До теми особливого статусу Донбасу необхідно підходити без емоцій і з холодним розрахунком державників. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Остап Семерак.
«У вирішенні питання Донбасу потрібно зробити три кроки. Спочатку ми повинні забезпечити контроль на кордоні між Україною і Російською Федерацією, а також між Україною та так званими «ЛНР» і «ДНР». Оскільки через цей кордон РФ експортує смерть на нашу територію. І всім очевидно, що Україна самостійно не може забезпечити контроль на цьому кордоні. Тому ми повинні ставити питання перед нашими світовими партнерами, щоб вони, використовуючи свої інструменти, допомогли нам забезпечити такий контроль: місія ЄС, НАТО», — сказав Семерак.
Другий крок, за словами політика, встановлення повного контролю на лінії зіткнення.
«Через цю лінію повинні бути неможливі переміщення будь-яких автомобілів і вантажів, крім гуманітарних. В інтересах національної безпеки локалізувати зону АТО, та водночас дати змогу громадянам, які проживають на території Донбасу, вільно виїхати звідти і легко соціалуватися на мирній території України. Для цього уряд багато зробив: запроваджено різноманітні виплати, зокрема кожній переміщеній сім'ї щомісяця надають 2,5 тисячі гривень на вирішення житлових питань», — наголосив народний депутат.
І хочби як банально це звучало, Остап Семерак каже, що третім кроком мають стати зміни в Україні.
«Найкращою відповіддю сепаратистам, яку українське суспільство може запропонувати, — успішний розвиток країни. Якщо «ватники» бачитимуть, що на сусідній території Харківської або Дніпропетровської області нормалізувалася життя, економіка розвивається, то рано чи пізно вони передумають і виїдуть із Донбасу, що своєю чергою, знекровить сепаратистські лже-державні утворення, — вважає парламентарій. — А після цього, зміцнивши українську армію, дипломатичну, соціально-економічну позицію, ми повинні повертати назад Донбас. Якщо не буде мирного способу врегулювати територіальний конфлікт, то не унеможливлюю й силового методу. Але Україна має до нього ґрунтовно підготуватися».
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.