рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
04
Червня
2015
4 Червня
04 Червня
08:46
Події
Бірюков: Під Мар'їнкою загинуло чотири бійці АТО
У вчорашньому бою під Мар'їнкою загинуло чотири українських військовослужбовця. Про це на своїй сторінці в Facebook написав радник Президента України Юрій Бірюков. За його словами, загалом у зоні бойових дій загинуло п'ять бійців АТО, ще 39 отримали поранення. Також було знищено ГАЗ-66 і два УАЗа-452. Нагадаємо, вчора поблизу Мар'їнки в атаку пішли близько тисячі бойовиків.
Блог:
Думки
09:10
Політика
Остап Семерак
Якщо не буде мирного способу врегулювати конфлікт, не унеможливлюємо й силовий метод
До теми особливого статусу Донбасу необхідно підходити без емоцій і з холодним розрахунком державників. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Остап Семерак. «У вирішенні питання Донбасу потрібно зробити три кроки. Спочатку ми повинні забезпечити контроль на кордоні між Україною і Російською Федерацією, а також між Україною та так званими «ЛНР» і «ДНР». Оскільки через цей кордон РФ експортує смерть на нашу територію. І всім очевидно, що Україна самостійно не може забезпечити контроль на цьому кордоні. Тому ми повинні ставити питання перед нашими світовими партнерами, щоб вони, використовуючи свої інструменти, допомогли нам забезпечити такий контроль: місія ЄС, НАТО», — сказав Семерак. Другий крок, за словами політика, встановлення повного контролю на лінії зіткнення. «Через цю лінію повинні бути неможливі переміщення будь-яких автомобілів і вантажів, крім гуманітарних. В інтересах національної безпеки локалізувати зону АТО, та водночас дати змогу громадянам, які проживають на території Донбасу, вільно виїхати звідти і легко соціалуватися на мирній території України. Для цього уряд багато зробив: запроваджено різноманітні виплати, зокрема кожній переміщеній сім'ї щомісяця надають 2,5 тисячі гривень на вирішення житлових питань», — наголосив народний депутат.І хочби як банально це звучало, Остап Семерак каже, що третім кроком мають стати зміни в Україні. «Найкращою відповіддю сепаратистам, яку українське суспільство може запропонувати, — успішний розвиток країни. Якщо «ватники» бачитимуть, що на сусідній території Харківської або Дніпропетровської області нормалізувалася життя, економіка розвивається, то рано чи пізно вони передумають і виїдуть із Донбасу, що своєю чергою, знекровить сепаратистські лже-державні утворення, — вважає парламентарій. — А після цього, зміцнивши українську армію, дипломатичну, соціально-економічну позицію, ми повинні повертати назад Донбас. Якщо не буде мирного способу врегулювати територіальний конфлікт, то не унеможливлюю й силового методу. Але Україна має до нього ґрунтовно підготуватися».
04 Червня
09:36
Події
В Одеській області вагони вантажного потягу зійшли з рейок через вибух
На Одеській залізниці стався вибух під час руху вантажного потягу. Про це повідомляє прес-служба міліції на Одеській залізниці. Вибух стався на 1483 км перегону ст. Дачна — ст. Вигода (Одеська область). Після того як 4 червня о 02.20 надійшло повідомлення про вибух, було введено оперативний план «Вибухівка», вибухотехніки і слідчі відправилися на місце інциденту. Пристрій вибухнув під час руху вантажного поїзда. Три порожні вагони зійшли з рейок. Крім того, пошкодилося і залізничне полотно. На кожному зі шляхів пошкодили по дві залізобетонні шпали. Довжина шпал по 90 см, з яких тепер бракує 50 сантиметрові частини рейок. Після вибуху залишилися дві воронки діаметром 150 см і глибиною 40 см. Постраждалих немає. Подробиці вибуху з'ясовуються.
04 Червня
09:37
Суспільство
від сьогодні в Україні заборонено російські фільми про силовиків
Сьогодні, 4 червня, набирає чинності закон про заборону фільмів і серіалів, в яких міститься пропаганда силових структур Російської Федерації. Відповідно до закону «Про захист інформаційного телерадіопростору України», в країні забороняється трансляція фільмів і серіалів, в яких міститься «популяризація, агітація, пропаганда будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових або силових формувань держави-агресора». Відповідно до закону, на телеканали, які порушать заборону, будуть накладати штрафи.
04 Червня
10:02
Події
У Кримському між силами АТО і бойовиками стався бій
Сьогодні вранці в Кримському Луганської області між українськими силовиками і бойовиками стався бій. Про це повідомляє прес-служба голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля. За інформацією прес-служби, бій почався близько 5:45 поблизу протитуберкульозного санаторію і тривав близько години. Інформація про постраждалих і загиблих не надходила. У прес-службі також зазначили, що бойовики обстріляли блокпост сил АТО в селах Родіна і Катеринівка.
04 Червня
10:06
Події
У Донецькій області на пункті пропуску знайшли нарковмісні таблетки на мільйони гривень
У Донецькій області на одному з пунктів пропуску виявили нарковмісні препарати на 2,5 мільйона гривень. Про це повідомляє прес-служба Донецької облміліції. Партію таблеток затримали співробітники міліції, прикордонної, фіскальної служб та СБУ на пропускному пункті в Мар'їнському районі. У двох сумках, вилучених правоохоронцями, знаходилося 4 379 блістерів з «Паратралом», який містить трамадол. На "чорному ринку" за таку партію можна отримати близько 2,5 мільйона гривень. Як повідомляється, таблетки були виявлені в багажнику рейсового автобуса «Донецьк — Київ». Нині відкрито кримінальне провадження. Санкція статті (попередня кваліфікація за ч.1 ст.320 «Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів» КК України) — до трьох років позбавлення волі. Триває слідство.
Блог:
Думки
10:22
Політика
Семен Семенченко
Мінські угоди — це зброя Росії проти України
Мінські угоди — це один із видів зброї Росії проти України. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Семен Семенченко. За його словами, нині в Україні триває війна, спрямована на те, щоб створити з України негативний приклад для російського народу, показати те, до чого призводить європейський шлях. При цьому використовуються військові, економічні та політичні методи. «Мінські угоди — це один із видів зброї. За час, отриманий в результаті угод, створюються армії бойовиків, будуються бетонні укріплення під артилерію і тільки вони (російська сторона, — авт.) бачать, що дипломатичні методи безуспішні — використовують військові», — сказав Семенченко. При цьому парламентарій зазначив: що швидше українська влада зрозуміє, що політика «договірняків» із Росією не працює, то швидше Україна переможе в цій війні.
04 Червня
10:46
Політика
Парламент достроково припинив повноваження депутата Шлемка
Народні депутати проголосували за дострокове припинення повноважень народного депутата Дмитра Шлемка. За відповідне рішення проголосували 227 депутатів, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Варто зауважити, що рішення депутати змогли ухвалити лише за другого голосування. Під час першого голосування за припинення депутатських повноважень Шлемко проголосували лише 218 депутатів. Шлемко був обраний від партії «Батьківщина» і вчора подав заяву до Верховної Ради про дострокове припинення повноважень.
04 Червня
10:51
Суспільство
Москаль розповів подробиці підриву авто з мирними жителями
Стали відомі деталі того, як бойовики 3 червня підірвали легкове авто з подружжям за допомогою проводового вибухового пристрою. Про це повідомляє прес-служба глави Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля.Як повідомляється, авто з 67-річним чоловіком і 64-річною жінкою диверсанти підірвали за допомогою проводового вибухового пристрою. Обидва загинули, коли їхнє авто підірвали між селами Капітанове і Охтиркою (близько 20 кілометрів від лінії розмежування). Подружжя на своєму ВАЗ-2107 їхало з Кряківки в Новоайдар, щоб продати на ринку сільгосппродукцію. У Луганській області бойовики розстріляли машину з мирними жителями Як з'ясували силовики, в декількох десятках метрів від місця інциденту були лежанки бойовиків і кілька вибухових пристроїв — міна «МОН-90», мінометна міна калібру 82 мм, обкладена вибухівкою, два вибухових пристрої «МД-5» і спеціальні дроти. Всі знайдені боєприпаси були готові до вибуху, але диверсанти ними не скористалися.
04 Червня
10:56
Політика
Текст звернення Президента до Ради депутатам роздали на флешках
Депутатам роздали флешки з текстом звернення Президента України до Верховної Ради. Як передає кореспондент «Аналітичної служби новин», флешка виконана у формі ключа і має брелок із Тризубом. У попередні роки звернення Президента до парламенту видавали в друкованому вигляді.
Блог:
Думки
11:03
Політика
Іван Крулько
Порошенко має дати відповідь, як Україні захищатися від Росії
Президент Петро Порошенко у своєму зверненні до Верховної Ради повинен дати відповідь, як Україна захищатиметься від військової агресії РФ. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Іван Крулько. «Мені хотілося б почути від Президента, як Україна забезпечуватиме свою безпеку. Яким чином ми будемо вигравати війну проти російської агресії. Це на сьогодні ключове питання», — сказав він. Разом з тим він зазначив, що Президент буде змушений торкнутися і питань соціально-економічного розвитку України. «У нас нині серйозна проблема з бідністю, всі заощадження людей пішли на оплату захмарних тарифів. Тому, вважаю, і на ці запитання ми почуємо відповіді», — додав парламентарій.
04 Червня
11:11
Події
Порошенко: Україну в зоні АТО захищають 50 тисяч чоловік
На сьогодні територіальну цілісність у зоні АТО захищають 50 тисяч бійців. Про це під час свого звернення до парламенту заявив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Водночас Порошенко зазначив, що загальну чисельність Збройних Сил України було доведено до 250 тисяч чоловік.
04 Червня
11:14
Політика
Порошенко залишився незадоволений роботою Ради та Кабінету Міністрів
Президент України Петро Порошенко незадоволений роботою Кабінету Міністрів та Верховної Ради. Про це під час свого звернення до парламенту заявив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». При цьому він зазначив, що він також незадоволений і своєю роботою, в першу чергу, тому що роботою керівництва країни залишився незадоволений народ України.
04 Червня
11:29
Суспільство
Військового, який потрапив у полон у боях за Іловайськ, звільнено
Ще одного українського військовослужбовця звільнили з полону бойовиків після 9-місячного ув'язнення, про це повідомляє «Фонд оборони країни» на своєму сайті. 4 червня в Дніпропетровськ доставили солдата батальйону «Донбас» Дмитра Куліша (позивний «Сімка»). Його звільнили з полону бойовиків, в який він потрапив ще 9 місяців тому під час боїв за Іловайськ. Звільнення полоненого відбулося в рамках мінських домовленостей. Переговори тривали близько 10 днів. Військового обміняли на недавно затриманого «Правим сектором» бойовика. Боєць «Донбасу» розповів, що умови в полоні були «поганими» та «ще гіршими».
04 Червня
11:36
Політика
Порошенко відправив у відставку главу Міграційної служби
Керівника Державної міграційної служби відправлено у відставку. Про це під час свого звернення до парламенту заявив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «За моїм наполяганням керівник Державної міграційної служби відправлений у відставку», — сказав Порошенко.Як відомо, до сьогодні Державну міграційну службу очолював Сергій Радутний.
04 Червня
12:01
Події
Військові моряки перешкодили бойовому кораблю РФ провести розвідку
Військово-морські сили ЗСУ та морська охорона Держприкордонслужби не дала змоги бойовому кораблю Чорноморського флоту Росії здійснювати провокації. Про це повідомляє прес-служба Міноборони. Український фрегат «Гетьман Сагайдачний» 3 червня виявив сторожове судно ЧФ «Ладний» у водах Чорного моря. Російський корабель намагався вести розвідку біля територіальних вод України. Крім цього, «Ладний», перебуваючи в дрейфі, був на шляху цивільних суден. А це становило загрозу для безпеки судноплавства. «В море додатково вийшли ракетний катер ВМС України «Прилуки» і базовий тральщик «Генічеськ» , у небо піднявся вертоліт Мі-14 морської авіаційної бригади. Держприкордонслужба також додатково направила в море корабель морської охорони «Миколаїв». Російський корабель «вів» радіотехнічні пости берегової системи спостереження», — повідомили в Міноборони. Російському кораблю довелося відмовитися від своїх намірів після активних дій українських ВМС і відійти від українського берега.
04 Червня
12:12
Події
Президент розповів, кого він хотів би бачити керівником нової поліції
Президент України Петро Порошенко хотів би бачити керівником нової поліції таку людину, як заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе. Про це під час свого звернення до парламенту заявив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За словами Порошенка, головою нової поліції він хотів би бачити людину, яка не пов'язана корупційними зв'язками і налаштована на реформи. «Майбутнім главою я бачу таку саму людину, як Ека Згуладзе», — сказав Порошенко.
04 Червня
12:17
Економіка
У 2016 році видатки на оборону буде збільшено
Наступного року Україна збільшить витрати на оборону і безпеку. Про це пыд час свого звернення до парламенту заявив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Хоч би як важко не було, в бюджеті на 2016 рік ми знову підемо на збільшення витрат на оборону і безпеку», — сказав Порошенко.
04 Червня
12:42
Політика
Порошенко: Прокуратуру чекають чистки та скорочення
Президент Петро Порошенко у своєму посланні до Ради заявив про зміни в кадровій структурі ГПУ, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Глава держави анонсував скорочення в прокуратурі в щорічному посланні нардепам «Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2015 році». «Ухвалено європейський закон про прокуратуру і новий Генеральний прокурор виявився активнішим та ефективнішим за попередників. І, між іншим, прокуратуру теж очікують скорочення, очищення та конкурсний відбір нових місцевих прокурорів та їх заступників», — розповів Порошенко. Нагадаємо, що Президент звільнив з посади голову Держміграційної служби через претензії щодо готовності до скасування віз з ЄС.
Інтерв'ю
12:51
Події
Аркадій Бабченко
Интервью
Аркадій Бабченко: Основне завдання реабілітації ветеранів війни — повернення людської гідності
Вже ніхто не приховує, що на сході точиться справжня війна, навіть якщо її досі воліють називати Антитерористичною операцією. А вчорашнім АТОшникам — і тим, хто був мобілізований у зону військових дій, і тим, хто пішов захищати Батьківщину добровольцем, — потрібна допомога держави. До того ж реабілітація, яка ґрунтується на допомозі кваліфікованого психолога, — зовсім не на останньому місці. Чим загрожує синдром пост-комбатанта і як має проходити реабілітація учасників бойових дій, в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів ветеран двох чеченських воєн, незалежний російський журналіст Аркадій Бабченко. — Аркадію, як почувається людина, яка повернулася з війни? Як вона сприймає своє оточення? — Тут треба враховувати два основних моменти. По-перше, від оточення ти чекаєш того самого, що цей світ чекав від тебе на війні, — самопожертви. Чекаєш, що люди жертвуватимуть собою так само, як ти, перебуваючи там, жертвував. Нехай не заради них, але заради життя, заради миру загалом. І коли людина розуміє, що цього не буде, що її будуть «кидати» навіть ті, від кого вона такого не чекала, — це пекуче зневір’я. Особливо, якщо її «кидатиме» держава. По-друге, це ненависть, роз’яреність, агресія, бо там ти звикаєш жити своєю зграєю. Така зграя — це твій взвод, батальйон, і саме на них ти можеш покладатися на 100%. Навіть сусідній підрозділ — вже не твоя зграя. А решта оточення — це, скажемо так, або не зовсім свої, або справжні вороги. Зі справжнім супротивником розмов немає, а є ненависть і агресія. Тому оточення на війні загалом має чорно-білий вигляд. Повертаючись додому, людина бачить іншу картину: люди ходять у кав’ярні, їздять на машинах, вирішують свої справи, заробляють гроші, і вона не розуміє, як таке може відбуватися. Вона там воювала, готова була життя віддати, а вони тут й надалі живуть звичайним нормальним життям. Тобто вона ідентифікує всіх цивільних не як членів своєї зграї. І вони виходять чи то напівсвої, чи то напіввороги, що, зрештою, теж породжує агресію. — Виходить, реабілітація необхідна, щоб людина повернулася в суспільство? — Реабілітація потрібна всім, завжди і скрізь, під час усіх воєн, навіть бійцям найтехнологічніших армій. Війна провокує в людини потужний синдром, впоратися з яким самостійно вона не в змозі. Лише одиниці можуть із цим впоратися без сторонньої допомоги. І лише в містах, де є робота, є змога зачепитися за життя, за сім'ю. Для чого потрібна реабілітація? Зі справжнім супротивником розмов немає, а є ненависть і агресія Держава вириває члена суспільства із цього суспільства, посилає його в окопи, на війну, вимагає відмовитися від половини своєї особистості, від самоповаги, добра, любові, від усього того, що становить реально половину нашої особистості. І потім ця держава, витягуючи людину з окопів, має повернути її назад у суспільство, забезпечивши повноправне членство. Основне значення слова «реабілітація» — це повернення гідності. Держава зобов'язана повернути людині її гідність. За те, що вона повзала там під кулями, справляла потребу за цегляними кладками, ховаючись від «Градів», встромляла обличчя в лайно під мінометним обстрілом тощо. Людина повинна знову відчути себе особистістю, а не гарматним м'ясом і не живою плоттю, яка пережила страх смерті. Це головне завдання, впоратися з яким здатна лише державна програма. — І що конкретно має робити держава, щоб повернути в суспільство вчорашнього бійця? — По-перше, що вкрай важливо, для таких людей має бути комплекс пільг: безкоштовний проїзд у громадському транспорті, на оплату комунальних послуг — 50-відсоткова знижка, податкові пільги на ведення бізнесу тощо. По-друге, медалі: їх повинні отримати всі, зокрема й кухарі. Хоча це може призвести до конфліктів: мовляв, я служив в розвідбаті, він був кухарем, а в нас однакові нагороди. Щоб такого не було, потрібно зробити градацію. Цей принцип був чудово реалізований у Другу світову в німців, які поділяли ветеранів на три групи: ті, хто служив на першій лінії (в окопах), ті, хто далі (артилеристи тощо), і ті, хто знаходився в штабах. У будь-якому випадку кожному треба дати якусь відзнаку згідно з його досягненнями. По-третє, необхідно відзначати День ветеранів. І у цих людей має бути своє місце, де вони можуть збиратися. У Росії такого й досі немає. По-четверте, — і це один із небагатьох випадків, коли пропаганда грає більше на користь, ніж на шкоду, — за допомогою телепередач та інших медійних речей постійно тримати на певному рівні статус цих людей в суспільстві. По-п'яте, для інвалідів однозначно мають бути реабілітаційні центри з нормальним фінансовим забезпеченням, особливо важливо вчасно купувати протези. І, що теж вкрай необхідно, всім ветеранам за місцем проживання має бути доступною допомога психологів. Це апріорі не може бути лише Київ і лише один кабінет, із записом на три роки вперед, а щоб людина могла прийти в свою районну поліклініку і сказати: «Все, у мене дах поїхав» — і нею відразу зайнялися б. Крім звичайних методик, є системи реабілітації за допомогою тварин. Ефективні коні (іпотерапія), дельфіни (дельфінотерапія). Наприклад, спеціально для ветеранів можна створювати кінні клуби, де вони будуть працювати, катати дітлахів і влаштовувати якісь покази. Це гарно працює. Як ніхто інший «ставлять голову на місце» китові... Я назвав основні моменти. Ще один важливий фактор: всі вони повинні реалізовуватися системно. — Яким має бути місце для збору ветеранів? — Як правило, це якийсь монумент, пам'ятник. Наприклад, Меморіал ветеранів В'єтнаму у Вашингтоні. Або Вічний вогонь у Москві — теж безперечний символ і, справді, гарно вийшло: ветерани тієї війни завжди збиралися там. Це не може бути відмазкою — фальш неприпустима. Все має бути справжнім, особливо повинен чіпляти пам'ятник, що виражав би саму суть цієї війни. Коли люди зустрічаються в таких місцях, розмовляють, згадують, що вони пережили разом, навіть випивають потроху, це теж свого роду реабілітація. І вона їм потрібна. — Ви згадали місця, куди ветеран може звернутися, а якщо він не усвідомлює, що у нього проблеми, що тоді робити? — З часом усвідомлення таки приходить: будуть нічні кошмари, і захочеться хоча б просто нормально спати. Ти підеш до лікаря, скажеш: «Лікарю, у мене безсоння, дайте мені пігулку, щоб спати». А доктор послухає тебе і скаже: «О, дорогенький! Тобі не пігулка потрібна, тобі варто з психологом поспілкуватися». Роз’яснить і направить. Або родичі підкажуть: «Братан, тобі щось зовсім зле, треба до лікаря». Хоча після повернення відчуття таке, що це ви всі в цьому світі несповна розуму, а я один-єдиний нормальний. Але потім, за півроку-рік, а то й два-три таки починаєш розуміти, що це не так. — Якщо немає централізованої системи реабілітації, що можуть зробити волонтери, родичі, сам колишній військовий? — Волонтери можуть допомогти в пошуку роботи, організувати психологічну допомогу... Але це — лише дві позиції із безлічі необхідних. Лікування, зокрема й медикаментозне (а пігулки від депресії вживати доведеться в будь-якому випадку, хоча вони й не дуже допомагають), — це не першочергове. Головне, повторюся, — відновлення гідності, дати можливість людині зачепитися за життя, утримувати свою сім'ю, заробляти гроші. А це по силі лише державі. З тієї простої причини, що тут потрібні певні нормативні акти і закони. — Що можна перейняти з досвіду реабілітації ветеранів інших країн? — Різних систем багато. Ознайомитися з ними і застосувати у своїй країні з урахуванням місцевих реалій абсолютно не складно. Україні, з її аграрною спрямованістю, підійде один з ізраїльських способів. Суть в тому, що ветеранам ЦАХАЛа дають змогу виїхати в кібуц і там працювати на землі. Це чудовий засіб: певний час після війни говорити взагалі не хочеться, як і бачити людей, тож поратися півроку в городі — саме те, що треба. Є ще Міжнародний благодійний фонд лорда Леонарда Чешира, центральний офіс якого — в Англії, що відкриває так звані «Будинки Чешира» (Леонард Чешир — один із найкращих англійських льотчиків Другої світової війни, кавалер Хреста Вікторії, який в 1948 році, вже будучи полковником ВПС у відставці, заснував благодійний фонд із надання допомоги інвалідам війни, — авт.) по всьому світу. У Москві таку установу — для реабілітації учасників військових конфліктів, які отримали в результаті бойових дій пошкодження опорно-рухової системи та органів зору, — відкрили в 1992 році. — Як зрозуміти, що людина повернувся в суспільство? — Так, щоб сказати «Раз!» — і вона вже повернувся, не буває. Має минути час. Для початку від кількох місяців до півроку. Це той період, коли, якщо дверима грюкнути в під'їзді, людина схопиться з ліжка і, схопивши автомат, кинеться в окоп. Потім, за два-три роки, дещо знизиться рівень агресії. Мене, до речі, війна назовсім вже ніколи не залишить, це квиток в один бік. Яким був до армії, таким вже не станеш. Щоб війна відпустила до рівня, коли практично перестаєш звертати на неї увагу, знадобиться мінімум 15 років. Це термін, коли можна говорити, що все вже справді залишилося в минулому. Але потрібно пам'ятати й про інвалідів, у яких процес реабілітації більш складний. Якщо позбувся ніг — це зовсім не те, якщо повернувся додому з подряпинами. В першу чергу, людині знадобляться хороші протези. Вони є, але коштують дорого. Знову ж таки, я вважаю, що повинна бути державна програма з протезування. І робити їх потрібно в розвинених країнах на кшталт Великобританії чи Німеччини. — Характер або тривалість війни позначається на кількості часу, необхідного на реабілітацію? — Безумовно. З тривалістю все просто, тут пряма залежність: що довше ти на фронті, то більше тобі зносить «дах». Загалом позначається характер. Якщо ти береш участь в справедливій війні, травма набагато менша, ніж якщо в несправедливій. Вкрай важливо, що доводиться пережити: перемогу чи поразку. Якщо ти береш участь у справедливій війні, що закінчилася твоєю перемогою, травма буде не така вже й серйозна, тому що перемога у війні налаштовує на перемогу і в мирному житті. Якщо ти береш участь в несправедливій війні, що закінчилася поразкою (приклад — чеченська, в'єтнамська, афганська війни), то отримуєш потужний синдром пост-комбатанта, який налаштовує на поразку, а це алкоголізм, тюрма, бандитизм, самогубства, психушки тощо. Для України ця війна, звичайно, справедлива, її не розглядають як участь у чомусь злочинному. А війну, яку веде Росія, в принципі, виграти неможливо. Ваша країна в цій війні, найпевніше, переможе, тому морально ветеранам буде легше. Ваша країна в цій війні, найпевніше, переможе, тому морально ветеранам буде легше Що стосується віку ... Дорослим людям, у яких є сім'ї і є куди повертатися, безумовно, легше, ніж молодим, але однаково підтримка потрібна, особливо в депресивних регіонах, де немає роботи. Тому що основна проблема — це алкоголізм: на війні твій організм живе поза межею, на таких нервах, коли за хвилину ти проживаєш більше емоцій, ніж за тиждень на цивілці. Їй потрібен цей постійний струс, постійна підтримка і всі цінності, знову ж таки, перевертаються з ніг на голову. — Чи є якісь превентивні заходи по реабілітації під час самої служби? — Не вчиняти військових злочинів: не вбивати мирних жителів, не мародерствувати, не грабувати тощо. Потім тобі самому буде легше. Навіть якщо людина свідомо йде на це, минуле її однаково дістане. Це нині здається, що ти весь на адреналіні, на ненависті, що навкруги вороги і їх усіх треба вбивати. А потім, років за 10—15, від своїх снів ти нікуди не подінешся.
Блог:
Думки
12:56
Події
Дмитро Тимчук
В Мар'їнці бойовики перевіряли нашу оборону
Мар'їнка — це перевірка терористами нашої оборони. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив керівник групи «ІС», народний депутат Дмитро Тимчук. «Ці події пов'язують з багатьма факторами, кажуть, що вони приурочені до саміту, до послання Президента України. Версії можна будувати різні, але ми люди військові і ситуацію розглядаємо за фактом», — зазначив Тимчук. За словами військового експерта, бої у Мар'їнці схожі на розвідку боєм. «Мар'їнка була найзагрозливішим для нас напрямом. Туди терористи кинули найбільше сил. Однак там брали участь загалом до 1000 чоловік, коли все донецьке угруповання складається з не менше п'яти тисяч чоловік. Про це ми говорили ще з березня, що створені тактичні угруповання і готові до наступу. Якби бойовики взяли Мар'їнку, це був би загрозливий момент для наших військ в Авдіївці, Пісках тощо, але це тактична картина. Для зміни оперативного рівня їм потрібно було задіяти більше сил і коштів», — розповів Тимчук. Він зазначив, що події у Мар'їнці можуть бути тривожним дзвіночком, що терористи зондують ґрунт і перевіряють нашу оборону. «Але ми витримали цей іспит, відмінно себе показали керівництво Міноборони і Генштабу. І те, як наші відвели озброєння згідно з мінськими доиовленостями, також було зроблено розумно — з можливістю оперативно повернути його на вихідну позицію. Мар'їнка для нас — хороший і позитивний сигнал», — наголосив Тимчук. Він акцентував увагу на тому, що не віриться в те, що широкомасштабний наступ може здійснюватися без участі регулярних збройних сил РФ. «Нині ми не спостерігаємо їх введення, вони стоять біля наших кордонів на території Росії», — розповів Тимчук.
04 Червня
13:15
Події
Трасу Маріуполь — Волноваха повністю перекрили
У Донецькій області трасу Маріуполь — Волноваха перекрито за наказом командувача штабу АТО через активні бої. Про це повідомляє кризовий центр «Оборона Маріуполя» на своїй сторінці в Facebook. Трасу перекрили через бойовиків, які активізувалися в північному напрямку від Маріуполя. Проте всі підрозділи силовиків на своїх місцях і до всього готові. Сектор «М» повністю під контролем військових. За добу позиції силовиків у секторі обстріляли дев'ять разів із самохідних артустановок, 120- і 82-міліметрових мінометів, кулеметів і снайперських гвинтівок. Вранці бойовики в секторі відкривали вогонь по Широкиному чотири рази.
04 Червня
13:38
Суспільство
У будівлю Верховної Ради кинули димову шашку
Біля першого під'їзду будинку Верховної Ради знайшли предмет, схожий на вибухівку. Про це повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин». Як повідомляється, нині на місці працюють правоохоронці. Евакуацію людей не проводять, проте людей близько до місця знахідки не підпускають. Ситуація наразі спокійна. Як розповіла «Аналітичній службі новин» прес-секретар київської міліції Юлія Мусташ, встановлено, що підозрілий предмет — це саморобна димова шашка. Її кинув під будівлю Ради молодик, що проходив повз. Наразі його і ще одного чоловіка затримано. Всього у них було вилучено п'ять саморобних димових шашок.
Блог:
Думки
13:45
Політика
Ігор Мосійчук
Звернення Порошенка до Верховної Ради — це словоблуддя
Головним у зверненні Президента Петра Порошенка до Верховної Ради було словоблуддя. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Ігор Мосійчук. «Я не лише не почув нічого нового, але й не почув того, що очікував. Наприклад, про звільнення окупованих територій та Криму. Про це не було сказано жодного слова», — сказав він. За його словами, головним у зверненні Президента було словоблуддя. «Все, що говорилося, порожні слова. У нас збіднення населення відбувається колосальними темпами, і колосальними темпами зростають доходи бізнесу Президента», — зазначив нардеп.
04 Червня
13:46
Суспільство
У «ДНР» заявили про 21 загиблого за добу внаслідок обстрілів
21 людина загинула, ще 124 поранені через обстріли територій, тимчасово підконтрольних «ДНР», за останню добу. Про це повідомляють ЗМІ, лояльні до бойовиків. «У ході артилерійських і мінометних обстрілів населених пунктів загинуло п'ять і поранено 38 мирних жителів», — повідомив заступник командувача так званого міністерства оборони «ДНР» Едуард Басурін. Він зазначив, що серед особового складу бойовиків «ДНР» — 16 убитих і 86 поранених. У «ДНР» заявили про обстріл шахти Абакумова, заводу «Точмаш», Горлівки, Широкиного і Спартака.
04 Червня
14:11
Події
Лисенко: За добу в зоні АТО загинули п'ятеро військових
У зоні АТО за останню добу запеклих боїв загинуло п'ятеро солдатів. Про це повідомив на брифінгу в Києві спікер Адміністрації Президента України з питань АТО Андрій Лисенко. «За минулу добу в результаті бойових дій в зоні АТО п’ятеро українських військовослужбовців загинули, 38 - дістали поранення», - розповів Лисенко. Він зазначив, то найбільше втрат в українських силовиків у боях під Мар'їнкою та Луганським. За словами Лисенка, бойовики понесли значні втрати. Зокрема, він повідомив про 80 знищених бойовиків, про понад ста поранених. Супротивник втратив близько 10 машин бронетехніки. У «ДНР» же заявили, що всього за минулу добу загинуло 16 бойовиків, 86 поранено. Нагадаємо, що в середу в Мар'їнці весь день точилися запеклі бої, а бойовики кинули в атаку на силовиків більше тисячі чоловік. ЗСУ через наступ бойовиків застосували відведену згідно з Мінськими домовленостями зброю.
04 Червня
14:13
Суспільство
У РФ обвинувачення просить для сина Джемілєва п'ять з половиною років ув'язнення
У Росії обвинувачення просить для сина уповноваженого Президента у справах кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва Хайсера п'ять років і шість місяців ув'язнення. Про це у себе в Twitter написав адвокат Микола Полозов. «У ході сьогоднішніх дебатів звинувачення запросило Хайсеру Джемілєву 5 років і 6 місяців в цілому. Оголошено перерву до 10 червня», - написав Полозов. Водночас він зазначив, що відповідно до російського законодавства, якщо людина засуджена за заподіяння смерті через необережність, то вона потрапляє під амністію. «До того ж Джемілєв уже більше двох років під вартою, що зараховується (в строк – ред.)», - написав Полозов. Нагадаємо, у 2013 році Хайсер Джемілєв убив з вогнепальної зброї людину. Після анексії Криму Джемілєва перевезли до СІЗО в Краснодарському краї. Пізніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України направило до Росії запит про видачу Україні Хайсера Джемілєва.
Блог:
Думки
14:34
За кордоном
Остап Семерак
Порошенко взяв на себе відповідальність за введення безвізового режиму
У своєму зверненні до Верховної Ради Глава держави показав точкові знання по роботі кожного міністерства, що свідчить про його активну співпрацю з урядом. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Остап Семерак. «Дуже важливо, що Президент багато говорив про реформи. Глава держави показав точкові знання по роботі кожного міністерства, що свідчить про його активну співпрацю з урядом. Також важливо, що він дав позитивну оцінку реформам, які проводить Кабмін», - сказав він. За його словами, зі звернення Президента видно, що є повне взаєморозуміння між Главою держави, коаліцією та урядом. «Це вселяє надію, що у нас є перспектива реалізації реформ, проведення децентралізації, деолігархізації, демонополізації української економіки», - зазначив нардеп. Крім того, парламентарій додав, що Порошенко взяв на себе відповідальність за введення безвізового режиму. «Такий високий статус цієї справи є показником, ми отримаємо безвізовий режим з ЄС», - резюмував він.
04 Червня
14:37
За кордоном
Рада дала добро на введення в Україну миротворців ООН і ЄС
Депутати Верховної Ради проголосували за урядовий закон про внесення змін до Закону «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України». Про це повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин». За дозвіл ввести на територію України миротворців ООН і ЄС проголосували 240 нардепів. Всього в парламенті зареєструвалися 327 народних обранців. Згідно з прийнятим документом, дозволяється введення збройних сил інших держав, крім країни-агресора. Закон дозволить створити такі умови, щоб в Україні можна було розгорнути міжнародну операцію з підтримання миру і безпеки.
04 Червня
15:01
Події
В Україні виявлено перевалочну базу бойовиків «Ісламської держави»
Служба безпеки України ліквідувала перевалочну базу бойовиків «Ісламської держави». Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією прес-служби, 3 червня співробітники СБУ спільно з Державною міграційною службою України виявили «перевалочний пункт», який використовувався для тимчасового перебування членів «Ісламської держави». Бойовики переправлялися через територію України і Туреччини до сирійсько-іракської зоні. Під час перевірки на перевалочному пункті було виявлено п'ятеро іноземців: двоє громадян РФ, а також громадяни Узбекистану, Таджикистану та Казахстану. Як повідомляється, п'ятеро іноземців очікували, коли їм будуть видані підроблені паспорти для переправлення їх до Сирії. За інформацією прес-служби, іноземці перебували в Україні з порушеннями міграційного законодавства. Відносно двох із них прийнято рішення про примусову депортацію до країни походження, стосовно трьох - про скорочення їх терміну перебування в Україні.
04 Червня
15:22
Політика
Яценюк хоче, щоб політсили обрали формат для місцевих виборів
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк закликав коаліціантів визначитися з форматом проведення місцевих виборів і вже почати консультації. Про це Прем'єр сказав на засіданні Кабміну, повідомляє РБК-Україна. Яценюк звернувся до членів уряду і до коаліції із закликом, щоб всі політичні сили, які входять до коаліції, прийняли рішення про формат походу на місцеві вибори вже зараз. За словами Прем'єра, інакше це буде війна всіх з усіма. Прем'єр зазначив, що «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» як найбільші фракції повинні визначити єдину систему і підхід до участі у виборчій кампанії. Прем'єр підкреслив, що починати консультації з приводу того, як йти на вибори, треба вже зараз.
04 Червня
15:46
Політика
Геращенко: Льовочкін не ходить на допити у справі регіонала Калашникова
МВС звернулося до спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, щоб той забезпечив явку парламентарія Сергія Льовочкіна на допити. Текст запиту, підписаний главою МВС Арсеном Аваковим, надав радник голови Антон Геращенко у своєму Твіттері. Льовочкін вже двічі проігнорував допит у справі вбивства регіонала Олега Калашникова 15 квітня, заявляють правоохоронці. Льовочкіна («Опозиційний блок») чекали на допиті як свідка разом з позафракційним парламентарієм Сергієм Клюєвим.
04 Червня
15:52
Події
Призначено прокурорів Маріуполя та Запоріжжя
Сьогодні, 4 червня, було призначено прокурорів Запоріжжя та Маріуполя. Відповідну інформацію розміщено на сайті Генеральної прокуратури. Так, 4 червня прокурором міста Запоріжжя призначено Олександра Денисенка. Прокурором Маріуполя став Сергій Перхун.
04 Червня
16:21
Події
ОБСЄ попросила сторони відвести озброєння від Мар'їнки
Спецмоніторингова місія ОБСЄ закликала конфліктуючі в зоні АТО сторони дотримуватися режиму тиші в Мар'їнці і відвести озброєння. Про це повідомив речник місії Майкл Боцюрків у четвер на брифінгу, передає Українська служба Бі-Бі-Сі. «Спостерігачі СММ ОБСЄ зафіксували застосування важких видів озброєння в Мар'їнці. Починаючи з другої половини дня 2 червня і до другої половини дня 3 червня. Увечері в Мар'їнці було відносно спокійно. І ми закликаємо сторони забезпечити продовження режиму тиші і відведення озброєння», - сказав Боцюрків. Також раніше в ОБСЄ повідомляли, що було зафіксовано переміщення техніки бойовиків в напрямку міста ще до боїв. Спостерігачі повідомили і про звуки залпів «Градів» у декількох кілометрах від своїх позицій біля Мар'їнки. В ОБСЄ підтвердили, що ЗСУ офіційно повідомили про застосування важкого озброєння у відповідь на наступ бойовиків в Мар'їнці.
04 Червня
16:21
Події
Генштаб: Повістки можуть вручатися де завгодно
З тисячі військовозобов'язаних придатними до служби визнаються тільки 100 осіб. Про це повідомляє прес-служба Генерального штабу ЗСУ. За інформацією прес-служби, з цих ста чоловік в армію потраплять тільки 30. При цьому в прес-службі зазначили, що законом не встановлено, як, де саме повинна вручатися повістка. «Тому співробітники військкоматів можуть вручати повістки будь-яким способом, якщо це не суперечить статті 19 Конституції України (яка свідчить, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, - ред.) », - йдеться у повідомленні прес-служби.
Блог:
Думки
16:31
Політика
Сергій Тарута
Економічна блокада Донбасу - в корені неправильна політика
Ініціатива ввести економічну блокаду Донбасу - це в корені неправильна політика, яку має намір проводити Президент Петро Порошенко. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив колишній глава Донецької ОДА, народний депутат Сергій Тарута. «У Донецькій і Луганській областях ще дуже багато українських громадян, які не хворі на сепаратизм. І завдання влади допомагати всім, хто має український паспорт. Адже той факт, що українці виявилися заручниками на окупованій території - це не їх вина, держава не змогла їх захистити, - каже Тарута і додає. - Держава зобов'язана забезпечувати жителів Донбасу елементарними речами: продуктами харчування, медикаментами. Якщо в цьому відмовляти, то в тому регіоні спровокуємо голод. На сьогодні є поодинокі випадки голодних смертей, і в жодному разі не можна допустити масового голоду». Політик наголошує, що найпростіше заплющити очі на проблему і пройти повз неї. Але це ні до чого хорошого не призведе, а тільки погіршить ситуацію. «Неможливо від'єднати Донбас, оскільки потім ця біда перекинеться на нові регіони. Люди, доведені до відчаю, схильні до дезінформації або зомбування, зненавидять нас. Їм будуть платити гроші - 100-300 доларів, і вони будуть йти і вбивати всіх інших», - розмірковує Тарута.
04 Червня
16:52
Суспільство
У Києві вже більше доби не можуть загасити палаюче звалище
Вчора, 3 червня близько 16:30 до ГУ ДСНС надійшло повідомлення про загорання великого скупчення сміття на вул. Крайній в Деснянському районі Києва. Про це повідомляє прес-служба ДСНС. За інформацією прес-служби, рятувальники, які прибули на місце події, встановили, що, крім великого скупчення сміття, горів також трав'яний настил, а також була загроза розповсюдження полум'я на ліс. О 18:19 пожежу площею 1,5 га було локалізовано. У прес-службі зазначили, що гасіння пожежі ускладнюється браком пожежних гідрантів, через що рятувальники змушені постійно підвозити воду, яку набирають з найближчих джерел водопостачання. Крім того, скупчення сміття знаходиться в глибокому саморобному рові, що ускладнює гасіння сміття, яке тліє на дні рову. Станом на 16:00 4 червня гаcіння пожежі триває.
04 Червня
17:07
Політика
Держприкордонслужба: Клюєва не випустили з України при спробі перетнути кордон
Народного депутата Сергія Клюєва не випустили з країни за дорученням правоохоронних органів. Про це повідомив в прямому ефірі 5 каналу помічник голови ДПСУ Олег Слободян. Слободян розповів, що нардепу відмовили в перетині держкордону. Клюєв, після того як з нього зняли депутатську недоторканність, 3 червня близько першої години ночі планував відлетіти до Відня. Проте його затримали для перевірки документів на лінії паспортного контролю. За словами Слободяна, ДПСУ діяла в рамках закону, оскільки у прикордонників було доручення правоохоронних органів. Однак якого саме органу Слободян не став розповідати. Він зазначив, що Клюєву надали документи, в яких було написано, яким саме органом і чому йому обмежили право перетину кордону. Але депутат документ не взяв.
04 Червня
17:09
Суспільство
Мінсоцполітики: РФ не надає інформацію про українських дітей, вивезених з Криму і Донбасу
Росія відмовляється надавати офіційну інформацію про кількість і стан українських дітей, переміщених на територію РФ з території окупованого Криму і Донбасу. Про це заявив заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, повідомляє прес-служба Кабміну. За його словами, Мінсоцполітики в такій ситуації змушено діяти партизанськими методами й отримувати інформацію за допомогою приватних контактів з працівниками соціальної сфери в РФ. «Від російської сторони, так само як і від сепаратистів, ми не отримуємо жодної офіційної інформації про українських дітей, які виїхали на територію РФ або залишаються на територіях Донбасу, непідконтрольних українській владі», - сказав Устименко. При цьому він зазначив, що українська сторона неодноразово зверталася за зазначеною інформацією в Міністерство освіти і науки РФ.
04 Червня
17:21
Суспільство
Бойовики обстріляли Авдіївку, є поранені
У Донецькій області бойовики обстріляли житлові квартали Авдіївки. Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю обласного управління МВС. За інформацією правоохоронців, в результаті прямих влучань снарядів було пошкоджено житлові будинки в районі вулиці Ювілейної, також постраждали будинки на вулиці Комунальній. Крім того, було перебито газопровід. Як повідомляється, в результаті обстрілу поранення дістав чоловік 1969 року народження. З осколковим пораненням передпліччя він був госпіталізований.
04 Червня
17:38
Суспільство
У Порошенка розповіли, звідки взялися гроші на флешки для депутатів
На флешки, на яких депутатам роздали послання Президента Петра Порошенка до Верховної Ради, з державного бюджету не було витрачено жодної копійки. Про це на своїй сторінці в Facebook написав прес-секретар Президента Святослав Цеголко. «Тим, хто критикує ідею з флешками, де розміщена аналітика до щорічного послання Президента, офіційно повідомляю: жодної копійки з державного бюджету на це витрачено не було», - написав Цеголко. За його словами, гроші, витрачені на флешки, були взяті з Фонду Петра Порошенка. Раніше повідомлялося, що текст звернення Президента до Ради депутатам роздали на флешках.
04 Червня
17:43
Суспільство
У Криму затримали 12 активістів за мітинг біля будівлі ФСБ
У Сімферополі поліція затримала 12 осіб, які прийшли під будівлю ФСБ, щоб висловити підтримку Різі Ізетову, який був затриманий 4 червня. Про це повідомляє «Крим. Реалії». Правоохоронці затримали активістів, щоб встановити особи і відправили їх до Київського райвідділу МВС Криму. Однак, як зазначили правозахисники, у людей були документи при собі. Різа Ізетов, якого прийшли підтримати активісти, був затриманий невідомими в масках 4 червня в селі Строганівка. Правоохоронці півострова ніяк не коментують ці затримання. Як з'ясувалося пізніше, Різу відпустили, а на активістів складуть адмінпротоколи. Як повідомляється, Різа проходить як свідок у кримінальній справі, проте у якій - не уточнюється.
Публікації
18:49
За кордоном
Європа дивиться на Україну по-новому?
Україна ризикує залишитися сам на сам з Росією - європейські країни поступово відвертаються від нашої країни. Таку інформацію ще два місяці тому почали «роздувати» російські ЗМІ, посилаючись на коментарі окремих європейських експертів. Проте враховуючи специфіку роботи російських журналістів, в Україні ці меседжі всерйоз не сприймали. І буквально місяць тому українські депутати почали бити на сполох. Журналістка «Аналітичної служби новин» вивчила, наскільки обґрунтовані ці побоювання, чи справді європейські країни відвертаються від нашої країни і чому? З'явилася втома Народні депутати один за одним (хтось гучніше, хтось - тихіше, - авт.) зізнаються в тому, що ЄС не з таким інтересом спостерігає за подіями в Україні, як це було раніше. Першим про це АСН сказав народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Віктор Чумак. «Ще одне «свіже» спостереження. Нещодавно, перебуваючи у відрядженні в Брюсселі, купили з колегами популярні європейські та американські газети. На перших шпальтах жодного слова про Україну. І це тривожна тенденція. Раніше Україна була в епіцентрі уваги», - заявив Віктор Чумак. У середині травня вторив йому і позафракційний депутат, заступник голови української делегації в ПАРЄ Борислав Береза. «Європа не відвертається, з'являється втома. Вони чекають, коли ми почнемо не тільки говорити, що хочемо жити як європейці, а й робити щось в цьому напрямку. Європа бажає бачити реальні етапи реалізації реформ в Україні, бачити в нас не тільки прохачів грошей, але й виконувачів обіцянок», - сказав в інтерв'ю АСН Борислав Береза. Напередодні літньої сесії ПАРЄ (відбудеться 22-26 червня, - авт.) про свої побоювання АСН заявив і народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Сергій Лабазюк. «Найгірше, що ми втрачаємо підтримку Європи. Вони ставлять нам питання, на які у нас просто немає відповідей. Припустимо, вони запитують, як боретеся з корупцією? - Фактично, ніяк. Які реформи не те що провели, а хоча б розпочали проводити? Знову без відповіді, - каже Лабазюк. - Європейці дивуються, чому Україна від них вимагає рішучих дій, а сама нічого не робить». Політик також зазначив, що Україна вже втратила підтримку Італії, Іспанії та Франції. Водночас країни Прибалтики і Польща продовжують підтримувати Україну. «Справді, в українському МЗС є неофіційний список європейських країн, позиція яких щодо України та військового конфлікту на сході країни, варіюється щодня. Це - Італія, Франція, Греція, Іспанія, Австрія. Вони начебто і підтримують Україну, але не виключено, що при прийнятті важливого рішення по Росії, знайдуть аргументи не підтримувати його», - на правах анонімності розповів АСН один зі співробітників Міністерства закордонних справ України. Інертність українських правоохоронців і влади ... Яка ж причина, що низка країн ЄС можуть зайняти пасивну позицію? Їх декілька. Виділимо внутрішні і зовнішні. Почнемо з внутрішніх. Україна просить Європу утримувати, а по можливості і посилювати санкції проти Росії. Останнє таке прохання було озвучено 4 червня послом України при ЄС Костянтином Єлісєєвим. У Брюсселі кажуть: добре ми згодні, але перш ніж ми введемо нові санкції, покажіть які санкції проти Росії ввели ви - Україна? Крити нічим. Ще 14 серпня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про санкції, яким передбачалося понад 20 видів обмежувальних заходів. Кабмін у свою чергу передав на розгляд РНБО список санкцій - проти 172 фізичних осіб та 65 юридичних осіб Росії. На цьому все, процес загальмував. Про людське око, у січні 2015 року Україна анулювала ліцензії та дозволи, які дають право на деякі види діяльності, для 160 дрібних російських компаній. Наприкінці травня Україна денонсувала п'ять угод про співпрацю з Росією у військовій сфері. Але, на думку європейських політиків, це абсолютно недостатні заходи країни-жертви щодо країни-агресора. Тому в ЄС утверджується думка, чому ми повинні йти на економічні втрати, вводячи санкції проти Росії, а Україна зі справжніми санкціями зволікає. «Проблема може виникнути під кінець року. Санкції автоматично не продовжуються. Щоразу в ЄС потрібно знайти консенсус, щоб знову за них проголосувати. І зараз Росія докладає максимальних зусиль, аби вийти з-під ковпака цих санкцій. Якоїсь миті РФ може знайти ресурс і підхід, щоб одна з країн Євросоюзу заблокувала санкції. Але ця ситуація може бути розв'язана таким чином - країни ЄС можуть індивідуально ввести проти Росії санкції», - сказав АСН експерт-міжнародник Тарас Чорновіл. Американське видання The Wall Street Journal, посилаючись на свої джерела в дипломатичних колах в Брюсселі, 4 червня повідомило, що спроби Росії зірвати продовження санкцій не вдалися: Євросоюз продовжить санкції проти Росії до кінця січня 2016 року. На офіційну заяву з цього приводу, нібито, очікують 25-26 червня. Зазначимо, термін секторальних санкцій проти Російської Федерації закінчується в кінці липня. Ще один важливий момент, Україна звертається за фінансовою допомогою, кредитами до ЄС. Враховуючи післяреволюційний стан економіки країни, військові дії на сході, Брюссель гроші давав (виділено близько 600 мільйонів євро, - авт.) - взамін вимагав реформ. Жодної реформи поки не проведено. Але як висловився Президент Петро Порошенко у своєму першому посланні до Верховної Ради, реформи «в печі», тобто ось-ось будуть впроваджені. Та Євросоюз словам вже не вірить. У хід пустив запобіжники. На Ризькому саміті було підписано Меморандум, який передбачає щомісячний звіт українського уряду про виконані реформи. З 1 червня Україна може розраховувати на допомогу від ЄС за формулою: сьогодні реформи - завтра гроші. Ціна питання - понад один мільярд євро. «Якщо мова йде про макрофінансову допомогу, то відповідальними завжди є Міністерство фінансів і Національний банк України. Вони повністю підготувалися до всіх умов», - сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Скепсису в ЄС додає і діяльність українських правоохоронних органів і судової системи. Справи Майдану не розкрито. Чиновників попереднього режиму не покарано. І це на тлі того, що українська верхівка звертається до Брюсселя з проханням підтримувати санкції проти представників режиму Віктора Януковича. На сьогодні в списку санкцій 14 українських політиків. Не виключено, що з часом цей список буде рідшати. Через чотири місяці можуть бути зняті санкції з народного депутата Сергія Клюєва. Це станеться, якщо Генпрокуратура не зможе довести його причетність до кримінальних діянь. Ризики високі. «Ми маємо абсолютно дивну позицію Генеральної прокуратури, яка так готує документи, що в підсумку справи розсипалися через недоведеність фактів. Вже були прецеденти: Генпрокуратура направляла документи до ЄС щодо запровадження санкцій, проте через неналежну підготовку, їх відхиляли», - підкреслив співголова фракції «Народний фронт» у Верховній Раді Андрій Тетерук. Багато депутатів, які бачили «справу Клюєва», оф-рекорд заявили АСН, що доказова база дуже сира. ... Проти російського лобі і «правильних» журналістів За словами народних депутатів і експертів, сильно розхитує єдність ЄС у питанні України Росія. І робить це трьома способами. Перший - багато європейських країн бачать події в Україні очима російських журналістів - йде потужна інформаційна кампанія. Другий - РФ задіяла бізнес- і дипломатичне лобі. Народний депутат Володимир Ар'єв каже, що порядок денний багато в чому формують і європейські бізнесмени, які «підв'язані» на Росію. Вони доносять до високих кабінетів Брюсселя, Мілана, Парижа «потрібні» Кремлю думки. Крім того, в парламентах європейських країн є політичні партії, які частково «годуються» з газпромівських грошей і, відповідно, відпрацьовують ці гроші, сіючи антиукраїнські настрої. Солідні посади в низці європейських країн обіймають люди, які тривалий час працювали в Росії і знаходяться в постійному телефонному контакті з Кремлем. Це позначається на їхній нинішній діяльності. Яскравий тому приклад - Італія-країна, політики якої час від часу гучно ставлять під сумнів необхідність продовження санкцій проти Росії. У країні дипломатичним радником президента Італії працює колишній посол в Росії, дипломатичним радником у Міністерстві оборони - людина, яка до цього вісім років працювала у Кремлі. Природно, Україна, враховуючи економічні та фінансові ресурси, не може змагатися з Росією в питаннях лобі, проте нашій країні під силу підтягнути «внутрішні» хвости: перестати хвалитися майбутніми реформами та іноземцями-реформаторами, а імплементувати нововведення в життя. Багато залежить і від «трикутника»: Верховна Рада, Кабінет Міністрів, Адміністрація Президента. Якщо їх енергія буде спрямована не на політичні протистояння один з одним, а на державну роботу, то тоді в країні почнуться зміни. Тоді з Україною, як з державою, яка набирає політичну, дипломатичну та економічну вагу, захочуть зміцнювати відносини і в ЄС, і за океаном.
04 Червня
18:55
За кордоном
Завтра Радбез ООН збереться на позачергове засідання по Україні
Завтра, 5 червня, Рада Безпеки ООН збереться на позачергове засідання, на якому обговорять ситуацію в Україні. Як повідомляють російські ЗМІ, Рада відбудеться за запитом місії Литви. Очікується, що на Раді виступлять представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та заступник Генерального секретаря ООН Джеффрі Фелтман.
04 Червня
19:20
Політика
Лукаш оголошено про підозру
Колишньому міністру юстиції Олені Лукаш оголошено про підозру. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України. За інформацією прес-служби, Лукаш підозрюється у заволодінні державними коштами шляхом зловживання посадовою особою своїм службовим становищем, скоєним за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, а також службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки.
04 Червня
20:11
Події
Стосовно колишнього начальника ДАІ Єршова розпочато кримінальне провадження
Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження стосовно колишнього виконувача обов'язки глави Державтоінспекції Олександра Єршова. Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат Сергій Лещенко з посиланням на відповідь на його звернення до Генпрокурора Віктора Шокіна. Згідно з відповіддю Генпрокуратури, стосовно Єршова розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення в.о. начальника Департаменту ДАІ МВС України Олександром Єршовим.
Публікації
21:03
Політика
Солодкі мрії і грізні погрози Президента
Перший звіт Президента України Петра Порошенка у Верховній Раді відбувся. Було сказано багато правильних слів. Зроблено масу посилів і нових обіцянок. Задекларовано основні вектори розвитку країни та дано оцінки роботи всіх гілок влади. Все було дуже правильно. Але якось надто солодко і спрямовано більше на перспективу, ніж на сьогодення. Ноу-хау Вранці, ще до засідання, на яке мав прибути Глава держави, депутати традиційно отримали звернення Президента до самого виступу Порошенка. Цього разу їм на руки видали не величезну книгу, а маленьку флешку у вигляді ключа і брелока з тризубом. Парламентарії зраділи їй, як малі діти. Активно фотографували, постили в соцмережі. Найбільш нежадібні - подарували її журналістам, щоб ті могли вивчати документ. «Зміст» же самі не коментували, кажучи, що там доповіді на 680 сторінок, її ще не вивчили, всі питання потім. Відзначимо, що Порошенку ідея з електронними, а не паперовими носіями теж дуже сподобалася. Він назвав її маленькою, але показовою деталлю. Зазначив, що таке ноу-хау не лише свідчить про стурбованість екологічними проблемами, а й символізує перехід до електронного управління. Проте зазначимо, що інформацію не з гросбуха депутати оперативно вивчати не поспішали. Та що там, навіть не переглянули для годиться. Єдине, до вечора з'явилася інформація, що хтось вирішив продати свою флешку на благодійному аукціоні. У цьому вже є маленький плюсик. Знову ж таки, ключик-флешка привернув увагу любителів символів та символізму. Вони стверджують - ключ обов'язково повинен щось відкривати. Інакше він символізує зачинені двері або безвихідь. І якщо це мало стати символом переходу до електронного управілння, то якось незручно вийшло. Похвали та попередження Порошенко прибув до Ради об 11:00. Доповідь розпочав з короткого екскурсу в минуле, нагадав, як тікав Віктор Янукович і в якому стані нова влада прийняла країну. Він зазначив, що головне досягнення за минулий рік: «всім смертям на зло ми - а під «ми» я маю на увазі всіх нас як велику Українську націю - всі ми зберегли Україну». І процитував Василя Симоненка: «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не перекреслить мій народ!». Оцінюючи свою роботу, а також - парламенту і уряду, зазначив, що незадоволений всіма, а найбільше - собою. І зазначив, що сам є найбільшим своїм критиком. А невдоволення таке викликано тим, що «народ усіма нами дуже незадоволений». До речі, Порошенко попередив депутатів і членів Кабміну, що проміжні результати наступного етапу спільної роботи будуть підводити восени. Попередньо, ніби ненароком нагадавши, що досвід дострокового розпуску Верховної Ради у нього вже є. «Під мікроскопом буде розглянуто діяльність кожного міністра. Здійснювати переформатування Кабінету Міністрів - це не мої повноваження. Я не знімаю і не призначаю уряд та міністрів. Але якщо цього не зробить сама коаліція, кадрових змін може зажадати суспільство. Проте моя принципова позиція: зміни в Уряді повинні проходити тільки за умови збереження діючої коаліції і збереження єдності коаліції. У свою чергу, єдність коаліції не має перероджуватися в кругову поруку», - досить різко та неоднозначно заявив Порошенко. Задушити ворога в обіймах Тема Кабміну і слів Президента про мікроскоп і осінні висновки потім активно обговорювалася в кулуарах парламенту. Одні стверджували, що уряд отримав індульгенцію до осені, інші - що весь склад буде замінено. А треті тлумачили слова Порошенка ще інакше: перестановки будуть, але Прем'єром до жовтня залишиться Яценюк. Проте після обіду з'явилася інформація, що Прем'єр-міністр запропонував Президентові, щоб дві найбільші фракції в парламенті «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» визначили єдиний підхід до участі у місцевих виборах. «Моя пропозиція до Президента і до «Блоку Петра Порошенка» і як від Прем'єр-міністра, і від «Народного фронту» - ми як дві найбільші фракції в парламенті повинні визначити єдину систему і підхід до участі у виборчій кампанії до місцевих органів влади», - сказав Яценюк на засіданні уряду після виступу Президента в Раді. Реформи і корупція Президент розповів, що особисто його все більше і більше дратує корупція і боротьба з нею. І похвалив напрацювання й активи. Зокрема Порошенко також зазначив, що новий Генеральний прокурор виявився набагато активнішим й ефективнішим за своїх попередників. І одразу ж додав, що на прокуратуру чекають скорочення, чистка та конкурсний набір нових місцевих прокурорів та їхніх заступників. Чистки також були обіцяні Антимонопольному комітету. На окрему похвалу заслужила нова патрульна служба, створенням якої займається Ека Згуладзе. Вона одразу ж поінформувала про це на своїй сторінці в «ФБ», запостивши посилання на новину з назвою «Порошенко натякнув депутатам, кого бачить главою поліції» ... А ось олігархам Порошенко пригрозив деолігархізацією. І одним з важливих рішень в рамках деолігархізації і пов'язаної з цим демократизації має стати перехід до бюджетного фінансування політичних партій. Що стосується реформ в цілому, то Порошенко зазначив, що вони ще не на фініші, але вже й не на старті, і перші з них мають шанс стати відчутними для пересічних громадян вже до кінця 2015-го. «Якщо уявити себе шеф-кухарем, можна сказати, що чимало страв вже в печі. Для одних підходить тісто, для інших - зібрані всі необхідні інгредієнти. Є й такі страви, що ми з вами навіть і не знали їх рецепта. Все це називається поточним статусом реформ в словнику Національної ради реформ», - образно описав процес Порошенко. Схід - справа тонка Дуже серйозну увагу Президент приділив темі територіальної цілісності України, акцентувавши, що в Кремлі розраховували за допомогою спецслужб спровокувати епідемію сепаратизму в усіх східних і південних областях України, чого не вдалося зробити і вже ніколи не вдасться. Він нагадав, що в новій Стратегії національної безпеки головною загрозою названо агресію Росії. Зокрема у всіх її формах, спрямованих на виснаження української економіки, підрив суспільно-політичної стабільності з метою знищення держави Україна і захоплення її території та планів конвертувати невдоволення втомлених і ослаблених українців в дестабілізацію ситуації в нашій країні. «Чи не показово, що про «третій київський Майдан» насамперед говорять у Москві?!», - зазначив Глава держави. Порошенко нагадав, як у Москві обіцяли «захистити» російськомовний Донбас, а насправді перетворили його на випробувальний військовий полігон для потреб російської армії і випробування проводять на живих українцях. При цьому додавши, що Донбас - це Україна. Утримувати і дотувати вбивць-бойовиків, допомагати триматися на плаву бандитам Київ не буде. А ось українцям Луганської та Донецької областей - обов'язково. Для цього потрібно відновити контроль за кордоном з РФ. Президент акцентував на цілісності України і запевнив - про федералізацію не може бути й мови, цьому не бути. А ось реальна децентралізація - це зовсім інше питання. Вона може стати реальністю вже після осінніх виборів. Україна була, є і буде унітарною державою. Солодкі обіцянки До речі, Президент виключив можливість перенесення дати проведення місцевих виборів, які, нагадаємо, мають відбутися 25 жовтня 2015 року. І якщо оцінити в цілому посили Президента, то найбільше нагадує передвиборчу промову (зокрема, спрямовану на всеукраїнську, а не місцеву кампанію), а не звернення до парламенту. Ось, наприклад, Порошенко каже, що важливо забезпечити до початку 2016 року відновлення економічного зростання, для чого завершити санацію банківської системи і провести податкову реформу. Також було сказано і про збереження єдиного податку для малого та середнього бізнесу. Прозвучала низка традиційно передвиборчих соціальних вимог. Як- то: вже цього року - розпочати індексацію зарплат і пенсій, а також відшліфувати до досконалості систему адресних субсидій для тих громадян, кому не по кишені нові тарифи. Або ж - запустити, нарешті, реформу системи охорони здоров'я, припинивши обманювати людей «байками про безкоштовну медицину». «Закликаю, - ні, наполягаю на прийнятті остаточного рішення про скасування депутатської недоторканності і обмеження недоторканності суддівської. Прошу продовжити хороший тренд, який ви продемонстрували вчора, але він недостатній. Касту недоторканних має бути ліквідовано», - зокрема заявив Порошенко. Також була стара пісня про «безвізу» з ЄС. А саме, що стоїть чітке завдання отримати її в 2016 році. І про необхідність підвищувати рівень англійської: «Україна живе нині у віках української мови. 2016-й буде оголошено роком англійської мови в Україні. Проте пріоритет української мови залишається безперечним». Або як можна оцінити такі слова Порошенка: «усі, хто протидіє реформам і перешкоджає Україні стати успішною, а саме: олігархія, корумпована бюрократія, країна-агресор і його нечисленна п'ята колона, яку ворог намагається підживлювати в Україні, - програють»? Обриси і перспективи Було ще багато сказано про НАТО, МВФ, аграріїв і армію. Послання Президента було довгим і красивим. Тільки стійких висловів та фразеологізмів скільки! І про Дамоклів меч, і знаменитий вислів Маргарет Тетчер, що будь-яке правило має свою вартість, та багато інших. А порівняння Порошенка себе з шеф-кухарем під час оцінювання реформ стовідсотково стане приводом для кепкування. Воно відразу викликало посмішки, мовляв, кондитер на своєму сленгу розмовляє. Тепер питання, якщо продовжити в стилі, заданому Порошенком, що буде далі: чи не підведуть кухарята і що в підсумку ми дістанемо з печі…
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-0,89499688148499-/ /-pc-/
Top