counter
Архів Повернутись назад 12 Червня 2015
12 Червня
Суспільство В Одесі прогриміло два вибухи Сьогодні вночі в спальному районі Одеси прогриміли два вибухи. Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю ГУМВС України в Одеській області. За інформацією правоохоронців, повідомлення про вибухи на розі вулиць Краснова — Адміральський проспект і Разумовська — Старопортофранківська надійшли о 2:30 і 2:35. В результаті були пошкоджені два білборда з патріотичною рекламою і газетний кіоск. Як повідомляється, постраждалих внаслідок вибухів немає. Як встановили правоохоронці, вибухові пристрої були встановлені на металевих конструкціях каркасів зовнішньої реклами. Пристрої були потужністю 200 грамів у тротиловому еквіваленті. Слідчими попередньо визначено правову кваліфікацію подій, як пошкодження майна, передбачених ч.2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.
оформление ленты  Блог: 
Політика Денис Кирюхін Питання про переформатування Кабміну відкладено до осені через переговори щодо зовнішнього боргу Кабінету Міністрів потрібно розпочати проводити ефективні реформи, щоб уникнути кадрових перестановок, які можливі вже восени поточного року. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політичний експерт Денис Кирюхін. З його слів, Президент Петро Порошенко відклав питання про переформатування уряду до осені 2015 року, тому що нині відбуваються переговори з реструктуризації зовнішнього боргу України. «В таких умовах було б не вдало проводити перестановки в Кабміні. Це поставило б під загрозу весь переговорний процес, і, можливо, довелося б починати все заново, що негативно позначилося б на й так не простій економічної ситуації», — сказав він. До того ж він зазначив, що таким чином до осені в уряду з'явився шанс змінити ситуацію. За його словами, Кабміну потрібно мінімум презентувати ефективний пакет реформ, який буде схвалено українським суспільством та європейськими партнерами. «Питання про відставку окремих членів уряду буде поставлено залежно від того, якою буде соціально-економічна ситуація, чи вдасться домогтися реструктуризації боргу, а також чи будуть розпочаті реформи», — додав він. Водночас, експерт уважає, що нині говорити про якісь конкретні кадрові зміни в уряді ще зарано, а про відставку Прем'єр-міністра взагалі не йдеться.
оформление ленты  Блог: 
Політика Юрій Палійчук Призначення Жебрівського — це трамплін до чогось більшого Призначення Павла Жебрівського на посаду голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, можливо, є трампліном до чогось більшого. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Юрій Палійчук. За його словами, Жебрівський — один із давніх соратників Порошенка. «Як мені відомо, їх об'єднують досить довірчі і навіть дружні стосунки. Тому те, що Жебрівський не отримав призначення в перші місяці після інавгурації нового глави держави, — особисто для мене здавалося дивним», — сказав Палійчук. Однак, на думку експерта, призначення показало, що Петро Порошенко мав певні плани щодо Жебрівського і поступово повертає його у велику політику. «Тому нинішнє призначення я розглядав би, можливо, як трамплін до чогось більшого. І в цьому немає нічого дивного, адже у Порошенка, як виявилося, дуже коротка лава запасних», — сказав Палійчук.
Економіка Саакашвілі: За рік держпідприємства завдали шкоди Україні на 100 мільярдів Торік державні підприємства пограбували країну на 100 мільярдів гривень. Про це пыд час брифінгу заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, в України є величезний виробничий, технологічний та людський потенціал, але лише держпідприємства торік пограбували країну на 100 мільярдів. «Минулого року бандитські методи управління — уже після Майдану — завдали збитків на 100 млрд гривень замість того, щоб вони приносили прибуток. Після Майдану директори цих держпідприємств вкрали в народа 100 мільярдів, і ми сьогодні говоримо про призупинення цього масштабного грабунку», — сказав Саакашвілі. Як розповів Саакашвілі, нині керівники держпідприємств навіть не запитують про майбутню зарплату. За його словами, вона їх не цікавить, оскільки «вони своє вкрадуть». На думку Саакашвілі, вирішення проблеми — привести хороших менеджерів, зокрема й іноземців, і підвищити зарплати топ-менеджерам і директорам підприємств до ринкового рівня.
Події У Харкові троє неповнолітніх вбили трьох людей У Харкові троє хлопців побили п'ятьох осіб, троє з яких померли. Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю ГУМВС України в Харківській області.За інформацією правоохоронців, на вулиці Миру з численними тілесними ушкодженнями було виявлено тіла двох людей. Пізніше стало відомо, що з місця події до міської лікарні було госпіталізовано жінка і двох чоловіків, один з яких від отриманих травм помер. Після проведених слідчих заходів правоохоронці затримали за обґрунтованою підозрою у скоєнні злочину трьох неповнолітніх жителів Харкова. Двоє 15-річних і 16-річний хлопці вже мали проблеми із законом за вчинення майнових злочинів. «За попередніми даними, мотивом вбивства стали неприязні відносини, в результаті чого підозрювані забили чоловіків до смерті», — йдеться в повідомленні. Нині порушено кримінальне провадження за ч. 2, п. 1 ст. 115 (умисне вбивство). Затриманим загрожує до 15 років позбавлення волі.
Економіка Саакашвілі про Одеський припортовий завод: Держава — найгірший менеджер Новопризначений голова Одеської області Михайло Саакашвілі пообіцяв розібратися в питаннях приватизації Одеського припортового заводу. Про це він повідомив на брифінгу в Києві, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Я зустрівся вчора з комітетом Верховної Ради, який прибув до Одеси з приводу приватизації цього найважливішого підприємства Одещини. Там треба добре вивчити все, по-перше, там були контракти укладені, пов'язані з тим, скільки отримує держава прибутку. Думаю, спочатку треба терміново реструктуризувати. У будь-якому випадку, держава — найгірший менеджер», — заявив Саакашвілі. Саакашвілі розповів, що треба пройти перехідний період. Також він зазначив, що не варто перетворювати приватизацію в реприватизацію.
Суспільство Зросла кількість постраждалих внаслідок масової бійки в Харкові Внаслідок масової бійки в студентському містечку госпіталізовано дев'ятьох осіб. Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю ГУМВС України в Харківській області. За інформацією правоохоронців, уже затримано декількох підозрюваних. Як розповіли в міліції, група невідомих у балаклавах, озброєних палицями і колючо-ріжучими предметами, напали на громадян поблизу вулиці Отакара Яроша. Внаслідок нападу постраждали громадяни України й іноземні студенти. Дев'ять осіб госпіталізовано, у деяких із них діагностовано черепно-мозкові травми і непроникаючі ножові колоті рани. У міліції зазначили, що заходи щодо затримання нападників тривають. Нині затримано декількох підозрюваних. Дії зловмисників кваліфіковано за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України, покарання за якою передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років. У міліції зазначили, що ухвалено рішення про посилення заходів безпеки в місті, особливо в тій частині, де проживають іноземні студенти. Раніше повідомлялося про шістьох постраждалих.
Політика Саакашвілі вважає Тальявіні з ОБСЄ політично ангажованою Представник голови ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи Хайді Тальявіні політично ангажована і не висловила чіткої позиції щодо України. Про це заявив на брифінгу в Києві екс-президент Грузії та новопризначений голова Одеської обладміністрації Михайло Саакашвілі, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Саакашвілі оцінив досвід роботи Хайді в Грузії як негативний. «Досвід Хайді в Грузії був негативним у тому розумінні, що та доповідь, яку вона представила, була за суттю правильною. Вона правильно все написала, що в Грузію зайшли танки, в Грузію увійшли війська. Але потім розповіла, що Грузія відповіла  танкам, які були на нашій території. І це розпалило конфлікт. Цю одну фразу взяли і вона нічого не зробила, щоб свою доповідь правильно до кінця розповісти. Вона завжди займала позицію «і нашим і вашим». Така позиція не пройде по Україні, немає тут «і вашим і нашим», — розповів Саакашвілі.Глава Одеської області наголосив, що така позиції по Україні не підходить, оскільки є жертва агресії — Україна і є агресор — РФ. На думку Саакашвілі, Тальявіні за увесь час не позначила чітко ці речі. «Ви знаєте, що були абсолютно справедливі претензії в українських військових до складу місії ОБСЄ. Думаю, ці питання розсіються. Потрібна чітка позиція. Я вважаю, що потрібно знайти главу місії, який не буде політично заангажованим», — заявив Саакашвілі.
Суспільство Чечоткін: ДСНС контролює 100% території пожежі на нафтобазі під Києвом У Васильківському районі під Києвом на нафтобазі «БРСМ-Нафта» немає осередків відкритого горіння, рятувальники контролюють 100% території. Про це повідомив на засіданні Кабміну голова ДСНС Микола Чечоткін, передає прес-служба відомства. «На території немає осередків відкритого вогню. Нині здійснюється проливка території та охолодження двох резервуарів об'ємом 900 кубометрів і горизонтальних ємності по 50 кубометрів. Загрози поширення вогню немає», — розповів Чечоткін. За його словами, ситуація на нафтобазі постійно моніториться. Крім того, рятувальники готуються до відкачування нафтопродуктів з уцілілих цистерн. Нагадаємо, масштабна пожежа на нафтобазі під Києвом розпочалася 8 червня, локалізувати вогонь вдалося тільки 10 червня. Вранці на нафтобазі знайшли тіло шостого загиблого.
оформление ленты  Блог: 
Політика Віктор Небоженко Президент вчинив трохи нетактовно стосовно Прем'єр-міністра Те, що Президент Петро Порошенко пообіцяв переформатування уряду і поставив Кабміну ультиматум «виправитися» в своїй роботі до осені — це ознаки початку одвічної боротьби Президента і Прем'єра. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко. «Це велика політична провокація Президента Порошенка. Він не вправі ставити ультиматуми Кабміну, тому що Кабмін тримається на коаліційній більшості. Порошенко переграє Кабмін — він поводиться як людина, що сидить на двох стільцях одночасно: як Президент і як Прем'єр-міністр. Це, звичайно, удар по Яценюку. Так не можна робити, вони повинні взаємодіяти», — розповів Небоженко. Політолог наголосив, що в разі пред'явлення таких ультиматумів, здивуються безпосередньо міністри, які не мають жодного стосунку до корупційних справ, як, наприклад, міністр фінансів Наталія Яресько. «Президент вчинив трохи нетактовно стосовно Прем'єр-міністра. Якщо він когось особисто призначав на посади, то він має право особисто до них звертатися. Він має право висувати вимоги лише міністрам оборони і МЗС. А іншим — ні. Це можуть робити лише певні галузеві комітети Верховної Ради, сама Рада, Прем'єр-міністр. Так влаштована парламентсько-президентська республіка», — наголосив експерт. За словами Небоженка, обіцянки від Порошенка переформатувати Кабмін восени — початок одвічної боротьби між Президентом і Прем'єром. «Що повинні робити міністри, до кого їм тепер бігати на доповідь — до Прем'єра чи до Президента? Тепер міністри не знають, на кого орієнтуватися. Порошенко повинен або керувати адміністрацією, або Кабміном. Не можна управляти керувати обома», — зазначив політолог.
Суспільство Аваков: На нафтобазі не дотримались правил безпеки Правоохоронці встановили, що на нафтобазі під Києвом, на якій сталася масштабна пожежа, роботи проводилися без дотримання правил безпеки. Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков під час засідання Кабміну, передає прес-служба МВС. «Зібрано достатню доказова базу, зокрема є показання свідків, висновки експертів про невідповідність бензину держстандартам; дані, отримані при проведенні негласних слідчих розшукових дій. Встановлено, що роботи проводилися без дотримання правил безпеки, шляхом змішування бензину різних октанових чисел», — розповів Аваков. Глава МВС повідомив, що у керівників підприємства проведено обшуки та вилучено документи. Затримано керівника нафтобази. Фактично нею керував директор ТОВ «УкрТрансОіл-2009». Його підозрюють за ч. 2 ст. 273 КК України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах, що призвело до тяжких наслідків). До кримінальної відповідальності притягнуть і інженера ТОВ «Паркомтранс», в чиї обов'язки входило відповідати за безпеку.
Економіка Павло Різаненко Интервью
Павло Різаненко: Є вкрай агресивні інвестори
Приватизація сьогодні — ключова тема. Адже вона обіцяє бути дуже масштабною. Та чи вийде залучити справжнього інвестора? Чи не перетвориться продаж державного майна на закритий аукціон для своїх? І що все-таки з технічним дефолтом, про який так багато говорять? Про це та багато іншого в інтерв’ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів голова підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності рейтингових агентств та електронної комерції Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Павло Різаненко. — До переліку державного майна, що підлягає приватизації у 2015 році, внесено понад 300 об'єктів. Доцільна така масштабна приватизація сьогодні? — Стратегічно — приватизувати потрібно. Адже кожне державне підприємство або збиткове, або працює в нуль, хоча  менеджери — багаті люди. У нас держава слабка і не може захистити свої інтереси. А менеджмент держпідприємств часто приватизований олігархами. У країнах, де є сталі й розвинуті державні інститути, чітко усвідомлюють: держава — неефективний власник. У приватних руках забезпечується управління більш ефективне і конкурентоспроможне. Держава може володіти лише тими підприємствами, де функцію або виробництва товару, або надання послуги приватний сектор не може забезпечити.  Це обороноздатність, правопорядок, освіта. Хтось знає хоча б одне державне підприємство в США, яке веде бізнес, виробляє товари? — Україні теж варто все віддати в приватні руки? — У перспективі все, що може ефективно працювати в приватних руках, має бути приватизоване. Це стратегічно. Але є й тактичні моменти. У нас часто концентруються на фіскальній функції приватизації — тобто отриманні грошей від продажу майна. Але є функція економічної політики — тобто передати підприємство в приватні руки для ефективного управління. В ідеалі треба, щоб враховували обидва аспекти. —  І якомога більше грошей отримати… — Звісно. Це логічно. Держава, як власник майна українського народу, повинна бути зацікавлена у тому, щоб продати за найвищою ціною. — Сьогодні це можливо? — Ціна залежить від багатьох факторів. Зокрема від поточної кон’юнктури. Зрозуміло, що в країні,  де точиться війна, економіка скорочується на десятки відсотків, інфляція становить 50—60%, не можна говорити про сприятливу кон’юнктуру. Тактично в короткостроковій перспективі момент для приватизації не найсприятливіший. Але згодом приватизація потрібна. — Коли? Через роки? — Сьогодні ніхто вам на це запитання відповіді не дасть. Передумова номер один — відсутність активних бойових дій. Це може відбутися дуже швидко. Навіть якщо ми побачимо, що Донбас перетворюється на Придністров’я, Абхазію, Південну Осетію, територію без бойових дій — інвестори підуть в Україну. Тут треба зрозуміти, як мислить інвестор. Як він зважує ризики. Є вкрай агресивні інвестори. Вони готові і в таких умовах купувати. Та вимагатимуть великий дисконт, тобто знижку. Ось конкретний приклад — «Центроенерго», яке є у списку на приватизацію. У цього підприємства три станції. Одна з них — Донецька область, місто Світлодарськ. Це менше ніж 15 кілометрів від захопленого проросійськими бойовиками Вуглегірська. Інвестор замислиться, купує він три станції чи все ж дві? Чи не посунеться смуга бойових дій на 10—15 кілометрів, і станцію буде втрачено? Але зазначу, що і сьогодні на «Центренерго» є попит. Ним цікавляться іноземці. Не підставні. А справжні стратегічні інвестори, які справді зацікавлені в купівлі цього об’єкта. Це промисловий інвестор з Європи і консорціум з портфельними, фінансовими інвесторами зі США. Знаю, що їхні представники в Україні. Проводять зустрічі. Демонструють свій інтерес. — Ще за часів президенства Віктора Ющенка американці демонстрували свій інтерес до об’єктів енергетики. Було чимало критики у ЗМІ з цього приводу. — В Україні чотири теплоенерго: «Західенерго», «Дніпроенерго», «Донбасенерго» і «Центренерго». Три з них вже у приватних руках. Лише «Центренерго» ще не у Ріната Ахметова. На ринку теплогенерації у пана Ахметова десь 70%. Ось і робіть висновки. Більше скажу. Якщо сьогодні нормально продати «Центренерго» — це одразу покриє весь план приватизації. Адже йдеться про мільярд доларів. Це 22—23 мільярди гривень, а план надходжень на 2015 рік — 17 мільярдів гривень. — І тоді відкласти приватизацію усіх інших об’єктів? — Ні. Якщо буде змога їх вигідно продати, це треба робити. — Міністр фінансів Наталія Яресько зазначила, що в Україні загалом 3300 державних підприємств, здебільшого вони є збитковими. Можна отримати з їхнього продажу матеріальну вигоду? — Потрібно розуміти, що з цих 3300 державних підприємств десь півтори-дві тисячі існують лише на папері. Що стосується інших, то, впевнений, 80% з них мають активи менше мільйона гривень. І десь сотня-дві (мають активи, ведуть діяльність), у яких вартість бізнесу може бути вища ніж ліквідаційна вартість фізичних активів. Та треба вивчати кожне підприємство окремо. Оскільки оцінити ситуацію лише за звітністю дуже важко. Та сама «Криворіжсталь» формально нічого не заробляла, коли її продавали в 2004—2005 роках концерну «Придніпров’я», Ахметову з Пінчуком. Хоча спеціалісти з ринку чудово знали: вона генерувала чистого прибутку мільярд сто мільйонів доларів США. І так з багатьма підприємствами: за обов’язковою звітністю ситуацію (менеджмент корумпований, все розкрадається) оцінювати некоректно. Товар треба виставляти на аукціон, де буде забезпечено змагальність, конкурентність і прозорість. І можна з’ясувати справжній інтерес до об’єкту. Але знаєте, що вам скажу? Часто говорять, що приватизація проводиться непрозоро, злочинно, нас зливають. Це не так. Вона взагалі не відбувається. За п’ять місяців цього року продано лише один об’єкт — Іллічівський судноремонтний завод за 100 мільйонів гривень. І малих об’єктів на 13 мільйонів гривень. Все. — Та наскільки реально провести прозору і якісну приватизацію? Адже прогнози різні є. Аж до використання «кишенькових армій» в боротьбі олігархів за цікаві об’єкти. — Щодо армій і зброї не скажу. Не моя компетенція. Та багато залежатиме від сторони пропозиції, тобто уряду і Фонду держмайна, від того, як вони готуватимуть об’єкти і виставлятимуть їх. Варто також розуміти, що важливо не просто продати об’єкт, а передати його у руки ефективного власника.  Адже від вигоди залежать не тільки акціонери, які отримують дивіденди, а й держава, і працівники, і місцева громада. Знову ж, яскравий приклад — «Криворіжсталь». Згадайте, скільки критики було, коли його продали індусам. А сьогодні зросли обсяги виробництва, збільшилися зарплати і надходження від податків. Власник «Криворіжсталі» — велика транснаціональна компанія. Вона собі не може дозволити красти податки. Це високий майновий, репутаційний і фінансовий ризик. Наші олігархи живуть у іншій системі координат. Для них не проблема звести податок до нуля, показуючи при цьому у міжнародній звітності кіпрського холдингу гігантські прибутки. Цього треба уникнути. — Як саме уникнути цих негативів? Не допускати олігархів і їхніх представників до приватизації? — Якщо вони готові заплатити ринкову ціну — будь ласка, чому ні? Та далі держава має виставити умови функціонування цього бізнесу. Ні — трансферному уникненню оподаткування. Ні — ефективному відшкодуванню ПДВ. Ні — зарплатам у конвертах. — А якщо Росія намагатиметься взяти участь в приватизації? — Є політичне рішення, що компанії або бенефіціарії не матимуть такого права. — Наскільки реально відслідкувати дійсного власника? — Якщо буде воля на це — тоді так. До конкурсу варто допускати лише тих, хто не приховує своїх кінцевих власників. Нині це вже робиться. Всі банки зобов’язані відкритися. Низка банків відмовилася відкрити, хто їхній власник. Вони будуть виведені з ринку. Якщо Нацбанк міг це зробити, то чому Фонд держмайна не зможе? Так само має бути з учасниками приватизації. — А що скажете про можливість реприватизації? — Багато-хто кидається різними термінами. Нині не йдеться про реприватизацію. Сьогодні йдеться про те, що у певних випадках приватизація була проведена з порушенням вимог законодавства. Це є не реприватизацією, а питанням відновлення справедливості, яким повинна займатися прокуратура  і ФДМ. Це судові позови, розірвання договорів на передбачених підставах. — Які це об’єкти? Скільки їх? — Потрібно розуміти, що в Україні було приватизовано декілька тисяч різних об’єктів — від маленьких перукарень до величезних монстрів, як-от «Криворіжсталь». Є показові випадки. На них потрібно сконцентруватися. Це приватизація «Укртелекому». Вона була здійснена з порушенням закону. Встановлені вимоги не виконані. Ось, наприклад, однією з вимог було, що «Укртелеком» відокремить мережу спецзв’язку за свій кошт і віддасть державі. Та згодом «Укртелекому» було надано 200 мільйонів гривень бюджетних коштів на будівництво цієї мережі. До речі, це одна зі справ, де стоїть особистий підпис Віктора Януковича, що дає змогу притягти його до відповідальності. Там випливає багато цікавого. Державні банки прокредитували Ахметова і «сім’ю». На той час 500 мільйонів доларів було надано. «Укрексімбанком» і «Ощадбанком» було надано мільярди гривень у вигляді облігацій, які в 2011 році було випущено на два роки, в 2013-му мали бути погашені, але — були реструктуризовані, подовжені ще на два роки. — Облігації мали бути погашені цього року? — Є сигнали, що «Укрексімбанк» і «Ощадбанк», які увесь час докапіталізовує уряд, знову говорять про реструктуризацію. І питання — чому держава має допомагати фінансувати дискримінаційну непрозору купівлю колишнім режимом «Укртелекому» за рахунок платників податків? Тут можна говорити про господарську суперечку банків щодо неповернутих грошей. Це може бути справа про банкрутство, арешт активів і стягнення активів «Укртелекому» на користь «Укрексімбанку» і «Ощадбанку». У цій справі важливий також публічний тиск на уряд щодо неприпустимості фінансування Ахметова і Януковича У цій справі важливий також публічний тиск на уряд щодо неприпустимості фінансування Ахметова і Януковича. — Крім «Укртелекому», що ще є кричущим? — Найбільша оборудка в історії приватизації — крадіжка «Укррудпрому» (у 2004 році, — авт.). Нагадаю, тоді було ухвалено спеціальний закон, яким обмежили коло учасників. Власне, сказали, що брати участь у купівлі об’єктів гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) і ще кількох підприємств, які мають відношення до цієї галузі, можуть тільки ті учасники, які вже володіють  блокпакетами цих підприємств, — Ахметов, Новінський і Коломойський. Майно «Укррудпрому» було придбано за 400 мільйонів доларів, тоді як його фактична вартість була від 20 мільярдів доларів. Ось ми сьогодні просимо у МВФ нещасних 17 мільярдів доларів, а  20 мільярдів подарували олігархам. Є підстави визнавати той спеціальний закон антиконституційним, тож відповідне подання в Конституційній Суд вже готується. Це не призводить до автоматичного розірвання угод. Але дає змогу державі подати позови щодо стягнення майна назад. — Це все має бути в судах України? — Так. — Що скажете про ідею перегляду усієї приватизації за роки незалежності? — Це просто неможливо зробити. Усе так тому, що не лише хтось комусь давав хабарі, а й хтось ці хабарі брав. І цей «хтось» із ФДМ, КМУ, Адміністрації Президента, Антимонопольного комітету ставив свій підпис під розпорядчими документами. За завдання збитків державі повинна бути кримінальна відповідальність. Це важливо зробити сьогодні, оскільки цим буде розірвано коло поруки і крадіжок. І нові чиновники вже не думатимуть, що кари не буде. — Вірите, що будуть гучні суди? — А іншого вибору немає. Адже важко буде суспільству пояснити бездіяльність. А хто ставатиме на захист корупціонерів — доведе, що сам є корупціонером. — Є ще думка, що приватна власність має бути недоторканною. Інакше — розлякаємо інвесторів. Це так? Вкрадене має бути повернуте. Набуте законним чином — священна недоторканна власність — Вкрадене має бути повернуте. Набуте законним чином — священна недоторканна власність. — А якщо бізнес буде просто перепроданий? — Прокуратура і Держфінмоніторинг мають за цим слідкувати, накладати арешти, не дати цьому майну зникнути. Уже є позитивні приклади протидії. Держфінмоніторинг декілька разів блокував спроби перепродажу активів, які належать Курченку, Януковичу, Клименку. — Що саме намагаються перепродати? — «Всеукраїнський банк розвитку» Олександра Януковича. Нині цей банк намагається купити пан Поліщук, бізнес-партнер Олександра Януковича. Ця людина не соромилася говорити раніше, що є партнером по Торгово-розважальному центру Gulliver, банку «Михайлівський». Навіть більше, у цій справі вже «обмастилися» й певні працівники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, і Національного банку України. А також судді Київського господарського суду. Та Генпрокуратура не дає цього зробити. Моніторить ситуацію, подовжує арешти майна, нові накладає. — Є думка, що МВФ, педалюючи питання приватизації, готує Україну до технічного дефолту. Погоджуєтеся? — ФМВ вимагає не приватизації, а бюджетної консолідації. Можна зменшувати видатки, цим скоротити дефіцит бюджету. — Багато говорять про технічний дефолт України. Він є? Буде? — Формально він настає тоді, коли держава перестає виконувати свої зобов’язання. Україна поки виконує їх. Це виплати купонного доходу за облігаціями, відсотків за позиками тощо. Та, наприклад, у боргу Росії у три мільярди єврооблігацій було обмеження, що державний борг України не повинен перевищувати 60% ВВП. Ми вийшли за цей поріг. Технічно — це порушення угоди. І кредитор отримує право достроково вимагати погашення боргу. В РФ заявили про порушення, але не пред’явили до погашення борг. Думаю, це тому, що питання не просто двостороннє, а між Україною, РФ, МВФ, Великою сімкою. І це комплексні переговори. — У що може вилитися технічний дефолт чи дефолт України? — З точки зору доступу до грошей, технічний дефолт ситуацію на гірше не змінить. Вона вже жахлива. В закриття ринків західного приватного капіталу, як позичальника, це не виллється. Вони вже давно закриті. Ще з 2013-го нам ніхто у борг не дає. Кредити ми беремо у МВФ або країн-донорів. Або в країні у НБУ — друкуючи гроші. Навіть більше, дефолт — це не кінець. Це початок певного процесу. Борг буде якимось чином погашений. Інвестори очікуватимуть, що буде далі. Вони завжди кажуть, що йдуть назавжди. А коли бачать, що можуть заробити, — повертаються… Фото - Дмитро Ліпавський  
оформление ленты  Блог: 
Політика Володимир Бондаренко Події в Харкові та Одесі - чергова провокація Кремля Події в Харкові та Одесі — чергова провокація Путіна. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив голова правління Інституту політичних і соціологічних досліджень ім. Т. Шевченка Володимир Бондаренко. «Згадайте, в день великої прес-конференції президента Росії в Києві вбили проросійського журналіста Олеся Бузину. До Дня Росії — вибухи і різанина, все логічно», — говорить Бондаренко.Політолог прогнозує, що подібні провокації й надалі продовжуватимуться, якщо їм вже зараз не дати відсіч. «Якщо ці (провокації, — авт.) не припинити, то Одесу і Харків поступово можуть загнати в проект «Новоросія». Тому дуже важливо, щоб новий голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі, якому Президент дав необмежені повноваження, продемонстрував всю свою агресивність і твердість духу. Не зможе — ризикуємо втратити регіон», — вважає експерт. Також він наголосив, що навіть на найдрібніші провокації правоохоронці повинні жорстко реагувати. Адже на носі місцеві вибори — їх дуже легко можна зірвати, якщо дрібні капості Кремля перетворяться на величезну кулю проблем.
Події Шокін просить Інтерпол оголосити в розшук беркутівців, які розстрілювали людей на Майдані Генеральний прокурор Віктор Шокін звернувся до Генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока з проханням про перегляд рішення про відмову в оголошенні в міжнародний розшук 19 колишніх беркутівців, які розстрілювали людей на Майдані. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Як повідомляється, в Інтерполі визнали кримінальне переслідування нібито політично вмотивованим. На думку Генерального прокурора, така позиція Інтерполу навряд чи виправдана з огляду на те, що за висновком як українського органу слідства, так і Міжнародної консультативної групи співробітники спецпідрозділу міліції «Беркут» обґрунтовано підозрюються у скоєнні зазначених злочинів.Крім того, в прес-службі зазначили, що така позиція Інтерполу не узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини, а також офіційним відкриттям Прокурором Міжнародного кримінального суду процедури попереднього вивчення ситуації в Україні. «Враховуючи викладене, прошу Вас, шановний пане Шток, взяти до уваги зазначені вище обставини і переглянути рішення щодо відмови у здійсненні розшуку зазначених осіб», — зазначив у листі Віктор Шокін.
Політика оформление ленты  Ніч із провокаціями напередодні дня Росії У ніч на 12 червня 2015 року в Україні прогриміли вибухи і сталася масова бійка з поножів’ям.  Перший випадок — Одеса. Знищено білборди з соціальною рекламою: «Крим — це Україна» та «Ні — побутовому сепаратизму». Другий випадок — Харків, де молодики напали на іноземних студентів. І це все в переддень головного державного свята сусідів — дня Росії. Збіг?.. Героїзм + борщ 12 червня в Російській Федерації відзначають державне свято — день Росії, або день ухвалення Декларації про державний суверенітет Росії. В якій, до речі прописано наміри створити нову демократичну правову державу. І стверджувалося: буде надано рівні правові можливості для новостворених політичних партій, громадських організацій та об'єднань, зокрема й неформальних; принцип поділу законодавчої, виконавчої та судової влади. Сьогодні російські ЗМІ переповнені святковою інформацією. Наприклад, як повідомляє «Інтерфакс», у Москві пройдуть понад тисячу заходів. А ввечері в парках почнеться показ фільму «Батальйон» — про «відчайдушний героїзм росіянок» у Першій світовій. Крім того, «Інтерфакс» поінформував про бенкети для військових РФ, і що їхній раціон доповнять стравами національних кухонь, зокрема й «декількома різновидами борщів». Без сусіда — ніяк Є традиційні випади в бік України. Та події в Одесі та Харкові обминають. Хоча вибухи в Одесі і масова бійка з поножів’ям у студмістечку Харкова саме 12 червня — дуже схожі на специфічні і вже традиційні «подарунки» РФ до російських свят. Зокрема, жителі цих міст активно обговорюють події у соцмережах. Харків'яни підозрюють, що напад молодиків, які громили все на своєму шляху і завдавали іноземцям ударів ножами, — спроба показати світові, що українці дикі і расово нетерпимі. До речі, начальник міського управління міліції Андрій Крищенко, коментуючи нічну бійку, заявив: основна версія, якої дотримується слідство, — провокація. Одесити не шкодують епітетів. Знайшли причинно-наслідковий зв'язок ВСІХ терактів у Південній Пальмірі за останній рік. Вони звертають увагу, що практично всі теракти, скоєні в Одесі в 2014—2015 роках, мали безкровний характер. Були націлені на знищення інфраструктури, часто приміщень волонтерських організацій, до того ж невеликим еквівалентом вибухівки, яка майже завжди не перевищує 200 грамів. Подібний почерк зберігся й дотепер. «Теракт здійснено вночі, він не націлений на знищення людей і еквівалент вибуху близько 200 грамів. Після численних арештів, які були проведені СБУ останнім часом, постає закономірне запитання: якщо терористів вже безліч разів заарештовували, то чому практично не змінився почерк і, скажімо так, ідеологія вибухів? На подібне запитання напрошується вельми неприємна відповідь — головний ініціатор... ідеолог вибухів, й досі на волі» — пише користувач «Злий Одесит», який також упевнений, що так Путін передав привіт «давньому другові» — новому голові області Михайлу Саакашвілі. Злочин і кара Експерти також вбачають чіткий зв'язок між Путіним, що святкує, і подіями в Україні. Так, голова правління Інституту політичних і соціологічних досліджень імені Тараса Шевченка Володимир Бондаренко впевнений, що події у Харкові та Одесі 12 червня — чергова провокація Путіна «під дату». «Згадайте, в день великої прес-конференції президента Росії, в Києві вбили проросійського журналіста Олеся Бузину. До дня Росії — вибухи і поножів’я, все логічно», — говорить експерт. Він прогнозує, що подібні провокації триватимуть. І якщо їм вже нині не дати відсіч, то регіони можуть загнати в проект «Новоросія», або зірвати там місцеві вибори. Такої ж думки дотримуються і в парламенті. Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук закликає правоохоронців активно протидіяти «подарункам» сусідів. «Путін не зупиняється і продовжує дестабілізацію ситуації в Україні. Потрібно бути на сторожі. Дуже важливо, щоб оперативно і злагоджено спрацювали правоохоронці — МВС і СБУ. Всіх до єдиного відморозків — підривників і поножовщиків — потрібно знайти і покарати», — сказав він, і додав, що більшої уваги заслуговують також певні чиновники, які завуальовано підтримують дестабілізацію в регіонах за допомогою особистих «тітушок». Знову ж таки, вкрай важливо працювати на випередження. На цьому наполягає екс-заступник голови СБУ, генерал-лейтенант Олександр Скіпальський. «У тому, що сталося, чітко видно почерк Путіна. До того ж, це відкритий виклик СБУ, коли знищено їхній банер із закликом повідомляти про сепаратистів. Спецслужби мають не спати ні вдень ні вночі — розшукати винних. Це справа честі для СБУ», — пояснив він, і попередив, що тепер може бути провокація на об'єкті «Стіна» — як реакція Путіна на виступ Президента Петра Порошенка про ефективність побудови оборонних споруд.  
Суспільство Пожежа на нафтобазі: СБУ відкрила справу за статтею екоцид Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за статтею про екоцид через пожежу на нафтобазі під Києвом. Про це в ефірі «5» каналу повідомив керівник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк. «Це вчинення дій, що могли призвести до екологічної катастрофи», - пояснив він. Василь Вовк розповів, що тепер СБУ вивчить «питання щодо розміщення цієї нафтобази, щодо дій всередині самої бази ..., у тому числі економічну складову - продаж бензину, можливу його підробку». «Я жодних висновків не роблю, висновки можуть бути тоді, коли є підозра», - наголосив він. Паралельно з цим своє розслідування проводить МВС. Нагадаємо, як повідомлялося раніше, останні дослідження повітря в Києві показали, що гранично-допустимий рівень продуктів горіння в ньому перевищений у середньому в 4,5 рази..
Політика Порошенко і Байден обговорили кроки в разі ескалації конфлікту в Донбасі Порошенко обговорив з Байденом важливість визначення подальших кроків у разі ескалації конфлікту на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба президента України. «Співрозмовники обговорили важливість визначення наступних кроків і заходів у разі подальшої ескалації ситуації на Донбасі», - сказано в повідомленні. Також Петро Порошенко подякував США за тверду позицію, висловлену під час нещодавнього саміту «Великої сімки», що, зокрема відображено в заяві її лідерів про можливе продовження санкцій у разі, якщо Росія піде далі в порушенні Мінських домовленостей. Порошенко і Байден підкреслили важливість єдності цивілізованого світу в підтримці України. «Йдеться не лише про територіальну цілісність і суверенітет України. Якщо ми не переможемо, то світ чекають геополітичні катаклізми», - заявив Петро Порошенко. Порошенко і Байден також обговорили процес виділення з боку США допомоги для зміцнення обороноздатності української армії. Президент України звернувся до віце-президента США в якості Голови Сенату підтримати відповідну законодавчу ініціативу. Президент України і віце-президент США також обговорили можливості подальшого макрофінансової підтримки України. Петро Порошенко запевнив у незворотності курсу реформ в Україні та боротьби з корупцією.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,87881708145142-/ /-pc-/
Top