counter
Архів Повернутись назад 03 Лютого 2016
3 Лютого
Політика Абромавичус іде у відставку Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив, що йде у відставку. Про це сказано у повідомленні прес-служби відомства. «Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра економічного розвитку і торгівлі України. І ось чому. Причина - різка активізація блокування будь-яких системних і важливих реформ. Це вже не просто відсутність підтримки чи політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім'ї – до нав'язування під усе більшим тиском сумнівних осіб у мою команду і на ключові посади на держпідприємствах. Я можу розглядати такі дії тільки як наполегливу спробу встановити контроль за грошовими потоками – за держпідприємствами, особливо НАК «Нафтогаз», та оборонною промисловістю. І я відмовляюся працювати в такій системі. Ні я, ні моя команда не готові слугувати прикриттям для поновлення старих і створення нових схем в інтересах окремих політичних та бізнес-гравців», - розповів міністр. Він зазначив, що 14 місяців тому прийшов в уряд, щоб проводити реформи.. «Цього від нас чекав народ України, український бізнес, громадянське суспільство та міжнародна спільнота. Я високо ціную ту довіру, яку український народ надав мені у той час, коли було потрібно змінювати систему, позбуватися корупції, робити системні реформи – і все це на тлі дуже складної економічної ситуації», - сказав Абромавичус.   Крім цього, міністр заявив, що його роботу блокував нардеп з БПП Ігор Кононенко. «Ці окремі люди мають імена. І одне ім'я я все-таки хочу назвати. Це Ігор Кононенко. Як представник політичної сили, яка висунула мене на пост міністра, останнім часом він зробив дуже багато для того, щоб заблокувати мою роботу і роботу моєї команди», - повідомив у своїй заяві міністр.
Суспільство Соцопитування: Дві третини росіян підтримують нинішній курс Кремля щодо України 64% росіян продовжують підтримувати реалізований курс РФ щодо України. Про це йдеться у звіті Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД). Так, відповідаючи на запитання «Як ви вважаєте, політика російської влади щодо України протягом останніх двох років була радше правильною чи радше помилковою?», 26% - зазначили «цілком правильною», 38% - «радше правильною». При цьому 15% відповіли «радше неправильною», 8% - «взагалі неправильною». 13% - вагалися з відповіддю. Разом з тим близько 30% опитаних респондентів заявили, що в сьогоднішній конфліктній ситуації Росія має «ізолювати Україну політично і обмежити економічну співпрацю з нею», 28% - «активно протидіяти українській політиці, але розвивати соціальні та економічні відносини між Росією та Україною», 25% - «повернутися до співпраці і рухатися далі, незважаючи на взаємні суперечності», 17% - вагалися з відповіддю. Ініціативне всеросійське опитування ВЦВГД було проведено 23-24 січня 2016 року. Кількість респондентів - 1600 осіб у 130 населених пунктах у 46 областях, краях та республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,5%.
СБУ затримала поліцейського на хабарі у 30 тисяч доларів Служба безпеки України спільно з прокуратурою Полтавської області затримала на хабарі заступника начальника відділу управління захисту економіки поліції Полтавщини та посередника. Про це повідомляє прес-центр СБУ. «Майор поліції вимагав 30 тисяч доларів США від фермера за непритягнення до кримінальної відповідальності за нібито користування послугами конвертаційного центру», - йдеться в повідомленні. За даним фактом Управлінням СБ України в Полтавській області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Вимагачів затримано відповідно до ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. «Зараз вони перебувають в ізоляторі тимчасового утримання. Вирішується питання про обрання зловмисникам запобіжного заходу», - резюмується у повідомленні.
Суспільство У Луганській області запобігли теракту на прикордонній заставі Вчора у Станиці Луганській співробітники Національної поліції спільно з працівниками СБУ запобігли теракту у відділі прикордонної служби, який планували вчинити бойовики. Як повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції, за оперативною інформацією, бойовики планували підірвати КПП відділу прикордонної служби. У напівзруйнованому будинку в смт. Станиця Луганська, що належить чоловікові, який наразі є працівником поліції «ЛНР», було знайдено дерев'яний ящик, накритий камуфльованою курткою. «З ящика вилучено чотири ручні гранати, 49 патронів і дві металеві банки ємністю 100 гр. кожна, наповнені порохом», - йдеться в повідомленні. Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано за ст. 15, ст. 258 (замах на скоєння терористичного акту) КК України.
За кордоном Глава НАБУ: Один з важливих пріоритетів - не дозволити зменшити ціни держпідприємств перед приватизацією Глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник вважає, що потрібно не допустити зменшення вартості державних підприємств у процесі приватизації та зупинити відмивання коштів. Про це він заявив під час зустрічі з делегацією голів парламентів держав Північної Європи та Балтії, повідомляє прес-служба НАБУ. «Чому ми звертаємо велику увагу на корупцію в держпідприємствах? Усе через питання про приватизацію. Зараз здійснюється виведення державних коштів через офшори та фіктивні компанії, через що відбувається зменшення вартості держпідприємств для їхньої подальшої приватизації. Наше завдання - зупинити це», - сказав Ситник. Він зазначив, що для виявлення можливих порушень при приватизації державних підприємств необхідно буде після завершення процесу проводити ревізію. Разом з тим директор Бюро наголосив, що збитковість державних підприємств в Україні поступово зменшується. На його думку, це вказує не лише на зміну економічної ситуації, а й на зміну ситуації у сфері боротьби з корупцією. «До діяльності державних підприємств прикута суспільна увага, у тому числі з боку громадянського суспільства та ЗМІ. Є багато журналістських матеріалів, які дають підстави для подальших розслідувань НАБУ», - резюмував Ситник.
Політика Саакашвілі: Яценюк з подачі Кононенка блокує зміну керівників держпідприємств Усі ініціативи із заміни керівників держпідприємств, запропоновані Радою з реформування держпідприємств, блокуються особисто прем'єр-міністром з подачі Ігоря Кононенка та ще кількох груп впливу. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі. «Я працюю разом з Айварасом у Раді з реформування держпідприємств, головою якої я став з його ініціативи, і хочу підтвердити, що всі наші ініціативи із заміни керівників держпідприємств блокуються особисто прем'єр-міністром з подачі Ігоря Кононенка і ще кількох груп впливу», - написав Саакашвілі. При цьому він зазначив, що він учора довго розмовляв з Абромавичусом і той розповів йому «ще багато всього цікавого». Читайте також: Абромавичус іде у відставку «Хіба ж не сумно, що литовці і грузини змушені взяти на себе функцію захисників країни від деяких нечистих на руку етнічних українців, котрі прорвалися у владу», - написав Саакашвілі. Він також висловив сподівання, що 16 лютого Рада знайде в собі сили не лише відправити уряд у відставку, а й забезпечити те, щоб наступний уряд був повністю захищеним від тіньових інтересів з президентської, прем'єрської чи будь-яких інших фракцій.
Економіка Рада ратифікувала договір з ЄІБ про надання $400 мільйонів Верховна Рада України ратифікувала угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком у рамках проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». Про це повідомляє РБК-Україна. За це рішення проголосував 261 народний депутат. У пояснювальній записці зазначено, що основним позичальником ресурсів ЄІБ буде Міністерство фінансів України, а відповідальним виконавцем - Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Термін погашення позики для різних суб'єктів становить від 15 до 30 років, включаючи пільговий період, який становить від 3 до 8 років. Правом отримання коштів буде наділено центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства (включаючи підприємства, державна або комунальна частка в яких становить понад 50%).
Політика Гройсман: Відкликання депутатів місцевих рад партійними організаціями - це узурпація влади Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає реальною узурпацією влади положення проекту закону №3693 «Про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад (щодо відкликання депутатів місцевих рад)». Про це спікер парламенту заявив під час пленарного засідання парламенту у середу, передає прес-служба ВР. «Я, наприклад, виступив категорично проти закону №3693 щодо місцевих рад, тому що це реальна узурпація влади в місцевих радах», - сказав Гройсман. За словами голови Верховної Ради, відкликання обраних депутатів партійними органами є неприпустимим. Разом з тим, говорячи про проект закону №3700 про виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі, Гройсман наголосив, що йдеться лише про його включення до порядку денного, на чому наполягають п`ять голів фракцій, котрі підписали цей законопроект. «Як голосувати - кожен голосує так, як йому сумління підкаже», - зазначив він.
Політика У БПП вважають дивними заяви Абромавичуса У Блоці Петра Порошенка здивовані заявою Айвараса Абромавичуса. Про це повідомляє прес-служба БПП. За словами народного депутата Олексія Гончаренка, він здивований заявою про те, що Абромавичуса «пресують». «І те, що він вийшов із цією заявою після того, як фракція БПП висунула до нього питання, і питання конкретні, про стан в економіці. Ми викликали його на фракцію, аби заслухати звіт. Утім, замість звіту він пішов на прес-конференцію», - сказав парламентарій. Читайте також: Абромавичус іде у відставку «Ми викликали на фракцію трьох міністрів: Авакова, Кириленка і Абромавичуса. І хотіли почути їхні звіти. Чому Абромавичус, щойно дізнався, що ми його запросили, як то кажуть, «на килим», одразу пішов до журналістів? Як на мене, це дивно», - зазначив народний депутат.
оформление ленты  Блог: 
Політика Сергій Пашинський Заяви Абромавичуса наштовхують на думку, що у нас народився ще один борець із корупцією Заяви і відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса наштовхують на думку, що у нас народився ще один борець із корупцією, який не хоче звітувати про свою роботу, а розповідає, що йому заважає. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, народний депутат Сергій Пашинський. «На жаль, у нас має місце підміна понять, державні чиновники не звітують про свої справи, не доповідають про напрацювання або проблеми, а роблять гучні політичні заяви. У нас ціла плеяда борців із корупцією, котрі озвучують якісь цифри, не підтверджені жодним папірцем, жодним фактом», - заявив він. Пашинський зазначив, що особисто звертався до міністра рік тому щодо Віктора Бондика. «Але минув рік, а Бондик працює. Виявляється, в цьому винен Кононенко?! Де логіка?!» - обурився він. «Все, що відбулося, наштовхує на думку, що у нас народився ще один борець із корупцією, який не хоче звітувати про свою роботу, а розповідає, що йому заважає. Отже, правильно: адже якщо ти нічого не хочеш або не можеш зробити, пиши заяву і йди у відставку», - наголосив нардеп.
Політика Валентин Наливайченко Интервью
Валентин Наливайченко: Потрібно законодавчо зобов'язати корупціонерів компенсувати державі те, що вони вкрали
Янукович та інші представники колишнього режиму залишилися безкарними, бо Україна не надала міжнародним партнерам доказів їхньої провини. Так вважає екс-глава СБУ Валентин Наливайченко. В ексклюзивному інтерв'ю АСН він розповів, як суспільство має контролювати корупціонерів, кого з високопосадовців потрібно відправити у відставку і яким чином реінтегрувати Донбас. — Валентине Олександровичу, як так вийшло, що зі списків Інтерполу та інших розшукових інституцій поступово зникають Янукович, Азаров та інші представники колишнього режиму? — А як може бути інакше, якщо Україна не надає жодних доказів їхньої провини? Коли мене було призначено головою СБУ, я намагався зробити все, щоб винних покарали. У березні 2014 року я зустрічався з міністром закордонних справ Австрії. І пояснював, чому ми просимо європейське співтовариство швидко ввести санкції проти представників колишнього режиму. Щоб Янукович та поплічники не втекли від покарання, а гроші, які вони вкрали, не переказали на інші рахунки і повернули до державного бюджету. Але ось я пішов сім місяців тому, а Генпрокуратура не виконала жодного дії. А мала ж давно передати хоча б одну справу до суду. І за рішенням суду на кожен цей рахунок, у кожний цей банк через прокуратуру, наприклад, Швейцарської Конфедерації, необхідно було відправити запити на арешт і повернення грошей. Нічого не було зроблено. Врешті-решт європейські партнери почали розморожувати рахунки і знімати санкції. Швейцарська прокуратура і прес-секретар ЄС у Брюсселі чітко опублікували причину, чому вони це роблять. Тому що українська Генпрокуратура так і не надала доказів провини або хоча б причетності до незаконної діяльності всіх цих осіб. Ось, дивіться (показує документи). Всі особи, за якими повинні бути судові рішення. Наприклад, щодо рахунків Курченка. Далі - Олександр Янукович. Ось його рахунки у Швейцарській Конфедерації. А ось найголовніша графа, де написано - запити від України не відправлялися. І ось у чому моя зараз головна роль у плані боротьби з корупцією. Треба вимагати від влади це робити. — Чому вона не діє? — Перша причина - небажання покарати конкретних порушників. Друга - безвідповідальність і нерозуміння того, що ці гроші мають повернутися до України. — Якщо керівництво силових органів не зацікавлене у цих розслідуваннях, може, треба гнати їх з посад? — Річ у тім, що керівники силових органів не можуть бути зацікавлені чи не зацікавлені. Вони зобов'язані за законом діяти. Я це наводжу як приклад, що є повноваження, є відповідальність і є результат. Точно так само Генпрокуратура: за законом у неї є повноваження порушувати провадження і передавати до суду, де доводити провину конкретних корупціонерів. Щодо Януковича, «Укртелекому», роздроблення країни. Є список з 21 людини - представників колишнього режиму. Доказів вистачає - я ж знаю, про що кажу. Представники СБУ, які прийшли працювати після Революції гідності, йшли на величезний ризик, але все-таки дістали ці докази. Але тепер потрібно діяти і доводити ці справи до розуму. Бо сьогодні ті самі судді Конституційного суду, котрі узурпували владу для Януковича, своїми корупційними руками знову беруться за Конституцію. Де реакція Генпрокуратури? Я взагалі вважаю, що Україна мала створити ще торік окрему судову палату, окремий трибунал з усіх злочинів проти наших людей - до, під час і після революції. Сюди повинні були потрапити і корупціонери, і колишній режим, і російські спецслужби - куратори так званої Новоросії. Мені тоді заперечували - мовляв, це неможливо. А я їх тепер відсилаю до Голландії, яка створила такий трибунал стосовно збитого «Боїнга». Все міжнародне право твердило - це неможливо. В ООН це питання росіяни заблокували. Але Нідерланди пробили це питання. І нам потрібно створювати міжнародний трибунал під егідою ООН. — Ви нарікали на бездіяльність ГПУ. Всі, крім Президента, вважають, що Шокін не справляється. Можливо, ви знаєте, чому Порошенко так за нього тримається? — Я знаю лише одне. Кандидатуру генерального прокурора подає саме Президент. Члени коаліції, які за нього проголосували, теж несуть політичну відповідальність. І якщо ні Президент, ні коаліція не приймають рішення, не змінюють генпрокурора, ми будемо боротися до кінця і домагатися його відставки. І громадянське суспільство, і міжнародне співтовариство не залишать це просто так. Понад те, для мене відставка генпрокурора - це не питання особистості. Адже у нас після революції вже змінилося три генеральних прокурори. Для мене це питання національної безпеки. Або ми зможемо ці злочини довести і передати до суду. Або ми втратимо і довіру людей, і країну. Я переконаний, що реальна антикорупційна реформа - це єдина реформа, яка потрібна країні. Не потрібно базікати про все інше. Конкретні представники як попереднього режиму, так і цієї влади, повинні потрапити на лаву підсудних. Не потрібно з ними грати, як із депутатом Клюєвим. Його вже рік у країні немає, а Генпрокуратура лише зараз подала на притягнення його до відповідальності, і парламент демонстративно проголосував. Для мене відставка генпрокурора - це не питання особистості. Адже у нас після революції вже змінилося три генеральних прокурори. Для мене це питання національної безпеки. Або ми зможемо ці злочини довести і передати до суду, або втратимо і довіру людей, і країну — З Мартиненком така сама історія? Чи є надія, що буде інакше? — Наскільки я знаю, він здав мандат. Нехай перевіряють і проводять незалежний судовий розгляд. І це правильний шлях. Але почекайте, хіба у нас лише Мартиненка з чинних народних депутатів підозрюють у корупції? Є маса інших діячів, до яких є запитання. Приміром, щодо голови Нацбанку - ми зараз розбираємося разом з міжнародними партнерами. Найближчим часом я працюватиму у Вашингтоні з нашими міжнародними партнерами. Вони хочуть надати нам додаткову доказову основу з приводу офшорної корупції у керівництві Нацбанку. Що із цим робитимемо? Щодо голови Нацбанку ми розбираємося разом з міжнародними партнерами. Найближчим часом я працюватиму у Вашингтоні з нашими міжнародними партнерами. Вони хочуть надати нам додаткову доказову основу з приводу офшорної корупції в керівництві Нацбанку — Вимагатимете відставки Гонтаревої? — Не тільки відставки. А й розслідування тих справ, які міжнародні партнери нам передаватимуть. Що таке офшорна корупція? Це відмивання грошей, вкрадених у українців або зібраних у вигляді хабарів посадовими особами. Їх було вкрадено і переказано на власні рахунки або рахунки підставних компаній у країнах з пільговим оподаткуванням. І це ті самі гаманці корупції, про які всі говорять. Це найефективніший механізм розкрадання бюджету. — США знають щось про Гонтареву, вимагають відставки Шокіна... — Я добре знаю американську систему і політики, і права, оскільки працював там. І я чітко знаю, що США не стільки вимагають відставки когось із конкретних людей, скільки постійно наголошують, що корупція в країні нікуди не поділася. Про це, наприклад, казав віце-президент Джо Байден. Представники американського уряду чітко формулювали нашому Президентові, що однією з причин процвітання корупції в Україні вони вважають бездіяльність і непритягнення до кримінальної відповідальності через суд корупціонерів у владі. І як наслідок - нинішній генеральний прокурор не може дати усьому цьому ради, отже, його треба замінити. І ми як антикорупційний рух будемо цього домагатися. — У вас було набагато більше можливостей, коли ви були на посаді. Чому не було результатів? — Я діяв у рамках своїх повноважень, і нам багато чого вдалося добитися. До моєї компетенції належали шпигуни, контррозвідка. І їх сотнями заарештовували і саджали до в'язниць. Російських розвідників, диверсантів. Перших трьох ми затримали ще у квітні 2014 року, коли весь світ нам твердив, що в Україні немає жодних російських офіцерів. Я тоді вийшов і всьому світу розповідав, що діється. Вони не могли повірити, що українська контррозвідка вже у 2014 році заарештовувала представників російських спецслужб. А до того, як я пішов з посади, ми заарештовували і ГРУшників. Крім того, ми зібрали докази щодо сімох суддів Конституційного суду, включаючи главу, які узурпували владу для Януковича. Ми тоді допитали цих суддів, задокументували свідчення, все передали до Генпрокуратури. Сім місяців після мого звільнення - жодної реакції. Точно так само - щодо корупції у керівництві прокуратури у справі згорілої нафтобази. Жодному матеріалу так і не дали хід. Навпаки, заховали під сукно. Саме тому так важливо тиснути на владу, добиватися, щоб ці справи було розслідувано. — Як ви вважаєте, влада вас боїться? — А ми й не прагнемо налякати владу. Ми вимагаємо, щоб була реакція на запити організацій, а корупціонерів переслідували за законом і притягували до відповідальності. Одна з наших ініціатив - домагатимемося, аби Верховна Рада прийняла закон про відшкодування матеріальних збитків для тих, хто постраждав від корупції. Законодавство європейських країн передбачає таку норму. Якщо чиновник був на посаді і його було викрито в корупції, то за рішенням суду він не лише отримує термін і кримінальне покарання, а й зобов'язується судом відшкодувати збитки. Це і арешт рахунків за кордоном, якщо вони є, і арешт майна, і примусове повернення грошей до бюджету. Це дуже важливий принцип покарання корупціонерів - змушувати повертати вкрадене. У Європі, якщо чиновник був на посаді і його було викрито в корупції, то за рішенням суду він не лише отримує термін і кримінальне покарання, а й зобов'язується судом відшкодувати збитки. Це і арешт рахунків за кордоном, якщо вони є, і арешт майна, і примусове повернення грошей до бюджету. Це дуже важливий принцип покарання корупціонерів - змушувати повертати вкрадене — Поки що у нас лише зростає кількість антикорупційних структур, але самої корупції не меншає. Тільки й чуєш - там корупціонер, тут корупціонер. — Завдяки більшій відкритості громадянського суспільства про факти корупції стає відомо. Відповідно, чиниться більший опір і протидія з боку чиновників. Отже, потрібні нові інституції, які протидіють корупції. До них належить і наш «Антикорупційний рух». Зараз у антикорупційних структур немає іншого виходу, окрім як об'єднуватися по всій країні. Вже у першій половині лютого ми виходимо на велике об'єднання з нашими партнерами по антикорупційному руху, в тому числі з міжнародними. Альтернативи об'єднанню всіх здорових сил немає. — Це об'єднання очолите ви? — Ні. Я проти лідерських проектів. Та й не це зараз головне. — Поговорімо про Мінські угоди. Наскільки сильною є позиція України в цьому процесі? — Це не Мінські угоди. Це Мінські домовленості. Це я вам кажу як професійний дипломат. Але головна проблема, що Росія не є стороною цих домовленостей. А має бути. Інакше конфлікт врегулювати не вдасться і війну не зупинити. Це перше, чого ми повинні домагатися. По-друге, Україні необхідно ефективно використовувати свій статус тимчасового члена Ради безпеки ООН. Ми вдруге за роки незалежності і вчетверте - взагалі в історії отримали такий статус. Цей час потрібно використовувати для важливого та сміливого кроку: подати в Раді безпеки і домогтися підтримки ключових членів Радбезу, а потім й усієї ООН плану з реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Друге - повернення під міжнародним контролем кордону між Україною і Росією. Третє - проведення виборів на окупованих територіях. І, нарешті, Україна має найсерйознішим чином взятися за відновлення як звільнених територій, так і окупованих. Ідеться про створення робочих місць, правову та медичну допомогу, відновлення зруйнованої інфраструктури. Без цього реінтеграції не відбудеться. І ще одна важлива складова - інформаційно-політична. Потрібно повернути на Донбас український інформаційний простір - телебачення, радіо, газети. Нехай це будуть російськомовні ЗМІ, аби лишень люди чули правду. Але разом із цією правдою вони повинні відчувати реальні зміни у своєму житті. Припустимо, ще вчора в Горлівці стріляли, а вже сьогодні там почала працювати лікарня. Крім того, потрібно повернути всіх захоплених заручників. Я, будучи на посаді, за це відповідав, і свого часу завдяки співробітникам СБУ вдалося повернути понад 2500 заручників. Чому зараз цей процес зупинився? Більше сотні ще там. Потрібно не боятися залучати ООН. Звичайно, там є Росія. Але на нашому боці США і Євросоюз. Поки що принаймні. Але якщо Україна не надасть негайно такий план, не отримає схвалення Радбезу ООН, то у нас дуже невеликі шанси на реінтеграцію Донбасу. Головна проблема, що Росія не є стороною Мінських домовленостей. А має бути. Інакше конфлікт врегулювати не вдасться і війну не зупинити. Це перше, чого ми повинні домагатися — Зараз узагалі мало хто говорить про реінтеграцію. Нам би війну закінчити... — Я свідомо вживаю цей термін. Це те, про що мовчать наші можновладці. Припустимо, ми завтра відвоюємо ще кілометр своїй території. Хто там живе? Які люди? З яким ставленням до української влади? Я був в АТО, у тому числі на передовій, ще у квітні 2014 року. І я чітко пам'ятаю настрій людей. Бо ж там стояли не лише російські найманці, а й місцеві жителі. І зараз наше завдання - повернути душі людей. І повернути цим людям життя. — Як ви вважаєте, якими можуть бути наслідки оприлюднення лондонського досьє для Путіна? — Тут потрібно розуміти кілька речей. По-перше, британський суд уперше пішов на публічне слухання, і вердикт було опубліковано. По-друге, це судове засідання відбулося за наполяганням вдови Литвиненка Марини. Про це мало говорять, але потрібно це пам'ятати. Ціле британське правосуддя повернулася обличчям до цієї жінки і змогло її захистити. 10 років спецслужби проводили розслідування, у тому числі невідомого в Британії полонію-21, шукали докази. Я вже не кажу про вбивство Березовського після цього та інші справи. Британські спецслужби працювали, збирали докази. Багато часу було втрачено через відмову видати Лугового за екстрадицією, на чому наполягала Британія. Потім зрозуміли, що нічого не буде, ніякої співпраці з Росією, і пішли на відкрите судове засідання та оприлюднення звіту. Наслідки цього для Росії такі: висновок суду буде обов'язковим до виконання, як у самій Великобританії, так і в британській співдружності, куди входить і Австралія, і Канада, й інші країни. Тож це лавиноподібне рішення. І воно матиме наслідки у вигляді санкцій, скасування віз для конкретних осіб, котрих згадував британський суд. Варто зазначити, що терміну давності британське право за такими злочинами не передбачає.  
Економіка Банкіри закликають Кабмін припинити дискримінацію приватних банків Незалежна асоціація банків України звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням скасувати більш жорсткі критерії до уповноважених банків недержавного сектора. Про це повідомляє офіційний сайт Незалежної асоціації. «Занепокоєння викликає той факт, що встановлені критерії та принципи визначення уповноважених банків не орієнтовані на надійність або зручність для клієнтів, оскільки викреслюють з кола уповноважених майже всі банки, крім державних», - зазначається в повідомленні. На переконання членів асоціації, виплачені кошти у вигляді заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги можна вважати бюджетними, лише доки вони перебувають на рахунку державної установи, але їхнє збереження в державних банках при нечесному розподілі доходів і ресурсів формують заборону для громадян використовувати для цього вже відкриті рахунки в недержавних банках, що є обмеженням їхніх законних прав. «Такі реформи дивують, адже базовим принципом комплексної програми розвитку фінансового сектора України до 2020 року є збалансованість економічних інтересів через формування ринкового конкурентоспроможного середовища», - зазначає асоціація. На думку банкірів, затверджені Кабінетом Міністрів України зміни мають відверто дискримінаційний характер по відношенню до недержавних банків і громадян України, прямо суперечать законодавству про захист економічної конкуренції та стандартів Європейського союзу.
оформление ленты  Блог: 
Політика Ігор Кононенко Не виключено, що заяву Абромавичуса зроблено на випередження Не виключено, що заяву міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса зроблено на випередження з урахуванням того факту, що доведеться залишити уряд. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко. Він зазначив, що не виключає, що міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус виступив із заявою про відставку, спрацювавши на випередження, знаючи, що доведеться залишити Кабмін. «Я не політтехнолог, але існують різні технології, і я не виключаю, що, можливо, в даному випадку використано ось таку технологію», - сказав Кононенко. При цьому він зауважив, що не збирається йти працювати в уряд. «Я на цьому етапі не планую йти працювати в уряд», - сказав він. Також коментуючи можливу активізацію корупційного скандалу, пов'язаного з його ім'ям, Кононенко зазначив, що політтехнологіями займатися не збирається.
Політика Порошенко призначив нового голову Київської області Президент Петро Порошенко представив колективу Київської обласної державної адміністрації нового керівника - Максима Мельничука. Він змінив на цій посаді Володимира Шандру, який кілька днів тому написав заяву про звільнення за власним бажанням, повідомляє прес-служба глави держави. Порошенко привітав нового голову Київської ОДА та вручив йому посвідчення. Він розповів, що познайомився з Мельничуком під час переговорів щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. «Максим був учасником переговорів і як ніхто добре знає ті можливості, які зона вільної торгівлі з ЄС відкриває для України в цілому», - зазначив Петро Порошенко. Президент звернув увагу на потенціал розвитку аграрного сектора країни взагалі та Київської області зокрема, зазначивши, що доступ до нових ринків збуту та розширення використання можливостей приведе до збільшення надходжень до місцевого і центрального бюджетів, появи нових робочих місць. «Хотів би привітати вас, пане Мельничук, із новою роботою, а Київську область - з новими можливостями, які відкриваються завдяки вашим знанням, досвіду і менеджерським навичкам», - зазначив Петро Порошенко.
Політика НАБУ викличе Абромавичуса на допит Сьогодні детективи Національного антикорупційного бюро України почали перевірку фактів, озвучених міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абрамавичусом. Як повідомляє прес-служба НАБУ, перевірка проводиться щодо можливого втручання в роботу МЕРТ з боку першого заступника лідера фракції БПП Ігоря Кононенка та інших народних депутатів. «Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою правовою кваліфікацією правопорушення за статтею 364 (ч. 2) Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем», - ідеться в повідомленні. Читайте також: Абромавичус іде у відставку Водночас у прес-службі зазначили, що Абромавичуса буде найближчим часом запрошено до НАБУ для допиту як свідка за фактами, про які він повідомив під час прес-конференції.
Політика Карпов заперечує свою участь у викраденні Савченко Член громадської палати Москви Павло Карпов спростував свою участь у викраденні та вивезенні української льотчиці Надії Савченко з Луганська на територію Росії. Про це пише Коммерсант. «Я тисячу разів бачив її по телевізору, а наживо - жодного разу. На жаль чи на щастя. Тож її заява - це або помилка, або вигадка, або свідома спроба ввести суд в оману», - сказав Карпов. Нагадаємо, на засіданні суду в прикордонному Донецьку 1 лютого адвокат Савченко Ілля Новіков назвав Карпова «куратором ЛНР від адміністрації президента», а сама Савченко впізнала в ньому людину, яка 23 червня 2014 року брала участь у її вивезенні з Луганська на територію Росії. За її словами, саме Павлу Карпову командир батальйону «Зоря», а нині лідер бойовиків Ігор Плотницький передав усі її документи перед тим, як вони залишили Луганськ.
Політика Геращенко вимагає заарештувати бойовика «ЛНР», якого помітили в одному з ресторанів Києва Народний депутат України, член фракції «Народний фронт» і член колегії МВС Антон Геращенко звернувся до СБУ з вимогою затримати одного з учасників захоплення будівлі СБУ в Луганську і одного з керівників т.зв. ЛНР Сергія Корсунського, якого було помічено в одному з ресторанів міста Києва. Про це нардеп написав на своїй сторінці у Facebook. «Я звернувся до Служби безпеки України та до Національної поліції з вимогою затримати вказану особу за фактом участі в незаконних збройних формуваннях за ст. 260 Кримінального кодексу України, за ст. 294 - організація масових заворушень і захоплення громадських будівель, ст. 258 - тероризм, а також перевірити його на предмет причетності до скоєння інших тяжких злочинів, у тому числі до замаху на вбивство відомого луганського адвоката Ігоря Чудовського у квітні 2014 року», - написав Геращенко. Депутат бажає також дізнатися у силовиків, яким чином перший заступник колишнього ватажка «ЛНР» Валерія Болотова отримав перепустку на виїзд із зони АТО. Геращенко зазначив, що волонтери мали звернутися до поліції з проханням затримати бойовика «ЛНР». «Міг бути зовсім інший результат, ніж тепер, коли після публікації у соцмережах ця особа могла сховатися на території Росії, до якої з Києва шапкою докинути - три години на авто», - уточнив депутат. Нагадаємо, що сьогодні в одному з ресторанів Києва було помічено бойовика «ЛНР» Сергія Корсунського, який свого часу був правою рукою керівника «ЛНР» Валерія Болотова.
Політика Екс-глава СБУ: Україні потрібно створювати трибунал під егідою ООН Україні необхідно створювати міжнародний трибунал під егідою ООН для покарання корупціонерів, представників режиму екс-президента Віктора Януковича та російських спецслужб, кураторів так званої Новоросії. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) заявив колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко. За його словами, ще торік Україна мала створити окрему судову палату, окремий трибунал щодо всіх злочинів до, під час і після Революції гідності. Під трибунал мали потрапити корупціонери, колишній режим та російські спецслужби - куратори так званої Новоросії. «Мені тоді заперечували - мовляв, це неможливо. А я їх тепер відсилаю до Голландії, яка створила такий трибунал щодо збитого «Боїнга». Все міжнародне право твердило - це неможливо. В ООН це питання росіяни заблокували. Але Нідерланди пробили це питання. І нам потрібно створювати міжнародний трибунал під егідою ООН», - сказав Наливайченко.
Суспільство Дружина полоненого полковника Маргарита Кушнірова Интервью
Дружина полоненого полковника Маргарита Кушнірова: За два роки війни моя сім'я розучилася боятися
18 серпня 2014 року. ЗМІ публікують новину із заголовком «Терористи взяли в полон трьох офіцерів ЗСУ». «Сьогоднішній день відзначився дуже підступним кроком терористів. Вони захопили в полон людей, яких запросили до себе з метою переговорів. Троє офіцерів Збройних сил України без зброї і з білим прапором прийшли на місце попередньої домовленості», — йдеться в офіційному повідомленні штабу АТО. Троє українських офіцерів — це майор юстиції Валерій Шмигельський, капітан глибинної розвідки Євген Мандажі і полковник, начальник розвідки 8-го Армійського корпусу з Житомира Іван Без'язиков. Усі троє виїхали на переговори до терористів, аби забрати загиблих та поранених внаслідок бою під Степанівкою в Донецькій області 16 серпня. Їх «зустріли» чеченці і взяли в полон. Мандажі було звільнено з полону терористів 19 вересня 2014 року, пізніше, 5 грудня, звільнили й Шмигельського. Про Без'язикова не йшлося. Він перебував у руках бойовиків у Донецьку. Останній раз розмовляв з дружиною по телефону у травні 2015 року. Потім зв'язок обірвався. Вірить у те, що її Ваня живий, дружина Маргарита Кушнірова. Вона обійшла всі відомства, зустрічалася з різними людьми, писала Президенту — скрізь і всіх просила зайнятися пошуками чоловіка і нарешті обміняти Без'язикова. — Маргарито, які останні новини про Івана? — Після довгої паузи він телефонував двічі своїй матері: 18 жовтня і 31 грудня. Сказав, що зараз у Донецьку. І ми перевірили, дзвінок був звідти. Першого разу мама говорила з ним хвилину, другого — півтори. Свекруха хотіла його трошки підтримати, сказала йому, що його скоро звільнять. Нам справді пообіцяли в СБУ, що його не викреслюють зі списків і повинні звільнити, що про нього говорять на кожній зустрічі з бойовиками, на кожних переговорах. Але Іван запитав, коли це їй сказали і хто. Він не має жодної інформації і нічого не знає про події. А тим більше ніхто не говорить йому там про звільнення. Вона запитала, як його стан. Відповів: нормальний. Але Іван така людина — йому завжди все нормально, ніколи не буде скаржитися, навіть якщо щось болить, не казатиме. Особливо мамі своїй. Ще вона йому сказала про дітей — у Івана їх троє. — Ви знаєте, де саме в Донецьку перебуває чоловік? — За даними групи «Патріот», був і в підвалі СБУ. Потім його перевели до СІЗО. Після СІЗО він отримав статус «особливо зухвалого». Далі зв'язок із ним перервався. Кажуть, там змінилися охоронці, і наші волонтери вже нічого дізнатися не могли. Сказали, що з липня 2015-го вони його втратили. — Як Іван потрапив у полон? — Після бою під Степанівкою було багато поранених, полонених, убитих. Мого чоловіка разом із двома іншими військовими відправив на переговори начальник штабу колишнього 8-го Армійського корпусу, полковник Петро Ромигайло... — Командира розвідки на переговори? — От і мене обурює, що людину, яка це зробила, досі не покарано. Не можете Без'язикова дістати, хоча б покарайте тих, хто це вчинив. Це ж понад усяке людське розуміння — відправити начальника розвідки до терористів! Припуститися такої помилки! Можливо, річ у якомусь упередженому ставленні Ромигайла до мого чоловіка. — Що розповідали про полон двоє звільнених товаришів по службі — Шмигельський та Мандажі? — Женя не приховував, що їх били по дорозі в Донецьк на кожному блокпосту, і найбільше діставалося Без'язикову, бо він за званням старший. Щойно їх взяли, до вечора тримали в якійсь ямі, не давали говорити один з одним, сказали, почують хоча б слово, обстріляють. Валерій казав, що хотіли голови відрізати, п'ять разів виводили на розстріл. Мені важко говорити про це, оскільки ці жахи, яких довелося зазнати цим трьом офіцерам, не вкладаються в голові. А мій чоловік досі залишається там, у полоні. І для нього цей жахіття ще не скінчилося. А отже, і для нашої родини теж. — Пам'ятаєте, коли чоловік уперше дав про себе знати? — Він зателефонував. Я його насилу впізнала — він важко дихав, важко говорив. Я запитала: «Ти поранений?» Він відповів: «Мені здається, у мене зламані ребра». Ребра справді були зламаними. Від звільнених полонених дізналася, що у нього були й інші пошкодження, але мій чоловік не звик скаржитися. Він дуже терплячий і витривалий. Женя Мандажі сказав, що по допомогу Іван не звертався, хоча можна було, боявся, що вколють щось наркотичне. — Що кажуть у СБУ, чи є ваш чоловік у списках на обмін? — Юрій Тандіт мене запевняв, що Іван постійно у списках. Може, так і є. Але «ополченці» якось опублікували статтю, в якій було сказано, що каменем спотикання під час чергового обміну став полковник Без'язиков. Мовляв, приїхала СБУ на переговори і сказала, віддайте нам полковника. Ті відповіли, що хочуть рівноцінного обміну. Після цього наші почали відхрещуватися, що Без'язиков їм не потрібен. Потім Тандіт на телекамеру прокоментував цю статтю, сказавши, що «цього прізвища у списку не було» і назвав 12 осіб, яких на той момент збиралися обмінювати. У мене таке запитання: чому не було, ви ж мені щоразу говорите, б'єте себе в груди, що чоловік у кожному списку? У СБУ мені кажуть: «Ваш чоловік — це номер один, ми так про нього говоримо», або «Він — червоний стікер на моєму столі». Я розумію, що, можливо, його звільнити важко — він і у званні, і на такій посаді... Хоча на цій посаді він був буквально зо два місяці до поїздки на схід. Я припускаю, що та сторона до останнього його триматиме і вимагатиме неймовірного. Але головне — з нашого боку я не бачу особливого бажання звільнити Без'язикова. Ще у 2014 році, перед Новим роком, я приїхала до Маркіяна Лубківського в СБУ. На зустрічі були дружини, матері. Я чекала, поки всі вони висловляться — у багатьох були складні випадки, місце перебування синів та чоловіків не було навіть встановлено. Мені мій хоча б телефонував. Потім я запитала, що відомо про полковника Без'язикова? А Лубківський на мене так дивиться і запитує: «Це росіянин чи наш?» Я йому кажу: «А ви гадаєте, я до вас з Росії приїхала?» А він мені відповідає: «Ну, не знаю». І тут уже ці дівчата, які були зі мною, почали казати, мовляв, ви що, це ж наш полковник, з Житомира. Тоді він різко згадав: «А! Звісно! Ми працюємо!» Працюють?! Якщо кілька хвилин тому він запитував, це росіянин чи наш?! Як вони там працюють? Кого визволяють? — Чому ви говорите про упереджене ставлення керівництва? — Тому що я бачила, як цей Ромигайло ставився до Івана ще до війни. Постійно телефонував, щось хотів, завжди псував нерви, хоча чоловік ніколи не скаржився. Приходить чоловік на обід, а той весь час йому телефонує, весь час щось хоче від нього. Доїсти не встигав, тікав. Хоча я не розумію, чому це Іван усе терпів — він такий самий полковник, як і той. Майор Шмигельський мені потім казав, що не міг зрозуміти, чому Іван мовчить. Мій чоловік дуже старанна людина. Він мені завжди казав, що він перш за все офіцер: сказали — має виконати наказ. Коли почалася війна, у чоловіка не було жодної нормальної ротації. Першого разу всі приїхали на два тижні, а Іван на чотири дні, другого разу — взагалі на один день. Його викликав знову ж Ромигайло... Іван мені розповідав, що на фронті багато зрадників, свої ж своїх сепарам здають. Крім того, і фури зі зброєю пропускали, з грошима. Він усе це бачив. Іван казав: «Я приїжджаю на блокпости, а мені мої ж солдати скаржаться, що нічого не можуть зробити — СБУшники та прикордонники пропускають фури з доларами. Чоловік пропонував: затримаймо фуру з Криму з грошима — у ній було кілька мільйонів точно, які призначалися бойовикам, — і будемо розбиратися... Але ні. Можливо, його й хотіли здати через те, що багато знав. А після тієї Степанівки розповідав, як їздив по полях збирати зброю у загиблих — нашим було нічим стріляти. Тоді він почав обурюватися. Казав, що неправильні команди віддавалися, що полягло багато людей. Він особисто мені казав: «Поля всіяні тілами». Коли він уже був у полоні, я його питала, до кого звернутися, хто може допомогти, відповідав: «Я живий. І це вже дуже добре. Я міг залишитися лежати в полі. Мене б прикопали, і ти б ніколи не дізналася, де моя могила». Згодом я дивилася по телевізору, як командир мого чоловіка, генерал-лейтенант Петро Литвин, і полковник Петро Ромигайло, командувач і начальник штабу сектора Д, начальник штабу 8-го Армійського корпусу, виправдовувалися за Степанівку. Я думаю, це одна з причин, чому Івана могли здати, — занадто багато знав. А потім хотіли зробити з нього зрадника... А мій чоловік дуже порядна людина і гідний офіцер, яких мало, він трудяга, і це відомо багатьом. — Як це зрадником? — На рівні Генерального штабу, Міністерства оборони розпускали чутки, що він перейшов на інший бік... Казали, що у мого чоловіка в Донецьку є інша жінка. Після цих пліток я сама зателефонувала Едуарду Басуріну (з січня 2015 року той виконує роль неофіційного прес-секретаря військового командування самопроголошеної республіки. — Авт.). Запитала, чому вони не дають чоловікові мені дзвонити. Той почав морочити голову, мовляв, звідки ви таке взяли. Коли почув про іншу жінку — обсміявся. Після цього він мені передзвонив і каже: «Я не знаю, як щодо іншої жінки, але з вами він розмовляти не хоче». Я запитала, як це? Той відповів: «Можливо, він вас розлюбив?» Виходить, до 22 травня, коли востаннє мені телефонував, любив, а потім різко розлюбив. «Ну, я не знаю, що у вас у родині сталося», — сказав він. Я йому відповіла: «У нас нічого не сталося, крім того, що чоловік потрапив у полон». І чого це він раптом не хоче спілкуватися і зі своєю старою матір'ю, і зі своїми трьома дітьми? До того чоловік завжди просив на кілька хвилин дати слухавку дітям. На що мені Басурін сказав: «Є така бабська справа чекати, от і чекайте». Я йому сказала, що дочекаюся, що через відсутність звісток його тут оголосять загиблим. Мені кілька разів телефонували з міліції і пропонували, щоб діти здали ДНК. — Навіть, незважаючи на те, що ви знали, що Іван живий? — Так, навіть тоді, коли він мені телефонував. Я завжди відмовлялася. Бо чоловік сказав: я живий, у полоні, а ти не смій нічого здавати — мене можуть поховати. Щоб я залишила їх у спокої, скажуть, що його там немає в живих. Басуріну я так і сказала, що якщо Івана тут поховають, то ви за нього нічого виторгувати не зможете. Залишите там. Я помру від горя, мати помре від горя, кому легше буде? Я йому кажу: «Я так розумію, що ви щось за нього хочете?» Він відповідає: «Ну так». Це було десь у перших числах вересня 2015 року. І ось 18 жовтня вони дозволили чоловікові зателефонувати матері. Я думаю, що чутки про зраду і жінок поширюють люди на цьому боці, які пов'язані з терористами. Поки тут вибріхують, там виходить стаття, в якій вони чітко говорять: «А що, коли полковник, будучи далеко не дурнем, став на бік добра» — натякають, що перейшов на їхній бік. Я зателефонувала до СБУ з приводу цієї статті і мені сказали, що це інформаційна війна: «Ви можете радіти — ваш чоловік дуже патріотично налаштований». — На вас не виходили представники бойовиків із пропозицією обміняти Без'язикова на когось конкретного зі своїх? — Ні, мені не називали прізвищ. Знаю, що за Шмигельського просили якогось Рембо, якого вже не було серед живих. Мені теж говорили, що за мого чоловіка просили мертвих людей. Був такий момент, коли в перші місяці полону я зателефонувала Віктору Муженку (начальнику Генерального штабу. — Авт.), попрохала про допомогу, адже той Без'язикова добре знає. Зрештою Муженко мені сказав, що знайшов людину із позивним Золото з міста Ковдор Мурманської області. Він офіцер, розвідник. Його затримали наші, коли під час збору даних він звернув випадково не в той бік. Бондарук його прізвище. Мовляв, згодні міняти цього Бондарука лише на Без'язикова. «Шукайте обмін», — сказав Муженко. Але я ж не могла взяти за руку цього Бондарука і поїхати в Донецьк на обмін. Тоді я почала шукати переговірника. Телефонувала Руслані Лижичко. Її помічниця Віра сама на мене вийшла, обіцяли посприяти. Я попросила запитати у Захарченка, чи обміняють цього Бондарука на мого чоловіка? Але від Руслани мені більше не дзвонили. Чекаю досі. Телефонувала я й Василю Вовку. Просила, щоб той поговорив із Захарченком. Раніше він запевняв, що із Захарченком за одним столом мало не святкують щось. Але Вовк психанув: звідки це я взяла, що є така людина і що на неї мінятимуть Без'язикова? Заспокоївся, коли почув прізвище Муженка. Але й Вовк мені тоді не допоміг — вміло з'їхав з теми, сказавши, що того Бондарука просто так не випустити. Я готова була чекати. Я сама телефонувала Захарченку, писала смс — відповіді не було. Знайшла інших переговірників, від яких дізналася, що Без'язикова зараз не обмінюватимуть, а Бондарука обміняють на іншого нашого полоненого, якого вивезли до Курська. Я не могла зрозуміти, як так можна діяти неузгоджено. Врешті-решт обмін не відбувся. Просила обміняти Без'язикова на ГРУшників. Але кажуть, що їх можуть міняти на Савченко, Сенцова або Кольченка. Я розумію. Але у них є перевага — родичі знають, де перебувають ці люди, мати бачить свою Надю по телевізору, може приїхати на суд, ми ж узагалі не знаємо, де наш Іван. — Але ви ж кажете, що Іван телефонує мамі... — Так. Їй 84 роки. Він говорить із нею рівно одну хвилину. Коли вона з ним уперше поговорила, я запитала у неї, чи точно це був Ваня. Вона відповіла: «Я не знаю». Бо вона погано чує і не чекала дзвінка після п'ятьох місяців мовчання — розгубилася, почала плакати. Але мама йому поставила запитання, яке ставила раніше, коли точно телефонував не її син, але представлявся ним. І він відповів. Після дзвінка у жовтні ми з нею відпрацювали кілька запитань з його дитинства — як звали собачку, на якій вулиці жили... І він одразу ж на них відповів удруге. Спираючись на ці відповіді, сподіваюся, що мій чоловік живий. — З СБУ теж немає новин? — Це я їм завжди телефоную і доповідаю про новини. Минає час, я знову телефоную, запитую, чи є новини у них. Вони мені весь час кажуть: «Почекайте, зараз подивимося в комп'ютері». Потім зачитують: «Ваш чоловік перебуває в Донецьку. Ми навіть знаємо, в якій будівлі...» Виявляється, що це вони мені повідомляють інформацію, яку я їм раніше дала. У СБУ мені кажуть, що про нього ведуть переговори не як про «двохсотого». До 22 травня я з усією відповідальністю могла заявити, що мій чоловік живий. Я ж із ним розмовляла. І голос у нього такий особливий, і манера говорити специфічна. Я його точно впізнаю. Зараз я орієнтуюся лише на контрольні запитання. До 18 жовтня я вже почала сумніватися, що він серед живих. Мені, звісно, було страшно в цьому собі зізнатися. — З того боку із кимось спілкуєтеся? — Зараз ні з ким не спілкуюся. І не хочу. Це не має жодного сенсу. Ці люди брешуть. Вони розповідають якісь неймовірні речі. Можу сказати, що той самий Басурін говорить інтелігентно, в якийсь момент намагався мене заспокоїти, коли я розплакалася, перейшов на «ти». Але я зробила висновок, що Басурін є таким самим заручником, як і мій чоловік, тільки йому дозволяють телефонувати і дозволяють убивати. Але він заручник Росії. Теж підневільний. Весь час із кимось радився і потім мені передзвонював. Він мені пропонував приїхати в Донецьк особисто. — Ви не погодилися? — Ні. І Рубан до того намагався мене відвезти в Донецьк, а чоловік сказав із ним нікуди не їхати... Крім того, мені погрожували неодноразово. Телефонували серед ночі мені і мамі, писали через соціальні мережі моїй сестрі, вимагали, аби я приїхала в Донецьк, погрожували, що вивезуть мою дитину. Не так давно телефонували і вимагали гроші, сказали, що віддадуть чоловіка, якщо гроші перекажу через термінал, потім чекати вночі чоловіка десь на трасі між якимись містами... Я подзвонила до поліції, дякувати нашій поліції — відреагували миттєво, одразу приїхав слідчий, потім виявилося, що це аферисти, чи то судимі, чи то сидячі. Знаєте, за майже два роки війни моя сім'я розучилася боятися, душевний біль є таким великим, що часом не відчуваєш фізичного. Думаю, з моїм чоловіком така сама історія. Тільки його душевний біль пов'язаний з Україною, якій він служив вірою і правдою і яка його зрадила чи просто забула, бо їй зараз так зручно. Але сім'я його любить і чекає, і ми нічого і нікого не боїмося. Зараз Іван у статусі «особливо зухвалих», бо каже: Донбас — це Україна. Це мені казали люди, які про нього дізнавалися. Мені так і сказали: «Гімн України він співає». Можливо, він пішов на принцип, і його не зламати. Так, він — упертий. — Крім вас Івана хтось шукає, із його керівництва приміром? — Боюся, що ні. Є в нього один друг, він із ним колись служив. Його ім'я назвати не можу. Якось зателефонував, приїхав до мене в Житомир і сказав, що чутки про те, що Іван — зрадник, неправда. Він сам їздив до Донецька, намагався знайти, та не зміг. Але сказав, що станом на 21 листопада Іван живий. «Ви його чекайте», — додав він. Ще двоє колег Івана телефонують, питають про нього. І це все. Якщо вас цікавить, чи стурбований його долею генерал Литвин, то ні. Після чотирьох місяців чоловікового полону він перестав брати слухавку. — Від кого в Україні, вам здається, залежить обмін полоненими? — Думаю, від Президента. Коли мені чоловік тільки почав дзвонити, я все намагалася з'ясувати, до кого звертатися — кого взяти за горло, перед ким стати навколішки, щоб його звільнили. Іван мені сказав, що ніхто не допоможе, що треба чекати. Я все казала, скільки ж можна чекати, триває війна — ти щодня перебуваєш у небезпеці. Тоді Іван сказав: «Якщо сепари оголосять амністію, то мене віддадуть». Я не могла зрозуміти, про яку амністію говорять. Воювало пів-Донбасу, почав пояснювати, що вони хочуть амністію для всього регіону. Я розповідала це і в СБУ. На що мені Василь Вовк сказав: «Вам може допомогти лише Президент. Але він не хоче». Це була його фраза. Він мені навіть казав, що про Івана знає й Путін. Спочатку мені казали, що звільнення обговорюється на рівні двох держав. Що, півтора року ніяк не можуть домовитися?! Але, гадаю, є домовленості, про які нам ніхто не скаже. Адже у Порошенка є в Росії фабрики, які чомусь ніхто не чіпає. Мене знаєте що ображає: Президент особисто говорив про Рахмана, щоразу говорить про Савченко, а я скільки не писала йому, скільки б не говорила з телеекранів, не звертає уваги. Я ж прошу — нехай мене прийме. Або не приймає, але звільнить мого чоловіка... Мимоволі напрошується висновок: він про нього не хоче говорити, бо він тут не потрібен. Ніхто не турбується про цього Без'язикова. Я от із вами розмовляю і ще раз переконуюся: чоловік тут не потрібен. Мені і переговірник Олег Котенко казав: «Його тут не хочуть». — Мені теж сказали, що в останньому списку його немає... — Я про це здогадувалася. І я думаю, що і в попередніх його не було. І не тому, що його часто запитують. Вовк мені сказав якось: «У Мінську говорили про вашого чоловіка, скоро його звільнять». Тоді я попросила у нього телефон Морозової, щоб запитати. Вовк дав мені його. І Морозова мені ясно відповіла: «Хто вам сказав, що в Мінську про нього хтось говорив? Йшлося про Шмигельського». Чому про нього? Шмигельський — земляк Василя Вовка. Дружина Шмигельського навіть говорила із Захарченком, Вовк їй його набрав. Я ж із Захарченком не могла поговорити, Вовк казав, що він не візьме у нього слухавку. — Я чула, що Іван потрапив у полон до чеченців... — Гадаю, не випадково. Є деякі моменти, які змушують замислюватися. На переговори пішли втрьох, але до самого села зайшли двоє — Без'язиков і Женя Мандажі. Валерій мені казав, що селище неначе мертве було. Шмигельський заліг біля машини. Без'язиков сказав, що підуть на кілька метрів вперед, якщо нікого не побачать, то повернуться. Потім Валерій розповідав, що почався обстріл, і він опинився під купою піску. І він сказав, що чеченці знали, що їх було троє — коли вони взяли двох, запитали, де третій, якби не сказали, то всіх розстріляли б. І Женя почав кликати: «Валєра!» І він згадував, що чув, як Женя його кликав. Він виліз з цієї купи піску і побачив, що їх із зав'язаними ззаду руками ведуть чеченці. Шмигельський міг сісти в машину і поїхати, але цього не зробив. Вони знали, що в групі було лише троє. І коли вони їхали на переговори, їх весь час обстрілювали з нашого боку. Валерій казав, що був шокований, а Ваня телефонував і говорив, куди ви стріляєте, якщо ми в цю точку виїхали? Після дзвінка Без'язикова обстріл припинився, але відновився за 15 хвилин. Можливо, і їх не було б серед живих. Але по дорозі вони пробили колесо. І зупинилися на годину, щоб його замінити. — Як ви дізналися, що чоловік у полоні? — Він перестав виходити на зв'язок. Це була субота, 16 серпня. О 9:20 ранку я з ним поговорила по телефону. Він мені сказав, що буде трохи зайнятий і зателефонує ввечері. І я не телефонувала. Ближче до ночі почала дзвонити. Ніхто трубку не брав ні вночі, ні вранці. У мене почалася паніка. До того ж по телевізору сказали, що потрапили в полон офіцери з Житомира, але сказали, що на чолі був замполіт. Пам'ятаю, як сиджу на кухні, набираю його, а мені мама каже: «Ну, хто начальника розвідки відрядить на переговори?» Зрештою телефон від моїх дзвінків розрядився і відключився. Я почала телефонувати колегам. І Анатолій Любецький, той, який потім щосили поширював плітки, що мій чоловік зрадник, сказав: «Вони виїхали на завдання і не виходять на зв'язок». І мене, знаєте, так насторожило, коли я запитала, чи міг він загинути, той твердо відповів, що ні. Уточнила, чи не поранений він — ми всі лікарні обдзвонили. Але коли я запитала, чи міг він потрапити в полон, він відповів: «Так, Маргарито, швидше за все, так і є». Потім я побігла до корпусу, мене туди не хотіли пускати спочатку, мені вдалося вмовити. Мені налили води, сказали: «Не хвилюйтеся, розвідник може йти на строк від трьох до семи днів і нікому нічого не казати». Я пішла вся в сльозах. Пішла до церкви. І до вересня Іван не виходив на зв'язок — я переконалася, що він живий. Знаєте, мій чоловік дуже довіряв безпосередньому керівнику — генералу Петру Литвину. І я собі уявляла нашу розмову з ним так: телефонує він, каже, що Іван потрапив у полон, але вони докладуть усіх зусиль, аби його звільнити. Але він мені не зателефонував. Ніхто навіть не сказав, куди подівся командир корпусу. Можливо, не бажали розголосу, хотіли приховати, зам'яти. — А тим часом у полоні Без'язикова били... — Він мені сам казав, що його могли вбити. Але не зробили цього. Бо коли вони допитували наших полонених солдатиків, запитували, хто найчастіше приїжджав на передову з верхнього штабу. І вони називали лише прізвище Без'язикова. У нього був дідусь, який привозив його солдатам молоко. Моркву привозили. Він дбав про них. Зараз я, можливо, десь на нього ображаюся: він подумав про чужих дітей, пішов визволяти їх, а про своїх — забув. І йому зберегли життя тому, що він не штабний пацюк, який кидає дітей на м'ясо. — Хто чекає Івана вдома? — Вдома на нього чекаю я та його мати. Чекає теща, дуже сильно, хвилюється. Діти чекають. Найбільше чекає маленький. Він про тата не припиняє говорити. Я думала, що з часом почне відвикати, забувати, і навіть цьому була рада — Івана не віддають, а я тверезо дивлюся на речі, що незрозуміло, коли це станеться. Я хотіла, щоб дитині було не так боляче чекати. А малюк тим не менш ще більше говорить про тата. Весь час згадує його: а мій тато каже так, а мій тато робить так, а мій тато ось так кривляється... Він навіть згадує такі речі, про які навіть я забула. Чекають і двоє старших дітей — синові 20 років, дочці — 16. Уже немає жодних — ані моральних, ані фізичних — сил боротися. Розумію, нашому Президентові ніде нічого не болить — його діти й онуки в безпеці вдома. Його не хвилює, що там сидять наші живі люди. Ну, нехай це буде на його сумлінні. Врешті-решт кожен отримає своє. Сьогодні я дуже вдячна журналістам та волонтерам, особливо групі «Патріот». Вони постійно цікавляться Івановою долею, допомагають, підтримують. 16 лютого — 18 місяців полону, і якби не вони та їхня допомога, то я більш ніж упевнена, що офіцер, людина, батько, чоловік і син Іван Без'язиков просто б згинув раз і назавжди. Думаю, спочатку задум був саме такий. А СБУ я вдячна за те, що вони мене втішають і обнадіюють, просять триматися так само гідно, як тримається мій чоловік у полоні.    
Політика Моя відставка – холодний душ! Журналісти друкованих та електронних ЗМІ збиралися послухати, що розповість міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус про приватизацію державних підприємств, але натомість високий чиновник у своєму вже першому слові заявив, що прийняв рішення про… відставку. Бо, бачите, він та його команда «не готові служити прикриттям для відновлення старих і створення нових схем в інтересах окремих політичних і бізнес-гравців». Звісно ж, такого початку прес-конференції в «Укрінформі» не очікував ніхто. Рік і два місяці тому пан Абромавичус зі своєю командою прийшов в одне з провідних наших міністерств, щоб «робити реформи». Цього від молодих топ-менеджерів чекали і народ України, і вітчизняний бізнес, й міжнародні партнери. «Я потрапив до уряду, – наголосив Айварас Абромавичус, – коли потрібно було змінювати систему, ламати корупційні схеми, робити системні реформи на тлі складної економічної ситуації. Мене запевнили, що міністри-технократи матимуть повну самостійність для формування своєї команди. І ми отримаємо цілковиту підтримку реформ на найвищому державному рівні. Ми прийшли займатися дерегуляцією, реформуванням державних підприємств, публічних закупівель, захищати торговельні інтереси України на іноземних ринках, створювати привабливий інвестиційний клімат». Доки слухав ще міністра, ловив себе на думці, що хтось десь уже казав щось подібне. Потім згадав – міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. Він теж нещодавно намагався «грюкнути дверима» і разом зі своєю командою піти геть. Якась епідемія. Молоді наші реформатори, мабуть, не досить чітко усвідомлювали, за що вони взялися і в якій країні. Це у старій Європі можна було «робити реформи» за правилами. А в Україні ті самі дерегуляцію, публічність і прозорість закупівель потрібно «вигризати». І для цього треба не лише здорові зуби, характер, злість (якщо хочете), бажання, терпіння й уміння, а й готовність пожертвувати собою заради ідеї. Пам’ятаєте, як Святослав Вакарчук, отримуючи 23 січня цього року орден Свободи, сказав Президентові України Петру Порошенку, що країні потрібні сьогодні кіборги у політиці і владі? «Ми бачимо часом розумних, але швидше хитрих і цинічних людей, які завжди знаходять логічне пояснення, чому в Україні все не так: винна війна, ціни на нафту, політичні опоненти, колишня влада», – сказав музикант і громадський діяч. Я у жодному разі не применшую заслуг Айвараса Абромавичуса на посту очільника Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Торік йому вдалося за допомогою однодумців в уряді, парламенті, бізнесі, міжнародному співтоваристві досягти певної макроекономічної стабілізації в країні: провести, скажімо, системну реформу держзакупівель (на пілотному її проекті, за словами міністра, досягнуто економії обсягом 500 мільйонів гривень. На кінець же цього року – вийти на 50 мільярдів гривень економії та запустити найпрогресивнішу систему закупівель в Європі). Вдалося пану Абромавичусу реформувати й держпідприємства шляхом підвищення прозорості, міжнародного аудиту, нового порядку призначення керівників. «За рахунок цього, – сказав міністр, – торік ми скоротили збитки держпідприємств на 101 мільярд гривень – зі 117 до 16 мільярдів гривень. Під час дерегуляції зняли понад 100 регуляторних бар’єрів для бізнесу. Зекономили 2,4 мільярда гривень шляхом скасування олігархічного дисконту в 15% під час продажу нафти». Чудово, якщо так. І продовжуйте в такому ж дусі. Але в міністра чомусь забракло сил. Чи точніше – він не розрахував їх на стаєрській дистанції: пан Абромавичус зізнався журналістам, що так довго ще – 14 місяців – Міністерством економічного розвитку і торгівлі не керував ніхто. І він, мовляв, теж думав, що «настане час і він передасть естафетну паличку більшому реформатору». В Україні такі є. Тоді не потрібно було братися за цю роботу. Якщо ти – спринтер, то не біжи на 5000–10000 метрів. А Україні потрібні сьогодні саме міністри-стаєри. По-друге, чомусь у нас весь час трапляється так, що коли в новообраного міністра йде щось не так, він починає говорити про створення належних умов для роботи реформаторів. Мовляв, останні повинні бути вільними у прийнятті рішень, працювати у злагодженій команді і головне – за добрі гроші. Пристойну винагороду за працю, за словами пана Абромавичуса, обіцяли півроку йому та новій команді міністерства. Це починає дратувати: шановні наші міністри, керівники департаментів, відомств, компаній! Ви хочете отримувати на місяць по сто тисяч (а очільник ПАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко собі встановив загалом майже мільйон гривень) у той час, як бідна країна відбирає обіди в дітей у школах, пенсії в пенсіонерів, які ще можуть працювати і хоч якось хочуть поліпшити своє жебрацьке становище?! Зробіть так, щоб країна з її збіднілим народом зажила більш-менш пристойно, і тоді вимагайте за це винагороду! А так складається враження, що у крісла наші чиновники сідають не задля того, аби зробити щось корисне, а заради власної наживи. Я не маю на увазі пана Абромавичуса конкретно, бо не працював із ним особисто. Але для молодої ще людини (міністр заявив журналістам, що минулого тижня відсвяткував 40 років) «плакатися», що він та його команда не хочуть «бути ширмою для відвертої корупції чи підконтрольними маріонетками для тих, хто в стилі старої влади хоче встановити контроль за державними грошима», це якось не по-чоловічому. Якщо Айварасу Абромавичусу хтось перешкоджав зняти з посади гендиректора УДП «Укрхімтрансаміак», то про це потрібно говорити не під час «відставкової» прес-конференції. Сьогодні є чимало можливостей інформувати громадськість про «корупціонера в кріслі». І жоден впливовий народний депутат цьому не зможе протистояти. А образитися на всіх і вся і заявити, що «я не буду частиною цього дерибану», найлегше! Те ж саме стосується і процесу приватизації. «Дякувати Богу, – сказав очільник Мінекономрозвитку, – Верховна Рада з 16-го разу ухвалила законопроект 2319-Д, який дає змогу встановити прозору функціональну приватизацію. Потрібно пройти друге читання і розпочати з Одеського припортового заводу. Але попри наші спроби досягти прогресу в цій справі, ми бачимо, що деякі люди продовжують і продовжуватимуть хотіти мати грошові потоки з цих підприємств. Бо надто великою є спокуса «великих грошей», які тут ходять». І окрім Одеського припортового пан Абромавичус назвав ще кілька «спокусливих» об’єктів: «Горнохімічну корпорацію» (ймовірно, «Об’єднана горнохімічна компанія». – Авт.), Службу інтелектуальної власності, Держстат, ДП «Електротяжмаш». Керівництво останнього підприємства, за словами пана Абромавичуса, «на маленькому контракті 2% від обороту компанії вкрало три чверті її річного прибутку». І наостанок: один із найвідоміших німецьких письменників ХХ століття Еріх Марія Ремарк сказав якось, що найсильнішим почуттям людини є розчарування. «Не образа, не ревнощі, навіть не ненависть… Після них залишається хоч щось у душі, після розчарування – порожнеча». Якась порожнеча залишилася в душі після прес-конференції Айвараса Абромавичуса. Україна вкотре «ставить» не на тих, хто може витягнути її з багна бідності й невизначеності. В яких же краях шукати нам поводирів? Кого і чим уже приманювати? Може, ліпше-таки у власному домі добре подивитися?..
Події На Житомирщині СБУ затримала групу копачів бурштину Міжвідомча робоча група у складі співробітників Служби безпеки України та поліції затримала групу видобувачів бурштину під час одного з нічних рейдів у Житомирській області. Про це повідомляє прес-центр СБУ. «Майже два десятки жителів Рівненщини та Київщини, використовуючи потужні ліхтарі та гідравлічні мотопомпи, незаконно видобували бурштин на території земель Сирницького лісництва Словечанського лісгоспу. Наймані працівники отримували за 12-годинну роботу вночі до однієї тисячі гривень», - ідеться в повідомленні. У затриманих вилучено майже три кілограми бурштину (у тому числі шматок великої фракції орієнтовною вартістю $10 тисяч), освітлювальні прилади, три мотопомпи кустарного виробництва і пальне до них, приблизно сто метрів гідравлічних рукавів та інші робочі інструменти. Три малогабаритні вантажівки, які використовували заїжджі копачі для перевезення обладнання, доправлено на штрафмайданчик. «У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України тривають процесуальні та слідчі дії. Наразі правоохоронці встановлюють організаторів незаконного видобутку бурштину», - зазначається у повідомленні.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,2168438434601-/ /-pc-/
Top