСУ
Президент Петро Порошенко не поділяє огульного популістського критиканства на адресу чинного генералітету ЗСУ. Про це він заявив під час свого виступу на зустрічі з бойовими командирами, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За словами Порошенка, наразі наближаються місцеві вибори і перед ними багато хто намагається дати оцінку українській армії. При цьому він зауважив, що політиканство в цьому питанні потрібно припинити. «Щоб уникнути спекуляцій, хочу наголосити: жодним чином не поділяю огульного популістського критиканства на адресу чинного генералітету, його внеску у створення ЗСУ», - сказав Порошенко.
12 Жовтня
12:01
За кордоном
ОБСЄ збільшить кількість спостерігачів в Україні до тисячі
Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ планує збільшити кількість спостерігачів до 650 осіб. Про це заявив генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр в інтерв'ю «Коммерсанту». На даний момент у складі місії - 548 осіб. «Відносна гнучкість місії (СММ ОБСЄ. - Ред.) може дозволити збільшити кількість до 1 тис. спостерігачів. Це вважається достатньою чисельністю, враховуючи сьогоднішні умови», - розповів Заньєр. Нагадаємо, що раніше Заньєр заявляв про те, що СММ розширять у разі дотримання режиму перемир'я у зоні АТО.
12 Жовтня
12:07
Політика
Адвокати Савченко готові заявити відвід стороні обвинувачення
Адвокати української льотчиці, народного депутата Надії Савченко готові заявити відвід обвинувачам за те, що вони постійно перебивають адвокатів при допиті свідків. Про це під час засідання суду в Донецьку Ростовської області заявив адвокат Марк Фейгін, повідомляє ТАСС. Заяву про можливість відводу було зроблено після того, як суд на прохання прокурора дозволив не відповідати на запитання захисту про ставлення одного зі свідків до військовослужбовців ЗСУ. Раніше повідомлялося, що Савченко знову може почати сухе голодування.
12 Жовтня
12:16
Політика
Порошенко: Я не довіряю маріонеткам Путіна
Президент України Петро Порошенко заявив, що не довіряє російському президенту Володимиру Путіну. Про це він сказав під час зустрічі з офіцерами ЗСУ в Києві, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Глава держави зазначив, що необхідно захистити Україну. «Я абсолютно не довіряю Путіну. Я абсолютно не довіряю його маріонеткам і я абсолютно не довіряю їхнім обіцянкам. Ми з вами повинні захистити Україну, якщо комусь спаде на думку випробувати нашу міць», - розповів Порошенко.
12 Жовтня
12:27
Політика
Ще одного члена ВО «Свобода» викликали до ГПУ
Колишнього віце-прем'єр-міністра Олександра Сича викликали на допит до Генеральної прокуратури. Про це йдеться у Twitter ВО «Свобода». «Олександра Сича теж викликали на допит - 16 жовтня у головному слідчому управлінні ГПУ в Києві (Борисоглібська, 18)», - сказано в повідомленні. У «Свободі» також зазначили, що під час обшуку з квартири Олександра Сича вилучили флешку та нагородний пістолет, який йому з нагоди 50-річчя подарував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Раніше повідомлялося, що у заступників лідера ВО «Свобода» відбулися обшуки.
12 Жовтня
12:33
Суспільство
Біля Щастя під землею знайшли схованку з гранатометами і тротиловими шашками
У Луганській області неподалік від Щастя 11 жовтня правоохоронці знайшли схованку з боєприпасами. Про це повідомляє прес-служба ГУ МВС в області. Арсенал було закопано під землею в лісосмузі, поряд із автодорогою Луганськ - Старобільськ. «Вилучили: вісім гранатометів РПГ-22, 56 пострілів до підствольного гранатомета, 2160 патронів калібру 5,45 мм, 19 гранат, 12 запалів УЗРГМ-2, 33 тротилові шашки вагою по 400 грамів кожна, чотири тротилові шашки вагою по 200 грамів кожна, електродетонатори різних марок, провід ПМО в кількості 35 шт., 9-метровий вогнепровідний дріт марки ОШП, 10-метровий детонуючий провід марки ДШ, вибухову речовину марки ПВВ-5А вагою 200 грамів, один зосереджений заряд марки СЗ-1Е, вибухову речовину марки Пластид -4 вагою 300 грамів», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Нагадаємо, вчора співробітники СБУ в Луганській області у селищі Сиротине знайшли схованку зі зброєю.
12 Жовтня
12:47
Економіка
Дві ГЕС у Миколаївській області буде приватизовано
Кабінет Міністрів України дозволив приватизацію двох гідроелектростанцій, розташованих у Миколаївській області. Відповідне розпорядження №1035-р від 23 вересня 2015 р. опубліковано на сайті відомства. Зокрема, уряд дозволив приватизувати єдині майнові комплекси Костянтинівської та Мігійської гідроелектростанцій. Обидва об'єкти розташовані у Миколаївській області.
12 Жовтня
12:47
Суспільство
У Донецькій області засудять інформатора «ДНР»
У Донецькій області судитимуть інформатора «ДНР», який передавав дані про розміщення силовиків. Про це повідомили у прес-службі прокуратури області. Прокуратура вже відправила до суду кримінальне провадження щодо 58-річного жителя Донецька. Він з липня 2014-го по червень 2015 року провів у складі «ДНР». «Перебуваючи в Ясинуватському районі, він збирав і передавав терористам дані про місця дислокації і переміщення підрозділів Збройних сил України та інших військових формувань України, задіяних у проведенні антитерористичної операції. Таким чином, чоловік сприяв незаконній діяльності терористичної організації», - сказано у повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації) КК України. Тепер чоловікові за пособництво терористам загрожує до 15 років позбавлення волі. Нагадаємо, що 6 жовтня співробітниками Служби безпеки було викрито мережу інформаторів терористів «ДНР».
12 Жовтня
12:48
Суспільство
У ГПУ розповіли про перевірки стосовно одного із заступників Шокіна
Генеральна прокуратура України проводить службову перевірку за депутатськими зверненнями Тетяни Чорновол і Віктора Кривенка стосовно заступника генерального прокурора України Віталія Каська. Як повідомляє прес-служба ГПУ, перевірка здійснюється у справах колишнього міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського та екс-керівника управління МВС України Олени Тищенко щодо повернення активів. «Проводиться перевірка за зверненням народного депутата України Т. Чорновол щодо неправомірних, на її думку, дій заступника генерального прокурора України В. Каська, які полягають у повідомленні Високому суду Англії про відсутність кримінального провадження стосовно М. Злочевського, що дозволило розморозити і вивести на кіпрський рахунок 27 млн. євро, а також блокуванні процесуальних дій з повернення $80,5 млн. С. Курченко, незаконно виведених з України і заарештованих у Латвії», - йдеться в повідомленні. У прес-службі також зазначили, що проводиться перевірка за зверненням Кривенка з приводу правомірності повідомлення заступнику генпрокурора України Каську про порушення кримінального провадження стосовно колишнього начальника управління МВС України Олени Тищенко. Водночас Генеральна прокуратура спростовує інформацію про проведення службової перевірки щодо заступника генпрокурора Віталія Каська за фактом розморожування у Британії 23 млн. доларів екс-міністра екології Злочевського. «Генеральна прокуратура України офіційно інформує, що жодної службової перевірки стосовно заступника генерального прокурора України В. Каська управлінням внутрішньої безпеки і захисту працівників прокуратури не проводилося і не проводиться», - йдеться в повідомленні.
12 Жовтня
13:00
Суспільство
Лисенко: Загиблих за добу серед силовиків немає, біля Широкиного була провокація
За добу в зоні АТО немає загиблих серед силовиків. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. «За добу на Донбасі жоден український військовий не загинув і не дістав поранення... За минулу добу зафіксовано провокації з боку бойовиків у районі Широкиного», - розповів Лисенко. Нагадаємо, що на Донбасі проводиться відведення озброєння калібром менше 100 мм. Відведення розпочалося 5 жовтня в Луганській області, 7-го закінчилося відведення танків від лінії розмежування. З 11 жовтня було здійснено відведення артилерії калібром менше 100 мм. 13 жовтня розпочнеться відведення мінометів калібром 82 і 120 мм.
12 Жовтня
13:07
Політика
Столтенберг: Перемир'я на Донбасі зберігається, але ситуація залишається крихкою
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що на Донбасі зберігається режим припинення вогню, проте ситуація залишається крихкою. Про це він сказав на засіданні Парламентської асамблеї НАТО у Ставангері в Норвегії. «Нам необхідне мирне рішення конфлікту на сході України, засноване на переговорах. Я натхненний тим, що режим припинення вогню в цілому зберігається, що важке озброєння відводиться і що вибори поза українським законодавством відкладено», - заявив генсек. При цьому він зауважив, що ситуація в Україні залишається крихкою.
Блог:
Думки
13:08
Суспільство
Ірина Геращенко
Бойовики часто висувають Україні неприйнятні умови
На питаннях звільнення заручників не можна спекулювати. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, народний депутат Ірина Геращенко. «Це дуже складні переговори. Це дуже складний процес. Сьогодні, згідно з інформацією СБУ, залишається в полоні 153 українця. З них 62 - цивільні особи. Решта - військові. Як мінімум 10 українців утримують у російських в'язницях. Попереду велика робота, в тому числі і дипломатів, щоб усіх звільнити», - повідомила вона. Геращенко наголосила, що за час роботи гуманітарної підгрупи мінської Тристоронньої контактної групи було звільнено 60 заручників. «Мало це чи багато? Це 60 сімей, які зустріли своїх рідних. Очевидно, що влада робить усе, щоб звільнити кожного заручника. Це непрості процеси. І я не хочу, аби на них спекулювали. Поділяю горе і тривогу всіх, чиї рідні зараз у заручниках. Я із багатьма в постійному контакті. У телефоні СМС від мам, від дружин, сестер. І мені дуже хочеться приносити їм гарні новини. Я не можу якісь речі озвучувати, щоб не нашкодити. Але ми працюємо. Нам за останній місяць вдалося звільнити людей, котрі перебували в полоні ще з Іловайська», - зазначила парламентарій. «Друга сторона, бойовики, часто шантажують Україну питанням заручників. Висуваються неприйнятні умови. Є спроби прив'язати звільнення заручників до набуття чинності закону про амністію, що не відповідає Мінським угодами. Адже це різні пункти. Є пункт про звільнення всіх незаконно утримуваних осіб. А я хочу наголосити, що українські військовослужбовці незаконно утримуються бойовиками в катівнях - вони не скоювали злочинів. Також є випадки, коли та сторона вимагає, щоб звільнили людей, які скоїли тяжкі злочини», - розповіла Геращенко.
12 Жовтня
13:16
Суспільство
Російська сторона прокоментувала вчорашнє ДТП за участю аташе посольства
У російському посольстві в Україні спростовують інформацію про те, що аташе посольства Віктор Ришинков був п'яний під час учорашньої ДТП. Про це заявив радник-посланник російської дипломатичної місії в Україні Андрій Воробйов, повідомляє РІА «Новости». За словами Воробйова, судячи з усього, аташе не витримав дистанцію і був змушений повернути в бік, коли автомобіль, що їхав попереду, різко загальмував. «Ні, в алкогольному сп'янінні він не був, це виключено», - сказав Воробйов. Раніше повідомлялося, що в Київській області російський дипломат, аташе Посольства Російської Федерації в Україні, влаштував ДТП.
12 Жовтня
13:25
Економіка
В «Укренерго» прокоментували ситуацію з електрозабезпеченням Криму
Наразі постачання електроенергії до Криму здійснюється по лініях Каховка - Джанкой і Каховка - Титан. Як повідомляє прес-служба «Укренерго», лінію Каховка - Джанкой було терміново включено в роботу у зв'язку з виведенням з експлуатації для проведення ремонту лінії Мелітополь - Джанкой. «Зараз енергозабезпечення Криму здійснюється в обсязі 650 МВт, що на 200 МВт нижче повної потреби споживання», - йдеться в повідомленні. При цьому в прес-службі зазначили, що «Укренерго» не може приймати жодних рішень про припинення подачі електроенергії споживачам, що суперечать вимогам чинного законодавства або умовам укладених договорів. Раніше повідомлялося, що енергетики перекрили постачання електроенергії до Криму по лінії Мелітополь - Джанкой.
12 Жовтня
13:36
Суспільство
До кінця тижня в усіх житлових будинках Києва буде опалення
У Києві до кінця поточного тижня до теплопостачання буде підключено весь столичний житловий фонд. Про це повідомив журналістам глава компанії ПАТ «Київенерго» Олександр Фоменко. «У суботу було підписано розпорядження про початок опалювального сезону. У компанії «Київенерго» 100-відсоткова технічна готовність. Розраховуємо до кінця поточного тижня підключити до опалення всі будинки», - сказав він. Нагадаємо, що 9 жовтня 2015 року мер Києва Віталій Кличко повідомив, що до опалення житлові будинки міста почнуть підключати з 10 жовтня.
Блог:
Думки
13:36
Політика
Сергій Соболєв
Без політичної волі жодне відомство з боротьби з корупцією не запрацює
Для боротьби з корупцією в Україні просто немає політичної волі. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, народний депутат Сергій Соболєв. «Боротьба з корупцією в наших умовах, при такій кількості законів - це більше питання політичної волі», - сказав Соболєв. При цьому він зазначив, що якраз її в Україні і немає. «А без неї жоден антикорупційний закон не почне діяти і жодне відомство з боротьби з корупцією не запрацює», - наголосив депутат. Також він зауважив, що в країні, як і раніше, залишається клас недоторканих.
12 Жовтня
13:47
Суспільство
До Ростовської області виїхав черговий «гумконвой» для Донбасу
Сьогодні вранці з Ногінського рятувального центру МНС Росії до Ростовської області вирушили вантажівки, які увійдуть до складу чергового «гуманітарного конвою». Як повідомляє прес-служба МНС РФ, у складі колони знаходиться понад 80 автомобілів, які перевозять близько тисячі тонн вантажу. У МНС зазначили, що до його складу ввійдуть продукти харчування (крупи, сіль, чай, консерви), предмети першої необхідності, канцелярське приладдя, медикаменти і пожежне обладнання. Раніше повідомлялося, що в міністерстві з надзвичайних ситуацій Росії заявили, що до кінця року планують щотижня відправляти на Донбас «гуманітарний конвой».
12 Жовтня
14:00
Суспільство
Адвокат Савченко Новіков захищатиме ще одного українця в РФ
Один з адвокатів Надії Савченко - Ілля Новіков - захищатиме в Росії й українця Миколу Карпюка, якого судять у Верховному суді Чечні за нібито участь у боях проти російських військовослужбовців в лавах УНА-УНСО в середині 90-х років минулого сторіччя. Про це він написав у Твіттері. «Я прийняв захист українця Миколи Карпюка у Верховному суді Чечні. Події 1994 року, ст. 102 КК РРФСР», - повідомив він. Також він додав, що 12 жовтня розпочато відбір присяжних. «Карпюка ми захищаємо вдвох із грозненським адвокатом Доккою Іцлаєвим. Другого підсудного Станіслава Клиха захищає Марина Дубровіна», - додав Новіков.
12 Жовтня
14:09
Суспільство
Оператора кримськотатарського телеканала звільнили в залі суду
Сьогодні Центральний районний суд Сімферополя засудив колишнього оператора кримськотатарського каналу ATR Ескендера Небієва до 2 років і 6 місяців умовно з випробувальним терміном 2 роки. Про це на своїй сторінці у Facebook написала «прокурор» окупованого Криму Наталія Поклонська. За її словами, «прокуратура» вимагала посадити оператора на 1 рік і 10 місяців. «Ми вивчимо вирок, але не збираємося оскаржувати міру покарання Е. Небієву, оскільки він уклав досудову угоду про співпрацю з прокуратурою. Відповідно до досудової угоди, Е. Небієв мав визнати провину, сприяти слідству і викрити інших учасників та організаторів заворушень. Він свої зобов'язання виконав», - написала Поклонська. Як повідомляється, Небієва було звільнено у залі суду.
12 Жовтня
14:25
Події
Трибуналу щодо краху Boeing не буде
Країни міжнародної слідчої групи щодо краху Boeing над Україною влітку 2014 року припинили зусилля із заснування трибуналу через резолюцію Радбезу ООН. Про це заявив посол Нідерландів у Москві Рон ван Дартел, передає російська РБК. За словами ван Дартела, альтернативою міжнародному трибуналу може стати розслідування справи в Міжнародному кримінальному суді, а другий варіант, який розглядають країни-учасниці слідчої групи, - суд в одній з цих країн. Крім того, посол наголосив, що Нідерланди не переноситимуть дату оприлюднення доповіді з розслідування аварії, це відбудеться 13 жовтня.
12 Жовтня
14:29
Економіка
Медведєв хоче почати в Криму «масу великих будівництв»
Прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв затвердив схему територіального планування в Криму та Севастополі. Про це він заявив на нараді з членами уряду, повідомляє ТАСС. За словами Медведєва, новий документ сприятиме розвитку півострова. Він зазначив, що уряд «працює» в окупованому Криму в рамках Федеральної цільової програми до 2020 року, яка передбачає «масу великих будівництв». «Це будівництва, які забезпечують транспортну доступність півострова, розвиток окремих транспортних артерій, розвиток промислового виробництва, сільськогосподарських підприємств, зведення об'єктів енергетики - все, що зараз там робиться, має потрапити у схему територіального планування», - сказав Медведєв.
12 Жовтня
14:43
Економіка
В Україні різко зросло споживання електроенергії
Цього тижня українці почали споживати електроенергії на 15-20% більше, ніж минулого. Про це під час брифінгу заявив міністр енергетики Володимир Демчишин, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Споживання електроенергії різко зросло порівняно з минулим тижнем. Десь плюс 15-20%», - розповів міністр.
12 Жовтня
14:44
Суспільство
Екс-главі Державіаслужби замінили цілодобовий домашній арешт на частковий
Апеляційний суд м. Києва скасував цілодобовий домашній арешт для екс-глави Державної авіаційної служби України Дениса Антонюка. Відповідне рішення сьогодні ухвалила колегія суддів. Зокрема, Апеляційний суд столиці скасував рішення Печерського суду щодо запобіжного заходу у вигляді цілодобового утримання під вартою і прийняв рішення про частковий домашній арешт. Згідно з рішенням Апеляційного суду, екс-глава Державіаслужби Антонюк повинен перебувати вдома з 21:00 до 7:00. Це рішення діє до 9 листопада 2015 року. Суд також зобов'язав Антонюка здати на зберігання слідчому всі документи для в'їзду і виїзду з України. Нагадаємо, що Дениса Антонюка було звільнено з посади голови Державної авіаційної служби 4 вересня 2015 року. Також повідомлялося, що 6 жовтня 2015 року Антонюк подав до суду на уряд і Державіаслужбу.
12 Жовтня
14:52
Економіка
Демчишин розповів, скільки вугілля накопичено для проходження опалювального сезону
Станом на сьогоднішній день Україна накопичила 2,5 мільйона тонн вугілля. Про це під час брифінгу заявив міністр енергетики Володимир Демчишин, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За його словами, наразі складування вугілля припинилося, однак його буде додатково завезено на склади. При цьому він зазначив, що накопичений обсяг становить менше запланованого, однак це не варто сприймати як ризик, оскільки це все одно на 700 тисяч тонн більше, ніж обсяг накопиченого Україною вугілля на початку минулого опалювального сезону.
12 Жовтня
14:58
Економіка
За місяць Україна хоче закачати з Росії більше двох мільярдів кубометрів газу
Україна сьогодні, 12 жовтня, почала закачувати у сховища російський газ. Про це на брифінгу в Києві розповів міністр енергетики Володимир Демчишин, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «З 15,8 мільярда кубометрів газу плануємо довести запаси до 17-18 мільярдів», - розповів міністр. Він зазначив, що протягом місяця планується закачати до газових сховищ 2,2 мільярда кубометрів, при цьому поки що планується закачувати по 114 мільйонів кубометрів щодня. Раніше повідомлялося, що «Газпром» отримав від «Нафтогазу України» 234 мільйони доларів передоплати за постачання газу в жовтні і відновив експорт газу до України.
12 Жовтня
15:04
Суспільство
Наступне засідання суду у справі Савченко відбудеться 15 жовтня
У четвер, 15 жовтня, відбудеться наступне засідання суду у справі української льотчиці Надії Савченко. Про це в Twitter повідомив її адвокат Микола Полозов. За його словами, головуючий суддя оголосив, що з МВС РФ прийшов документ, що у зв'язку з режимом охорони спецосіб засідання 14 жовтня не буде. «Таким чином, наступне засідання у справі Савченко відбудеться в четвер, 15.10, об 11:00», - написав він. Нагадаємо, що сьогодні адвокати Савченко заявили про готовність заявити відвід стороні обвинувачення.
12 Жовтня
15:09
Економіка
Міністр розповів, де закуповується вугілля для українських електростанцій
Вугілля для проходження Україною опалювального сезону законтрактовано із зони АТО, ПАР та Росії. Про це під час брифінгу заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. За його словами, із зони АТО завозять вугілля в кількості 600 тисяч тонн щомісяця. З Росії вугілля поки що не імпортується, однак контракти на його купівлю у РФ вже укладено. Раніше повідомлялося, що Україна почала закачувати у сховища російський газ.
12 Жовтня
15:18
Економіка
Демчишин: Україна не пройде опалювальний сезон без російського газу
Україна не зможе пройти опалювальний сезон без поставок газу з Росії. Про це під час брифінгу заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Без російського газу пройти опалювальний сезон неможливо. Це буде можливо тільки якщо не буде холодно, якщо простоюватимуть підприємства або якщо населення менше споживатиме», - розповів міністр. Крім того, він зазначив, що власний видобуток газу при цьому не зріс. Разом з тим він висловив надію, що наступного року Україна зможе позбутися російської газової залежності.
12 Жовтня
15:27
Економіка
Уряд виділив 11 мільйонів на комплектацію аптечок бійців
Кабінет Міністрів України виділив 11 млн. грн. на комплектацію індивідуальних аптечок військовослужбовців. Про це йдеться у розпорядженні №1036 від 7 жовтня, опублікованому на офіційному сайті уряду. Зазначається, що відповідні кошти було виділено Міністерству оборони. Нагадаємо, що 25 вересня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель з приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції».
12 Жовтня
15:39
Суспільство
Протягом місяця в Україні з'явиться кіберполіція
У рамках реформування підрозділів Міністерства внутрішніх справ в Україні буде створено кіберполіцію. Про це у Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, старт набору до кіберполіції і деталі конкурсного відбору буде оголошено 15 жовтня. «З 26 жовтня розпочнеться атестаційний конкурс для майбутніх кіберполіцейських. До 5 листопада штат кіберполіції буде сформовано і розпочнеться завершальний перехідний етап вибудовування нового функціоналу кіберполіції та перепідготовки персоналу», - написав Аваков. Крім того, буде оголошено всеукраїнський набір на роботу в кіберполіції. Основним завданням нової поліції буде протидія кіберзлочинності, зокрема скіммінгу, фішингу, піратству, онлайн-шахрайству.
12 Жовтня
15:49
Суспільство
15 командирів ЗСУ удостоїлися державних нагород
Президент Петро Порошенко нагородив високими державними нагородами 15 командирів ЗСУ. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Так, Порошенко нагородив військових, які відзначилися під час бойових дій у зоні АТО. Серед нагороджених: командир 56-ї окремої мотопіхотної бригади оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ, полковник Андрій Мельник; командир 91-го окремого полку оперативного забезпечення оперативного командування «Схід», полковник Олександр Яковець; командир 81-ї окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ ЗСУ, полковник Євген Мойсюк; командир 95-ї окремої аеромобільної бригади, полковник Олег Гуть.
12 Жовтня
15:57
Політика
Демчишин заперечує електричну блокаду Криму
Електроенергія до Криму на сьогодні подається у повному обсязі. Про це під час брифінгу в Києві заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Демчишин розповів, що енергетичної блокади Криму немає. «Міністерство не намагається грати ні в які політичні ігри. Є, звичайно, якісь люди, котрі намагаються зробити з цього політику. Думаю, що це частково пов'язано з виборами, які відбудуться 25 числа. Але це не системні кроки. Є зрозуміле рішення Кабміну про постачання електроенергії до Криму, і ми це виконуємо... Було пошкоджено одну опору, на ній проводяться ремонтні роботи і наразі їх поки що не закінчено, але поставки в повному обсязі здійснюються», - розповів Демчишин. Він також зазначив, що опору пошкодили спеціально.
12 Жовтня
16:04
За кордоном
Касько: До України приїдуть слідчі Гаазького трибуналу
До України найближчим часом приїдуть представники Міжнародного кримінального суду. Про це журналістам заявив заступник генерального прокурора України Віталій Касько. За його словами, незабаром відбудеться візит МКС до України для визначення можливості розгляду матеріалів України з розслідування подій на Майдані та агресії РФ. Він зазначив, що офіс прокурора МКС вивчає можливість поширення своєї юрисдикції. Орієнтовно представники суду прибудуть наприкінці жовтня, спілкуватимуться зі слідчими, прокурорами і отримуватимуть необхідну їм інформацію. Касько додав, що наразі складно сказати, чи прийме МКС рішення за розглядом матеріалів України хоча б до Нового року, а українська сторона не може вплинути на оперативність прийняття рішення.
12 Жовтня
16:10
Суспільство
У шахти «Нововолинська» вкрали сім тисяч тонн вугілля
Сім тисяч тонн вугілля, видобутого шахтою №1 «Нововолинська», було вкрадено. Про це під час брифінгу в Києві заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Також міністр розповів, що шахту готують до закриття. На шахті працюють 500 людей. «Складна ситуація з шахтами... Ми щомісяця боремося за виплату зарплати, шукаємо ресурс, намагаємося максимально виконувати свої зобов'язання... Там уже накопичився борг, який вони мали закрити з вугілля, що постачається на Червоноградську збагачувальну фабрику... Такого вугілля в них було 7 тисяч тонн. На жаль, це вугілля, наскільки я розумію, вкрадено. Вугілля було відправлено на збагачувальну фабрику, але на фабриці цього вугілля немає», - розповів Демчишин. Оскільки на фабриці немає цього вугілля, то розрахуватися вони не можуть і фабрика не може його продати кінцевому споживачеві, зазначив міністр. Доводиться шукати можливості збалансувати ситуацію.
12 Жовтня
16:18
Політика
Петренко: Уряд заблокував в Україні $1,4 мільярда активів «сім'ї» Януковича
Уряд заблокував в Україні 1,4 мільярда доларів активів компаній, наближених до Віктора Януковича. Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко. «Минулого року називалися різні цифри. Одна з цих цифр - близько 100 мільярдів доларів. Інша - близько 60 мільярдів доларів. Те, що належить до компетенції уряду, - в Україні на рахунках компаній, наближених до Януковича і його оточення, українським урядом було заблоковано 1,4 мільярда доларів», - сказав він. Він пояснив, що йдеться про рахунки в державних банках, у яких розміщено кошти офшорних компаній. Нагадаємо, що 16 вересня 2015 року подала у відставку Олена Тищенко - начальник Управління МВС із забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом.
12 Жовтня
16:35
Економіка
Демчишин: Проблем у Центренерго з вугіллям немає
На складах Центренерго по сто тисяч тонн вугілля, який уже нікуди складувати. Про це під час брифінгу в Києві заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «У них на складах Центренерго по сто тисяч тонн. На Вуглегірській – 340 тисяч. Це вже проблема - не знають, куди його складувати... Є кілька ідей, як ми намагаємося її вирішити - навіть пробуємо обмінюватися із ДТЕКом. Плюс є ще й ідея зі змішування вугілля марки «Г» і марки «А» - там у певних пропорціях, щоб не було ризику якихось неконтрольованих процесів», - розповів Демчишин. Нагадаємо, що у Центренерго три підрозділи - Трипільська, Вуглегірська та Зміївська ТЕС.
12 Жовтня
16:40
Економіка
Україна повністю закриває небо для російських літаків
З 25 жовтня Україна повністю припиняє повітряне сполучення з Російською Федерацією. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України. Таке рішення прийнято у зв'язку з ненаданням Федеральним агентством повітряного транспорту РФ пояснень про причини обмеження польотів українських авіакомпаній над територією Росії. У прес-службі зазначили, що захід буде застосовано до всіх російських авіакомпаній і діятиме доти, доки не буде знято обмеження на польоти українських авіакомпаній. «Після скасування заборон російською стороною російські авіакомпанії, які не потрапили до списку санкцій, зможуть здійснювати польоти в Україну», - йдеться в повідомленні. Нагадаємо, 25 вересня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про заборону польотів російських авіакомпаній «Аерофлот» і «Трансаеро» до України.
12 Жовтня
16:50
Події
ДТП за участю російського дипломата потрапило в об'єктив телекамер
У Мережі з'явилося відео за участю аташе Посольства Російської Федерації в Україні Віктора Ришнікова, який вчора влаштував ДТП. Відео розміщено на каналі МВС України на Youtube. «Робіть висновки самі: чи він був напідпитку, бо відмовився тест проходити, чи ні - як стверджують у посольстві Росії», - написав на своїй сторінці в Facebook директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко. Вчора повідомлялося, що в Київській області російський дипломат, аташе Посольства Російської Федерації в Україні, влаштував ДТП.
12 Жовтня
17:01
Суспільство
Абромавічус: Проведення приватизації вплине на зростання ВВП у 2016 році
Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус вважає, що зростання ВВП у наступному році залежатиме від проведення приватизації, передає «112 Україна». «Ми бачимо, на жаль, наскільки поганий стан у держпідприємствах зберігається досі. Гроші, які вони втрачають щомісяця, щорічно, щоквартально, могли б витратити зовсім на інші потреби... І замість того, щоб наступного року мати 2% зростання ВВП, якби у нас було менше держкомпаній, може, у нас щороку ще б на 1% ВВП підвищувався, як мінімум, через те, що безліч цих компаній брали б участь у більш конкурентному середовищі. А по-друге, замість того, щоб генерувати збитки, вони б могли генерувати прибутки в приватних руках, платити податки, створювати робочі місця, залучати інвестиції», - розповів міністр.
12 Жовтня
17:02
Суспільство
Саакашвілі вимагає посадити «беспредєльщицю» - главу сільради
Главі Крижанівської сільської ради Одеської області Наталії Крупиці та її спільникам оголошено про підозру у крадіжці бюджетних коштів, виділених на берегоукріплення, у розмірі 2,7 мільйона гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі. За словами Саакашвілі, відкрите кримінальне провадження давно перебувало в місцевій прокуратурі, проте йому було дано хід лише коли прокурором області призначили Давида Сакварелідзе. «Сподіваюся, скоро приспіють і справи безпосередньо з приватизації земель. І також вимагаю, щоб суд посадив цю «беспредєльщицю», щоб нікому не кортіло», - написав Саакашвілі.
12 Жовтня
17:13
Політика
Призначено нового голову «Укравтодору»
Андрія Батищева призначено новим главою Державного агентства автомобільних доріг України. Відповідне розпорядження №1044-р опубліковане на сайті уряду. «Призначити Батищева Андрія Васильовича головою Державного агентства автомобільних доріг України», - йдеться в тексті розпорядження. Нагадаємо, 21 вересня Кабінет Міністрів звільнив Сергія Підгайного з посади голови Державного агентства автомобільних доріг України.
12 Жовтня
17:27
Політика
Порошенко привітав Лукашенка з черговою перемогою
Президент України Петро Порошенко привітав Олександра Лукашенка з переобранням на посаду президента Республіки Білорусь. Про це повідомляє прес-служба білоруського президента. Між двома президентами відбулася телефонна розмова. «Під час бесіди було порушено деякі питання білорусько-українських відносин. Глави двох держав домовилися про підтримку контактів з питань, що становлять взаємний інтерес», - ідеться в повідомленні. Нагадаємо, чинний президент Білорусі здобув перемогу на чергових виборах, набравши 83,49% голосів виборців.
12 Жовтня
17:34
Суспільство
На Чернігівщині державу ошукали на вісім мільйонів гривень
У Чернігівській області державі було завдано збитків у розмірі 8 мільйонів гривень. Там викрили факт халатності оцінювачів нерухомого майна державного оборонного підприємства. Про це повідомили в прес-службі військової прокуратури Центрального регіону України. «Протягом 2014 року в рамках процедури санації державного оборонного підприємства «171 Чернігівський ремонтний завод» за результатами аукціонних торгів реалізовані 10 об'єктів нерухомості з метою відновлення платоспроможності оборонного підприємства. Разом з тим під час оцінки зазначеного нерухомого майна та його подальшого продажу комерційним структурам допущено істотне заниження його вартості порівняно з ринковою, внаслідок чого держава не отримала понад 8 млн. грн. (продаж здійснено за 1 млн. 806 тис. грн.) », - сказано у повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 367 ч. 2 КК України. Крім того, було подано позовні заяви з вимогою визнання договорів купівлі-продажу даного майна недійсними.
12 Жовтня
17:47
Суспільство
У Рівному знайшли бурштину на кілька мільйонів гривень
Співробітники Служби безпеки України вилучили у Рівному 107 кілограмів бурштину вартістю більше двох мільйонів гривень. Як повідомляє прес-служба СБУ, правоохоронці отримали інформацію про можливе зберігання в одній з найманих квартир зброї та вибухівки. Під час санкціонованого обшуку співробітники спецслужби вилучили окрім «сонячного каменю» бойову гранату РГД-5. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 і ч. 1 ст. 198 Кримінального кодексу України. Крім того, тривають невідкладні оперативно-слідчі дії із встановлення осіб, причетних до незаконного зберігання зброї та бурштину.
12 Жовтня
17:59
Суспільство
На Харківщині міліціонера судять за побиття людини
У Харківській області судитимуть капітана міліції за побиття людини. Про це повідомили у прес-службі прокуратури області. «У грудні 2014 року начальник сектора, будучи в нетверезому стані, спровокував у місцевому кафе конфлікт із 29-річним жителем селища. Не бажаючи з'ясовувати стосунки з правоохоронцем, чоловік пішов із закладу. Але головний дільничний заспокоюватися не хотів, тому викликав «на допомогу» двох своїх підлеглих. Вони наздогнали чоловіка за кілометр від кафе і побили його ногами. Потерпілий дістав струс мозку, також йому зламали ніс», - сказано у повідомленні. Наразі міліціонер під цілодобовим домашнім арештом. На ньому електронний браслет. До суду вже відправили обвинувальний акт за фактом хуліганських дій (ч. 4 ст. 296 КК України) та умисного завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості (ч. 1 ст. 122 КК України) стосовно начальника сектора дільничних міліціонерів одного з райвідділів міліції Харківської області. Тепер капітану загрожує до 7 років позбавлення волі.
12 Жовтня
18:01
Суспільство
Українському народові вручили унікальну колекцію
Сьогодні державі і народу України було подаровано унікальну художню колекцію колекціонера Ігоря Диченка. Як повідомляє прес-служба глави держави, таке рішення прийняла вдова колекціонера Валерія Вірська. У колекцію входять твори К. Малевича, О. Богомазова, М. Бойчука, В. Пальмова, М. Примаченко, В. Єрмілова. Твори експонуватимуться НКММК «Мистецький арсенал» і стануть доступними широкій громадськості. У прес-службі також зазначили, що Президент Порошенко вручив Валерії Семенівні Вірській орден Княгині Ольги за її внесок у культурно-освітній розвиток української держави, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність.
12 Жовтня
18:23
Політика
Гройсман попросив Яценюка, щоб ЗМІ не перевіряли перед виборами
Глава Верховної Ради Володимир Гройсман звернувся до прем'єр-міністра, керівництва ДФС і Нацради з питань телебачення і радіомовлення з проханням ввести мораторій на проведення перевірок ЗМІ перед місцевими виборами. Про це повідомили у прес-службі Ради. «Здійснення перевірок у період виборчого процесу і можливі зловживання з боку осіб, які здійснюють перевірки, можуть призвести до порушення конституційних гарантій на свободу слова в Україні, негативно вплинути на процес забезпечення перебігу передвиборної кампанії», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня.
12 Жовтня
18:35
Суспільство
Бійці АТО тепер зможуть відпочити на київському залізничному вокзалі
Сьогодні, 12 жовтня, на Південному залізничному вокзалі в Києві почав працювати волонтерський пункт відпочинку для бійців АТО, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Сьогодні ми працюємо перший день. Поки що мало киян знає, що ми тут знаходимося, тому вибір продуктів невеликий. Ми будемо раді всьому: і чаю, і каві, і солодощам, і бутербродам», - говорить ініціатор відкриття, волонтер Ірина Лясова. За її словами, пункту відпочинку необхідні волонтери. «Поки що у нас 13 людей, але цього замало. Попередньо планується цілодобове чергування по 4 зміни, у кожній зміні по 2-3 людини. Зміна – 6 годин, якщо будуть люди, то зробимо зміни коротшими», - додала вона. Наразі місце відпочинку для бійців АТО розташоване на другому поверсі Південного залізничного вокзалу. «Поки нам не виділили спеціальної кімнати, але ми сподіваємося і будемо домагатися, щоб нам дали окреме приміщення. Раніше на вокзалах завжди були кімнати для відпочинку військових. Вони і зараз є, але використовуються для інших цілей. Тому розраховуємо в цьому питанні на допомогу Міноборони», - зазначила волонтер.
12 Жовтня
18:40
Суспільство
Матіос: У офіцерів, які продавали військове майно, знайшли наркотики
Військові, яких затримали під час збуту військового майна, купували наркотики на одержані кошти. Про це на брифінгу заявив військовий прокурор Анатолій Матіос, передає «112 Україна». Як повідомив Матіос, у затриманих знайшли наркотики. Затримали військових 10 жовтня за реалізацією чергової партії викраденого військового майна вартістю понад 200 тисяч гривень. Спіймали їх слідчі Головної військової прокуратури спільно з оперативниками Управління внутрішньої безпеки міліції Києва.
12 Жовтня
18:56
За кордоном
Євросоюз тимчасово зняв санкції з Лукашенка
У ЄС прийняли рішення зняти з президента Білорусі Олександра Лукашенка санкції на чотири місяці, передає РІА «Новости». «Завдяки звільненню кількох політичних в'язнів і після виборів, які відбулися у примирливій атмосфері, хоча ми і чекаємо на доповідь спостерігачів, аби мати більш повне уявлення, ми прийняли рішення. Це рішення - одночасно мати можливість продовжити санкції проти Білорусії, але припинити їхню дію з метою сприяння дотриманню прав людини, демократії, принципів правової держави. Тому на найближчі чотири місяці прийнято рішення призупинити дію санкцій, але їх може бути застосовано негайно, якщо це буде виправдано», - розповів держсекретар Франції у європейських справах Арлем Дезір журналістам після засідання глав МЗС країн-членів ЄС. Нагадаємо, вчора в Республіці Білорусь завершилися вибори президента. На них, набравши 83,49% голосів виборців, переміг чинний президент. Президент України Петро Порошенко привітав Олександра Лукашенка з переобранням на посаду президента Республіки Білорусь.
Публікації
19:00
Політика
Запобіжники для корупції
На війну списати можна багато чого, проте уявити, що розрулити ситуацію на сході заважає корупція, непросто. Втім, днями помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд озвучила свій рецепт боротьби з агресором. Виявляється, у першу чергу нам потрібно приборкати корупцію, стабілізувати економіку і навести лад у судовій системі. А щоб цього домогтися, країні треба постаратися і зробити все «для очищення від повальної корупції уряду та суспільства на всіх рівнях, розірвати зв'язок корумпованих держпідприємств та олігархів». Рецепт цієї боротьби від американської чиновниці включає в себе насамперед реформу системи держзакупівель та управління доходами в газовому секторі, оновлення Генпрокуратури за прикладом нової поліції, створення офісу генерального інспектора в рамках ГПУ і призначення вже найближчим часом антикорупційного прокурора. Важлива також практика прозорого ведення бізнесу, «зелена доріжка» для інвестицій. По суті, це означає, що всі кроки, які наша країна робила в цьому плані досі, щось на кшталт холостого пострілу: шуму багато, а результату - нуль. До речі, що Україна провалила боротьбу з корупцією, зауважив нещодавно й міністр економрозвитку і торгівлі Айварас Абромавічус. За його словами, саме корупція «залишається катастрофічною перешкодою для розвитку нашої країни». Мабуть, це так і є, оскільки, якщо вірити результатам найсвіжішого міжнародного Індексу сприйняття корупції (за підсумками минулого року), то ми посідаємо 142-гу позицію серед 175 країн, куди Україна скотилася за останнє десятиліття з 99-ї позиції. Експерти міжнародної антикорупційної спільноти зазначають, що вся біда у небажанні руйнувати корупційні схеми, одержані у спадок від усіх правлячих режимів уже часів незалежності. Тому «Аналітична служба новин» вирішила розібратися, чим зумовлене таке небажання боротися з хабарництвом: ігноруванням проблеми з причини несерйозного до неї ставлення або ж тим, що корупційні тенета настільки сильно обплутали всю країну, що всім без винятку чиновникам, аби впоратися з цим монстром, починати доведеться з себе?! Президент з народом Серед петицій, які набрали потрібну для розгляду главою держави кількість голосів, - і вимога на законодавчому рівні скасувати заставу для корупціонерів. «Я підтримую пропозицію про недопущення застосування до осіб, яких підозрюють чи обвинувачують у скоєнні тяжких або особливо тяжких корупційних злочинів, такого запобіжного заходу, як застава, - написав Петро Порошенко у своїй відповіді на цю петицію. - Саме тому одним із важливих завдань для парламенту є розгляд законопроектів з даного питання і вироблення компромісу щодо законодавчих змін у частині обмеження застосування застави до корупціонерів». У свою чергу прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вирішив винести сміття з хати - і закликав до співпраці у боротьбі з корупцією в нашій країні країни ЄС та G7. Глава ж Мін'юсту Павло Петренко заявив, що найбільш політично корумпованим органом є Верховна Рада. Правда, повірити, що в Кабміні всі білі і пухнасті, насправді непросто. Що ж - після стількох заяв про боротьбу, спроб викорінити, обіцянок побороти та інше - ми маємо насправді? В основі основ - схеми держзакупівель Реформування держзакупівель та впровадження електронної системи, зазначив директор департаменту регулювання держзакупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі Олександр Стародубцев, повністю відповідає процесу боротьби з корупцією (цікаво, а чому профільному міністрові про це не доповіли?), пояснивши «Аналітичній службі новин», що «мета реформи - це заощадити гроші, а головний інструмент - це електронна система. А електронна система дозволяє дві речі: по-перше, всім усе показати в зручному вигляді, щоб потім можна було проаналізувати. Це - грузинський принцип, який ми запозичили у їхніх фахівців, котрі дуже активно допомагали створювати систему електронних держзакупівель ProZorro». Стародубцев також наголосив, що зараз у Мінекономрозвитку розробили ще один законопроект - «Про державні закупівлі», ухвалення якого дозволить до кінця наступного року здійснити в Україні повний перехід на систему електронних закупівель. Що реформи саме у сфері держзакупівель дозволять у рази зменшити корупційні ризики, вважає і заступник міністра економрозвитку і торгівлі Максим Нефьодов. «Боротьбою з корупцією займаються правоохоронні органи, ми з ними зрівнятися у цій боротьбі не можемо. Але ми зменшуємо можливості для корупції. У нас дуже часто кажуть «ой, ви проводите реформу, а в компанії Х усе ще крадуть», - зазначив він у розмові з кореспондентом АСН. - Так, це відбувається. У нас немає ілюзій і ми не говоримо, що щось ввели і воно розв’язало всі проблеми в країні. Але прибираємо ті моменти, які, умовно кажучи, дозволяють брати хабарі. Якщо в системі ніхто - ані замовник, ані регулятор - не бачить, хто бере участь у закупівлях, то брати хабар за те, щоб когось не допустили, неможливо технічно». Зрозуміло, що двома руками «за» електронну систему держзакупівель і координатор проекту ProZorro Христина Гуцалова, яка акцентувала, що корупціонерів зупиняють прозорі схеми держзакупівель, а електронна система, яка дозволить розкрити всі можливі корупційні ризики, здатна впоратися з корупційною складовою в тендерах. «Ми бачимо, що у нас по деяких позиціях у закупівлях ціна знижується одразу на 40-50%, тобто ми всі чудово розуміємо, звідки це береться, - зазначила Христина Гуцалова АСН. - Були між собою два постачальники, які тримали ціну і вигравали тендери по черзі, а тепер просто приходить третій і дає реальну ціну, і ми розуміємо, що цим долається корупційна складова. Насправді тепер кожен, зайшовши на сайт, може побачити і проаналізувати проведення тендерів та закупівель. Ви можете зайти на сайт і побачити, як часто одні й ті самі постачальники зустрічаються в тендерах одного й того самого замовника, знижують вони ціну чи утримують ціну на аукціоні такою самою. Всі ці речі за допомогою ProZorro підсвічуються, і це можливість відслідковувати процес як для контролюючих органів, так і для суспільства в цілому». Залишилося всього нічого - доопрацювати систему (поки що це лише пілотний проект), і тоді її можна буде запускати в масштабах усієї країни. «Наступний період, - зазначила експерт, - буде перехідним, оскільки у нас частина процедур відбуватиметься в паперовій формі, частина - в електронній. Але говорити про повноцінно працюючу систему ми зможемо на початку 2017 року». Боротьба чи імітація Але якщо чиновники, особливо профільних міністерств (Мінекономрозвитку, Мін'юсту, МВС), реальну боротьбу з корупцією розгледіти зуміли, багато хто в Україні вважає, що так звані кроки з боротьби з цим невикорінним процесом робляться лише про людське око, щоб знизити рівень соціальної напруги в суспільстві. Приміром, голова правління Українського центру прямої демократії Ігор Курус вважає, що в Україні боротьба з корупцією лише імітується. При цьому на «прибуткових» напрямах державного управління та регулювання відбувається заміна «чужих» людей «своїми». Як наслідок, зазначає експерт, статистика стверджує, що в 2015 році тіньовий ринок збільшився з 40% до більш ніж 50%. Крім того, Курус переконаний, що корупція у нас має всеосяжний характер і з нею потрібно боротися всіма засобами і всім «миром», а самі борці з цим процесом мають бути максимально мотивованими. Петиція «Про скасування грошової застави для корупціонерів», за його словами, дуже правильна і вирішує цілий клубок проблем у боротьбі з корупцією, але «відповідь Президента вказує на те, що майбутнє цієї петиції таке ж, як і люстрації. Багато шуму, а роботи жодної». Річ у тім, зазначає експерт, що українці, які підписали петицію (а це 32 тисячі громадян), підказали владі, як частково подолати продажність судової системи. І ця підказка продуктивна і ефективна. «На мою думку, - сказав він АСН, - Президент у першу чергу повинен скористатися своїм конституційним правом законодавчої ініціативи і подати відповідний законопроект до парламенту. Такий законопроект має бути розглянутий у першу чергу як президентський, і вже через місяць навіть «продажні» судді не змогли б відпускати під заставу чиновників, котрих звинувачують у корупції». Однак, за словами Куруса, півтора року правління нової влади показують, що нинішні чиновники не потребують порад. До того ж саме «нинішніх чиновників і членів парламентської більшості дедалі частіше звинувачують у корупційних діяннях. Правда, поки що це роблять не правоохоронні органи, але, як відомо, диму без вогню не буває», акцентував він, додавши, що і в цьому випадку Президент рекомендує ВР розглянути ініціативу, а це означає, що навколо такої ініціативи буде піар, дебати, затримка часу, блокування трибуни і все, чим супроводжуються подібні процеси. Але ж серед петицій є ще принаймні одна, яка заслуговує на увагу в плані боротьби з корупцією. Це вимога, зареєстрована під №22/000039-еп «Про можливість дострокового відкликання будь-якої обраної особи, яка не виправдала довіри виборців», котра теж набрала потрібну кількість голосів на свою підтримку. Тут знову громадяни намагаються допомогти владі вийти з глухого кута. «Понад те, - зазначає експерт, - ще у 2013 році нами було розроблено законопроект «Про вотум недовіри посадовим особам», реалізація якого дозволила б громадянам через інструмент петиції самим очистити владу, принаймні місцеву, від брехунів, корупціонерів, пройдисвітів, пристосуванців та інших «паразитів» держави. У кожному селі, місті, районі з'явилися б мотивовані борці з корупцією на волонтерських засадах, у яких був би законний механізм очищення влади. Жоден державний орган не в змозі розгорнути таку боротьбу, яку здатна провести цільова громадськість. Крім того, реалізація цього законопроекту зробила б невигідною «купівлю» посад або мандатів, а негідників було б протягом кількох місяців викинуто з влади без прокурорів, партій та інших «борців» з корупцією». Що ми маємо не реальну боротьбу з корупцією, а всього-на-всього показуху, впевнений і екс-міністр економіки Віктор Суслов. «Скажімо так, пишатися нічим, - поділився він з «Аналітичною службою новин», - те, що у нас навколо боротьби з корупцією будується пропаганда, відбувається люстрація і звільнення багатьох людей без причин з держслужби, - все це дестабілізувало роботу держапарату. Але ефективної боротьби з корупцією немає, і про це говорить увесь світ. Найяскравіший свідок цього - посол США. Досить подивитися його останні виступи, де він сказав, що ситуація з корупцією погіршується. Він висловлює серйозні зауваження, це головний індикатор. Якщо він говорить, що справи зовсім кепські, отже, так і є». Синдром бурхливої діяльності Проте парламент, начебто на вимогу ЄС, без викрутасів приймає за основу законопроект №3040 про створення Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, чим фактично дає «зелене світло» створенню чергового антикорупційного органу, які з'являються в нашій країні останнім часом як гриби після дощу. Планується, що це конкретне агентство буде підзвітним Раді та підконтрольним Кабміну, та от чи стане воно ефективним, це ще питання. «Корупції у нас стільки, що ми нею могли б навіть поділитися. З нею нічого не відбувається. А боротьба, створення низки антикорупційних органів та інше - імітація бурхливої діяльності, - запевняє АСН глава правління Інституту української політики Кость Бондаренко. - Насправді боротися треба не з проявами корупції, а з її основами. Але ніхто не поспішає пиляти гілку, на якій сидить сам». Бондаренко зазначив, що основи корупції лежать у дозвільній системі, і необхідно перебудовувати бюрократичну систему, мінімізувати присутність «людського фактора», різного роду дозволів та погоджень, чим убивати корупцію. Подібні антикорупційні органи створюються для демонстрації західним партнерам активної діяльності української влади з боротьби з корупцією, однак покладати на них великі надії не варто, вважає політичний експерт Петро Олещук. «Європейські структури висунули українській владі певні умови. Вони розуміють, що без боротьби з корупцією будь-яка фінансова допомога Україні буде розкрадатися. Тобто фактично ми створюємо антикорупційні органи, щоб продемонструвати, що ми щось робимо», - сказав він АСН. У свою чергу народний депутат Олег Березюк упевнений, що боротьбою з корупцією має займатися одна структура - Генеральна прокуратура, яку з нуля створювати не треба, а «створення цілої низки антикорупційних структур та комісій є просто синдромом бурхливої діяльності». Він також зауважив, що для реальної протидії корупції необхідна справжня робота Генеральної прокуратури, тому реформа саме цієї структури приведе до більш ефективної боротьби і до результатів у боротьбі з проявами корупції в державі. Ще одна складова формули боротьби з корупцією - кардинальне оновлення корпусу суддів і прокурорів, на чому наголошує директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. За його словами, законопроект про скасування застави сам по собі ситуацію з корупцією не змінить, але може стати інструментом тиску на не винних у ній людей. «Усе залежить від того, як буде сформульовано законопроект, - роз'яснив він «Аналітичній службі новин». - Це стосуватиметься людей, обвинувачуваних у корупції, або більш широкого кола обвинувачуваних. Для початку потрібно вичистити правоохоронні органи, а питання про заставу розв’язує одну приватну проблему. Необхідне кардинальне оновлення корпусу суддів і прокурорів. Їх потрібно створювати практично з нуля. Просто зміна інфраструктури проблему хабарництва не вирішить, треба змінювати людей і саме середовище правоохоронної системи, яка перемелює навіть тих, хто спочатку не хотів у неї вплутуватися». Крім того, Фесенко зазначає, що офіційні органи з боротьби з корупцією так і не створено. Законодавство прописано, а комісію та антикорупційного прокурора підібрати ніяк не можуть. «А винні в цьому значною мірою депутати. Закони сформульовані так, що керівництво Антикорупційного бюро можна обирати роками. Детективів і працівників набрали, але навіть без прокурора бюро працювати не почне, і дай Бог, щоб його обрали на початку нового року. Як законодавці, так і прокуратура гальмують початок роботи бюро, оскільки бояться, що удар доведеться, в першу чергу, по них». Про те, що країні, як повітря, бракує антикорупційного прокурора, говорить і заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків. «Станом на другий квартал прогрес виконання завдань з антикорупційної реформи становив 36%, - зазначив він АСН. - До кінця 2015 року повинні встигнути зробити ще 64%. Але найближчим часом показники буде змінено і буде подано звіт за третій квартал». За його словами, найбільше вдалося просунутися в питанні розробки Державної програми з імплементації Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки - на 75%. Крім того, ухвалено законопроекти щодо оприлюднення суспільно важливої інформації у формі відкритих даних і визначено орган державного нагляду у сфері доступу до публічної інформації та про перевірку на доброчесність публічних службовців - теж на 75%. Але найбільш закритими для суспільства і, отже, для будь-якої боротьби з корупцією, за словами експерта Аналітичного центру «Політика» Володимира Цибулька, є «Міноборони, Міненергетики та НАК «Нафтогаз». Це держава в державі. Сюди ж можна віднести й Мінінфраструктури. У цих сферах дуже складно зруйнувати і демонтувати клани». Правда, якщо раніше «струмочки» стікалися в кишеню «сім'ї», то зараз, зазначає в розмові з кореспондентом АСН глава парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка, вони течуть до різних кишень. За його словами, «в країні змінилися лише таблички на кабінетах, а побори і хабарі в Україні залишилися, при цьому провадження прокурорськими працівниками розслідуються вибірково». Та й уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв наголосив, що в питанні боротьби з корупцією нічого не змінилося, але тепер, з урахуванням ризику, беруть більше. І, судячи з усього, поки що ситуація не поспішає змінюватися, оскільки імітацію бурхливої діяльності навколо проблеми боротьби з корупцією навряд чи можна вважати такими змінами. А от чи зміниться щось, коли у нас з'явиться антикорупційний прокурор, це ще велике питання.
Публікації
19:44
Політика
Вибір у «таємних конвертах»
Вибори продовжують впливати на все. Та так сильно, що складається враження, що лиш ними єдиними й живий політикум. Вони не тільки відбиваються на зовнішній рекламі чи виливаються у танці з агітацією, а й паралізують розум і вчинки. Варто хоча б подивитися на «коефіцієнт корисної дії» парламенту чи регулятора виборчих процесів – Центрвиборчкому. Окремі рухи ніби й правильні, ніби й непомітні, але симптоматичні. Судний день Про те, як сваряться депутати, змагаючись у популізмі, писано-переписано. Останнього перед виборами пленарного тижня вони не зрадили своїх звичок і традиційно солодко співали, грізно кричали, попереджували, звинувачували. З нового – хіба що вимога вже і негайно вирішити питання складу Центральної виборчої комісії, позов «радикалів» до суду. Та це більше скидається на присвоєння перемоги, якої насправді не буде, оскільки склад ЦВК планують усе ж оновити. Нагадаємо, 12 з 15 членів працюють понаднормово, семирічний строк їхніх повноважень завершився ще у червні 2014 року, та був дещо відкоригований змінами до законодавства задля того, щоб не зривати виборчого процесу позачергових президентських виборів, а також торішніх жовтневих виборів до парламенту. Проте ЦВК доведеться завершувати місцеву виборчу кампанію ще старим складом. А вже потім варто чекати на зміни. Вперто говорять, що це станеться у листопаді цього року. І на Банковій уже відомі прізвища майбутніх членів ЦВК, та їх тримають у великій таємниці. Як стало відомо АСН, практика «таємних конвертів» є не тільки на міжнародних кінофестивалях, а й в українській політиці. «Конверти з прізвищами вже у Президента. Нагадаю, за законом вносити кандидатури членів ЦВК має глава держави за погодженням із фракціями й депутатськими групами парламенту. То кандидатури подані. Але імена не назву. Навіть не питайте. Це зірве процес оновлення складу Центрвиборчкому. Уявіть, що почнеться! Конкуренти тих людей у чорному піарі потоплять», – розповіла АСН людина, яку часто можна зустріти не лише в парламенті, а й на Банковій. Ще один співрозмовник пояснив, що справді, процес призначень (і не тільки в ЦВК) нині максимально утаємничений. Кандидатури не озвучуються навіть рядовим депутатам, тобто не обговорюються на засіданнях фракції до останнього. «Це не інтриги. Це вимушений крок. Інакше все перетворюється на базар, сварки, шантаж. До того ж, якщо ви думаєте, що призначити нових членів ЦВК просто, то помиляєтеся. Тут потрібна серйозна кваліфікація. А ще й репутація. Адже від довіри до них залежить довіра до виборів, їхніх результатів. Коли зайнялися розв’язанням цієї проблеми, скажу чесно, зіткнулися з дефіцитом кадрів», – поділився він з АСН. Перестановка доданків Єдине, що вдалося дізнатися, – не всі 12 «бувалих» мають залишити стіни будівлі на площі Лесі Українки. Адже заміна 80% складу Центральної виборчої комісії істотно вплине на якість її роботи. В один голос різні співрозмовники, які знають таємний список, зазначають, що у ЦВК є гідні люди, яких дуже важливо зберегти в цьому органі, але й тут – жодного прізвища. Окрім того, багато хто акцентує саме на дефіциті кадрів. Є й пропозиції ввійти у склад ЦВК «достойним громадським діячам». Та є вже й відмови. Зокрема, пов’язати себе довгостроковим контрактом нібито відмовився Олександр Черненко, нині народний депутат, а в минулому голова Комітету виборців України. Це не дивує. Адже, погодившись на таку посаду, кожен має розуміти, що кожен крок буде відслідковуватися, а сказане розцінюватиметься не як власна думка, а як позиція ЦВК. До того ж тема виборів у нас – надчутлива. А в кожному промахові законодавця, бездіяльності правоохоронця, порушенні висуванця чи безвідповідальності виборця звинувачуватимуть регулятора – ЦВК. Поки що відомо лише, кого в ЦВК бачать «радикали». Це Олексій Кочармін, член партії Олега Ляшка, вимушений переселенець з АР Крим. А також можна припустити, кого попросять на вихід: передусім членів ЦВК, які пройшли у цей орган за квотами політичних сил, про котрі в парламенті вже встигли забути (регіоналів, комуністів і соціалістів). А їх чимало, оскільки у 2007-му від коаліції ПР+КПУ+СПУ до ЦВК зайшли Тамара Астахова, Юрій Донченко, Юрій Данилевський, Тетяна Лукаш, Михайло Охендовський, Броніслав Райковський, Олександр Чупахін і Олександр Шелестов. У квітні 2014 року Верховна Рада змінила двох членів ЦВК за квотами КПУ та Партії регіонів – Юрія Донченка та Олександра Копиленка – на представників партії УДАР та ВО «Свобода» Олега Діденка й Катерину Березюк, яка нині вже є Махніцькою. Отож, як бачимо, представників колишньої влади ще чимало. Звільнять? Хто його знає, окрім Порошенка! Адже, проаналізувавши списки партії Президента на місцевих виборах й заяви, зокрема лідера фракції Блоку Петра Порошенка Юрія Луценка, про «статистичних членів Партії регіонів», які мають шанси опинитися в команді нової влади, стверджувати, що низка центрвиборчкомівців знову не зможе бути призначена за квотою нової влади, не можна. Законом єдиним Про те, що рух навколо ЦВК іде серйозний, свідчить ще й таке. Візьмімо для прикладу ідею прийняти «роз’яснення» щодо створення пільгового режиму вимушених переселенців. Відповідний проект постанови було розглянуто на засіданні 2 жовтня, тобто трохи більше тижня тому. Пропонувалося, всупереч тому, що закон про місцеві вибори не передбачає пільгових або спеціальних режимів голосування для тимчасово переміщених осіб, що ЦВК своїми «роз’ясненнями» спростить процедуру зміни виборчої адреси, щоб право голосу надавалося за фактичним місцем проживання після пред’явлення довідки про статус внутрішньо переміщених осіб, без зміни реєстрації (прописки). Ця інформація стала публічною. Можливо, саме тому постанову провалили. Хоч, як стало відомо АСН, ця спроба була не просто ініціативою одного з членів ЦВК, обраного за квотою регіоналів. Це було намагання протягти спрощення без змін у законодавство. Адже, хоч у парламенті зареєстровано кілька законопроектів щодо спрощення правил голосування переселенців, жоден не розглянуто і вже не буде. Цей варіант не вдався, на відміну від роз’яснень по гендерній квоті, яку законодавець прописав, а ЦВК дозволила не виконувати. Тепер це питання вирішується у судах. Та час спливає, роз’яснення діють і будь-яке рішення суду вищої інстанції стосовно забезпечення 30-відсоткової квоти не вплине на вибори 25 жовтня. Цікавим було також засідання, на якому ЦВК розглянула заяву «Опозиційного блоку» про відмову в реєстрації й пояснення Харківської обласної виборчої комісії, яка скасувала постанову Харківського облвиборчкому від 1 жовтня 2015 року №77. Згодом це відзначив навіть посол США Джеффрі Пайетт, написавши на своїй сторінці у Twitter. Все ніби гарно, та якби не одна, на перший погляд, дрібниця: «Опоблок» приніс до банку готівкою 100 тисяч гривень і перерахував як кошти за заставу. Натомість закон це каже робити безготівковим шляхом. До того ж Україну і українців на кожному кроці закликають боротися з непрозорим рухом коштів. Дещо насторожує й ще одне рішення ЦВК. Це реєстрація представника «Опозиційного блоку» Вадима Ляха кандидатом на посаду міського голови міста Слов'янська Донецької області. «Забиваємо» це ім’я у пошуковець і що бачимо? Не тільки біографію його як кандидата, а й новини з суду над відомою Нелею Штепою. Або ж – про обшуки у підозрюваних у розпалюванні сепаратизму. Звісно, у правовій державі вирок має виносити суд. Та були ж раніше випадки, коли технічні огріхи ставали на заваді реєстрації. Звісно, оцінювати дії інших завжди легше, як і шукати промахи чи відсутність стратегії у кроках влади. Але тут виглядає, що стратегія все ж таки є: кожен намагається підстелити собі соломки, бо точно знає, що може впасти.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,2896089553833-/ /-pc-/
Top