counter
Архів Повернутись назад 02 Червня 2016
2 Червня
Події Бойовики обстріляли з зенітки околиці Новотроїцького Протягом минулої доби російсько-терористичні бандформування 51 раз відкривали вогонь по позиціях українських підрозділів. Про це повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції. Так, посилилися обстріли на маріупольському напрямку, де зафіксовано 35 випадків відкриття вогню. Під обстрілом опинилися укріплення ЗСУ в районі Водяного, Гнутового, Талаківки і Широкиного. З зенітної установки ЗУ-23 бойовики обстріляли позиції у Новотроїцькому. «Російські найманці неодноразово вели вогонь по наших позиціях у районі Авдіївки зі стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів, гранатометів, а також мінометів калібру 82 мм», - ідеться в повідомленні. Крім того, укріплення українських бійців на підступах до Новоселівки Другої противник обстріляв у другій половині дня і випустив із забороненої Мінськими угодами зброї - 120-мм мінометів - 23 міни. Також ворог посилив свої дії в районі Світлодарської дуги, де позиції ЗСУ потрапили під вогонь зі стрілецької зброї, гранатометів, кулеметів великого калібру.
Економіка Кабмін ухвалив концепцію реформи охорони інтелектуальної власності в Україні Уряд ухвалив концепцію реформування держсистеми правової охорони інтелектуальної власності в Україні. Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговельний представник України Наталія Микольська на своїй сторінці у Facebook. «За поданням (першого віце-прем'єр-міністра - глави Мінекономрозвитку. - Ред.) Степана Кубіва Кабінет Міністрів України прийняв дві важливі ініціативи: порядок забезпечення захисту прав та інтересів України в торгово-економічній сфері у рамках СОТ; концепцію реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні. Порядок усуває перешкоди для захисту інтересів вітчизняного виробника, запроваджує чіткий механізм врегулювання торговельних суперечок, удосконалює процес подання документів для врегулювання суперечок у рамках СОТ і дає гарантії конфіденційності бізнесу з використання наданої бізнесом інформації для використання в рамках цих процедур», - розповіла заступник міністра. Вона зазначила, що порядок забезпечення захисту прав та інтересів України в СОТ стосується безпосередньо розвитку експорту і є частиною плану дій уряду. Микольська стверджує, що документ стане новою системою захисту українських експортерів. «Документ має безпосередньо практичне значення. Він уже зараз дозволить нам ініціювати розгляд трьох позовів проти РФ у СОТ», - зазначила вона.
Події оформление ленты  У Полтаві мотоцикліст наїхав на пішохода, двоє людей загинули Вчора, 1 червня, в Полтаві у ДТП за участю мотоцикліста загинули дві людини. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, повідомлення про ДТП на вул. Маршала Бірюзова надійшло о 21:00. За попередньою інформацією, мотоцикл Kawasaki Ninja під керуванням 30-річного полтавчанина рухався від вулиці Ковпака в напрямку площі Зигіна. «Водій, не впоравшись з керуванням, наїхав на 65-річного пішохода. Полтавець переходив проїжджу частину разом із собакою у невстановленому місці. Водій, пішохід та собака загинули на місці пригоди», - йдеться в повідомленні. Крім того, 22-річну пасажирку мотоцикла, яка дістала тілесні ушкодження, доправили до реанімаційного відділення 1-ї МКЛ міста Полтава. Обставини пригоди з'ясовують слідчі Полтавського відділення поліції.
Суспільство Турчинов: Путін створив пародію на гвардію України, щоб знищити демократію Президент РФ Володимир Путін створив пародію на гвардію України для того, щоб знищити свободу і демократію. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час виступу з нагоди річниці створення бригади швидкого реагування НГУ, передет РБК-Україна. «Українці пишаються своєю Нацгвардією. Саме вивчаючи наш досвід, Путін прийняв рішення копіювати його, створивши власну Національну гвардію, яка є вертухайською пародією Національної гвардії України, бо її створено, щоб знищувати свободу і демократію. Наша гвардія захищає свободу українського народу, демократію в нашій країні, захищає незалежність і суверенітет власної держави», - сказав Турчинов. У Росії Путін оголосив про створення Нацгвардії у квітні цього року на базі ВВ МВС РФ.
Суспільство У Донецькій області з початку року затримали 125 бойовиків У Донецькій області з початку 2016 року було затримано 125 бойовиків незаконних збройних формувань. Про це повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції в області. Ще 51 оголошено про підозру заочно, їх оголошено в розшук. «Зокрема, двох бойовиків було затримано минулої доби. 37-річного оператора протитанкової керованої ракети затримали на блокпосту в Маріуполі. Він прямував з окупованого Донецька. Кількома днями раніше в районі блокпоста він викинув карту пам'яті свого телефону, на якій були компрометуючі фото зі зброєю у формі «ДНР». Карту знайшли правоохоронці, які й затримали його. Зараз перевіряється його причетність до планування диверсій у Маріуполі. Другого бойовика угруповання «Схід» затримали в Красногорівці. Протягом року 35-річний місцевий житель працював на терористів, супроводжуючи бойові вантажі в Донецьку», - сказано в повідомленні. За обома фактами порушено кримінальні провадження за ч. 1, ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України.
Суспільство На Волині у сім'ї бізнесмена викрали гроші та коштовності на сім мільйонів гривень У Волинській області напали на сім'ю 47-річного підприємця. Про це повідомляє прес-служба поліції області. Загальна сума завданих збитків становить сім мільйонів гривень. «Близько 23:00 на подвір’ї будинку розбійники вдарили по голові господаря, після чого зв'язали його і вдерлися в будинок. У будинку злочинці зв'язали його 42-річну дружину та 23-річну доньку, а 6-річного сина закрили у ванній кімнаті. Погрожуючи фізичною розправою господарям, розбійники заволоділи ювелірними виробами і грошима в сумі 70 тис. євро, 200 тис. дол., 15 тис. грн, 100 тис. злотих, ноутбуком марки Dell Inspiron, після чого втекли. Загальна сума завданих збитків становить 7 млн ​​грн», - сказано в повідомленні. Відомості внесено до Журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші пригоди.
Політика Депутати ухвалили законопроект про судоустрій Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект №4734 «Про судоустрій і статус суддів». За відповідне рішення проголосував 281 депутат. Як сказано в пояснювальній записці, документ розроблено з метою розвитку конституційних норм для забезпечення незалежності судової влади, зокрема шляхом її деполітизації, посилення відповідальності судової влади перед суспільством, а також впровадження належних механізмів кадрового оновлення суддівського корпусу. Закон передбачає створення більш ефективної моделі системи судоустрою, приведення у відповідність з конституційними змінами повноважень органів суддівського самоврядування, залучення громадськості до їхньої роботи, вирішення проблемних питань кадрового забезпечення судів, створення передумов для забезпечення належного рівня матеріального забезпечення працівників судової гілки влади.
Суспільство В окупованому Криму зростають ціни на проїзд В окупованому Сімферополі з 1 червня зросли тарифи на проїзд у маршрутках з 12 до 13 рублів за одну поїздку. Про це повідомляє Крим.Реалії. «Відповідно до наказу Державного комітету з цін і тарифів Республіки Крим від 20.05.2016 №20/3, з 1 червня 2016 року на території всіх муніципальних утворень Республіки Крим встановлено нові економічно обґрунтовані тарифи на перевезення пасажирів і багажу автомобільним транспортом у міському сполученні» , - інформує ресурс. Аналогічне підвищення торкнулося Алушти, Ялти, Джанкоя, Керчі та Феодосії. У Бахчисараї від початку літа проїзд підвищується до 12 рублів, в Армянську, Красноперекопську, Судаку і Саках - до 11 рублів, в інших населених пунктах - до 10 рублів. Загалом, за даними кримського Держкомцін, тарифи на проїзд з літа підвищуються на півострові на 8%.
Політика Депутати підтримали зміни до Конституції в частині правосуддя Верховна Рада України внесла зміни до Конституції в частині правосуддя. За відповідне рішення проголосували 335 депутатів. Змінами підвищується віковий ценз для заняття посади судді - ним може стати громадянин України, не молодший 30 років (раніше - не молодший 25 років). Як і раніше, суддею можна буде працювати до 65 років. Крім того, збільшено стаж роботи в галузі права, необхідний для призначення на посаду судді, - тепер це п'ять років. Замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя, повноваження якої будуть ширшими, ніж у ВРЮ. Так, Вища рада правосуддя прийматиме рішення про звільнення судді з посади та переведення до іншого суду, даватиме згоду на затримання чи арешт судді, а також прийматиме рішення про тимчасове усунення судді від здійснення правосуддя. Відтепер призначати суддю на посаду буде Президент України за поданням Вищої ради правосуддя. Також будь-яка особа може подати конституційну скаргу до Конституційного суду, якщо вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні у її справі закон України суперечить Конституції держави.
Події Володимира Ландика викликають на допит у ГПУ Колишнього нардепа Володимира Ландика, який заявив про причетність екс-глави фракції Партії регіонів у Верховній Раді до захоплення влади бойовиками на Луганщині, викликано на допит у Генпрокуратуру. Про це заявив керівник департаменту спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк, пише Hromadskeradio. «Людина вказує на протиправну діяльність. Якщо хтось щось зробив, то ти повинен сказати, хто, коли здійснював протиправну діяльність, сепаратистську діяльність. Давав вказівки тому і тому», - сказав Горбатюк. Раніше Володимир Ландик заявив, що Олександр Єфремов у 2014 році брав участь у неформальній зустрічі за участю колишнього заступника міністра регіонального розвитку Росії Костянтина Королевського, радника президента Росії Володимира Путіна Сергія Глазьєва. На зустрічі, як стверджує Ландик, обговорювався переділ активів після повалення української влади в Луганську.
За кордоном Бундестаг визнав події 1915 року геноцидом проти вірмен Депутати бундестагу ухвалили резолюцію, яка визнає злочини проти вірмен у 1915 році геноцидом. Про це пише РИА Новости. Резолюцію схвалила більшість депутатів, один парламентарій проголосував проти, ще один утримався. Дебати ініціював колективний запит правлячої парламентської більшості і партії «Зелені» «Пам'ять про геноцид вірмен та інших християнських меншин у 1915-му і 1916 роках». «Знищення вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни було найбільшою катастрофою, яка потягнула за собою величезні наслідки в тисячолітній історії вірменського народу. Тому що депортація і масове знищення, за незалежними підрахунками, коштувало життя більш ніж мільйону вірмен. Безліч незалежних істориків, парламенти і міжнародні організації вважають гоніння і знищення вірмен геноцидом», - сказано в документі. Голосування німецьких парламентаріїв викликало невдоволення Туреччини. Представник правлячої партії Туреччини заявив, що визнання геноциду завдало значної шкоди відносинам двох країн.
Суспільство У Харківській області комерсант намагався дати військовому хабар На Харківщині затримано комерсанта, який намагався дати хабар військовому інтенданту. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, під час виконання замовлення Міністерства оборони на поставку дров для потреб військовослужбовців у районі проведення АТО ділок замість якісної сировини відвантажив гілки та тріски, непридатні для використання. «За приховування цього факту і підписання документів прийому-передачі підприємець запропонував інтендантові 10 тисяч гривень. Правоохоронці затримали комерсанта в момент передання хабара», - йдеться в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 (надання неправомірної вигоди посадовій особі, яка займає відповідальне становище) Кримінального кодексу України.
Суспільство У Станиці Луганській практично немає інтернету й телефонного зв'язку Вчора, 1 червня, на території Луганської області не зафіксовано обстрілів за винятком поодиноких перестрілок зі стрілецької зброї в пішохідному пункті пропуску Станиці Луганської. Про це повідомляє прес-служба обласної державної військово-цивільної адміністрації. Як зазначається, після останніх масованих обстрілів Станиці Луганської терористами було перебито волоконно-оптичний кабель «Укртелекому», який проходить за 80 метрів від річки Сіверський Донець безпосередньо за лінією розмежування. Внаслідок чого в Станично-Луганському районі практично немає інтернету і телефонного зв'язку від «Укретелекому». «Проблема полягає в тому, що більшість адміністративних установ у Станиці користується послугами саме цієї компанії. Питання ремонту кабелю було узгоджено з обома сторонами, але терористи не пустили зі свого боку патруль ОБСЄ для контролю безпеки фахівців», - зазначив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.
Економіка ЄБРР та МВФ вважають завищеною вартість Одеського припортового заводу Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) визнали завищеною стартову ціну приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ). Як пише РБК-Україна, у своєму листі глави регіональних представництв МВФ та ЄБРР Жером Вашер і Франсіс Маліж заявили, що стартова ціна (13,2 млрд гривень) є завищеною. У зв'язку з цим вони побоюються, що потенційні великі міжнародні інвестори не захочуть брати участь у торгах, що негативно позначиться на іміджі України та її привабливості для іноземних інвесторів. Крім того, на думку банкірів, можлива відмова великих гравців ринку від участі у приватизації ОПЗ негативно позначиться на довірі іноземних інвесторів і ускладнить наступний раунд приватизації підприємства.
Суспільство Мера Львова Садового вигнали з похорону загиблого на звалищі співробітника ДСНС Родичі загиблого на звалищі рятувальника Андрія Внекевича вигнали міського голову Львова Андрія Садового, який 1 червня приїхав до їхньої квартири, де відбувалося прощання з покійним. Про це пише ZIK із посиланням на депутата Жовківської райради Ігоря Муравського. За словами депутата, у Раві-Руській мер приходив попрощатися із загиблим Юрієм Рудим. Коли ж мер з'явився у Жовкві біля будинку, де жив Андрій Внекевич, його прогнали родичі загиблого. «Фактично ще похорону не було. Похорон були призначено на 16:30. Мер прийшов заздалегідь, близько 14:30, але його вигнали», - повідомив депутат. За словами Муравського, на похороні у Жовкві були присутні голова Львівської облради Олександр Ганущин, депутати обласної ради, голова районної ради. У прес-службі Львівської міськради підтвердили, що міський голова Андрій Садовий 1 червня їздив до Жовкви та Рави-Руської, аби попрощатися із загиблими. «Міський голова попрощався з кожним із загиблих і відвідав їхні сім'ї», - повідомили у прес-службі.
оформление ленты  Блог: 
Політика Борис Кушнірук Треба бути готовими до нової хвилі агресії, вона неминуча Санкції проти Росії не є інструментом покарання. Втім, Україні вони дають одну перевагу - час, який наша країна повинна використовувати для розвитку збройних сил, проведення реформ, щоб бути готовою до наступної хвилі російської агресії. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт Борис Кушнірук. «Самі по собі санкції менше впливають на ситуацію для Росії в порівнянні з впливом цін на нафту. Самі ж росіяни думають, що американці і європейці хочуть знищити Росію. Але насправді вони фактично роблять усе, щоб вона збереглася. Бо розвал Росії буде катастрофою, коли розпадається така велика країна, яка переповнена хімічною, бактеріологічною і ядерною зброєю. Тому санкції швидше стримують. Якщо ситуація не зміниться, то їх може бути посилено. Але на них не треба дивитися як на інструмент покарання Росії, це ілюзія. Це скоріше стримування агресії. Головне в них - питання часу. Україна має час, який вона отримала в результаті підписання Мінських угод. Найважливіше, що для нас є в домовленостях, - це час. Головне, що є можливість для України вигравати час для наших збройних сил, для економіки, для розвитку можливостей протидії зовнішній агресії», - розповів економіст. За словами Кушнірука, ще незрозуміло, чи будуть і надалі продовжуватися санкційні обмеження. Цілком можливо, що вони взагалі припиняться. Але на той час Україна має бути готова, щоб РФ було занадто дорого вести агресію проти нас. «Чи будуть продовжені санкції - не знаю. Коли я чую, що говорять, що Мінські угоди погані або хороші, то завжди наголошую, що вони мають внутрішні суперечності і це унеможливлює їх виконання. Для того, щоб їх виконати, потрібно, щоб Путін хотів їх виконати, а він цього не хоче. Не виключаю, що думки в Європі можуть розділитися і санкції припиняться. Але Україна повинна вже бути на тому рівні, коли для Росії стало б надто дорогим задоволенням продовжувати агресію. Треба проводити реформи, посилитися і бути готовими до нової хвилі агресії. Вона неминуча, але питання в тому, що вона може прийти не тільки в Україну, а, наприклад, у Казахстан, Білорусь, Прибалтику. Головне, щоб ми були готові протидіяти ворогу», - резюмував Кушнірук.
оформление ленты  Блог: 
Політика Ігор Курус Не варто розраховувати, що санкції повернуть Крим або зупинять війну на Донбасі Санкції проти Росії повинні тривати до тих пір, поки РФ не виконає Мінські домовленості. Економічний тиск вже вплинув на російську економіку, проте не варто розраховувати на те, що санкції допоможуть повернути анексованований Росією Крим або зупинять війну на Донбасі. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив Ігор Курус, голова правління Українського центру прямої демократії. «Економічний тиск ЄС на Росію потрібно продовжувати до тих пір, поки Москва не виконає свою частину зобов'язань по Мінським угодами. Головна ідея санкцій полягала в тому, щоб змусити РФ і російські компанії відчувати брак капіталу, відрізавши їм доступ до західних ринків. Мета частково була досягнута, оскільки, за оцінкою Центробанку РФ, зовнішній борг за станом на 1 квітня 2016 року становить 516,1 мільярда доларів. Цьому сприяла низька сума нових запозичень на тлі триваючих виплат за раніше залученими зовнішніми боргами. Державні доходи Росії від експорту енергоносіїв у доларовому обчисленні теж скоротилися», - розповів експерт. Курус зазначає, що санкції проти Росії - це європейсько-американська стратегія, яка повинна змусити Путіна звільнити окупований Крим і припинити фінансувати і підтримувати сепаратистів на сході України. «Але така стратегія може дати результати в середній або в довгостроковій перспективі. Їхню ефективність ми зможемо побачити лише через кілька років. Хоча перерозподіл російських фінансів із військово-промислового комплексу на соціальні потреби має свої переваги для України. Однак розраховувати на те, що через санкції Росія поверне Крим або припинить війну на Донбасі - не варто. Україні потрібно концентрувати свої зусилля на внутрішньо-економічному зростанні, обороноздатності армії і побудові справедливої держави. Тільки комплекс заходів внутрішньоукраїнського характеру, військової могутності і економічних санкцій проти Росії може дати надію на припинення війни і повернення захоплених територій», - підсумував Курус.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Юрій Гаврилечко На відміну від бізнесменів у чиновників, крім злочинного, інших шляхів збагачення немає Створення нової фінансової або фіскальної поліції лише спричинить додаткові витрати з бюджету і дублювання функцій інших підрозділів. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт ГО «Фонд суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко. «По-перше, податкову міліцію треба ліквідувати. По-друге, замість неї нічого створювати не потрібно взагалі. Кожен повинен займатися своєю справою. Тобто податкова інспекція повинна виконувати тільки дві функції - це обслуговування платників податків і фіксація сплати податків. Розслідувати економічні злочини і будь-які інші злочини повинно МВС. І ніякої окремої структури для цього не потрібно, бо будь-яка окрема структура, яка починає займатися чимось окремо, вона стає на 100% корумпованою. Заява міністра юстиції про те, що давайте зробимо окремий антикорупційний суд - це маячня. Так ми можемо запропонувати і окремий слюсарівський суд, окремий дорожній суд, а потім суд зоотехніків. А чому ні? Тільки у нас кількість так званих органів, які з чимось борються, - незліченна. Їх треба скорочувати. Варто відзначити, щоб була меншою кількість економічних злочинів, потрібно спрощувати податки, скорочувати функції державних установ, давати бізнесу можливість спокійно працювати. Прості люди, як правило, не корумповані. На відміну від бізнесменів у чиновників, окрім злочинного, інших шляхів збагачення немає. Ось бізнесмен може заробити гроші, а чиновник - не може», - розповів економіст. Гаврилечко зазначає, що розслідувати ухилення від сплати податків має МВС. Головне, щоб був чіткий розподіл, хто які функції виконує. «Схема має бути наступна: у нас є Верховна Рада, яка ухвалює закони. Є Міністерство фінансів, яке має розробити порядок роботи фіскальної служби. І окремо, не в складі Міністерства фінансів, повинна бути фіскальна служба, яка займається обслуговуванням платників податків і фіксацією факту сплати податків. І вже зовсім окремо злочинами має займатися МВС, стежити за законністю повинна прокуратура. А ось якщо фінансові злочини пов'язані ще з якоюсь кримінальною діяльністю - цим має займатися СБУ. Жодної окремої фінансової або фіскальної поліції або ще якоїсь спеціалізованої поліції не повинно існувати в принципі. Адже саме існування такої структури буде джерелом фінансових злочинів. Така структура буде центром фінансових злочинів», - резюмував експерт.
Політика Олег Махніцький Интервью
Олег Махніцький: Реанімувати можна будь-яке провадження
У постмайданівської України вже четвертий генеральний прокурор. Юрій Луценко, як і його попередники, заявляє, що не уникнути покарання тим, хто розкрадав країну, хто репресував опозицію, хто бив, а потім і вбивав людей на Майдані. Окрім того, у просторі з’явилися «амбарні книги» Партії регіонів, зазвучали старі імена на новий лад. Першим про швидке слідство, докази і перспективи свого часу розповідав Олег Махніцький, який після втечі владної верхівки за ніч перетворився з народного депутата від ВО «Свобода» на в.о. генерального прокурора України. Нині він без посади. Каже, що займається сім’єю і приватною юридичною практикою в Києві та Львові. А в ГПУ не буває, з наступниками не спілкується. Враховуючи шквал критики та компромату на першого очільника ГПУ після Майдану, реально дивує те, що почуває себе Махніцький достатньо спокійно. Ба навіть не проти повернутися у владні кабінети. Має певні «подушки безпеки»? Гарантії? Приховані «амбарні книги»? Чи все-таки може опинитися сам за ґратами? Про це та багато іншого колишній в.о. генерального прокурора України Олег Махніцький розповів в інтерв’ю «Аналітичній службі новин» (АСН). — Пане Олеже, що думаєте про «амбарні книги» Партії регіонів? Бачили ці записи в оригіналі? — Ні. Таких записів я не бачив. Нагадаю, що втікачі, вище керівництво держави — колишній президент, міністр внутрішніх справ, керівництво СБУ та інші — знали, як зачистити докази. Намагалися все знищити. Але докази відшуковувалися. Журналісти теж їх знаходили. Та й інші люди передавали анонімно. Очевидно, «амбарна книга» — один з таких з доказів. Чому опубліковані зараз? Підозрюю, їх притримали для певного моменту. Політичний підтекст проглядається. — Тарас Чорновіл заявив, що теж готовий свідчити в НАБУ щодо інших виплат, та нагадав про інші каси, зокрема Клюєва… — У правовій державі мали б відкрити провадження, перевірити свідчення, притягнути до відповідальності осіб, провину яких доведено. Як буде? Маємо нового генпрокурора. Скоро побачимо. Не виключено, що може бути гучний скандал, відкриється провадження, але за місяць-два про все забудуть. Бо традиційно все супроводжують певні кон’юнктурні моменти. Ось свого часу ми відкрили більше трьох тисяч проваджень за різними фактами зловживань і корупції, вбивств на Майдані. А нині про це нічого не чути. Тиша про справи «сім’ї», Сашу-«стоматолога» (Олександра Януковича), Сергія Арбузова, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка та інших. — Ви створили собі гарантії особистої безпеки? Приховали документи? — Цілковитої гарантії не може отримати ніхто в наших умовах. Є різні випадки. Приміром, людина може дістати інфаркт чи інсульт, а скажуть, що це природно. Тому говорити нині про убезпечення свого життя важко. Тут навіть гвардія охоронців не допоможе. Говорити нині про убезпечення свого життя важко. Тут навіть гвардія охоронців не допоможе А для того, щоб уберегти ім’я від фальсифікацій та фабрикації кримінального і звичайного характеру, я вживав і вживаю заходів. Думаю, будь-хто, маючи інстинкт самозбереження, так робитиме. — І гарантії — це документи? Зберігаєте їх в Україні? За кордоном? Відомо, що у США жили… — Ви мене неправильно зрозуміли. Документи, які були при провадженнях, залишилися при провадженнях. — Отже, копії? — Не хочу розкриватися. Але це не мусять бути обов’язково документи. І ще. Я у США не жив. Дружина народжувала у Штатах. Ми їздили туди тільки через це. — Скажіть, а будучи в ГПУ, приховали певні докази проти колишніх однопартійців з ВО «Свобода»? — Зі «Свободою» ми розійшлися, коли я пішов до ГПУ, а потім — не зійшлися. Зі «Свободою» ми розійшлися, коли я пішов до ГПУ, а потім — не зійшлися У «Свободі» є таке поняття, як партійна дисципліна. А це, крім статутних моментів, вказівки керівництва партії, які можуть бути різними. Партійна дисципліна там понад усе — понад закон. Під час перебування на посаді в.о. генпрокурора я керувався законом. Я розумів, що на посаді буду три місяці. Що робити незаконні речі — це підписати собі своєю рукою вирок. Що доведеться нести відповідальність. І ніхто за мене не вступиться, ніхто мені не допоможе. — Руслан Кошулинський теж виходив з партії. Але завжди залишався свободівцем. Тому, погодьтеся, формальний вихід — це не аргумент. — Руслан Кошулинський займав радше політичну посаду. Я — правову, державну. Чи могла мати «Свобода» вплив на Кошулинського — це питання проходження політичних моментів у парламенті, і це, природно, й законно. Звичайно, що будь-яка політична партія в парламенті робитиме все для впровадження своїх ідей. Я представляв зовсім іншу гілку влади — правоохоронну систему. Якби я виконував доручення, то відповідальність поніс би я, а не «Свобода». «Свобода», побачивши, який на мене ллється негатив після відставки, цілком відсторонилася від мене, щоб не псувати собі політичний імідж. Згадайте, скільки було грубої брехні! Приміром, на другий день після відставки з’явилася замовна стаття, що ми зі Степаном Кубівим влаштували гульню, понапивалися, дебоширили. Мало того, що той заклад, де ми ніби були, не працював уже чи то рік, чи півроку. Писали всяке. Я й не знав, який я монстр. Писали всяке. Я й не знав, який я монстр — Та все ж, які вам були вказівки? Не могли не просити. — Повторюю, членство я припинив ще до вступу на посаду. Тобто я тому й вийшов зі «Свободи», щоб мене не просили. — Нині спілкуєтеся з кимось зі «Свободи»? — З керівництвом партії — ні. — Ви й далі стверджуєте, що шквал критики щодо вас — безпідставний. Аргументуйте. — Підтвердження маємо у словах нового генпрокурора, який заявив, що шокований тим, як заминалися справи в ГПУ. — Ким «заминалися»? — Зрозуміло, що не мною. — Вашими заступниками? — Ні. Прочитайте заяви Луценка. Вони відкриті. Все, що ми почали, потім заглухло. На мене лили бруд, а за той час позаминали справи, початі нами справи. Чимало сил на мене витратили фігуранти проваджень, особи, наближені до «сім’ї», люди, які мають великі гроші і зв’язки. Не відкрию вам Америку, як скажу, що підприємства «сім’ї» далі працюють, хіба що адміністратори змінилися. Зверніть увагу на останні показники, подані ГПУ ще за Шокіна. Я не побачив у них нічого нового, лише те, що було на момент, коли я йшов з посади. До суду відправляється лише дрібнота, яка ще й дуже слабенька в доказовому плані. Суд не буде засуджувати без доказів. Правоохоронні органи погано працювали, щоб зібрати докази. Але провали перекладатимуть на суди. Бо Махніцького вже тут не приплетеш, бо не я відправляв ці справи до суду. І питання: що заважало працювати прокуратурі або нащо справу без належної доказової бази відправляють до суду? Може, тут є умисли? — То чому ви про це не говорили Шокіну? —  Я з ним не знайомий. З Яремою ми знайомі по роботі у ВР, і ми разом були на Майдані. Шокіна ж я на Майдані не бачив. Не знаю взагалі, звідки він узявся. — А з Луценком-генпрокурором зустрічалися? — Ні. — Але ви знайомі. — З Майдану. Товариських відносин у нас немає. — Кажете, що вашими наступниками справи до судів не відправляються або відправляються з неналежною доказовою базою. Та в інтерв’ю АСН Андрій Парубій розповів, що лише недавно вперше за два роки давав окремі свідчення у справі атаки на Майдан 25 листопада, хоча там факти злочину дуже очевидні, є відео і фото. Чому ваша команда цю справу не передала до суду? — Я не був слідчим. Я керував структурою — Генеральною прокуратурою України. Не мав права втручатися в хід розслідування. Керує розслідуваннями від самого початку Сергій Горбатюк. Він очолює управління спецрозслідувань ГПУ. Юрій Луценко нині підпорядкував його собі безпосередньо. Я не знімаю з себе відповідальності. Але не можу сказати, чому слідчий так чинив. Очевидно, тому, що я обіймав цю посаду лише три місяці, за такий короткий проміжок часу ми фізично не могли допитати усіх свідків. Але не розумію, чому Парубій раніше не повідомляв, не робив депутатського запиту на мене. — Коли справи Майдану мають шанс бути розслідуваними? — Будучи на посаді, я мав переконання, що скоро справи опиняться в судах. Нині щодня віра дедалі більше тане. Нещодавно моя колишня колега Ірина Геращенко, коли зміни до закону про прокуратуру вперше не пройшли, сказала, що при Махніцькому було втрачено докази. Та при нас, при нашій команді, було зібрано величезний масив доказів. І заступники доповідали, що через кілька місяців справи має бути закінчено. Низку проваджень було закінчено. І тоді я мав розмову з новообраним Президентом, казав: дайте мені три місяці, щоб я міг завершити основний масив роботи. У відповідь почув, що за мене все завершать і все буде нормально. —  Жодних шансів? — Важко сказати, що далі буде. Переконаний, що реанімувати можна будь-яке провадження. Багато залежить від кадрової політики нового генпрокурора. Варто повернути до ГПУ моїх колишніх заступників, які все розпочинали. — А вам у владу повернутися не пропонували? — Ні. Жодних пропозицій не було. Хоча я готовий включитися в роботу щодо втілення цивілізаційних європейських ідей в Україні. — У команді Юрія Луценка? — У будь-якій команді, яка має європейські цінності та стандарти. — Ви весь час акцентуєте на чорній піар-кампанії проти вас. Але! Якщо компромати — неправда, чому не судитеся? Адже лише щодо Ірени Карпи, яка заявила, що ви купили п'ятизірковий готель Hyatt, були суди, хоча й тут рішення нема досі… — Ситуація з Іреною Карпою лише підтверджує мої слова. Все тягнеться стільки часу зрозуміло чому. Бо задіюється певний ресурс, щоб не було вирішення цієї справи. Що стосується решти повідомлень, то нема з ким судитися. Публікації здебільшого були в інтернет-ресурсах, які безликі, без реєстрації, немає юридичних чи фізичних осіб, інформації про власників цих ресурсів. І нема до кого позиватися. — Ви самі кажете: розуміли — йдете на три місяці. І хочете переконати, що не для того, аби урвати і добре нажитися?.. — Те, що ви кажете, озвучив колись заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Святослав Олійник. Людина, яку пам’ятаємо як члена Парії регіонів. Представник команди такої відомої особи, як Андрій Портнов, заступник голови АП Януковича. Інформацію було подано дуже хитро. Він юрист. І не сказав, що Махніцький, будучи на посаді, заробив 300 мільйонів доларів. А що Махніцький міг заробити. Тобто це припущення. Згідно з нашим законодавством, будь-які припущення не є підставою для притягнення навіть до цивільної відповідальності. Я не міг подати на це до суду. А суспільство сприйняло, що я нібито так і заробив. Бо люди слухають, але не до кінця. Задіяно багато продуманих маніпулятивних технологій. Люди слухають, але не до кінця — Після відставки з ГПУ ви були радником Президента Порошенка. З АП маєте зараз контакти? — Коли йшов на цю позицію, хотів займатися судовою реформою, говорив про це з Президентом. Та пропрацювавши кілька місяців, побачив, що формується інша команда, зрозумів, що мене у ній не бачать. Мета судової реформи — не та, яка мала б бути. Не збігається із європейськими цінностями. Ведеться підкилимна війна за те, щоб судову владу повністю підім’яти. Я вирішив: нащо мені там сидіти? 9 лютого 2015 року Президент звільнив мене з посади радника. Відтоді жодних контактів з АП я не мав. — А чи пропонували вам злити на когось компромат, взяти учать у так званих інформаційних війнах олігархів? — Ні. До мене з таким не підходили. Це не дивно. Я самодостатня і самостійна людина з власною точкою зору. Я пережив таку кампанію щодо себе. І ніколи не братиму участь у схожих брудних атаках. — І наостанок. Ви певні, що не опинитеся під слідством, у тюрмі? — Важко сказати. Люди, яких я звільняв, прислужники Пшонки, повертаються до прокуратури. Приміром, колишнього заступника прокурора Луганської області, який безпосередньо був пов'язаний із Пшонкою, було звільнено, а сьогодні він — начальник внутрішньої безпеки прокуратури Рівненської області… Страшно те, що можна почути: «За донецьких такого не було, як сьогодні» — Думаєте, може бути реванш утікачів? — Страшно те, що можна почути: «За донецьких такого не було, як сьогодні». Зокрема, це чітко видно в плані дотримання і реалізації прав людини. Або подивіться, як парламент працює? Як порушується регламент. Ми мали реванш після 2004 року. Але не можна порівнювати ті часи й теперішні. Закон не діє. Суспільство радикалізоване та озброєне. І коли влада не дотримується закону, Конституції, зухвалість її дій у сукупності може призвести до страшного — розвалу держави.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,0026919841766-/ /-pc-/
Top