рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
07
Квітня
2016
7 Квітня
07 Квітня
08:01
Події
Бойовики 67 разів обстріляли позиції сил АТО
За минулу добу в районі проведення АТО було зафіксовано 67 обстрілів з боку бойовиків. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО. Так, близько Луганського по наших опорних пунктах ворог неодноразово вів вогонь із озброєння бойових машин піхоти. З мінометів різного калібру було нанесено 11 вогневих ударів по Авдіївці і по одному - в районах Невельського, Новгородського, Опитного, шахти Бутівка і Зайцевого. Для обстрілів у Пісках і Світлодарську групи бойовиків використовували стрілецьку зброю і своїх снайперів. На Маріупольському напрямі бойовики проявили активність поблизу Мар'їнки, де по позиціях наших військ шість разів відкривали вогонь із гранатометів, кулеметів, зенітних установок і стрілецької зброї. На Луганщині під час обстрілу наших бійців у районі Новозванівки бойовики використовували зенітні установки і автоматичні гранатомети.
07 Квітня
08:16
Політика
Порошенко: Мета організаторів референдуму в Нідерландах - атака на єдність Європи
Мета організаторів референдуму в Нідерландах - не Угода про асоціацію між Україною та ЄС, а атака на єдність Європи і поширення європейських цінностей. Про це заявив Президент Петро Порошенко. За його словами, про це свідчить дискусія, яка розгорнулася напередодні референдуму. Порошенко також подякував кожному голландцеві, який підтримав Україну своїм голосом і нагадав, що референдум має виключно консультативний характер і стратегічно не є перешкодою на шляху України до Європи.
07 Квітня
08:30
Суспільство
Завтра закривається контрольний пункт «Станиця Луганська»
З 8 квітня КПВВ «Станиця Луганська» буде закрито. Про це повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції. Як повідомляється, вже тиждень не припиняються обстріли бойовиками району поблизу КПВВ «Станиця Луганська». «З метою збереження життя і здоров'я цивільного населення, яке перетинає цей пункт пропуску, командуванням штабу АТО на території Донецької та Луганської областей прийнято рішення з завтрашнього дня, 8 квітня, тимчасово закрити КПВВ «Станиця Луганська», - йдеться в повідомленні. У штабі зазначили, що КПВВ буде відкрито, як тільки бойовики закінчать провокаційні обстріли і обстановка стабілізується.
07 Квітня
08:44
Політика
Порошенко запросив імператора Японії в Україну
В рамках офіційного візиту до Японії відбулася зустріч Президента Петра Порошенка і його дружини Марини Порошенко з їхніми величностями імператором Японії Акіхіто та імператрицею Мітіко. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Порошенко висловив подяку Японії за політичну підтримку і солідарність з Україною в протидії зовнішньої агресії, а також масштабну фінансову допомогу на здійснення принципових реформ. Президент запросив імператора Акіхіто відвідати Україну з офіційним візитом у зручний для нього час.
07 Квітня
09:13
За кордоном
Прем'єр Нідерландів не виключає перегляду рішення щодо асоціації України і ЄС
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що рішення про ратифікацію угоди про асоціацію України і ЄС може бути переглянуте в разі негативного результату референдуму 6 квітня. Про це повідомляє Медуза. «Якщо явка буде вищою за 30 відсотків і відповідь «ні» переможе з таким великим відривом, то процес ратифікації, на мою думку, не може просто продовжитися», - сказав Рютте. Згідно з екзит-полами, 64% учасників референдуму проголосували проти ратифікації договору. Для визнання референдуму таким, що відбувся, потрібна участь 30 відсотків виборців. Спочатку повідомлялося про 29-відсоткову явку, проте пізніше дані були скориговані до 32 відсотків.
07 Квітня
09:25
Події
На Донеччині біля моста знайшли вибухівку
У Донецькій області в селі Лебединське за 50 метрів від автомобільного моста було виявлено декілька вибухових пристроїв. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, до чергової частини надійшла інформація, що в чорному пакеті виявлено вибухівку. «У пакеті виявили протипіхотну міну МОН-50, міномет, тротилову шашку з електродетонатором і півтораметровий дріт», - йдеться в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження.
07 Квітня
09:36
Події
За добу в країні сталося понад 400 пожеж
За минулу добу в Україні сталося 404 пожежі. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. За інформацією рятувальників, 106 із них сталися в житловому секторі. В результаті п'ятеро людей загинули, ще троє - отримали поранення.
07 Квітня
09:55
Політика
Тука прокоментував референдум у Нідерландах: «Ми і так у Європі»
Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука не бачить жодної трагедії для України за результатами референдуму в Нідерландах. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. За його словами, для нього слоган «ідемо в Європу» завжди виглядав абсурдним. «Ми і так у Європі. Як іти туди, де ти і так перебуваєш?»- написав Тука. Він також зазначив, що для нього «йти в Європу» означає - жити по-європейськи і працювати по-європейськи, дотримуватися законодавства по-європейськи. «Тому жодної трагедії я не бачу. Для мене це означає тільки одне: нам треба й надалі неухильно змінювати своє внутрішнє життя за європейськими правилами», - написав Тука.
07 Квітня
10:09
За кордоном
Генсек НАТО: Альянс намагається уникнути «холодної війни»
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не хоче конфронтації з Росією і буде уникати «нової холодної війни». Про це він сказав, виступаючи на конференції Атлантичної ради в Вашингтоні (США), передає РБК-Україна. Столтенберг зазначив, що НАТО не прагне до конфронтації з Росією, Альянс хоче тіснішої співпраці. «Ми будемо уникати (початку. - Ред.) нової холодної війни. Для мене діалог не є виявом слабкості, він є виявом сили. У довгостроковій перспективі Росія повинна зрозуміти, що вона отримає більше вигоди, співпрацюючи з нами, ніж протистоячи нам», - розповів Столтенберг.
07 Квітня
10:13
Події
На підприємстві в Київській області горів склад
Сьогодні вночі в смт Велика Димерка Київської області на території складського приміщення одного з підприємств виникла пожежа. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. За інформацією рятувальників, повідомлення про пожежу надійшло о 1:50. Загоряння на площі чотири тисячі квадратних метрів було ліквідовано в 6:42. В результаті пожежі пошкоджено товарно-матеріальні цінності та елементи будівлі складу. Також було попереджено загоряння 15 вантажних автомобілів.
07 Квітня
10:22
Суспільство
У «ДНР» запустили перший потяг до кордону з РФ
Бойовики «ДНР» запустили перший пасажирський потяг, який курсуватиме до кордону з Росією. Про це повідомили в так званому міністерстві транспорту «ДНР», передає РІА «Новини». Поїзд прямуватиме за маршрутом «Ясинувата - Квашино - Успенська». Як повідомляється, потяг курсуватиме щодня. «Поїзд відправлятиметься щодня о 7:47 зі станції «Ясинувата». На станцію «Успенська» він прибуває о 11:30. Звідти відправлення о 13:30, прибуття до Ясинуватої - о 17:12», - сказано в повідомленні.
07 Квітня
10:28
За кордоном
Грибаускайте звернулася до українців щодо провалу референдуму в Нідерландах
Президент Литви Даля Грибаускайте звернулася до українського народу в зв'язку з провальними результатами референдуму щодо Угоди про асоціацію в Нідерландах. Про це передає Європейська Правда з посиланням на прес-службу МЗС Литви. «Сьогодні ми почули про результати референдуму в Нідерландах. Ми всі хотіли б, щоб вони були іншими. Однак зараз не час впадати у відчай і ставити під сумнів європейський вибір України», - зазначила Грибаускайте. На думку Президента Литви, ніхто не може стояти на шляху України до Європи, бо «Україна завжди була в Європі і завжди там буде». «Положення угоди про вільну торгівлю де-факто вже набрали чинності. Процес інтеграції може зайняти більше часу, ніж ми думали. Однак кінцевий результат зрозумілий, він був визначений на Майдані», - підкреслила литовський президент. Грибаускайте зазначила, що у неї немає сумнівів, що майбутнє України - в руках кожного українця. «Сьогодні маєте стати більш об'єднаними і рішучими, готовими до реформ, інтеграції і нової європейської України. Литва і вся Європа будуть на вашому боці. Слава Україні», - підсумувала глава Литовської Республіки.
07 Квітня
10:39
Суспільство
На Донеччині знайшли схованку з РПГ і гранатами
На Донеччині було виявлено схованку з боєприпасами. Про це повідомили в прес-службі ДПСУ. «6 квітня під час проведення комплексу оперативно-розшукових заходів працівники Державної прикордонної служби України виявили схованку зі зброєю та боєприпасами. Так, розшуковим відділом Краматорського прикордонного загону в лісосмузі на околиці населеного пункту Новгородське, яке розташоване за 1,5 км від лінії розмежування, було знайдено прихований дерев'яний ящик», - сказано в повідомленні. У схованці виявилися три одиниці РПГ-22, 1308 патронів 5,45 мм і дві димові шашки. Крім перерахованого вище, в ящику була сумка з гранатами. З них чотири - РГД-5 і п'ять - Ф-1. Також у сумці було чотири запали до них. Інформація внесена в ЄРДР.
07 Квітня
10:44
Політика
У Раді вимагають від New York Times спростування статті про корупцію в Україні
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони вимагатиме від газети The New York Times спростування деяких тез статті про корупцію в Україні. Про це в ефірі «5 каналу» заявив народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Іван Вінник. За його словами, депутати вимагатимуть спростування твердження, що екс-генпрокурор Віктор Шокін винен у недбалості щодо справи екс-міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського, яку було закрито, а з його рахунків на $23 мільйони було знято арешт. «Ми вивчили питання і встановили, що, по-перше, справу в Україні не закрито і продовжується розслідування, в тому числі у Великій Британії. А арешт з $23 мільйонів було знято, оскільки було спрямовано міжнародно-правовий запит у Генеральну прокуратуру британськими фахівцями, цей напрям очолював Касько, і він відповів на день пізніше дати судового засідання. При цьому це була навіть не відповідь, а проект відповіді, без його підпису», - сказав Вінник. Також депутатів обурюють натяки на відповідальність Президента Петра Порошенка і «відповідно видання має прокоментувати пряму вимогу відновити Давіда Сакварелідзе (на посаді екс-заступника Генпрокурора) - в якому правовому полі, яким чином взагалі редакція високоповажного видання може вимагати від глави держави таке зробити». Іван Вінник сказав, що кодекс журналіста в багатьох країнах вимагає незаангажованості та всебічного висвітлення ситуації і він сподівається, що, коли The New York Times отримає інформацію з українського боку, «відреагує належним чином». Нагадаємо, що авторитетне американське видання The New York Times опублікувало матеріал, у якому зазначалося, що Порошенко повинен почати широку дискусію щодо кандидатури нового Генпрокурора і поновити на посаді заступника Генпрокурора Давіда Сакварелідзе.
07 Квітня
10:50
За кордоном
У Греції через страйк держслужбовців скасовано всі авіарейси
Сьогодні, 7 квітня 2016 року, в Греції проходить одноденний страйк державних службовців, які протестують проти нової пенсійної реформи і змін у соцстрахування. Про цей передає Reuters. Повідомляється, що з опівночі в країні припинено авіасполучення, скасовано всі рейси. З ранку не відкрилися державні та муніципальні установи. Страйк організований профспілкою державного сектора ADEDY, до акції долучилася Федерація службовців цивільної авіації (OSYPA), яка виступає проти продажу 14 аеропортів німецькій компанії. Повідомляється, що страйк авіадиспетчерів і працівників служб цивільної авіації триватиме до опівночі 7 квітня. Крім того, сьогодні по всій Греції пройдуть мітинги проти політики уряду щодо жорсткої економії. Нагадаємо, з лютого місяця в Греції вже пройшло шість страйків проти політики уряду.
07 Квітня
11:00
Суспільство
На Харківщині під варту взяли диверсанта, який планував підірвати залізничні колії
У Харкові Київський суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою диверсанту «ДНР». Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області. 48-річного диверсанта взяли під варту без права внесення застави. Він намагався підірвати залізничні колії на станції «Ізюм». «Чоловік підозрюється у спробі вчинити диверсію (ст. 15, ст. 113 КК України). Встановлено, що чоловік заклав два вибухових пристрої на двох коліях залізничної станції «Ізюм», якими регулярно перевозять військову техніку Збройних сил України. Свій намір чоловік до кінця не довів, його затримала СБУ», - сказано в повідомленні. Під час огляду місця події було вилучено два вибухових пристрої з мобільними телефонами, які були прикріплені до них. У диверсанта також був телефон, з якого він збирався зателефонувати на мобільні, прикріплені до вибухівки, щоб спрацювали детонатори. Максимальна санкція статті передбачає 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
07 Квітня
11:08
За кордоном
В Ісландії проводять позачергові вибори парламенту через офшорний скандал
Правляча коаліція і опозиція в Ісландії досягли згоди про проведення дострокових виборів до парламенту країни вже восени 2016 року. Про це повідомляє британське видання The Guardian. Крім того, стало відомо, що новим прем'єр-міністром країни призначено міністра сільського господарства і рибальства Сигурдура Інгі Йоханссона. Однак поки не ясно, чи задовольнить таке рішення тисячі ісландців, які під час вуличних протестів цього тижня вимагали від уряду негайно подати у відставку для проведення дострокових виборів. Читайте також: Після скандалу з офшорами в Ісландії призначили нового прем'єр-міністра Сам новоспечений голова уряду Сигурдур Йоханнссон розповів журналістам, що уряд і надалі продовжуватиме великі проекти останніх трьох років, найбільшим із яких є скасування обмежень на рух капіталу. Читайте також: «Панамський архів» став причиною багатотисячного мітингу в столиці Ісландії Водночас опозиція в альтингу (парламент Ісландії. - Ред.) намагається прискорити нові вибори через голосування про недовіру уряду, що може призвести до корінних політичних зрушень, адже опозиційна Піратська партія має зараз найбільшу підтримку виборців, ніж будь-коли. Нагадаємо, що раніше колишній голова уряду Ісландії подав у відставку через те, що у справі «панамських документів» було виявлено інформацію про його причетність до однієї офшорної фірми.
Блог:
Думки
11:16
Економіка
Володимир Орлов
Про нові можливості для української митниці в рамках Асоціації України з ЄС
З 1 січня 2016 року набрала чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Угода передбачає великий обсяг роботи для України щодо проведення реформ і приведення законодавства у відповідність до європейських стандартів. У тому числі і реформ для української митниці.Коли ми говоримо про торгову частини Угоди, гармонізація митних процедур між Україною і ЄС є одним із ключових пріоритетів. Причому більша частина зобов'язань стосується саме України. У загальних рисах для нас виконання зобов'язань з митних питань передбачає впровадження уніфікованих спрощених митних процедур, скорочення і стандартизацію документів та інформації, які потрібні митними органами, усунення дискримінаційних вимог, мінімізацію ресурсів для ведення зовнішньоекономічної діяльності. Слід зазначити, що для української митниці характер цих зобов'язань не є принципово новим, враховуючи, що, починаючи з 90-х років, ведеться постійна робота щодо спрощення процедур міжнародної торгівлі, адаптації національного законодавства до міжнародних конвенцій та угод у митній сфері. Тому, з одного боку, до Угоди про асоціацію українська митниця підійшла досить підготовленою. З іншого боку, після ухвалення Митного кодексу в 2012 році і низки нормативно-правових актів реформи митної справи фактично зупинилися. Було створено Міністерство доходів, а у нього були зовсім інші завдання. Таким чином, Угода про асоціацію з ЄС, а її положення, нагадаю, є юридично зобов'язуючими, має стати імпульсом для відновлення розвитку митного спрямування. На чому слід сконцентрувати увагу найближчим часом? Система транзитних процедур NCTS - відсутній закон Ключовими серед наших зобов'язань за Угодою з ЄС в частині митниці є впровадження в Україні інституту уповноважених економічних операторів (УЕО) і приєднання до Спільної транзитної системи ЄС (NCTS). При цьому з огляду на те, що на виконання цих зобов'язань встановлені терміни, часу на реформи залишається не так і багато - а саме сім місяців. Саме стільки залишилося в України на приведення транзитних процедур у відповідність до Конвенції про єдиний режим транзиту і Конвенції про спрощення формальностей в торгівлі товарами. Приєднання до цих конвенцій дозволить Україні стати частиною Загальної транзитної системи Європейського Союзу (NCTS). Зараз на території ЄС усі митні процедури повністю переведені на систему NCTS, основною метою створення якої стало скасування паперового документообігу при транзитних перевезеннях між країнами. Система NCTS забезпечує міжнародний обмін інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митні кордони. Інформація може бути перевірена в будь-який час і в будь-якому місці, для цього потрібен лише доступ в Інтернет. Виконання зобов'язання з приєднання до Загальної транзитної системи ЄС (NCTS) дозволить зблизити транзитні системи України та ЄС. А подальша співпраця і координація у сфері транзитних переміщень призведе до зміцнення безпеки міжнародних ланцюгів поставок і буде сприяти залученню інвестицій в Україну. По суті, це одна з реальних можливостей допомогти Україні повернути статус транзитної держави. Слід зазначити, що 1998 року фахівці митної служби України першими в Європі створили національну електронну систему контролю транзиту. А можливості приєднання України до NCTS відпрацьовувалися задовго до підписання Угоди про Асоціацію.Але, на жаль, навіть маючи такий background, сьогодні Україна не зможе своєчасно виконати свої зобов'язання в цій частині. Причому причина досить банальна - відсутній відповідний Закон. Що не дозволяє почати тестове функціонування системи NCTS на національному рівні. Інститут уповноважених економічних операторів - друга, а можливо, і перша за важливістю домовленість між Україною і ЄС у митній сфері - це впровадження в Україні інституту уповноважених економічних операторів (УЕО). Статус УЕО - це вищий ступінь довіри митниці до підприємства і, як наслідок, найбільший перелік пільг і спрощень митних процедур для нього. Отримання статусу УЕО підтверджує, що підприємство відповідає критеріям законності, прозорості, надійності і безпеки. Переваги такого статусу очевидні. До УЕО застосовується мінімум митних формальностей, що скорочує фінансові та часові витрати на проведення зовнішньоекономічних операцій. А репутація надійного контрагента дозволяє стати повноцінним учасником міжнародних ланцюгів поставок. Більше того, підтверджена довіра держави до підприємства в одній із країн відкриває їй зелене світло в інших країнах, які приєдналися до співпраці УЕО і домовилися про взаємне визнання. На сьогодні 33 країни світу, серед яких країни ЄС, США, Канада, Китай, Японія, користуються перевагами взаємного визнання УЕО. Зараз на експертному рівні погоджено законопроекти, які передбачають імплементацію інституту УЕО на підставі принципів, аналогічних існуючим в ЄС, в тому числі з урахуванням положень нового Митного кодексу ЄС, який набуває чинності з 1 червня 2016 року. Для функціонування в Україні УЕО важливо максимально швидко ухвалити потрібну законодавчу базу, не чекаючи закінчення передбаченого Угодою трирічного терміну, і сконцентруватися на практичній реалізації. Можна передбачити, скільки суб'єктів ЗЕД, в тому числі недоброчесних, намагатимуться отримати статус УЕО з його перевагами. У зв'язку з цим важливо, щоб відбір і надання такого статусу здійснювалися за максимально прозорими процедурами. Постаудит Паралельно з впровадженням інституту УЕО важливо «реанімувати» напрям постмитного контролю, який здійснюється після випуску товарів у вільний обіг. Слід сказати, що з ухваленням Митного кодексу в 2012 році постаудит реально запрацював, митним органам вдавалося виявляти сотні операцій, проведених з порушеннями закону, і донараховувати недоотримані платежі в бюджет. Але, на жаль, з 2013 року, коли було створено Міністерство доходів і зборів, і по сьогоднішній день в рамках Державної фіскальної служби про досягнення результатів по постаудиту та в цілому по митниці говорити не доводиться. Протягом останніх трьох років відбувалося, швидше, розмиття функцій митниці в системі держуправління, деградація організаційно-кадрової складової як на центральному, так і на регіональному рівнях. Питання навіть не про те, повинна чи не повинна митниця бути окремим державним інститутом, а про те, що на рівні ДФС немає чіткого розуміння, як повинна розвиватися сучасна митниця європейського зразка, які пріоритети мають бути в основі. Тривалий процес реформування ДФС не дає нам відповідей на ці запитання, а позиціонування митниці як виключно фіскального органу - не сприймається європейським митним співтовариством. Ключових напрямів для роботи як мінімум два. По-перше, визначити як пріоритет у діяльності митного блоку забезпечення митної безпеки, регулювання міжнародної торгівлі, спрощення та гармонізацію митних процедур. По-друге, скоординувати комплекс заходів щодо своєчасного виконання зобов'язань перед ЄС, побудувавши чітку вертикаль відповідальних осіб, в тому числі з питань взаємодії з європейською стороною. Якщо немає власних ідей щодо реформування української митниці, чому б не взятися за реальне втілення в життя наших зобов'язань у рамках Угоди про Асоціацію з ЄС?
07 Квітня
11:19
Політика
Гройсман прокоментував референдум у Нідерландах
Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман назвав результат референдуму в Нідерландах тривожним сигналом. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. Проте він зазначив, що варто провести роботу над помилками через такі невтішні для України результати. «На жаль, результати референдуму в Нідерландах виявилися неприхильними для України. Ми поважаємо волевиявлення громадян Нідерландів. І хоча ми розуміємо, що цей референдум носить тільки консультативний характер, це надзвичайно тривожний сигнал для України. Для нас є тільки один шлях відстояти своє європейське майбутнє - всім нам треба провести роботу над помилками і дати чіткі сигнали і громадянам України, і міжнародній спільноті про те, що ми неухильно йдемо шляхом європейських реформ. Переконливим аргументом можуть бути лише результати, а не слова», - написав спікер. Нагадаємо, що референдум щодо асоціації України і Європейського Союзу в Нідерландах пройшов 6 квітня. Згідно з даними екзит-полу проти Асоціації висловилися 61,1% голландців, «за» - всього 38,1%.
07 Квітня
11:26
Події
У Києві невідомі спалили іномарку
У столиці поліцейські розслідують обставини події, яка сталася вночі в Дарницькому районі Києва. Про це передає прес-служба ГУ Національної поліції в Києві. «Близько четвертої години ранку до чергової частини Дарницького управління поліції надійшло повідомлення, що на проспекті Бажана горить автомобіль. За вказаною адресою негайно прибули наряд поліції і слідчо-оперативна група», - йдеться в повідомленні. У поліції уточнили, що 26-річна власниця пошкодженого автотранспорту розповіла правоохоронцям, що ввечері припаркувала свій автомобіль «Рено Меган» у дворі будинку і пішла додому. Приблизно о четвертій годині ранку побачила через вікно, що біля машини працюють пожежники. «Після обстеження місця пригоди правоохоронці виявили цю обгорілу іномарку, а біля неї - ще два автомобілі «Опель» і «Фольксваген», у яких були частково пошкоджені кузови. Сума завданих матеріальних збитків встановлюється. Після проведення експертизи стане відома причина виникнення пожежі», - уточнюється в повідомленні. Слідчим відділом Дарницького управління поліції в місті Києві розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Слідство триває.
Блог:
Думки
11:32
Політика
Ігор Семиволос
Для Росії загострення в Нагірному Карабасі було несподіваним
З огляду на загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах слід очікувати пожвавлення переговорного процесу між країнами. Вони вже заявили про режим припинення вогню, але на окремих ділянках можна очікувати періодів ескалації. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. «Вже оголошено про режим припинення вогню. Будуть, можливо, періоди ескалації, але поступово активна фаза конфлікту буде затихати. Знову почнеться переговорний процес, він буде більш інтенсивний, ніж раніше. Принаймні Азербайджан цього й хотів досягти. Обставини, в яких опинилися ці ворогуючі країни, змушують їх більш інтенсивно займатися переговорним процесом», - розповів експерт. За словами Семиволоса, Росія, безперечно, бере участь у цьому конфлікті. Але для неї це загострення було раптовим і несподіваним. «Росія бере участь у цьому конфлікті, вона поставляє зброю обом ворогуючим сторонам. До того ж Росія є країною - учасником Мінської групи ОБСЄ, яка займається врегулюванням цього конфлікту. Вірменія є членом ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку. - Ред.), а у Росії з Азербайджаном існують досить тісні відносини на рівні керівництва, крім того, Азербайджан є важливим економічним партнером Росії, в тому числі з купівлі зброї. Звичайно, Росія активно бере участь, правда, конфлікт стався для неї раптово, вона обмежилася формальними закликами припинення вогню і відповідними консультаціями на рівні МЗС і Міноборони», - зазначив фахівець. Семиволос переконаний, що в цьому конфлікті Україна повинна однозначно підтримувати Азербайджан. «Україні треба бути на стороні Азербайджану, оскільки він є нашим союзником і на протязі всього існування в рамках незалежних держав Україна і Азербайджан постійно підтримували один одного у важкі часи», - резюмував фахівець.
07 Квітня
11:38
За кордоном
Голова банку Австрії пішов у відставку через панамський скандал
Генеральний директор австрійського банку Hypo Vorarlberg, який згадується в «Панамському архіві», пішов з посади. Про це повідомляє Meduza з посиланням на Reuters. Міхаель Грахамме, який очолював банк з 2008 року, в заяві, поширеній Hypo Vorarlberg, підкреслив, що рішення про відставку стало результатом низки подій, які відбулися за останні роки. «Однак остаточне рішення про такий крок я прийняв через упереджене ставлення ЗМІ до Hypo Vorarlberg і до мене особисто, з яким зіткнувся останніми днями», - повідомив Грахамме. При цьому голова Hypo Vorarlberg вкотре підкреслив, що очолюваний ним банк діяв суворо в межах законів. За даними австрійського телеканалу ORF, який вивчав документи з «Панамського архіву», банк Hypo Vorarlberg був пов'язаний із офшорними компаніями через трасти в Ліхтенштейні. Австрійські фінансові регулятори почали розслідування щодо Hypo Vorarlberg і ще одного австрійського банку Raiffeisen Bank International, який також згадується в «Панамському архіві», щоб встановити, чи дотримувалися вони законодавства в сфері запобігання відмиванню нелегальних доходів.
07 Квітня
11:43
Суспільство
Бойовики вирішили не надавати комунальні послуги неплатникам
У «ДНР» прийнято рішення не надавати комунальні послуги неплатникам комунальних платежів. Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. За його словами, комунальні платежі зараз не платять 65-67% громадян, які проживають на окупованій частині Донецької області.Крім того, в Макіївці місцеве «керівництво» прийняло рішення відраховувати платежі з «зарплат» місцевих «бюджетників», які отримують «зарплати» за рахунок коштів, що приходять із РФ. «Раніше керівництву «ДНР» із Москви прийшов циркуляр з категоричною вимогою «урізати дотаційну базу виплат на 45-50%». Пропонується закрити низку програм «розвитку» в державному секторі і виробництві (особливо це стосується планів щодо «відновлення» обсягу перевезень залізничним транспортом в РФ)», - написав Тимчук.
07 Квітня
11:49
За кордоном
Порошенко дозволив японським дипломатам їздити в Україну без віз
Президент Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким японські дипломати можуть відвідувати Україну без віз. Про це повідомляє прес-служба глави держави. «Встановити з 1 червня 2016 року безвізовий режим в'їзду в Україну для громадян Японії, які користуються дипломатичними паспортами, є працівниками дипломатичного представництва чи консульської установи Японії в Україні і в'їжджають в Україну для довгострокового перебування з метою виконання своїх службових обов'язків і членів їхніх сімей», - ідеться в повідомленні.
07 Квітня
11:55
Економіка
Брати Клюєви повинні «Укрексімбанку» 8,6 мільярда гривень
ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» стягує 8,59 мільярда гривень із ЗАТ «Актив-Страхування», власниками якого є брати Андрій і Сергій Клюєви. Про це свідчить рішення Господарського суду Києва від 15 березня, передає видання «Наші Грош». Видання відзначає, що в 2009 році «Укрексімбанк» та ВАТ «Завод напівпровідників» уклали генеральну кредитну угоду. В рамках угоди «Завод напівпровідників» отримав у банку шість кредитів. Поручителем позичальника за кредитною угодою з банком було ЗАТ «Актив-Страхування», яке зобов'язалося солідарно відповідати за зобов'язаннями, в тому числі відшкодовувати кредит, відсотки, штрафні санкції тощо. Банк має право вимагати погашення боргу як у обох боржників, так і від будь-якого з них окремо. На сьогоднішні у «Заводу напівпровідників» залишається заборгованість, яка еквівалентна сумі в 8,59 мільярда гривень. У 2015 році розпочато процедуру банкрутства «Заводу напівпровідників». «Укрексімбанк» подав позов, і суд його задовольнив, видавши рішення про стягнення заборгованості. Нагадаємо, що в 2015 році майно народного депутата Сергія Клюєва було заарештовано рішенням суду за позовом Генпрокуратури в рамках розслідування за фактом заволодіння 170 млн гривень державних коштів.
07 Квітня
12:02
Події
Біля Авдіївки загинуло п'ять російських військових
Учора, 6 квітня, в районі Авдіївки в результаті бойових дій загинуло п'ять російських військових. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. За інформацією розвідки, ще дев'ять військових отримали поранення. «6 квітня загинуло п'ять і отримали поранення дев'ять російських військовослужбовців зі складу 11-го окремого механізованого полку (Макіївка), 3-ї окремої мотострілкової бригади (Горлівка) і 5-ї окремої мотострілкової бригади (Макіївка) 1-го АК ЗС РФ», - йдеться в повідомленні.
07 Квітня
12:09
Суспільство
Бойовики готують чергову антиукраїнську інформаційну кампанію
Бойовики планують розпочати інформаційну кампанію щодо звинувачення української сторони у «блокуванні роботи СЦКК» (Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін). Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. «Куратори» РФ у «ДНР» і «ЛНР» отримали команду з Кремля про організацію інформаційної кампанії зі звинувачення української влади в «блокуванні роботи СЦКК». Головний меседж - про те, що «Київ намагається паралізувати роботу СЦКК», - написав Тимчук.
07 Квітня
12:15
Події
Біля Новоазовська бойовики обстріляли підстанцію на АЗС
Біля окупованого Новоазовська бойовики розстріляли трансформаторну підстанцію на автомобільній заправці через відмову власника заправити їхній автомобіль. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. За інформацією розвідки, наступного дня після інциденту за нез'ясованих обставин згорів автомобіль військових. Крім того, одного з них було доставлено в лікарню з важкими травмами голови.
07 Квітня
12:20
Події
У Харкові поліція затримала групу телефонних шахраїв
У Харкові працівникам Управління кримінальної поліції вдалося затримати групу телефонних шахраїв, які протягом року завдали збитків на суму в 380 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції в Харківській області. «Під час отримання оперативної інформації в грудні минулого року працівники Управління кримінальної поліції викрили у злочинній діяльності двох молодиків, які неодноразово притягалися до кримінальної відповідальності за майнові злочини і злочини в сфері наркообігу. 25-річний житель Луганської області та 28-річний харків'янин підозрюються в скоєнні 16 злочинів. Своїми діями зловмисники завдали потерпілим загального матеріального збитку на суму 380 тис. гривень», - ідеться в повідомленні. За словами оперуповноваженого управління стало відомо, що чоловіки телефонували потерпілим на стаціонарні номери і представлялися працівниками поліції. Повідомлялося, що їхні близькі родичі потрапили в неприємну ситуацію і, щоб уникнути кримінальної відповідальності, їм треба передати гроші особі, яка до них приїде. Довірливі громадяни погоджувалися на умови зловмисників, називали адресу свого проживання і віддавали гроші. «Під час обшуку приміщень підозрюваних правоохоронці вилучили гроші, значну кількість мобільних телефонів, сім-карти і бази даних телефонних номерів жителів міста Харкова. Підозрювані зізналися у скоєному і розповіли, що діяли з корисливих мотивів. Всі викрадені гроші ділили навпіл і витрачали на власні потреби», - йдеться в повідомленні. Матеріали кримінального провадження, передбаченого ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, передані на розгляд до суду. Зараз щодо підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років із конфіскацією майна.
07 Квітня
12:25
Події
У Луцьку СБУ затримала продавців бурштину
У Луцьку працівники Служби безпеки України затримали чотирьох продавців нелегально видобутого бурштину. Про це передає прес-центр СБУ. «Під час обшуку автомобіля правоохоронці виявили майже шість кілограмів бурштину великих фракцій. Жителі Маневицького району привезли «сонячний камінь» до обласного центру для реалізації. За попередніми оцінками, вартість вилученого бурштину на «чорному ринку» становить не менше півмільйона гривень», - йдеться в повідомленні. Слідчими СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 198 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.
07 Квітня
12:37
Суспільство
Конфлікт бойовиків Захарченка і Ходаковського почався через крадіжку поставленого бензину
Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє, що ймовірною причиною конфлікту між ватажками бандформувань в терористичній «ДНР» є велика крадіжка поставок ПММ з РФ. Про це повідомляє прес-служба відомства. «На початку березня 2016 року органи військової прокуратури та ФСБ Російської Федерації викрили схему розкрадання значного обсягу пального з ешелонів, які регулярно прибувають із Росії в Іловайськ. Також було доведено безпосередню причетність до цього злочину «голови ДНР» О. Захарченка і колишнього секретаря «Радбезу ДНР» О. Ходаковського. Зазначені особи реалізували вкрадене паливо через незаконно привласнені АЗС відомих українських мереж «Паралель» і «ОККО», - йдеться в повідомленні. У розвідці Міноборони зазначають, що на адресу Захарченка і Ходаковського Генеральною прокуратурою РФ направлено приписи з вимогою повернути в російський бюджет суму вартості викраденого пального. «Встановлено, що відмова Олександра Захарченка визнати свою провину і спроби перекласти всю відповідальність на Олександра Ходаковського стала тією останньою краплею, яка змусила Ходаковського заявити про намір оприлюднити «резонансні» матеріали щодо причетності глави «ДНР» до тяжких кримінальних злочинів», - підсумовується в повідомленні.
07 Квітня
12:46
Суспільство
Севрук запевняє, що не збирається ставати Генпрокурором
Виконуючий обов'язки Генерального прокурора Юрій Севрук запевняє, що не отримував пропозиції обійняти посаду Генерального прокурора. Як передає УНІАН, про це Севрук заявив сьогодні в інтерв'ю журналістам у Києві. «Таких розмов не було», - сказав Севрук. За його словами, подібних пропозицій не звучало ні від кого, в тому числі і від Президента.
07 Квітня
12:54
Події
На кордоні з Румунією українські прикордонники затримали контрабандистів
На українсько-румунському кордоні прикордонники затримали кількох контрабандистів. Один порушник намагався перевезти нелегальні сигарети в паливному баку, а інший за контрабандний тютюн пропонував хабара. Ще у одного чоловіка вдома знайшли великий тайник контрабанди. Про це передає ZIK.ua. У селі Селятині Чернівецької області, недалеко від кордону з Румунією, прикордонники вилучили велику партію сигарет. Більше 12 тис. упаковок виявили в приватному будинку, їхня загальна вартість - близько 240 тис. гривень. «У приватному помешканні було виявлено 25 ящиків тютюнових виробів марки «Марбл» і «Фест». Отримавши ордер на огляд приміщення, прикордонники підтвердили підозри про контрабанду», - зазначив начальник прес-служби Чернівецького прикордонного загону Сергій Бровко. Власника контрабанди на місці не знайшли. Зараз він перебуває за кордоном на заробітках. Однак на гарячому затримали 21-річного буковинця, який планував перевезти через кордон партію сигарет в паливному баку автомобіля. Весь товар прикордонники конфіскували. Іншого чоловіка затримали при спробі підкупити прикордонників, щоб ті пропустили нелегальний товар. «Було помічено особу, яка підійшла до прикордонному наряду і запропонувала переправити тютюнові вироби через українсько-румунський кордон. За це злочинець пообіцяв 50 євро за кожен такий ящик», - розповів начальник прес-служби Чернівецького прикордонного загону Сергій Бровко. Зараз цьому перевізнику контрабанди інкримінують ще й намір підкупу.
07 Квітня
13:00
Події
За минулу добу було поранено одного військового
За минулу добу в районі проведення АТО загиблих українських військовослужбовців немає. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник. За його словами, в результаті бойових дій було поранено одного військовослужбовця. Це сталося в районі Авдіївки.
07 Квітня
13:07
Економіка
Розенко повідомив про подовження субсидій на наступний опалювальний період
Тим громадянам, які вже перебувають в системі субсидій, на наступний опалювальний період субсидію буде продовжено автоматично. Про це заявив міністр соціальної політики України Павло Розенко, передає прес-служба Мінсоцполітики. «Система субсидій досить непогано спрацювала. На сьогодні близько шести мільйонів українських сімей, які оформили субсидії, захищені в результаті підняття тарифів на газ і житлово-комунальні послуги», - повідомив Розенеко. За його словами, систему субсидій буде подовжено і на наступний опалювальний період. «Більше того, ми зробили систему субсидій автоматичною. І на наступний період тим людям, які перебувають сьогодні в системі субсидій, її буде подовжено автоматично. Без додаткового звернення в управління соцзахисту», - сказав Розенко. Нагадаємо, в 2016 році закладено 35 мільярдів гривень на субсидування населення.
07 Квітня
13:14
Суспільство
Порошенко запросив японських фахівців в Україну
Президент Петро Порошенко запросив в Україну японських фахівців із теплової електростанції Isogo для обміну досвідом та впровадження нових технологій. Про це повідомляє прес-служб глави держави. «Ми плануємо модернізувати наші теплоелектростанції для того, щоб позбутися залежності від поставок російського вугілля і газу», - сказав Порошенко. Isogo є однією з перших у світі теплових електростанцій, яка використовує ефективні технології для очищення викидів в атмосферу. На сьогодні вона є світовим лідером за критерієм екологічності - викиди оксиду вуглецю і сірки доведені практично до нуля.
07 Квітня
13:20
Суспільство
Тандіт заявив про свідомий зрив обміну заручників із боку Москви
За даними міжвідомчого центру СБУ, сьогодні заручниками залишаються 126 осіб. Про це Лига.net повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт. За його словами, з них 114 осіб перебувають на окупованій території Донбасу, а 12 - це політв'язні в Росії. Також радник СБУ зазначив, що з 114 заручників 74 людини - це військові, бійці добровольчих загонів, поліції і 40 - мирні громадяни. Тандіт додав, що Україна готова розглядати формулу обміну заручників 10 на 20. «Головне, щоб було бажання. Але не у цих людей, які є маріонетками, а у самої Москви. Ми відкриті до будь-яких компромісів. Будемо робити все, щоб звільняти наших людей», - додав він. Радник СБУ нагадав, що з 6 січня 2016 року СБУ працює в рамках Мінських домовленостей, виконуючи шостий пункт. «Ми спочатку говорили про формулу 25 на 36. Причому Україна готова в рамках чинного законодавства віддавати тих, кого може», - зазначив Тандіт. «Потім з боку переговорників так званих республік з'явилися інші вимоги. Це їх не задовольнило, вони стали міняти вимоги, починаючи від кількості заручників і закінчуючи змінами в українській Конституції, умовами проведення виборів у самопроголошених республіках», - додав радник СБУ. За його словами, з огляду на це було проведено декілька обмінів заручників за формулами чотири на вісім, три на шість, один на два. Тандіт додав, що після цього розглядалася формула обміну 25 на 50. «Ми тоді надали список тих, кого могли б передати туди», - додав він. Радник голови СБУ підкреслив, що також виникли труднощі, оскільки бойовики вимагали віддати, наприклад, людину, яка 11 років тому скоїла злочин і ніяк не підпадає під Мінські домовленості.
07 Квітня
13:26
Суспільство
Біля південної околиці Авдіївки намагаються закріпитися бойовики
У районі південної околиці Авдіївки намагаються закріпитися бойовики. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. За інформацією розвідки, бойовики намагаються закріпитися під прикриттям мінометів. «Підрозділи 11-го окремого механізованого полку (Макіївка) 1-го АК (Донецьк) ЗС РФ зайняли позиції в районі південної околиці Авдіївки (район Виноградників). Здійснюється облаштування взводного опорного пункту, посиленого двома розрахунками протитанкових ракетних комплексів», - йдеться в повідомленні.
07 Квітня
13:33
За кордоном
Туск: Угода між ЄС та Україною буде й надалі тимчасово використовуватися
Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що угода про Асоціацію між Європейським Союзом і Україною і далі буде застосовуватися на тимчасовій основі. Тим часом Євросоюз буде чекати на позицію уряду Нідерландів, який має визначитися щодо подальших кроків після негативних результатів референдуму, передає Deutsche Welle. «Я і надалі контактуватиму з прем'єр-міністром (Нідерландів. - Ред.) Марком Рютте щодо цієї ситуації, бо мені потрібно почути, які висновки він і його уряд винесли з референдуму і які його наміри. Угода між ЄС та Україною і далі застосовуватиметься на тимчасовій основі. Її вже ратифікували інші 27 країн-членів», - заявив Туск. Політик додав, що взяв до уваги результати волевиявлення нідерландців. Нагадаємо, що 6 квітня у Нідерландах відбувся референдум щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За попередніми результатами, 61,1 відсотка виборців висловилися проти угоди Україна - ЄС. Явка склала 32,2 відсотка.
07 Квітня
13:41
Події
У Вінницькій області поліція затримала зловмисника з гранатою
Працівники поліції затримали чоловіка, якого було помічено правоохоронцями після вчинення ним крадіжки. Про це повідомляє ГУ Національної поліції України у Вінницькій області. «Під час відпрацювання населеного пункту Корделівка працівники карного розшуку помітили чоловіка, який розшукується за скоєння крадіжок. Побачивши поліцію, злочинець почав тікати. Коли зрозумів, що правоохоронці його наздоженуть, утікач дістав із кишені предмет, схожий на гранату. Правоохоронцям довелося застосувати засоби фізичного впливу, щоб забрати небезпечний предмет із рук зловмисника і затримати його», - йдеться в повідомленні. Затриманим виявився 23-річний житель м. Калинівки Вінницької області. Його місцева поліція розшукувала за скоєння крадіжок на території району. Оперативники викликали вибухотехнічну службу, щоб вона знешкодила небезпечний предмет. Виявилося, що в руках у правопорушника була бойова граната РГД-5 із запалом. «За словами зловмисника, гранату він застосовувати не збирався, хотів тільки залякати правоохоронні органи, щоб отримати змогу втекти. Вибухонебезпечний предмет він придбав у незнайомого чоловіка під час спільного розпиття спиртних напоїв на одному з вінницьких ринків. Справжнє джерело походження і цілі зберігання гранати з'ясують слідчі», - уточнюється в повідомленні. Слідчим відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). За таке правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до семи років.
07 Квітня
13:49
Суспільство
У Ромнах один із начальників колонії постачав ув'язненим наркотики
У Ромнах виконуючий обов'язки заступника начальника виправної колонії затримано при спробі передачі ув'язненим наркотиків. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, підполковник внутрішньої служби «на замовлення» арештантів поставляв на територію колонії наркотичні засоби. Правоохоронці затримали офіцера під час передачі засудженим декількох доз ацетильованого опію та пакету з каннабісом. Зараз відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 307 і ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
07 Квітня
13:56
Суспільство
Лідера ВО «Свобода» викликали в ГПУ у справі злочинів на Майдані
Лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока викликали в Генеральну прокуратуру України на допит у справі подій Майдану. Про це передає прес-служба політсили. За його словами, справа стосується подій 18 лютого 2014 року. Тягнибок розповів, що триває кримінальне провадження щодо силовиків, які вчинили злочини на Майдані. Крім того, за його словами, справа може стосуватися і подій, що передували Майдану. «Деяких наших активістів вже запрошували на допити щодо провокаційної виставки «Волинська різня» в Українському домі - тоді, як відомо, міліціонери побили свободівців. Нібито цю справу зараз відкрили. Сьогодні мене, зокрема, будуть допитувати у справі 18 лютого. Тоді група депутатів-свободівців разом зі мною після отримання інформації про вбивства громадян у Маріїнському парку вирушила туди, щоб рятувати людей... Очевидно, йтиметься про ці події, бо зараз з'явилося відео, очевидно, оперативна зйомка цього факту», - зазначив Тягнибок. На його думку, ГПУ цікавитимуть і інші події 18 лютого. «Тому я приніс із собою наші інформаційні повідомлення за той день. Ще ми згадали і зафіксований факт передачі вибухівки представниками правоохоронних органів для «тітушок». Потім ця вибухівка була перев'язана так званою «георгіївською стрічкою» і начинена цвяхами, болтами тощо. Крім того, я надам флешку з фото тих подій - сподіваюся, все це буде корисно для слідства. Ми готові давати максимально інформацію, щоб було встановлено істину і справу вбивств на Майдані було доведено до суду і справедливого вироку», - додав він. Олег Тягнибок також зазначив, що його соратників вже не вперше викликають на допити у справі Майдану.
07 Квітня
14:01
Суспільство
Бойовики звільнили працівників шахти і почали її розібрати
У Ровеньках Луганської області бойовики звільнили працівників шахти і почали демонтаж і вивіз її устаткування. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. «4 квітня військовослужбовцями 4-ї окремої мотострілкової бригади (Алчевськ) 2-го АК ЗС РФ розпочато демонтаж і вивезення обладнання з шахти ім. Фрунзе (н.п. Ровеньки, Луганська обл.), працівників якої було звільнено напередодні», - йдеться в повідомленні.
07 Квітня
14:07
Події
У Львові на хабарі затримано військового чиновника
У Львові працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно з працівниками Управління служби безпеки України у Львівській області затримали на гарячому військового чиновника при передачі частини хабара. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції у Львівській області. «Було встановлено, що зловмисник вимагав і отримав п'ятнадцять тисяч гривень за сприяння у підписанні актів про передачу чотирьох квартир для військовослужбовців та учасників АТО. Під час досудового розслідування правоохоронці задокументували факт отримання зловмисником першої частини неправомірної вигоди - п'яти тисяч гривень, а в подальшому і другої частині - десяти тисяч гривень. Передача коштів відбулася в громадському місці на вулиці Стрийській у Львові, де правоохоронці і затримали хабарника», - йдеться в повідомленні. Суд обрав для зловмисника запобіжний захід - утримання під вартою з можливістю звільнення під заставу. Обвинувальний акт вже направлено на розгляд суду. Санкція статті передбачає покарання - штраф або позбавлення волі на строк від трьох до шести років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років.
07 Квітня
14:14
Політика
Адвоката вже дві години не пускають до Савченко
Адвоката Марка Фейгіна уже дві години не пускають до його підзахисної Надії Савченко. Про це Фейгін написав у себе в Twitter. «Вчора не пустили українських консулів до Наді, сьогодні я чекаю уже дві години дозволу на вхід до в'язниці. Ось так і виглядає ізоляція Савченко», - написав Фейгін.
07 Квітня
14:22
Суспільство
Двом поліцейським зі Львова загрожує до 8 років в'язниці за перевищення повноважень
Двом патрульним поліцейським зі Львова можуть присудити до восьми років ув'язнення за нібито перевищення службових повноважень. Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook прес-служба патрульної поліції. Повідомляється, що в грудні 2015 року вони зупинили водія, який відмовився надавати документи. На неодноразові вимоги патрульних (більше 30 разів) водій не реагував. На місце викликали слідчих, бо водій не дав патрульним можливості переконатися, що документи справжні. У Нацполіції повідомляють, що пасажирка заважала роботі патрульних і порадила затриманому водієві поїхати. За версією поліції, після цього він швидко попрямував до автомобіля і намагався сісти за кермо. Чоловіка затримали і доставили у відділ поліції, де встановили його особу. Склали протокол за порушення ПДР. Залізничний районний суд міста Львова визнав винним чоловіка у злісній непокорі законним вимогам патрульних. З нього стягнули 136 гривень штрафу. Незабаром правопорушник подав скаргу на це рішення і виграв апеляцію. «Однак, на нашу думку, Апеляційний суд не взяв до уваги докази і неправильно оцінив усі обставини справи - скасував постанову суду першої інстанції. Тому згаданий раніше чоловік поскаржився в прокуратуру про перевищення влади і службових повноважень працівниками патрульної поліції», - йдеться в повідомленні Нацполіції. В результаті прокуратура підтримала заяву чоловіка. Зараз патрульним оголошено підозру про вчинення кримінального злочину. Судом обрано запобіжний захід - відсторонення від служби на два місяці. А двом патрульним, які затримали водія за злісну непокору, загрожує ув'язнення від трьох до восьми років за нібито перевищення службових повноважень.
07 Квітня
14:30
Політика
Депутат Ради вимагає у НАБУ перевірити Гонтареву на причетність до банкрутства банку «Хрещатик»
Народний депутат України Михайло Головко звернувся в Національне антикорупційне бюро України щодо перевірки факту причетності голови НБУ до банкрутства банку «Хрещатик». Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook. «Саме з подачі керівництва НБУ останнім часом банк покинуло одразу декілька найважливіших клієнтів, їм було дано наполегливу рекомендацію перейти з «Хрещатика» в банки, наближені до керівництва Нацбанку. Відхід з ринку «Хрещатика» - це не просто зникнення ще одного комерційного банку, адже серед його власників, які володіють істотною часткою фінустанови, є Київрада. Банк брав участь у найважливіших соціальних програмах столиці, обслуговував комунальні підприємства і користувався довірою киян. Знищення банку - це ляпас усім киянам», - переконаний депутат. На думку Михайла Головка, такі дії є системною зачисткою українського банківського ринку під російський капітал, з яким, як з'ясувалося в ході «офшорного скандалу», Валерія Гонтарева пов'язана бізнес-інтересами. Також підтримка за допомогою рефінансування «Промінвестбанку», яким володіє російський «Зовнішекономбанк», дозвіл російському «Альфа Банку» на придбання «Укрсоцбанку» є ланками одного ланцюга, вважає Головко. «За час роботи Валерії Гонтаревої російські банки подвоїли свою частку на українському ринку і продовжують будувати амбітні плани. Таким чином, московський режим отримує все нові важелі впливу на українську економіку, які рано чи пізно будуть використані для досягнення політичних цілей», - підкреслив Головко.
Блог:
Думки
14:30
Економіка
Андрій Бузаров
Скандал з офшорами принципово ніяк не вплине на фінансову підтримку України
Україна не втратить підтримки міжнародних партнерів навіть після офшорного скандалу. Головна умова отримання Україною фінансової допомоги - це здійснення реформ, і тут ідеться навіть про їх неповне проведення. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт-міжнародник Андрій Бузаров. «Фінансова підтримка продовжиться і з боку Міжнародного валютного фонду, і з боку Японії, яка вже неодноразово допомагала Україні. Що стосується офшорних скандалів - це питання відносне, оскільки, судячи з реакції, особливо нікого не здивувало, що у Порошенка були або є якісь офшорні схеми. Він досить багата людина. І в США, і в Європі давним-давно знали про його фінансові можливості, тому скандал принципово ніяк не вплине на фінансову підтримку України з боку західних партнерів», - розповів експерт. Бузаров підкреслив, що попри беззастережність продовження підтримки є низка умов, без виконання яких гроші ми не отримаємо.«Реформи - та головна умова, яку висунули західні партнери для отримання допомоги. Якщо реформи проводитимуться, хоча б не на 100%, а хоча б так, щоб їхній ККД був середнім, то все одно буде підтримка. Якщо проведення реформ сповільниться, перш за все в боротьбі з корупцією, тоді міжнародні партнери серйозно задумаються, чи варто й надалі допомагати Україні. Поки зі скрипом, але хоч якісь реформи йдуть. Конкретних результатів немає, але принаймні призначається антикорупційний прокурор, створені антикорупційні інстанції і приймаються необхідні законодавчі поправки. Поки що все це робиться, а значить - можна розраховувати і на допомогу», - резюмував політолог.
07 Квітня
14:42
Суспільство
У Києві зіткнулися два автобуси з пасажирами
Вчора в Деснянському районі Києва в районі 18:00 зіткнулися два маршрутні автобуси з пасажирами. Про це повідомляє прес-служба столичного управління Національної поліції. ДТП сталося на вулиці Братиславській, біля зупинки громадського транспорту «Медучилище». В результаті аварії тілесні ушкодження отримали п'ять пасажирів, яких каретами швидкої медичної допомоги доставили до лікарняних закладів. Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху) Кримінального кодексу України.
07 Квітня
14:53
За кордоном
У Данії поліція заарештувала чотирьох терористів ІДІЛ
Поліція Данії затримала групу терористів Ісламської держави. Про це передає Agence France Press. «Датська поліція провела арешт чотирьох імовірних бойовиків ІДІЛ, які намагалися захопити зброю», - пише видання. Зараз встановлюються імена терористів, а також причини необхідності захоплення зброї. Також стало відомо, що, за даними поліції, всі четверо були причетні до вербувальних пунктів ІДІЛ на Близькому Сході.
07 Квітня
15:02
Політика
Бригинець: У коаліції БПП і НФ вже є 230 голосів
Коаліція, яка формується на базі БПП і «Народного фронту», вже налічує близько 230 нардепів. Було б добре, якби до коаліції приєдналася ще «Самопоміч». Про це заявив народний депутат України Олександр Бригинець за результатами свого брифінгу в Антикризовому медіа-центрі в Краматорську, передає Укрінформ. «Сьогодні йдеться про близько 230 нардепів, куди входять також Гройсман і Парубій, які не можуть підписати коаліційну угоду, бо є спікером і віце-спікером і не можуть входити до фракції», - заявив він, коментуючи ситуацію навколо формування коаліції. Нардеп переконаний, що коаліційну угоду буде підписано до 12 квітня, можливо, до 14-го. «Мій прогноз такий: коаліція почне формуватися як коаліція двох політичних сил (БПП і «Народний Фронт»), а потім до неї приєднається точно третя політична сила. Я особисто вважаю, що найкращим варіантом було б створення коаліції з фракцією «Самопоміч», - підкреслив нардеп. За його словами, економічна і соціальна програма «Самопомочі» - найбільш близька до того, що пропагує БПП і «Народний фронт».
07 Квітня
15:14
За кордоном
Wall Street Journal: Справа про «панамські офшори» призведе до зміни української влади
У міжнародному скандалі з «панамськими документами», одним із фігурантів якого виявився Президент України Петро Порошенко, може викликати кадрові зміни в українському уряді. Про це йдеться в статті Wall Street Journal. Серед мільйонів паперів панамської юридичної фірми Mossack Fonseca є документи, які свідчать, що український Президент Петро Порошенко в 2014 році створив офшорну холдингову компанію на Британських Віргінських островах. «Прес-секретар Президента Святослав Цеголко зазначив, що на одному з рахунків холдингу було більше 2 тис. євро (2 тис. 278 дол.). П. Порошенко заробив мільйони як бізнесмен до обрання главою держави, і його адвокати в Києві говорять, що вони створили рахунки, щоб продати Roshen шляхом переведення активів компанії в так званий «сліпий траст», - пише американське видання. Новини про зв'язок П. Порошенка з Mossack Fonseca прийшли, коли він перебував під тиском через нездатність реформувати судову систему та прокуратуру. «Такий поворот подій, як скандал з PanamaPapers, може прискорити кадрові перестановки в уряді. У парламенті також були заклики до імпічменту глави держави, - наголошується в статті WSJ. - Сам факт того, що українці вже відкрито ставлять питання про фінанси їхнього Президента, показує, наскільки змінилася їхня політика».
Інтерв'ю
16:45
Економіка
Ярослав Грегірчак
Интервью
Ярослав Грегірчак: Беззаперечним лідером у нашому сумному хіт-параді ключових проблем залишаються податкові питання
Останнім часом в Україні з’явилося чимало нових інституцій, діяльність яких має сприяти боротьбі з корупцією, підвищенню інвестиційної привабливості України та забезпечити прозорість ведення бізнесу. Називаються вони красиво, інформації у ЗМІ вкидають чимало. Натомість підприємці на зустрічах продовжують уперто говорити про те, що проблеми не зникають, прогнозованості як не було, так і немає, а бізнес продовжують «жахати» і «пресувати». Інвестор в економіку не йде. Замкнуте коло не розірвати, чи антикорупціонерів зламала система? Про це та багато іншого в інтерв’ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак. — Ярославе, зараз багато різних нових структур і інституцій. Що таке Рада бізнес-омбудсмена? Чим відрізняється від інших? Який у ній сенс взагалі? — Це перший випадок, коли в інституційному середовищі, що обслуговує стосунки бізнесу з владою, з’явилася структура, засновниками якої одночасно є Уряд України, Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD) та п’ять провідних українських бізнес-асоціацій. Уряду було важливо підтвердити готовність боротися з корупцією, покращувати якість державної служби, забезпечити прозорість роботи всіх органів влади. Відтак, у травні 2014 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи, який, окрім всього, передбачив створення інституції бізнес-омбудсмена. Очолив її екс-міністр фінансів Литви та екс-єврокомісар, який займався питаннями бюджету, фінансового планування, оподаткування, аудиту та боротьбою з шахрайством Альгірдас Шемета. Це висококласний професіонал. Я б навіть сказав — важковаговик своєї справи. Водночас Рада — не державний орган. І ніколи таким не стане. Так, зараз ми маємо статус консультативно-дорадчого органу при Кабінеті міністрів. Та це проміжний статус. 14 березня 2016 року уряд затвердив законопроект «Про Установу бізнес-омбудсмена». Його ухвалення завершить нашу розбудову. Ми станемо недержавною неприбутковою організацією, яка діятиме на підставі спеціального закону. — Але Раді рік, а такого закону досі нема, а що не дозволено, те — заборонено. Що маєте право робити? — Рада не наділена владними повноваженнями. Вона покликана розв’язувати спори між бізнесом і владою. Та не на підставі формальної влади, а завдяки репутації та професіоналізму. З точки зору міжнародних стандартів ми — класичний орган досудового врегулювання спорів між бізнесом і владою. Наш регламент прямо забороняє приймати до розгляду питання, якщо обставини скарги знаходяться на розгляді в суді або якщо по суті скарги існує вже судове рішення. По великому рахунку Постанова КМУ правильно прописує наш функціонал. Та коли йдеться про більш переконливі можливості отримувати інформацію від органів державної влади, їхнього обов’язку кооперувати, краще, звичайно, щоб це було прописано у законі. Плюс це гарантії нашої незалежності від зовнішнього впливу. — То ви — радники, адвокати, слідчі чи лобісти? — Насправді ми — досудові розслідувачі. Основний мандат — розглядати індивідуальні скарги суб’єктів підприємницької діяльності на будь-які органи державної влади, органи місцевого самоврядування та державні підприємства. Якщо скарга приймається в роботу, то маємо 90 днів на здійснення незалежного розслідування. Прем’єр нас назвав адвокатами бізнесу. В якомусь сенсі це так. Якщо інформація зі скарги не відповідає дійсності — припиняємо розслідування. Однак, за будь-яких обставин, ми даємо державним органам висловитися. Окрім того, ми готуємо системні звіти українською та англійською мовами (вони є на нашому веб-сайті). Пропонуємо зміни в законодавство, співпрацюємо з парламентськими комітетами. Зокрема, напрацьовано законопроект щодо спрощення підключення бізнесу до електроенергії. Також сподіваємося, що будуть враховані наші пропозиції щодо змін у Кримінальний і кримінально-процесуальний кодекси. Тому, якщо дивитися на Раду через таку призму, тоді ми є в певному сенсі лобістами бізнесу. — Які саме зміни до Кримінального кодексу пропонуєте? Рада — не державний орган. І ніколи таким не стане — Є такі зловживання, як безпідставне відкриття кримінальних проваджень за 212-ю статтею. Існує законопроект № 3448, який, окрім всього іншого, пропонує належним чином врегулювати практику відкриття кримінальних проваджень за умисне ухилення від сплати податків до набрання судовим рішенням законної сили. Потрібно, щоб Кримінальний кодекс був приведений у відповідність до положень правової позиції Верховного суду і Податкового кодексу. Зверніть увагу, за статистикою Генпрокуратури, торік було відкрито 1700 проваджень щодо злочинів у сфері господарської діяльності. І тільки 50 з них закінчилися обвинувальним вироком. Цей дисбаланс свідчить, що факт відкриття кримінального провадження є необґрунтованим. Також ми пропонуємо розв’язати проблему з практичним застосуванням поняття «розумний строк» досудового розслідування до моменту вручення повідомлення про підозру. Застосування такого критерію в наших реаліях є продуктом абсолютної дискреції конкретного працівника органу досудового розслідування та процесуального керівника (можу тільки підтвердити, що часто працівники прокуратури доволі формально ставляться до виконання обов’язку процесуального керівника). Тому досудове розслідування може тривати роками. Є проблема з визначенням статусу особи, щодо якої відкрите таке кримінальне провадження, та з тим, що органи досудового розслідування не відмовляють собі в отриманні доступу до речей і документів, проведенні якихось дій, які, зокрема, створюють значний психологічний пресинг на посадових осіб бізнесу. — І є можливість для корупційних дій… — Так. — Та це ще пропозиції. У чинному законодавстві щось враховано? — Звісно. У податкових змінах, які набули чинності 1 січня. Раніше відсутність платника податків за місцем реєстрації (так званий «стан 9») використовувалася ДФС як підстава для відмови у реєстрації як платника ПДВ. Ми наполягали на скасуванні цієї підстави. І її скасували. Інша справа, що ДФС зараз використовує цей критерій як підставу для розірвання в односторонньому порядку договору про обслуговування електронного цифрового підпису, без якого не можна користуватися системою електронного адміністрування ПДВ. Ми будемо серйозно у цьому питанні з ДФС далі працювати, щоб змінити ситуацію. — Могли б назвати якісь конкретні випадки, коли ви допомогли бізнесу? Чи є якийсь ефект? — Одразу зазначу, скаржників не відкриватиму — це конфіденційна інформація. На кінець 2015 року було 340 розпочатих розслідувань. З них ми успішно закрили 150 справ. І підготували 120 рекомендацій, з яких більше 70 виконано. Ми розділяємо ефект на фінансовий і нефінансовий. Та я б ще й третю категорію додав — превентивна дія. Адже ми маємо меморандуми про співпрацю з НАБУ, ДФС, Міністерством юстиції та Державною регуляторною службою. Більше того, органам влади ми теж потрібні. Адже допомагаємо комунікувати з бізнесом. Державній службі у будь-якій країні важливо відомче обличчя. Враховуючи українські реалії, ми — прийнятний посередницький майданчик. Органам влади ми теж потрібні. Адже допомагаємо комунікувати з бізнесом — Але, погодьтеся, легше зрозуміти ефект, якщо його конвертувати в гроші?.. — Прямий фінансовий ефект — це понад три мільярди гривень. Ми готуємо звіти по системним проблемам, які негативно впливають на можливість вести бізнес. Наприклад, за результатами першого кварталу 2015 року проведено аналіз проблематики, з якою стикається бізнес у зв’язку з проведенням АТО. Зокрема виявилося, що підприємці, працівників яких було мобілізовано, були вимушені продовжувати платити цим людям зарплати. Але з державного бюджету на це грошей не було виділено. Напрацьовані рекомендації були враховані Мінсоцполітики та Мінфіном. І наприкінці грудня 2015 року роботодавцям було відшкодовано близько двох мільярдів 700 мільйонів гривень. Інші системні звіти стосуються підключення до енергопостачання, стосунків з природніми монополістами, ЗЕД, адміністрування податків і зловживань з боку правоохоронних органів. Всі вони наявні у вільному доступі на нашому сайті. Є й інші цифри. Так відшкодування ПДВ склало майже 400 млн грн. Також існує система електронного адміністрування ПДВ, там у платників податків може виникати мінусове сальдо, яке не співпадає з даними у накладних. Тут фінансовий ефект склав понад 100 млн грн. Є окремий пласт роботи з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і ДП «Енергоринок». Тут десь 70 млн грн фігурує. — Ви вже зазначили, що не займаєтеся скаргами, питання яких перебуває на розгляді в суді або по суті скарги є судове рішення. Ще є якісь «фільтри»? — Не приймаємо до розгляду питання, якщо скаржник не надає жодної доказової бази, якщо ми бачимо, що це не скарга, а кляуза, адже нам потрібні факти. Або якщо скаржник не здійснював жодних спроб самостійно розібратися. (Приміром, у ДФС є можливість адміністративної апеляції, платник податків, перш ніж судитися з ДФС, має можливість подати ініціативну скаргу на обласному рівні). Навіть факт відсутності відповіді держаного органу буде свідченням того, що скаржник від власного імені звертався, діяв. Буває, до нас ідуть, а спір має класичний приватноправовий характер, рейдерство. Такі скарги ми не розглядаємо. Ці критерії викладені у нашому Регламенті, який є на нашому веб-сайті. — Який бізнес здебільшого до вас звертається? Чи є великий, який має потужних юристів? — Великий бізнес складає близько 20%. Вони дійсно мають можливість скористатися професійною юридичною допомогою. 80% скаржників — середній і малий бізнес. 80% скаржників — середній і малий бізнес — На що найбільше скарг? Корупція? Законодавство? — Недобросовісна поведінка може проявляти себе у різних речах: комусь не видали ліцензію, комусь не відшкодували ПДВ, проти когось відкрили необґрунтовано кримінальне провадження тощо. Беззаперечним лідером у нашому сумному хіт-параді ключових проблем за 2015 рік були і залишаються зараз податкові питання. Друге місце займають дії державних регуляторів. Звісно, бізнес просить змінити законодавство. Чималий маємо пласт зловживань органів місцевої влади. Беззаперечним лідером у нашому сумному хіт-параді ключових проблем за 2015 рік були і залишаються зараз податкові питання Станом на 1 лютого з загальної кількості скарг — 18% стосувалися правоохоронних органів, зловживань положеннями кримінального права і процесу. Це також можна назвати намаганням робити бізнес на бізнесі. Певна частина скарг стосується Державної виконавчої служби, коли є судове рішення, воно не виконується, саботується на найрізноманітніших рівнях. — Усе потребує фінансів. Де ви їх берете? Є ж спокуса додатково підзаробити, будучи не модераторами, а посередниками, корупційною ланкою? — Ми за свою роботу зі скаржників грошей не беремо. Омбудсмена і двох заступників призначає КМУ відповідним розпорядженням. Але це не робить нас державними службовцями. Наше фінансування забезпечується ЄБРР через спеціальний мультидоноровий рахунок, відкритий у Лондоні. — Зарплати теж? — Так. — Вони високі? — Якщо взяти зарплати на ринку, то розмір є доволі пристойний. Не можу розкрити цифру. Передбачено договором, що це — конфіденційна інформація. Орієнтовно скажу, що вона на рівні старшого юриста чи керівника практики міжнародної юридичної фірми.
Публікації
16:47
Політика
Післясмак голландського референдуму
За попередніми даними, 61,1% жителів Нідерландів, які прийшли на референдум, проголосували проти Асоціації між Україною та ЄС. Без українських проблем На середу, 6 квітня, в Нідерландах було заплановано перший в історії країни консультативний референдум. У бюлетенях було вказано лише одне запитання: ви «за» чи «проти» ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС? «Я особисто думаю, голландці не проголосують «за», можливо, близько 60% будуть проти, - каже АСН напередодні референдуму Анна Ігнатовська. Киянка ось уже кілька місяців живе і працює в Роттердамі. «Мені тут відкрито говорять, мовляв, Аню, нам з тобою приємно спілкуватися, ми нічого проти твоєї країни не маємо, ми підтримуємо Україну, але поки вона трохи зайва в Європі, - продовжує вона. - Я спілкуюся з молодими людьми з вищою освітою, всі вони всебічно розвинені. Але що стосується України, то вони асоціюють нашу країну з якимось великим боргом Європі і купою мігрантів. Тут люди розуміють, що в Україні якісь проблеми і, напевно, трохи переживають, що ці проблеми прийдуть до них. У голландців дві асоціації з Україною - Чорнобиль і Крим. Тут знають, що у нас Росія забрала територію». А ще в Нідерландах пам'ятають про збитий 17 липня 2014 року Боїнг. В авіакатастрофі біля Тореза загинуло 193 громадянина цієї країни. «Від своїх знайомих я чула, що Боїнг над територією України було збито росіянами, - розповідає Анна. - Мені ніхто не сказав, що це зробили ми. Я знаю людей, у яких були приятелі в тому літаку. Одна знайома, яка втратила у катастрофі трьох друзів, каже: «Я розумію, це не ви збили, ви ж хочете увійти в Європу, навіщо ви б таке робили...». Дякували за співчуття і підтримку: «Ми втратили 193 людини, а ви втрачаєте людей щодня». Думаю, авіакатастрофа не вплине на рішення голландців під час референдуму». А про нього, за словами Анни, в Голландії знають багато. «Деякі, щоправда, точно не можуть сказати, яке питання виноситься для голосування, але в курсі, що воно стосується України. За даними соціологічних опитувань, більшість голландців повинні проголосувати проти асоціації з Україною. Але влада тут розуміє, що на референдум підуть швидше ті, хто хоче висловитися негативно. Референдум відбувається в робочий день. Тому багатьом просто ніколи йти на дільниці, хоча проголосували б «за». Серед моїх друзів, з якими ми регулярно спілкуємося, ніхто не збирається нікуди йти. Бо вони несуть відповідальність за свою роботу, сім'ю, навіщо їм відповідати за Україну». Зусилля України Слід сказати, що упродовж усіх цих місяців підготовки до референдуму в Нідерландах Україна не була занадто активна у висловлюванні своєї позиції. Відсутність відповідної кампанії посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба пояснює рекомендаціями нідерландських партнерів. Мовляв, в силу специфіки сприйняття цього питання в Нідерландах повноцінна кампанія уряду України, як і повноцінна кампанія уряду Нідерландів, буде сприйнята як політичний тиск на виборця, а результат буде зворотним. «Усі ці місяці активною була українська громада Нідерландів, яка закликала голосувати за асоціацію. Найбільше зробили громадські організації, які жодним чином не пов'язані з владою в Україні, - розповідає АСН студентка університету Гронінгена, представник фундації «Українці в Нідерландах» Аліна Черкас. - Кампанії від українського кризового медіацентру і чиновників почалися буквально в останні три тижні. З одного боку, це начебто правильно, бо голландці часто не були обізнані, що буде такий референдум, тому важливо було їм розповісти, в чому суть. З іншого - могли б і раніше почати. Тоді перекрили б багато антиукраїнських тем. У нас вийшло так, що ми робили багато останнього тижня. Відбулося багато подій у різних містах, не тільки в Амстердамі і Гаазі. Але до того, як приїхала делегація з України, працювала діаспора». Аліна має на увазі, що за кілька днів до референдуму в столицю Голландії приїхав особисто український міністр закордонних справ Павло Клімкін. Він виступив на агітаційних дебатах і відкрив велопробіг на підтримку України незадовго до референдуму. «Ми тут для того, щоб люди розуміли сучасну Україну, справжню Україну, яка повинна бути єдиною, демократичною, європейською», - сказав Клімкін, стоячи поруч із велосипедом у центрі Амстердама. Але всі, включно з міністром, розуміли, що подібних зусиль недостатньо. «Я представляю організацію українців у Нідерландах, - каже нам Аліна Черкас. - Ми роздавали на вулиці флаєри, кидали в поштові скриньки, розносили в сільській місцевості по домівках. Якщо взяти Гронінген, де я живу, то явка в сільській місцевості була 29%, а в місті - 27%. Відповідно, ми розуміли, що більше треба працювати з людьми саме в селі. Там живуть люди старшого віку, їх важко переконувати, вони впевнені, що Росія - вигідний торговий партнер. Один із заможних голландців, який побажав залишитися невідомим, погодився профінансувати друк 600 тисяч інформаційних листівок. У них була інформація про Україну: її культурний, освітній та бізнес-потенціал. Флаєри про економічні переваги для Голландії від України під назвою «Україна відкрита для голландського бізнесу» були найбільш популярними». Поширювали листівки не тільки українці, а й деякі голландці. Діаспора розповідає, що місцеві школярі взялися допомагати українцям після перегляду фільму «Зима у вогні». Показ було організовано у рамках перших в історії Днів українського кіно в Голландії. Аліна Черкас сама розробляла дизайн флаєрів і теж роздавала їх, спілкуючись із місцевими жителями. «Напередодні референдуму ми намагалися роздати листівки в місті, і це було важко зробити, - каже вона. - Частина людей, особливо старшого віку, брали і бачили, що в них написано про Україну, намагалися повернути. Частина людей взагалі скептично ставиться до флаєрів, тому від них відмовлялася. Легше їх було поширювати по поштових скриньках - якщо листівка вже опинялася в будинку, то більше шансів, що її прочитають. Легше було спілкуватися з молоддю. Вона намагалася прочитати різноманітну інформацію. Багато говорили на випередження про те, що знають, що в Україні відбуваються реформи, що у нас нова поліція, що від Угоди про асоціацію тільки плюси. А тих, хто цікавиться, що відбувається в Україні, навіть переконувати не доводилося. Але ментальний скепсис, обережність голландців підштовхували їх бути осторонь». Явка на межі Слід сказати, що подібне волевиявлення в Голландії стало можливим унаслідок ухваленого минулого року закону про консультативний референдум. Згідно з ним, громадяни можуть вимагати організації такого в разі вже схвалених парламентом законів або угод. Для того щоб референдум відбувся, ініціаторам з народу треба було зібрати 300 тисяч підписів. У цьому випадку рух GeenPeil знайшов майже 430 тисяч. Кошти на проведення референдуму, а це близько 30 мільйонів євро, виділяє держава. Цікаво, що 50 тисяч євро з них, наприклад, були витрачені на виробництво туалетного паперу з закликами голосувати проти асоціації з Україною. Референдум вважається таким, що відбувся, якщо на виборчі дільниці прийдуть більше 30% громадян країни старше 18 років. Це близько чотирьох мільйонів людей. Перші бюлетені впали на дно урн для голосування одразу після відкриття дільниць о 7:30 за місцевим часом 6 квітня. Представники GeenPeil, руху - організаторів референдуму, вже через три години після старту написали в Твіттері: «На виборчих дільницях відвідуваність хороша». В цей же час офіційні цифри відрізнялися. Скажімо, на 13:00 явка в Амстердамі склала всього 6,5%. «На 13:00 явка в чотирьох найбільших містах на рівні 7%. На виборах до Європарламенту 2014 року було 10%. Зазвичай на цей час голосує одна третина. Це свідчить про те, що явка може бути на 9% нижче, ніж на виборах 2014 року», - написав у Твіттері голландський соціолог Моріс де Хонд. Тобто до обіду експерти заговорили про те, що референдум може бути визнано недійсним через низьку явку. Українці почали тримати кулаки. «Напередодні референдуму я спілкувалася з голландцями і чула багато жартів: якщо буде погана погода, то буде низька явка, - каже Аліна Черкас. - Жарти жартами, але насправді так частково і відбулося... Я живу в Гронінгені. Це на півночі країни. І в нас увесь день був дощ. Явка у нас не така вже висока - всього 20%. І в Амстердамі теж був дощ...». До кінця робочого дня явка збалансувалася, у багатьох регіонах Нідерландів перевищила 20%. «Увечері декілька моїх знайомих, які не встигли ще проголосувати, вирішили не йти на дільниці, побачивши, що явка низька, щоб не піднімати її відсоток. Хоча і голосували б «за», - уточнює Аліна. До півночі дані екзит-полу вже говорили про явку в більш ніж 30%. Вранці 7 квітня з'явилися перші уточнені цифри: явка склала 32,2%. Таким чином, вона перевищила поріг у 30%, і референдум, швидше за все, буде визнаний дійсним. 61% незгодних Якщо вірити попередніми даними, на референдумі 6 квітня 61,1% голландців проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Її підтримали лише 38,1% громадян Нідерландів. Такими є дані екзит-полу, опублікованого національним телеканалом NOS. Цікаво, що в столиці країни Амстердамі більшість висловилася на користь Угоди - це більше 52%. «Ні» сказали лише 46%. «Від самого початку було очевидно, що результати референдуму будуть негативними для України, - констатує представниця фундації «Українці в Нідерландах». – Що б ми не робили за останні тижні, треба розуміти, що двадцять років у Голландії не було жодної інформації про Україну. І за місяць складно було щось виправити. Треба враховувати, що референдум було ініційовано євроскептиками, популістами ще в листопаді, кампанія проти тоді й почалася». І саме євроскептики увесь цей час розкручували міфи про Україну. Наприклад, що асоціація - це надання безвізового статусу Україні або членство в ЄС, а значить - поява неконтрольованого потоку мігрантів. Або ж допускали думки про те, що незабаром Нідерланди буде залучено в конфлікт на Донбасі. Хоча з розмови з нашою героїнею Анною Ігнатовською можна зрозуміти, що подібні міфи вже живуть у головах жителів країни тюльпанів. А тут з'явилися ще й «панамські документи», у яких фігурує прізвище українського президента. Не будемо скидати з рахунків і інтерес Росії. Це їй вигідний міф, що в трагедії МН17 винна Україна. Пам'ятайте появу ролика, в якому ті, хто називає себе бійцями «Азова», обіцяли «знищувати голландців», якщо ті не ратифікують угоду про асоціацію, і спалили голландський прапор? IT-фахівці вказали на російське походження того фейкового відео. «80% аргументів, які використовують наші опоненти під час підготовки референдуму в Нідерландах, це простий копіпаст російських аргументів проти угоди про асоціацію, - сказав на брифінгу журналістам посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба. - Це не загальні аргументи, де можливий збіг, це абсолютно чітке відпрацювання російських тез». При цьому він уточнив, що українська сторона не має доказів про фінансування організацій, які негативно представляють Україну напередодні референдуму. «Разом з тим, що б ми сьогодні не говорили, але наша урядова кампанія за асоціацію стартувала лише два тижні тому, - каже Черкас. - В уряді України як завжди не знайшлося коштів. Ми розуміємо, одних громадських ініціатив було недостатньо. З іншого боку було потужне фінансування. І цього ніхто не приховував. І все це на тлі європейських настроїв проти розширення ЄС. Мені здається, у нас було завдання мінімізувати цю різницю між тими, хто проти, і тими, хто за. Я думала, що «проти» буде 60%, а «за» - 40%. Це не така велика різниця, щоб потім парламент міг, переголосувавши, ухвалити таке ж рішення. Але якщо прихильників асоціації буде тільки 30%, то таке можливо. Всі партії, які підтримували Україну, і лідери вже заявили, що будуть враховувати думку людей на референдумі. Незабаром у Голландії парламентські вибори, і всі хочуть залишитися зі своїми портфелями». Тому хоча референдум і носить консультативний характер, але його результати влада не може ігнорувати, адже це їй загрожує втратою прихильників. «Якщо підсумки референдуму залишаться такими, як сьогодні, то ми не можемо продовжити ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною. Це моя політичне думка», - вже написав у своєму Фейсбуці прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. А ще вчора він активно агітував голосувати «за» асоціацію. Національний інтерес Референдум про асоціацію - скоріше не особисте ставлення голландців або навіть європейців до нашої країни, а спроба розділити національні інтереси й інтереси центральних органів ЄС. Голландці були незадоволені тим, що Брюссель приймає рішення, не питаючи громадян. Мовляв, кожна окрема країна має право впливати на основні рішення Європейського союзу. Тому вони вирішили «протестувати» ухвалений закон про референдуми. На егоїзм Нідерландів вказує, наприклад, Ребекка Гармс, голова фракції Зелених у Європарламенті: «Я боюся цього референдуму. Рішення Євросоюзу не можуть залежати від однієї нації. Це йде врозріз із демократичною ідеєю ЄС». Про новий виток континентальної кризи говорив і Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. У Брюсселі розуміють: подібні референдуми можуть стати загрозою для прийняття рішень у ЄС. Експерти вже порахували, що десяти тисяч підписів жителів крихітного Люксембургу буде достатньо, щоб заблокувати рішення інших 27 країн - учасниць ЄС. Волевиявлення голландців - це ще й спроба прозондувати ґрунт на предмет виходу окремих країн із ЄС. Місцевий портал Follow the Money опублікував матеріал, в якому стверджує, що агітаційна кампанія за проведення референдуму в Нідерландах незаконно фінансувалася з фондів Європарламенту через Інститут прямої демократії в Європі. Журналісти стверджували: до цього причетні євроскептики Британії, партія UKIP, яка таким же чином фінансувала кампанію за вихід Великої Британії з ЄС. Євросоюз розслідування почав, але його результати будуть відомі до кінця літа. Наслідки референдуму То які ж наслідки референдуму в Нідерландах? По-перше, дію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС може бути призупинено - уряд Голландії може запропонувати парламенту розірвати асоціацію, відкликати свій голос. Але це відбудеться не автоматично і не так швидко. Нагадаємо, Королівство Нідерланди завершило ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом ще на початку липня 2015 року, таким чином підтримавши торговельні угоди з Україною. Голова МЗС України Павло Клімкін, перебуваючи в Токіо, пояснив журналістам: «З точки зору практичної імплементації зараз нічого не змінюється, угода застосовується як і раніше, поки на тимчасовій основі. Тому ніхто не переймається. І зона вільної торгівлі, секторальне співробітництво спокійно просуваються далі». По-друге, хоча референдум про асоціацію не має нічого спільного з наданням Україні безвізового статусу, він може вплинути і на прийняття цього рішення - запустити скептицизм у голови інших країн - членів Шенгенської угоди. По-третє, євроскептики Голландії вже нанесли удар єдності європейського простору. А Україна просто опинилася не в той час не в тому місці. Результати голосування можуть надати сил євроскептикам в інших країнах Європи, де раз у раз спалахують розмови про вихід із Шенгенської зони, відмову від євро як валюти або ж взагалі про те, щоб покинути ЄС. Тим часом Аліна Черкас розглядає попередні результати голосування і радіє: «Мій Гронінген проголосував «за». Так вважають 53,1% проти 45,3% незгодних. Це показує, що робота нашої громади була немарною! Нам вдалося переконати людей!». Показник Аліни доводить нам і інше, що попри глобальні процеси в ЄС, зусилля РФ Україна на міжнародному рівні повинна діяти цілеспрямовано, регулярно і методично. Тоді б у тій же Голландії людей, які розуміли, за що вони пішли голосувати на референдумі, було б набагато більше, а відповідно - і результат був би іншим. Важливо було боротися за кожен відсоток і за кожен населений пункт, не посилаючись на можливий «політичний тиск» і «зворотний результат». Українська громада Гронінгена була ж більш ніж переконлива...
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,2351560592651-/ /-pc-/
Top