рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
01
Липня
2016
1 Липня
Відео
08:59
Суспільство
У Нагасакі зсув зніс житловий будинок (відео)
У Нагасакі в результаті зсуву, викликаного сильними зливами, перекинувся житловий будинок.
01 Липня
09:08
Події
Бойовики 58 разів обстріляли позиції сил АТО
За минулу добу бойовики 58 разів обстрілювали позиції Збройних сил України. Про це повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції. Так, на Донецькому напрямку зі стрілецької зброї і гранатометів бойовики вели вогонь по позиціях українських військових під Авдіївкою, Верхньоторецьким, Новгородським, Майорськом і Зайцевим. «З 120-мм мінометів окупанти стріляли по наших укріпленнях у Троїцькому і Луганському. Крім того, в Луганському ворог здійснив 15 пострілів із 152-мм артилерії», - йдеться в повідомленні. Крім того, на Маріупольському напрямку під ворожий вогонь із 82-мм мінометів потрапили позиції ЗСУ в Березовому, Новотроїцькому та Красногорівці. У Луганській області бойовики хаотично обстрілювали позиції ЗСУ з 122-мм артилерії під Нозванівкою і Новоолександрівкою, а під Кримським - із зенітної установки.
01 Липня
09:16
За кордоном
У Білорусі деноміновано національну валюту
Опівночі 1 липня в Білорусі деномінована національна валюта. Масштаб зменшення склав 10 000. Це третя деномінація рубля в новітній історії країни, пише Белапан. Деномінація проводиться шляхом заміни банкнот зразка 2000 року, що перебувають в обігу, на банкноти і монети зразка 2009 року в співвідношенні 10 000 рублів у грошових знаках зразка 2000 року до 1 рубля в грошових знаках зразка 2009 року. Найнижчий номінал банкнот зразка 2000 року - 100 рублів - буде замінено на найнижчий номінал нового грошового ряду - 1 копійку. Всього 1 липня в обіг вводяться сім номіналів банкнот: 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 рублів, а також вісім номіналів монет: 1, 2, 5, 10, 20 і 50 копійок, 1 і 2 рубля.
01 Липня
09:24
За кордоном
Стало відомо, коли Україна головуватиме в Раді безпеки ООН
Україна головуватиме в Раді безпеки ООН у лютому 2017 року. Про це у себе в Twitter написав представник України в ООН Володимир Єльченко. «З обранням нових членів на наступні два роки нарешті знаємо, що Україна головуватиме в Раді безпеки в лютому 2017 року. Вже готуємося», - написав Єльченко.
01 Липня
09:32
Суспільство
У Києві біля станції метро «Святошин» побилися поліцейські і захисники МАФів
У Києві в районі станції метро «Святошин», де відновився демонтаж МАФів, відбулися сутички між правоохоронцями і захисниками яток. Як пише 112, власники МАФів вийшли на проспект Перемоги і спробували його перекрити. Вони винесли на дорогу шматок дерева і ящики, а самі схрестили руки, спробувавши створити живий ланцюг. «На дорозі почалася тягучка. Правоохоронці спробували перешкодити протестувальникам. Почалися зіткнення. Люди заявили, що стоятимуть до останнього. Правоохоронцям вдалося відібрати ті предмети, якими люди перекрили дорогу, і звільнити її. Зараз вони намагаються не допустити нових перекриттів», - йдеться в повідомленні.
01 Липня
09:40
За кордоном
У МЗС розповіли, скільки українців перебуває на борту затриманого біля Лівії танкера
Міністерство закордонних справ підтвердило, що на борту затриманого біля берегів Лівії танкера Temetron перебуває п'ять громадян України. Про це повідомляє департамент консульської служби МЗС. «За наявною інформацією, з дев'яти членів екіпажу п'ятеро - громадяни України. Зараз танкер перебуває в порту Тріполі. Розпочато слідство», - йдеться в повідомленні. Також наголошується, що танкер був затриманий за підозрою в контрабанді нафтопродуктів. Читайте також: Біля берегів Лівії затримано танкер з українцями на борту Зараз посольством України в Тунісі вживаються заходи з метою з'ясування обставин затримання вказаного судна, а також забезпечення прав українських моряків, зокрема надання їм кваліфікованого адвокатського захисту та послуг перекладача.
01 Липня
09:49
Суспільство
Сьогодні стартує місячник добровільної здачі зброї
Сьогодні в Україні стартує місячник добровільної здачі зброї. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції. За інформацією правоохоронців, він триватиме до 31 липня. Громадяни, які у вказаний термін добровільно звернуться в поліцію з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності. «Більш того, якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до Національної поліції України мисливську, вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому, після оформлення відповідних документів, він має можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах», - йдеться в повідомленні.
01 Липня
09:58
Події
У Росії під час гасіння пожежі зник літак
Літак Іл-76, який був задіяний у гасінні лісових пожеж, не виходить на зв'язок в Іркутській області. Про це ТАСС повідомили в прес-службі МНС Росії. «На борту повітряного судна перебував тільки екіпаж у кількості 10 осіб», - сказав співрозмовник агентства. «О 5:34 літак вилетів у Баяндаївський район Іркутської області. На висоті 3000 метрів він перестав виходити на зв'язок», - сказало джерело в екстрених службах. За даними джерела, літак був технічно справний. За його словами, до наступного періодичного технічного обслуговування літака залишилося налітати ще 267 годин. Машина пропала у важкодоступній місцевості, де спостерігалося сильне задимлення через пожежу.
01 Липня
10:06
Політика
Турчинов розповів, де шукати докази російської агресії проти України
Заявивши про непричетність РФ до військового протистояння в Україні, президент РФ Володимир Путін ще раз продемонстрував, що політика Кремля базується на цинічній брехні і підступності. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО. Турчинов зазначив, що чергові неспростовні докази російської військової агресії проти України «можна знайти навіть на офіційному сайті адміністрації президента Росії». «Так, у червні цього року Путін підписав укази про присвоєння генеральських звань кадровим російським військовим за злочини, вчинені на сході нашої країни», - сказав він. За словами Турчинова, звання генерал-лейтенанта було присвоєно генерал-майору Асапову В.Г., який з квітня 2015 року по травень 2016-го командував 1-м армійським корпусом, розташованим на окупованій частині Донецької області. Звання генерал-лейтенанта присвоєно генерал-майору Юдіну С.С., який з січня по квітень 2015 року командував 2-м армійським корпусом, розташованим на окупованій частині Луганської області. Звання генерал-майора отримав полковник Рузінський А.Ю, який із квітня 2015 року по травень 2016 року командував 2-ю окремою мотострілковою бригадою (м. Луганськ) 2-го армійського корпусу. «Ці два армійські корпуси, що ведуть проти нас війну на сході України, є невід'ємною складовою Збройних Сил Росії та підпорядковані безпосередньо Центру територіальних військ Південного військового округу РФ», - зазначив Турчинов. «В Україні немає внутрішнього конфлікту, а є неоголошена груба війна, яку проти нашої незалежної демократичної країни веде Російська Федерація. А брехливим путінським заявам можуть вірити тільки зазомбовані кремлівською пропагандою постійні глядачі російського телебачення», - підсумував Секретар РНБО України.
01 Липня
10:14
За кордоном
Гройсман назвав Канаду одним із найважливіших стратегічних партнерів
Канада завжди була і залишається одним із найважливіших стратегічних партнерів України. Про це на своїй сторінці в Facebook написав прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Зокрема, він привітав канадців із Днем Канади. «Щиро вітаю громадян Канади з національним святом! Для України Канада завжди була і є одним із найважливіших стратегічних партнерів, і я вірю, що ці дружні відносини сприятимуть розквіту наших держав», - написав Гройсман.
01 Липня
10:22
Події
В Ізмаїлі кількість постраждалих від інфекції зросла до 776
Кількість постраждалих від кишкової інфекції в Ізмаїлі зросла до 776. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. За інформацією рятувальників, протягом 16-30 червня в Ізмаїльську районну лікарню з попереднім діагнозом - гострий гастроентероколіт звернулися 776 осіб (з них 449 дітей) місцевих жителів м. Ізмаїла і с. Броска Ізмаїльського району. «Станом на 7:00 1 липня в медичних закладах м. Ізмаїла перебуває 51 особа (з них 39 дітей). Фахівцями СЕС здійснюється комплекс санітарно-епідеміологічних заходів. Попередня причина захворювання - вживання недоброякісної води», - розповіли у відомстві.
01 Липня
10:30
Події
В районі АТО п'яні російські військові влаштували різанину
У районі проведення антитерористичної операції двоє п'яних російських військових влаштували різанину. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. «29 червня, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп'яніння, влаштували різанину і отримали важкі ножові поранення двоє військовослужбовців 12-го стрілецького батальйону (Свердловськ) 2-ї окремої мотострілкової бригади (Луганськ) 2-го АК (Луганськ) ЗС РФ», - йдеться в повідомленні.
01 Липня
10:39
Події
Сьогодні вранці на Печерську ледь не застрелили чоловіка
Сьогодні вранці невідомі з вогнепальної зброї поранили чоловіка. Про це повідомляє прес-служба столичного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, о 8:15 в чергову частину столичної поліції надійшло повідомлення про вогнепальне поранення чоловіка на Печерській площі. Потерпілий на власному автомобілі рухався Печерською площею. У цей час двоє невідомих на мотоциклі кілька разів вистрілили в напрямі водія, завдавши чоловікові вогнепальних поранень грудної клітини, ніг і шиї. «Зібрані відомості по даному факту зареєстровані в Печерському районному управлінні столичної поліції. Попередньо слідчі кваліфікують цю подію як замах на вбивство », - йдеться в повідомленні.
01 Липня
10:48
Події
На Донбасі троє російських військових підірвалися на власній міні
Вчора, 30 червня, в результаті підриву на власній міні поранення отримали троє російських військових. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. Читайте також: В районі АТО п'яні російські військові влаштували різанину «30 червня в результаті підриву на власній міні натяжної дії отримали поранення троє військовослужбовців 3-го мотострілецького батальйону 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1-го АК (Донецьк) ЗС РФ», - йдеться в повідомленні.
01 Липня
10:56
Суспільство
На Київщині голову сільради і землевпорядника затримано на хабарі
У Київській області правоохоронці задокументували факт отримання головою і землевпорядником однієї з сільських рад Бориспільського району першої частини неправомірної вигоди від підприємця в сумі 400 доларів США та 3000 гривень. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури. Як повідомляється, кошти чиновники отримали за сприяння в ухваленні рішення про надання дозволу на розробку документації комплексу будівель під СТО, а також подальшого укладення договору оренди земельної ділянки. Всього зловмисники вимагали від підприємця понад 100 тисяч гривень. Зараз відкрито кримінальне провадження.
01 Липня
11:04
Події
Вчора в районі АТО було ліквідовано трьох бойовиків
Вчора в районі проведення антитерористичної операції було знищено трьох бойовиків, ще п'ятьох - поранено. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. «30 червня знищені троє і поранені п'ятеро військовослужбовців розвідувальних підрозділів 11-го окремого механізованого полку (Макіївка) і 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1-го АК, а також 7-ї окремої мотострілкової бригади (Дебальцеве) 2-го АК, які діяли в складі диверсійно-розвідувальних груп», - йдеться в повідомленні.
01 Липня
11:12
Політика
У НАБУ достатньо доказів проти учасників «газової схеми»
У Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури достатньо доказів для доведення вини учасників «газової схеми». Про це під час брифінгу заявив спеціальний антикорупційний прокурор Назар Холодницький. Раніше було затримано 11 осіб, яких підозрюють у причетності до «газової схеми». За попередніми даними, в результаті викритої «газової схеми» державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 мільярда - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства. 1,3 мільярда - неоплачена сума ренти за користування надрами.
01 Липня
11:20
Політика
Холодницький: Голосування в Раді щодо Онищенка можуть спробувати заблокувати
Голосування щодо надання згоди на затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка відбудеться у вівторок. Про це під час брифінгу заявив головний антикорупційний прокурор Назар Холодницький. За його словами, очікується, що будуть здіснені спроби заблокувати голосування.
01 Липня
11:28
Суспільство
Росія продовжує випробовувати на Донбасі нові артилерійські боєприпаси
Командування ЗС РФ продовжує використовувати бойові дії на тимчасово окупованих територіях сходу України для випробування в бойових умовах сучасних артилерійських боєприпасів. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. Підтверджено, що в мінометну батарею, яка розташована на території шахти ім. Ізотова в районі Горлівки, надійшов комплект керованого озброєння КМ-8 «Грань», призначеного для знищення і поразки одиночних і групових цілей, зокрема фортифікаційних споруд, першим пострілом без додаткової пристрілки. «Склад комплекту: 120-мм керована міна (довжина - 1200 мм, вага - 27 кг, вага бойової частини - 11,2 кг), обладнана лазерною головкою самонаведення 9Е430», - йдеться в повідомленні. Крім того, в розпорядження бойовиків надійшов комплекс засобів автоматизованого управління вогнем «Малахіт», що складається з пульта управління командира і лазерного далекоміра.
Відео
11:36
Суспільство
Бійці взяли під контроль Луганську ТЕС: «Це стратегічний об'єкт, він повинен бути українським»
Бійці 28-ї бригади розпочали охорону Луганської ТЕС і облаштовуються в Щасті. Як повідомляє 5 канал, триває постійне посилення позицій там, де це необхідно.
01 Липня
11:56
За кордоном
Тайванський військовий корабель випадково вразив ракетою риболовецьку шхуну
Випущена в п'ятницю помилково в напрямі материкового Китаю тайванським військовим кораблем надзвукова ракета вцілила в тайванську риболовецьку шхуну, капітан судна загинув. Про це повідомляє Центральне інформаційне агентство Тайваню, пише «РИА Новости». «Ракета, випущена помилково з корабля-ракетоносця, вразила тайванське риболовецьке судно, капітан судна загинув, ще троє членів екіпажу отримали поранення», - йдеться в повідомленні. Ракета Сюнфен III дальністю була запущена під час тренування з корабля-ракетоносця, що стоїть на базі на півдні острова. Ракета пролетіла близько 75 кілометрів, перш ніж занурилася в води біля архіпелагу Пенху, контрольованого Тайванем. Як заявили в ВМС Тайваню, поки що не встановлено, чому стався запуск ракети, проте там припустили, що причиною інциденту міг бути людський чинник.
01 Липня
12:05
Суспільство
Апеляційний суд підтвердив восьмирічний вирок львівському судді
Апеляційний суд Волинської області залишив без змін вирок Луцького міськрайонного суду Волинської області, який засудив до восьми років позбавлення волі за хабарництво одного з львівських суддів. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, суддя був затриманий у 2011 році під час отримання від адвоката обвинуваченого 400 тисяч гривень. «Гроші «юрист» вимагав за сприяння у винесенні вироку без позбавлення волі підприємцю, підозрюваному в скоєнні економічних злочинів», - йдеться в повідомленні. У 2015 році Луцький міськрайонний суд визнав львівського суддю винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Судді призначено покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані зі здійсненням правосуддя строком на три роки, і з конфіскацією всього належного йому майна в дохід держави. Чиновник також позбавлений 2-го кваліфікаційного класу судді.
01 Липня
12:13
Суспільство
Підприємці привласнили понад 12 мільйонів гривень, виділених на реабілітацію бійців АТО
Працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили механізм розкрадання бюджетних коштів при реалізації державної програми «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції». Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, комерційні структури з трьох регіонів України подавали завідомо неправдиві відомості для участі в конкурсних торгах, які проводила Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО. «Підприємці, які перемагали в конкурсах, свідомо приховували інформацію про відсутність у них відповідних фахівців-психологів і умов для реабілітації бійців в санаторно-курортних установах. Бійцов просто розміщували в санаторіях, не надаючи ніяких послуг з психологічної реабілітації. У деяких випадках учасникам АТО пропонували гроші, щоб вони взагалі не селилися в лікувальних установах», - йдеться в повідомленні. За попередніми оцінками, протягом 2015-2016 років бізнесмени привласнили понад дванадцять мільйонів державних коштів. Порушено кримінальні провадження за ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України.
01 Липня
12:33
Суспільство
На Рівненщині п'ятеро дітей постраждали в ДТП
У Рівненській області сталася аварія, в результаті якої п'ятеро дітей отримали травми. Про це повідомили в прес-службі Управління безпеки дорожнього руху Нацполіції України. ДТП сталося 30 червня. «Дорожньо-транспортна пригода сталася 30 червня близько 16:15. Між селами Сівки і Балашівка Березнівського району. За попередніми даними, водій автомобіля «Рено-Трафік» в результаті розриву передньої правої шини не впорався з керуванням і виїхав на узбіччя, де транспортний засіб перекинувся. В результаті події п'ятеро пасажирів (діти віком від восьми до 16 років) отримали тілесні ушкодження», - сказано в повідомленні. Проводиться слідство.
Інтерв'ю
12:37
Політика
Борислав Береза
Интервью
Борислав Береза: Про Конституцію в Україні пам'ятають, але не так, щоб кожен день дотримуватися її
Зустріч Борислав Береза призначив на 28 червня, день, коли Конституції України виповнилося двадцять років. На неї він запізнився майже на дві години. Затримався в парламенті, де проходило урочисте засідання, звучали знакові обіцянки, оголювалися небезпечні тенденції сучасності та майбутнього. Про те, що відбувається в Україні, хто і як на це впливає, заступник голови Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат Борислав Береза розповів в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН). — Бориславе, Конституції України виповнилося 20 років. Святкування було серйозним. Картинка — красивою. Багато що залишилося за кадром, як «Кучму — геть!», «Мороз продав Майдан!» тощо. Ви були на зборах у ВР. Розкажіть, що відбувалося в залі? — Дуже цікаво було спостерігати за всім цим. Це свого роду історичний зріз. Я бачив людей, які створювали цю Конституцію, патріархів української політики. Я бачив неофітів, подібних мені. Але не відбулося єднання політиків різних часів, спікерів, президентів. Ті, хто розраховував зробити з цих зборів святкове дійство, дещо не врахували настроїв, які панують у суспільстві, і ситуацію. У підсумку зі статечного, прописаного чиїмось сценарієм процесу все перетворилося на відображення наших проблем. Виступає Мороз — йому кричать, що він продав Майдан. Виступає Кравчук — йому згадують «хатинку». Але коли він говорить, що країні потрібен закон про імпічмент, — зала аплодує. А Кучма взагалі не захотів виступати, тим більше його зустріли словами «Кучму — геть!». Це ще добре, що Ющенко не виступав. Йому б згадали все. І «Укргазенерго», і «любих друзів». І обов'язково б згадали про «Лікарню майбутнього», про зникнення зібраних людьми грошей. Багато хто тому не захотів виступати. — Звідки такі настрої? — Україна роз'єднана. Роз'єднаний політикум. Збори в Раді це просто відобразили. — У Раді виступав Президент Порошенко... — ...І заявив, що ніяких виборів на Донбасі бути не може. Тому, якщо в Раду буде внесено законопроект про вибори в Донецькій і Луганській областях — ми розуміємо, що це ідіотизм і зроблено тільки для того, щоб потім запустити процес перевиборів парламенту. Адже такий законопроект не буде підтриманий парламентом. Заговорять: «Це загроза Мінським угодами!» і «Всі на перевибори!» — Чи прогнозуєте запуск механізму розпуску ВР цього скликання? — Це може бути один зі сценаріїв. Але може всього цього й не бути. І ті, хто пише сценарії, повинні розуміти: режисерів у подій буде кілька. — А з Конституцією що буде далі? Зміни парламент підтримає? — У нас велика біда: кожен, хто приходить до влади, намагається підлаштувати її під себе. З Конституцією ситуація як із десятьма заповідями. Всі знають: Не вбивай, не кради, не перелюбствуй, не свідчи неправдиво на свого ближнього, не бажай дому, дружини свого ближнього, не створюй собі кумира. Але щодня люди брешуть, крадуть, вбивають, підносять нових кумирів на п'єдестали. Про Конституцію також пам'ятають, але не так, щоб кожен день дотримуватися її. І це стосується всіх громадян України, а не тільки чиновників і політиків. Що стосується конституційних змін у тому форматі, в якому їх пропонують, — підтримки не буде. Голосів немає. Я особисто голосувати за них не буду за жодних умов. — Чому? — Ми починаємо знову закладати той базис, який може вже в короткостроковій перспективі дуже серйозно відгукнутися країні. Політики, промовляючи слова в бажанні достукатися до свого виборця, можуть привести до того, що їм доведеться бути не просто володарями на попелищі, а ніким. Зі статечного, прописаного чиїмось сценарієм процесу все перетворилося на відображення наших проблем Хоча там немає слів про особливий статус Донбасу де-юре, але де-факто він буде. Чого не можна допускати. Це прецедентні закладки, які ризикують спрацювати в Україні в майбутньому. Зараз з'явилася особлива культурна автономія Криму. Але вже сьогодні угорці на Закарпатті натякають, що теж хочуть особливу культурну автономію. Румуни також говорять про це. — Адвокати децентралізаційних змін, голоси Банкової кажуть, що потрібна реформа, але виписана так хитро, щоб Путін плакав, а ми — виконали Мінські зобов'язання і добре виглядали в очах світової громадськості. Не згодні? — У нас часто говорять: реформа, люстрація, корупція, популізм. Ці слова загрузли на зубах, але багато хто їх використовує, не знаючи, що вони означають. Так ось, реформа — це не модернізація ситуації. Це кардинальні зміни. Злам системи і вибудовування нової. Те, що ми зараз бачимо, — не реформа Конституції. Мінські угоди не працюють. Тривають обстріли. Гинуть люди. Чиниться абсолютне свавілля. Особисті амбіції беруть гору. Приклад: у бойовій частині, в 37-му батальйоні, знімають командира, на якого моляться, бо він батько солдатам, у нього мінімальні втрати. Бойового офіцера знімають «на підвищення» через військові інтриги. «Соболя» я особисто знаю. І знаю, що сепари радіють, що комбата знімають. Вибачте, але якщо комбриг робить те, що доставляє радість сепарам, чи потрібен він нам? Треба розбиратися, що така людина робить на посаді. Я вже говорив із Полтораком про те, що Мельник Андрій Вікторович, комбриг ОМПБР-56, інтригами збив комбата 37-го батальйону. Вони обіцяли розібратися. Але нам потрібно розбиратися і з тим, що відбувається в Генштабі. Чому у нас Іловайський котел вже називається «Іловайська операція»? Так, важливо не потрапляти в котли, щоб потім історію не переписувати. Законопроект про вибори в Донецькій і Луганській областях — ми розуміємо, що це ідіотизм і зроблено тільки для того, щоб потім запустити процес перевиборів парламенту І ті, хто зараз розповідає про реформи, Мінські угоди, нехай подивляться, що відбувається на передовій. — Що, вважаєте, потрібно робити насамперед? — Підтримувати армію в бойовому стані. Посилювати свої військові м'язи. Культивувати нове ставлення до армії. Адже армія — головна захисниця України. А Мінські угоди? Вони підписані незрозуміло з ким, не виконуються тією стороною і від них нічого не залежить. І щоб на підставі Мінських угод проводити реформи? Побійтеся Бога! Це від лукавого. Слова загрузли на зубах, але багато хто їх використовує, не знаючи, що вони означають — Що думаєте про прямі переговори з ватажками терористів — Плотницьким, Захарченком? Такими заявами Надія Савченко багатьох здивувала, змусила виправдовуватися: мовляв, вона мала на увазі інше — важливість звільнення полонених. — Надія Савченко — ще більший неофіт у політиці, ніж я. Тут підтримаю Олега Ляшка, який сказав: «Щоб не робити дурниць, їй треба відпочити». Їй варто було місяців два утриматися від гучних заяв. Пройти реабілітацію. У цьому немає нічого поганого. Надія була два роки в ув'язненні. Люди, звільнені з полону, обов'язково проходили психологічну і фізичну реабілітацію. Заяви Наді Савченко — як громадянки України — нікому не цікаві. А Надії Савченко — народного депутата України, делегата ПАРЄ — мають іншу вагу. І заяви використовують вороги нашої країни проти України. Про Конституцію також пам'ятають, але не так, щоб кожен день дотримуватися її — Але заяви вже є. — Так. Гучні і резонансні. Ефект, який справила Надія, абсолютно негативний. Їй треба було проконсультуватися з тими, хто давно в інформаційному просторі, в політичній площині, а тільки потім говорити. Часто видно, що її підводять до відповідей. Питають: «Чи потрібні санкції проти РФ?» Вона відповідає, що потрібні. Тоді виникає запитання про те, чи повинні страждати звичайні громадяни. Надія відповідає, що ні, не повинні. І відразу ж перекручують усе це: «А! Надія Савченко проти санкцій!» А Мінські угоди? Вони підписані незрозуміло з ким, не виконуються тією стороною і від них нічого не залежить — Всім це не поясниш. А Надія — кумир. — Месіанство — це улюблене в Україні. Як і подальше глибоке розчарування. Якщо хтось думає, що така публічність — це дорога на п'єдестал, то насправді вона — на ешафот. Надії варто зупинитися. Адже вона не просто втрачає рейтинг. Вона зараз своїми заявами підриває результати роботи, проведеної народними депутатами України в ПАРЄ, для посилення впливу України. Її заяви дисонують з нашими. Так не можна. Месіанство — це улюблене в Україні. Як і подальше глибоке розчарування — Ви спілкуєтеся. Бачите готовність вчитися? Є час? Надія виглядає втомленою. Нещодавно в мережі гуляло відео, як вона заснула на засіданні комітету. — Вона — людина. З плоті і крові. Їй ідеально було б взяти тайм-аут, озирнутися, переосмислити все життя і зрозуміти чітко, ким вона хоче бути. Хоче займатися політикою чи гучними заявами. Бо гучні заяви стрясають повітря. Тільки гучні справи стрясають історію. Тут згадалася розмова з британцями про те, як будуть голосувати на Brexit. Вони акцентували на важливості прагматизму, розуміння вигоди від того, щоб залишитися в ЄС. І небезпеці вибору, заснованого на емоціях, рекламі та агітації. Виявилося, друге перемогло. І з цим уже нічого не поробиш. Те ж саме з Надею Савченко. Треба прибрати емоції. Кожне її слово сприймається як слово пророка. Хоч вона не пророк. А звичайна людина, яка пройшла багато випробувань, потрапила в складне оточення. — До речі, про референдум. Але не про британський. Заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що з питанням виборів до райрад повинні визначитися самі кияни. Доцільно? — Знаєте, в чому різниця між британським референдумом і українським? Британському — вірю. Подивіться, хоч керівництво Великої Британії розчароване в результатах, не було спроб нівелювати їх. Навіть ідею повторного волевиявлення не підтримали, зазначивши, що закон понад усе. А як у нас? Фальсифікують постійно вибори, соцопитування, екзитполи! Так про що ми говоримо? До того ж довіри до цієї Київраді — нуль. Її вибрали кияни. Якби вибирали розумом — все було б інакше. — Поки це тільки ідея. Адже закону про місцевий референдум немає. Як немає і Виборчого кодексу. Чому обіцянку прийняти якісне виборче законодавство, дану на Майдані і під час передвиборчих перегонів, не виконано і зараз це питання відкладено в довгий ящик? — Відсутність Виборчого кодексу дозволяє маніпулювати законодавством. Відсутність Виборчого кодексу дозволяє маніпулювати законодавством Давайте згадаємо минулорічні вибори в Чернігові — Березенко проти Корбана. Яка була увага ЗМІ! Програми про них були більш рейтинговими, ніж футбол. Народ із цікавістю спостерігав, хто переможе — гречка чи гроші. Порушення на 205-му описувались. Але жодних кримінальних справ, жодних наслідків для тих, хто впливав на виборчий процес. Зараз у Чернігові знову вибори, але по 206-му округу. І людина, яка була раніше членом Київради від партії «Удар», прославилася незаконними будівництвами, зокрема в Микільській Слобідці, в захисній зоні Дніпра, балотується в народні депутати. Невже ви думаєте, що людина, яка стабільно порушувала закони, йде в ВР, щоб закони відстежувати? Я думаю, мета — захистити свій бізнес. Так ось, він зараз скуповує голоси, розробив цілу мережу — хтось за це відповідатиме? Влада, яка допускає, щоб лояльні їй депутати отримували мандати, йде шляхом навіть не Януковича. Ситуація ще гірша. Невже вона думає, що уникне долі Януковича? Виглядає так, що схильність до саморуйнування сильніша, ніж інстинкт самозбереження. Мабуть, багато хто не розуміє, що відбувається. Влада, яка допускає, щоб лояльні їй депутати отримували мандати, йде шляхом навіть не Януковича. Ситуація ще гірша — Вибори повинні пройти не тільки в Чернігові, а ще в шести округах. Двічі ЦВК просила КМУ і ВР виділити додаткові гроші. Але, на жаль, поки тихо. Ризик зриву голосування є? — Гроші виділять. Вибори відбудуться. Питання в іншому — чи будуть вони легітимними? Подивіться, знову йде підкуп виборців. Ті, хто продає голоси, продають майбутнє своє і своїх дітей. Надалі залишається тільки отримувати задоволення від високих тарифів, малих зарплат, податку на пенсії, поборів, корупції. Навіщо тоді всі ці складнощі? Можна аукціони влаштовувати. Політики повинні змагатися не товщиною гаманця, а програмами, пропозиціями, своїм бекграундом. — Бориславе, але, крім виборців, у нас є Генпрокуратура, Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура. Що ж вони корупцію не борють? Де гучні суди? — У Румунії перших результатів було досягнуто років за чотири після зміни керівництва, що посадило і представників вищого керівництва країни, і їхніх родичів. Представник Перу розповідав, що головне, щоб збіглося дві речі: політична воля і бажання суспільства. У нас суспільство хоче. Але ніхто не сидить, що означає, що політичної волі немає. Хоча Юрій Луценко певні рухи почав робити. Подивимося. — Поки здається, що вони нерідко потрапляють у халепу, дають привід для насмішок або зловтіхи. Олександр Онищенко ходив «під камери» НАБУ звітувати, доводити, що не втік із країни. Триває жорсткий тролінг заступника голови Адміністрації Януковича Андрія Портнова. — Те, що кваліфікація чиновників часто на низькому рівні, — це правда. Кваліфікація чиновників часто на низькому рівні — це правда Але Портнов — прекрасний маніпулятор. Він бере дрібку брехні і півсклянки правди і свої версії перемішує. Виходить начебто майже правда, але є нюанси. У Онищенка поки є імунітет народного депутата, він ходить по ефірах, розповідає, що його американське лобі замовило. Але ніхто (ні нардеп, ні чиновник) не має права підміняти собою прокуратуру, суди, правоохоронні органи. Тільки на підставі суду можна говорити про вину. Думаю, зі зняттям недоторканності проблем не буде — ВР проголосує. Але чи зможе прокуратура довести його участь у схемах? Подивимося, гарна кваліфікація прокуратури чи ні. — Антикорупційний прокурор Назар Холодницький вважає, що Олександр Онищенко зараз поводиться самовпевнено, оскільки не засідає Верховна Рада... — Верховна Рада повинна приймати рішення, суворо витримавши всі процедури. Згадайте ситуацію з Ігорем Мосійчуком. Це має бути уроком. Але, на жаль, регламент у нас порушується постійно, чим заздалегідь закладається можливість скасування рішень парламенту. — Верховній Раді залишилося два тижні попрацювати в пленарному режимі. Будуть канікули до осені? Чи доведеться працювати і влітку? — Швидше за все, буде тихо. Зібрати Раду можуть у двох випадках. Якщо буде загострення військових дій. Або якщо дві великі фракції — ББП і «Народний фронт» — про щось домовляться з групами великого бізнесу — «Відродженням» и «Волею народу» (і Онищенко, до речі, з такої групи, і не виключено, що переговорний процес ведеться в межах тиску через нього). — Предмет розгляду в Раді який може бути? Конституція і ЦВК? — Будь-який. У нас, не забувайте, мораторій на землю закінчується. — Ви де відпустку провести збираєтеся? Тільки не кажіть, що в Затоці, це вже не смішно. Вона маленька. Всі депутати, які стверджують, що їдуть саме туди, там не помістяться. — Затоку не дуже люблю. Будемо увесь час в Україні. Нікуди цього року їхати не плануємо. Причин багато. І сімейного характеру, і по роботі. І давайте чесно говорити, що вибори близько. Відпочивати ніколи. Давайте чесно говорити, що вибори близько. Відпочивати ніколи — Коли вибори? — Є три сценарії. Перший — листопад 2016 року. Але влада програє їх із тріском, адже скоро прийдуть платіжки. Тому старатимуться, щоб їх не було. Також є варіанти весни або осені 2017-го. Але те, що процес позачергових виборів уже запущено, — це безперечно. — І механізм народних хвилювань? — Що триває так звана підготовка до передМайдану — це видно. Людей накачують негативом. Але у влади немає досягнень. Відбувається дерибан. Нічого не змінюється. Якщо народ розлютиться — виводити не треба буде, сам піде. Але це вже буде не Майдан, а Коліївщина.
01 Липня
12:45
Економіка
Кабмін схвалив макроекономічний прогноз на 2017 рік
Кабінет міністрів схвалив макроекономічний прогноз на 2017 рік. Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. «Постанову схвалено», - сказав він.
Відео
12:53
Суспільство
Фанат не зміг дотягнутися до Роналду (відео)
Фанат, який вибіг на поле в додатковий час чвертьфінального матчу між Португалією та Польщею, розважив уболівальників. Фанат, переслідуваний десятком стюардів, кинувся в напрямі Кріштіану Роналду, однак тому вдалося ухилитися від такої «зустрічі», після чого вболівальника повалили і винесли з поля. Нагадаємо, що у вчорашньому матчі 1/4 фіналу Євро-2016 Португалія - Польща матч закінчився внічию 1: 1. Однак за результатом серії післяматчевих пенальті у півфінал вийшла Португалія. Спорт неможливий без фанатів, які яро підтримують свою команду. Пропонуємо вашій увазі ТОП забігів уболівальників на футбольному полі.
01 Липня
12:54
Події
За добу загинув один боєць АТО, ще четверо - поранені
За минулу добу в районі проведення антитерористичної операції загинув один український військовий. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. За його словами, ще четверо військових отримали поранення. «За минулу добу в ході активних бойових дії один український військовослужбовець загинув, четверо - отримали поранення», - сказав Лисенко.
01 Липня
13:02
Суспільство
Затримано трьох учасників великого наркоугруповання
Працівники Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області затримали в різних регіонах країни трьох учасників наркоугруповання, незаконний бізнес якого правоохоронці припинили в 2016 році. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, під час спецоперації було затримано кур'єра, який ввозив із Європи прекурсори для виготовлення наркотиків. «Згодом правоохоронці припинили діяльність нарколабораторій в Івано-Франківську і в Одеській області, де зловмисники виготовляли амфетамін і метамфетамін. Наркотики реалізовувалися по всій Україні», - йдеться в повідомленні. Трьом наркоділкам оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 305 і ст. 307 Кримінального кодексу України.
01 Липня
13:09
Економіка
Ігор Скороход: За півроку економічний ефект від роботи київської податкової міліції перевищив 700 мільйонів гривень
За півроку безпосередній економічний ефект від роботи податкової міліції в м. Києві склав 705 мільйонів гривень. Про це заявив перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби в м. Києві Ігор Скороход. За його словами, це становить понад два мільйони гривень на одного оперативного працівника. Найбільший економічний ефект в оперативному управлінні Шевченківського району - 206,8 мільйона гривень, або 6,9 мільйона на одного оперативного співробітника. «Потім ідуть Святошинський - 43,5 мільйона гривень, або 2,6 мільйона на одного оперативного співробітника, і Дніпровський - 40 мільйонів гривень, або 2,4 мільйона на одного оперативного співробітника району», - сказав Скороход.
01 Липня
13:18
Суспільство
Київські патрульні отримали 100 велосипедів
Патрульній поліції Києва передано 100 велосипедів. Про це йдеться на сторінці в Facebook мера Києва Віталія Кличка. «Сподіваюся, тепер поліцейські зможуть більш оперативно і ефективно працювати, пересуваючись містом на велосипедах, стежити за дотриманням правопорядку в громадських місцях», - сказав Віталій Кличко. Він зазначив, що велосипеди, які передає місто патрульним, - виробництва німецької компанії, якісні та сучасні, з необхідним спорядженням - дзеркалами, фарами, пляшечками для води. Такі ж використовує в своїй роботі поліція Туреччини.
01 Липня
13:28
Суспільство
Порошенко нагородив працівників Національної академії внутрішніх справ
Президент Петро Порошенко відзначив високими державними нагородами працівників Національної академії внутрішніх справ. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Президент вручив нагороди за зразкове виконання службових обов'язків, сумлінне і бездоганне служіння Українському народові, вагомий внесок у розвиток освіти і науки на урочистостях з нагоди 95-річчя вишу. Так, орденом Богдана Хмельницького III ступеня нагороджено полковника поліції Олександра Каверіна, орденом княгині Ольги III ступеня - начальника відділу Національної академії внутрішніх справ Світлану Войналович. Медаллю «За бездоганну службу» III ступеня Президент відзначив майорів поліції Олександра Гордієва і В'ячеслава Довгого, полковників поліції Євгена Дурнова і Володимира Клачка. Медаллю «За працю і звитягу» нагороджено завідувача Миколаївського відділенням Навчально-наукового інституту Національної академії внутрішніх справ Юрія Сірого. Почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» присвоєно проректору Національної академії внутрішніх справ, полковнику поліції Сергію Чернявському, а «Заслужений працівник освіти України» - вченому секретарю секретаріату Вченої ради Національної академії внутрішніх справ Віталію Василевичу. Заслуженими юристами України стали професор кафедри Навчально-наукового інституту Національної академії внутрішніх справ, полковник поліції Віктор Василинчук і перший проректор Академії Станіслав Гусарєв.
01 Липня
13:44
Політика
Нардеп: Вибори близько, відпочивати ніколи
В Україні вже запущено процес позачергових парламентських виборів. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) заявив народний депутат Борислав Береза. «Давайте чесно говорити, що вибори близько. Відпочивати ніколи», - сказав він. При цьому нардеп зазначив, що є три сценарії: перший - листопад 2016 року. «Але влада програє їх з тріском, адже скоро прийдуть платіжки. Тому старатимуться, щоб їх не було. Також є варіанти весни або осені 2017 року. Але те, що процес позачергових виборів вже запущено, - це безперечно», - сказав він.
01 Липня
13:53
Події
У районі АТО ліквідовано снайпера бойовиків
У районі проведення АТО біля населеного пункту Логвинове ліквідовано снайпера бойовиків із російським громадянством. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. «Це снайпер так званої сьомої бригади. Противник мав російське громадянство», - сказав Лисенко.
01 Липня
13:58
Суспільство
До кінця року КОРД працюватиме у всіх областях країни
До кінця року спецпідрозділи КОРД працюватимуть у всіх областях України. Про це під час виступу з нагоди 95-ї річниці створення Національної академії внутрішніх справ заявив Президент Петро Порошенко. За його словами, зараз КОРД працює в Київській, Львівській, Харківській та Хмельницькій областях. «До кінця року проект планують поширити на всю територію України», - сказав Порошенко.
01 Липня
14:07
Політика
Затримано небезпечного злочинця, який намагався потрапити в органи державної влади
Вчора правоохоронці затримали небезпечного злочинця, який намагався потрапити в органи державної влади. Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука. «Небезпека його полягала не в тому, що він організував стійку злочинну групу під патріотичними гаслами, не в тому, що вони причетні до всього, що тільки можна собі уявити (вбивства, тортури, викрадення, вимагання, наркотики). Ні. Головна небезпека полягала в тому, що, будучи людиною розумною (професійний юрист), цей персонаж невтомно намагався пролізти в органи державної влади!», - написав Тука. Він також зазначив, що неодноразово вдавалося перешкоджати цим спробам. «Нещодавно він був помічений у місті Лисичанську в супроводі кількох народних депутатів під час проведення виїзного засідання Комітету з питань свободи слова. Зараз мене найбільше цікавить не стільки майбутнє цієї людини, стільки те, хто саме увесь цей час проштовхував його! Цей «рішало», на мою думку, і є головна небезпека для України!» - зазначив Тука.
01 Липня
14:16
Економіка
Кабмін пропонує скасувати податок на імпорт зброї і військової техніки
Кабінет міністрів України на засіданні в п'ятницю схвалив і направив до Верховної Ради законопроект, який скасовує оподаткування імпортованого озброєння і військової техніки. Про це повідомляє УНІАН. «Законопроект знімає оподаткування з нових типів озброєння і техніки. Сьогодні ми значно обмежуємо свої ресурси, сплачуючи податки за ту техніку, яку ми закуповуємо за кордоном», - сказав міністр оборони Степан Полторак, представляючи документ. При цьому міністр підкреслив, що перелік озброєння, яке звільняється від оподаткування, чітко визначений для усунення можливості імпорту інших товарів під виглядом озброєння і військової техніки.
01 Липня
14:24
Суспільство
Фігуранта «газової справи» Пісного на каталці повезли в суд
Фігуранта «газової справи» Валерія Пісного вивезли з лікарні і направляють до зали суду, де проходить засідання щодо обрання для нього запобіжного заходу. Як пише 112, Пісного вивезли з будівлі лікарні на каталці, він був прикритий простирадлом. Каталку завантажили в карету швидкої допомоги. Пісний був непритомний, і в суд його повезли після того, як було надано допомогу.
01 Липня
14:33
Політика
ЄС продовжив санкції проти Росії
Євросоюз офіційно продовжив економічні санкції проти Росії. Про це йдеться в комюніке Ради ЄС, пише ТАСС. «Рада ЄС продовжила економічні санкції, націлені на окремі сектори економіки Росії на шість місяців, до 31 січня 2017 року», - йдеться в заяві. Це рішення носить суто технічний характер - політичне рішення про продовження санкцій було прийнято 21 червня на засіданні Комітету ЄС на рівні постійних представників. ЄС планує провести глибоку дискусію про відносини з РФ і подальшу долю своїх санкцій восени цього року.
01 Липня
14:48
Політика
НАБУ оприлюднило деталі організації та розслідування «газової справи»
Національне антикорупційне бюро України опублікувало деталі розслідування і організації «газової схеми». Як повідомляє прес-служба НАБУ, від самого початку розслідуванню чиниться опір як під час проведення слідчих дій, так і під час розгляду клопотань у судах. «З огляду на такі факти, а також достатні докази переконаний, Верховна Рада України повинна прийняти рішення і підтримати подання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в повному обсязі», - зазначив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 мільярдів гривень. Встановлено причетність до організації цієї схеми народного депутата Олександра Онищенка. Нижче наводиться інфографіка з деталями організації схеми та її розслідування.
Відео
14:57
Події
На Харків обрушилась найсильніша за десять років злива (відео)
Сьогодні на Харків обрушилася найсильніша за останні десять років злива. Як повідомляє прес-служба Харківської міської ради, за дві години в районі Олексіївки, на вул. Полярній, випало 75 мм опадів, що можна вважати стихією. Вночі 1 липня дощі тривали. В середньому по місту випало 39 мм опадів. Однак у різних районах злива відрізнялася за інтенсивністю.
01 Липня
15:12
За кордоном
Польща призупиняє малий прикордонний рух із Україною
З 4 липня Польща призупиняє малий прикордонний рух у частині, що стосується в'їзду та перебування на території Польщі жителів прикордонних районів України, у яких є дозволи, видані відповідними органами Республіки Польща. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби. Польська сторона припиняє застосування статті 3 пункту 1 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху (затверджена Постановою КМУ N139 (139-2009-п) від 25.02.2009). «Відповідно до цього, в ніч з 3 на 4 липня 2016 року з 01:00 за київським часом громадяни України, які перетинали кордон з Польщею за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху, зможуть перетнути кордон тільки на загальних підставах і за документами, визначеними польською стороною (паспортні документи і віза)», - йдеться в повідомленні.
01 Липня
15:27
За кордоном
Порошенко подякував лідерам ЄС за продовження санкцій проти Росії
Президент Петро Порошенко подякував лідерам Європейського Союзу за продовження економічних санкцій щодо Російської Федерації. Про це йдеться на сторінці Порошенка в Facebook. «Наша активна дипломатична робота останніх днів: візити до Брюсселя, Парижа, переговори з Берліном і інтенсивні переговори з країнами - членами Євросоюзу принесли результат всупереч позиції скептиків і песимістів. Це рішення Євросоюзу є одноголосним. Спасибі лідерам ЄС за підтримку та незмінну солідарність з Україною , - написав Президент. «Це повинно стати стимулом для Росії виконувати Мінські домовленості і припинити окупацію Криму», - написав Порошенко.
01 Липня
15:37
Суспільство
На ринку «7-й кілометр» тривають обшуки
В Одеській області правоохоронні органи проводять обшуки у приміщеннях ринку «7-й кілометр». Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури. Прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 206, ч. 1, 4 ст. 358, ч. 5 ст. 191 КК України (незаконне поводження зі зброєю, протидія законній господарській діяльності; підробка документів; розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем). «У слідства є підстави вважати, що представники керівництва підприємства («Промтоварний ринок») розтратили кошти ТОВ на суму понад 10 млн грн. Крім того, перевіряється інформація про підробку документів щодо зміни керівного складу підприємства і протидії господарській діяльності працівників ринку «7-й кілометр», - йдеться в повідомленні. Зараз правоохоронці проводять санкціоновані обшуки в ряді приміщень, зокрема в адміністративних будівлях підприємства.
Блог:
Думки
15:45
Політика
Олександр Дем'янчук
Створення двох нових партій свідчить про позачергові вибори, що насуваються
В українських реаліях нові партії виникають лише під щось, а не просто так. Заяви про створення двох нових партій «Касько - Сакварелідзе - Чумак» та «Лещенко - Найєм - Заліщук» виглядають сумно і свідчать про те, що українські політики готуються до дострокових виборів. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, завідувач кафедри політології Національного університету України «Києво-Могилянська академія» Олександр Дем'янчук. «В принципі сумно дивитися на все це. У нас близько 300 політичних партій в Україні, з них більш-менш дієвих партій менше десятка. Щоразу створення нової політичної партії відбувається під щось. Те, що зараз почали швидко створювати політичні партії, - це ще один індикатор того, що насуваються дострокові парламентські вибори. Те, що ці дві партії між собою не домовлялися, цілком можливо. Ми бачимо досить критичне ставлення і досить критичні висловлювання Лещенка на адресу Саакашвілі, Сакварелідзе, і Саакашвілі не кращим чином оцінює Лещенка. Але і тим і іншим хочеться зайняти ту нішу, яка все більше зараз звільняється з-під Блоку Петра Порошенка і ще більше з-під «Народного фронту», - розповів політолог. Дем'янчук наголосив, що для того, аби ці дві партії завоювали чималу підтримку виборців, - потрібно багато часу і зусиль. Об'єднуватися ці політсили навряд чи будуть. «Об'єднання може бути суто ситуативним, але не формальним. Крім того, вони трохи відрізняються у своєму баченні, як і що треба далі робити», - підсумував експерт.
01 Липня
15:50
Суспільство
Порошенко вручив нагороду вдові міліціонера, який ціною власного життя вивів з лінії вогню мирних жителів
Президент Петро Порошенко вручив вдові загиблого капітана поліції Олександра Ільницького Оксані орден «За мужність» III ступеня. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Як повідомляється, міліціонер був удостоєний нагороди посмертно за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові. Колишній начальник відділення полку патрульної служби поліції особливого призначення «Миротворець» Головного управління Національної поліції в Київській області Олександр Ільницький з грудня 2015 року ніс службу по охороні громадського порядку в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей та безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Він відомий під позивним «Барні». 9 січня 2016 року поблизу населеного пункту Зайцеве, розташованого неподалік міста Горлівки Донецької області, під вогонь бойовиків потрапив цивільний автомобіль, в результаті чого було поранено місцеву жительку. Капітан поліції, який виконував службові обов'язки неподалік, ціною власного життя вивів з лінії вогню мирних жителів, які потрапили під обстріл терористів.
Відео
15:58
Суспільство
З'явилося відео зі снайпером бойовиків, який убив Василя Сліпака (відео)
У мережі з'явилося відео, на якому снайпер бойовиків розповідає про те, як ліквідував бійця АТО, оперного співака Василя Сліпака. Нагадаємо, в районі проведення антитерористичної операції загинув відомий у світі оперний співак, який пішов добровольцем на фронт, Василь Сліпак. Він 19 років жив і працював у Франції, в Паризькій опері, але з початком російської агресії залишив європейську кар'єру і повернувся захищати Батьківщину, загинув на фронті під Донецьком в лавах «Правого сектора». Сьогодні у Львові поховали Сліпака.
01 Липня
16:07
Політика
Призначено нового прокурора Миколаївської області
Генеральний прокурор Юрій Луценко представив нового прокурора Миколаївської області - Тараса Дунаса. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар Луценка Лариса Сарган. «У кожній області, призначаючи обласного прокурора, я звертаюся до громадськості. Моя позиція дуже проста - я готовий співпрацювати з громадськістю для очищення прокуратури. Але ніхто - ні громадськість, ні мільйонери, ні депутати - не будуть диктувати, хто буде прокурором. Вони можуть вимагати: хто не повинен бути прокурором. Я це почую», - навела слова Луценка Сарган.
01 Липня
16:15
За кордоном
Російські туроператори почали продаж путівок до Туреччини
Російські туроператори почали продаж путівок до Туреччини з перельотами на регулярних рейсах. Про це повідомили ТАСС представники кількох турфірм. Зокрема, придбати пакетні тури в Туреччину можна у Pegas Touristik і Tez Tour. Причому Tez Tour готовий відправити перших туристів на турецькі курорти вже 2 липня, каже офіційний представник туроператора Лариса Аханова. Pegas сформував тури з вильотом із 14 липня, повідомила гендиректор компанії Анна Підгірна.
01 Липня
16:32
Суспільство
До кінця року патрульна поліція запрацює на всіх магістралях міжнародного значення
Патрульна поліція запрацює на всіх магістралях міжнародного значення до кінця поточного року. Про це під час виступу на урочистостях з нагоди 95-ї річниці створення Національної академії внутрішніх справ заявив Президент Петро Порошенко. «До завершення поточного року планується ввести в роботу патрульну поліцію на всіх магістралях України міжнародного значення», - сказав Порошенко.
Блог:
Думки
16:42
Політика
Петро Олещук
Активізація діяльності ГПУ - це не що інше, як піар
Гучні кримінальні провадження, тема яких останнім часом постійно висвітлюється в ЗМІ, і активізація діяльності ГПУ - це не що інше, як піар. Новий Генпрокурор Юрій Луценко таким чином намагається показати, що робота триває і що його призначення було цілком виправданим. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Петро Олещук. «Активність ГПУ пояснюється різними факторами - це, насамперед, необхідність показувати роботу, демонструвати ефективність нового Генерального прокурора. Призначення Луценка викликало, м'яко кажучи, неоднозначну реакцію, тому таким чином підтверджується правильність вибору Президента і підвищується рівень авторитету Юрія Луценка як Генерального прокурора. Він непогано вміє організовувати зв'язки з громадськістю, все правильно демонструвати, пропагувати, тому в цьому контексті тут не спостерігається особливих сюрпризів», - розповів політолог. Олещук упевнений, що відкриття справ і активність Луценка - це лише піар. На користь цієї версії свідчить те, що при більш детальному розгляді всі ці справи виявляються недостатньо важливими. «Чому це саме піар? Можна подивитися на характер цих справ. Попри те, що, на перший погляд, вони досить ефективні й важливі, але при більш конкретному розгляді все інакше. Обшуки в будинках Сівковича і Клюєва, справа проти Онищенка, якого прикриває депутатський мандат, порушення справ проти відставних комуністів. Тут абсолютно очевидно, що зараз існує досить високий запит на боротьбу з корупцією і його таким чином намагаються продемонструвати. Але яка тут проблема. Що таке корупція? Корупція передовсім стосується використання повноважень представників влади у власних інтересах, а всі ці процеси зачіпають не носіїв влади, а людей, які належать до політичної еліти або, наприклад, були пов'язані з минулою владою. Якщо говорити про боротьбу з корупцією, то очевидно, що вона не може проводитися ефективно, якщо поширюватиметься тільки на ворогів Президента, але не на його оточення. А тут поки жодного прогресу не спостерігається», - підсумував експерт.
01 Липня
16:58
Політика
Керівництву Держсанепідслужби повідомили про підозру
Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру затриманим 30 червня керівникам Державної санітарно-епідеміологічної служби України. Про це повідомляє прес-служба НАБУ. Так, виконуючому обов'язки головного санітарного лікаря України Святославу Протасу було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), а начальнику департаменту ДСЕС Чепурному - за ч .5 ст.27 і ч.4 ст.368 КК. Готується клопотання про обрання стосовно цих осіб запобіжного заходу. Читайте також: НАБУ і поліція проводять велику операцію: затримано в.о. головного санітарного лікаря України За словами директора Бюро Артема Ситника, корупційну схему в Держсанепідслужбі на сьогодні ліквідовано.
01 Липня
17:08
Суспільство
На Київщині на хабарі затримано держвиконавця
Працівники СБУ спільно з військовою прокуратурою викрили у хабарництві співробітника державної виконавчої служби районного управління юстиції Київської області. Як повідомляє прес-служба СБУ, старший державний виконавець вимагав гроші від представника однієї з приватних компаній за зняття арешту з банківських рахунків. «Правоохоронці затримали чиновника в Обухові недалеко від будівлі виконавчої служби при отриманні дванадцяти з половиною тисяч гривень. За оперативною інформацією, державний виконавець вимагав гроші також і з інших підприємців, що має довести слідство», - йдеться в повідомленні. Зараз відкритого кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
01 Липня
17:17
За кордоном
Набрали чинності угоди про асоціацію Грузії і Молдови з ЄС
З 1 липня 2016 року набирають чинності угоди про асоціацію Грузії і Молдови з Європейським Союзом. Про це повідомляє РБК-Україна. Відзначається, що основна перевага угод, що набрали чинності, - поетапне зняття взаємних торгових бар'єрів. Причому мита на ввезення товарів із цих країн до Європи зійдуть нанівець набагато раніше, ніж на європейський імпорт у ці країни. Це зроблено для захисту невеликих ринків Грузії і Молдови і місцевих виробників на перехідний період. ЄС підписав Угоду про асоціацію одночасно з Грузією, Молдовою і Україною 27 червня 2014 року.
01 Липня
17:25
Суспільство
Бойовики оголосили в «розшук» відомого луганського блогера
Бойовики «ЛНР» оголосили в «розшук» відомого луганського публіциста і блогера Сергія Іванова. Відповідна інформація опублікована на сайті «генеральної прокуратури ЛНР». Іванов розшукується нібито за сприяння терористичній діяльності, публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, публічне виправдання тероризму, незаконне придбання та зберігання боєприпасів.
01 Липня
17:33
Суспільство
Командир роти Нацгвардії може сісти за хабар
Військовою прокуратурою Дарницького гарнізону завершено досудове слідство та направлено до суду обвинувальний акт стосовно командира патрульної роти Національної гвардії України за одержання неправомірної вигоди в розмірі 40 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури. Як повідомляється, дії нацгвардійця кваліфіковано за ч. 3 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом) і обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, де він перебуває і зараз. Також його усунули з посади. Нагадаємо, військовослужбовець вимагав та отримав гроші за прийняття слідчим Нацполіції рішення з розслідування кримінального провадження за фактом зберігання наркотичних речовин підлеглим, але не інформування керівництва Нацгвардії України про таке провадження.
01 Липня
17:41
За кордоном
Президент Чехії закликає провести референдум щодо членства країни в ЄС і НАТО
Президент Чехії Мілош Земан закликав країну провести референдум щодо членства республіки в Євросоюзі і НАТО на тлі нещодавнього рішення Великої Британії покинути Союз. Як пише РИА Новости, лідер Чехії при цьому зазначив, що сам проголосував би за збереження членства в обох організаціях. «Я не згоден з тими, хто підтримує вихід з Європейського Союзу. Але я зроблю все, щоб організувати для них референдум, де вони зможуть висловити свою думку. Те ж саме стосується і виходу з НАТО», - сказав Земан. У чеського президента немає повноважень скликати референдум, для цього потрібна поправка до Конституції.
01 Липня
17:49
Суспільство
На Київщині двох високопоставлених працівників ДСНС затримано на хабарі
Заступник начальника ГУ ДСНС у Київській області і один з керівників головного управління затримані під час отримання хабара. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури. Як повідомляється, зловмисники вимагали та отримали 50 тисяч гривень від підлеглого начальника районного відділу ГУ ДСНС України в Київській області за невжиття заходів щодо звільнення останнього з займаної посади. «Зазначені особи організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди від підлеглих працівників, а також суб'єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території Київської області, за невжиття заходів реагування на виявлені порушення в сфері пожежної та техногенної безпеки», - йдеться в повідомленні. Зловмисники затримані за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням) Кримінального кодексу України. Зараз проводиться комплекс слідчих і розшукових дій.
01 Липня
17:58
Політика
МЗС РФ відреагувало на продовження Євросоюзом санкцій
Чергове продовження Євросоюзом економічних санкцій проти Росії до 31 січня 2017 року в РФ сприйняли як продовження недалекоглядної політики Брюсселя. Про це йдеться в коментарі МЗС РФ. У відомстві вважають «абсурдною ув'язку цих дискримінаційних заходів щодо Росії, яка не є стороною внутрішньоукраїнського конфлікту, з виконанням нею Мінських угод». При цьому в МЗС «не схильні надмірно драматизувати продовження санкцій». Читайте також: ЄС продовжив санкції проти Росії «Від них є і позитивний ефект для нашої економіки, яка адаптується до режиму обмежувальних заходів, знижуючи фінансову, економічну і технологічну залежність від країн ЄС», - йдеться в коментарі.
01 Липня
18:07
За кордоном
Цього року в Україну приїде президент Казахстану
Президент Петро Порошенко привітав Нурсултана Назарбаєва з обранням Казахстану до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на 2017-2018 роки. Як повідомляє прес-служба глави держави, під час телефонної розмови співрозмовники домовилися координувати позиції в цій організації. Президенти двох держав обговорили питання активізації торговельно-економічного співробітництва між Україною та Казахстаном. Під час розмови наголошувалося на важливості проведення чергового засідання спільної міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва восени поточного року. «Співрозмовники також обмінялися думками щодо стану реалізації домовленостей, досягнутих за підсумками візиту Президента України до Казахстану в жовтні минулого року», - йдеться в повідомленні. Крім того, президенти доручили зовнішньополітичним відомствам активізувати роботу з підготовки державного візиту глави Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва в Україну поточного року.
Блог:
Думки
18:23
Політика
Ярослав Макітра
Шокін теж говорив правильні слова, але ми пам'ятаємо, чим усе закінчилося
Оцінити роботу ГПУ і Генпрокурора Юрія Луценка можна буде тоді, коли гучні кримінальні провадження будуть доведені до суду. ГПУ після вибору такого темпу повинна його підтримувати. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Інституту соціальних технологій «Соціополіс» Ярослав Макітра. «Однозначно важко сказати, чи буде результат від усього цього, бо у всіх цих справах задіяно цілу низку органів і процедур. Це не залежить тільки від Генпрокуратури. Все залежить в разі, наприклад, Онищенка від Верховної Ради (яка повинна проголосувати за зняття з нього недоторканності. - Ред.), від судів. Тому зараз сказати однозначно, чи будуть гучні справи доведені до логічного кінця, - практично нереально. Звичайно, в будь-якій діяльності є необхідність показати все у вигідному світлі, це завдання будь-якого органу. Будь-яка робота передбачає самопіар. У цьому немає нічого поганого або хорошого. Це просто факт. Те, що прокуратура подає все в такому ключі, - це логічно, інакше, напевно, і бути не може», - розповів експерт. Макітра бачить у піарі ГПУ поки тільки позитив, адже те, що справи заведені і їх передають у роботу, - вже великий плюс. Але потрібно, щоб темп тільки наростав, а не сповільнювався, і щоб ці починання не зійшли нанівець. «Роботи в Україні непочатий край: є тисячі корупційних схем, тисячі корупційних чиновників, і у ГПУ роботи вистачає. Логічно, що якщо задали такий темп, то він повинен тривати. Якщо такого не буде, якщо не буде наростання кількості кримінальних справ, якщо не буде задіяна не тільки ГПУ, а й Антикорупційна прокуратура, то буде зрозуміло, що влада не зацікавлена, що у неї немає політичної волі для розслідування цих справ. Є невеликі, але позитивні зрушення в порівнянні з тим, що було в попередній прокуратурі. Приблизно так само починав Шокін - він теж говорив правильні слова, говорив про справу Майдану, про затримання причетних до подій Майдану, було подання на Єфремова, було всього багато, але ми пам'ятаємо, чим усе закінчилося», - резюмував політолог.
01 Липня
18:33
Події
Нардеп Барна потрапив у ДТП в Харківській області
Сьогодні о третій годині ночі в Харківській області народний депутат Олег Барна потрапив в ДТП. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. За його словами, ДТП сталася на блокпосту, автомобіль в'їхав у бетонні блоки, прикриті автогумою, якими до половини перегородили дорогу і повністю перекрили смугу. «Відсутність попереджувальних і світлових знаків ще й посилених туманом не давали шансу уникнути зіткнення і «зробили» свою справу. Постраждав міцний позашляховик товариша, а нам удар послабили подушки безпеки, обійшлися синцями і подряпинами. Прибігши, представники поліції тільки сказали, що ми не перші, хто в'їхав у бетонну огорожу», - написав Барна. При цьому він поцікавився, чи поставлять якісь попереджувальні знаки після цієї ДТП.
01 Липня
18:42
Політика
Луценко не збирається нікого покривати в прокуратурі
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не збирається нікого покривати або захищати в прокуратурі. Про це він сказав, коментуючи розслідування НАБУ в кримінальному провадженні щодо військового прокурора сил антитерористичної операції Костянтина Кулика, написала на своїй сторінці в Facebook прес-секретар Луценка Лариса Сарган. «Я сповідую принцип, за яким у цій країні немає недоторканних. Це стосується повною мірою і будь-якого прокурора», - зазначив Луценко, додавши, що НАБУ діє абсолютно правильно, оскільки має право вивчати будь-які справи щодо прокурорів, а також Генерального прокурора. Водночас він зазначив, що також існує провадження стосовно певних дій НАБУ. «Я особисто буду радитися з керівництвом НАБУ, щоб ці перевірки не заважали нашій спільній роботі з резонансних злочинів чиновників. Кулика не збираюся захищати, він відповідатиме, як і будь-який громадянин України, за висунутими щодо нього звинуваченнями», - навела слова Луценка Сарган.
Публікації
18:50
Політика
Партії змусять вивернути кишені
Політичні партії отримують право мати гроші з державного бюджету. З 1 липня 2016 року набирає чинності закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції, ухвалений ще в жовтні минулого року. У Бюджеті-2016 гроші на цю статтю витрат закладено. Це 420 млн грн, що становить близько восьми гривень на кишеню кожного українця. Білим по чорному Нагадаємо, ініціатори законодавчих змін аргументували необхідність фінансування партій з держбюджету тим, що це підвищить політичну культуру та зробить отримувачів коштів незалежними від бізнес-груп. Але не всі з майже 200 офіційно зареєстрованих партій можуть розраховувати на це, а тільки обрані (у прямому значенні цього слова). Закон каже: партія має право на отримання державного фінансування її статутної діяльності, якщо на останніх чергових або позачергових виборах народних депутатів її виборчий список кандидатів у народні депутати у загальнодержавному виборчому окрузі здобув не менше 2% дійсних голосів виборців. Отож, беремо результати останніх виборів народних депутатів (вони відбулися 26 жовтня 2014 року). І бачимо, що на державне фінансування можуть претендувати шість парламентських сил – це Блок Петра Порошенка, «Народний фронт», «Самопоміч», Опозиційний блок, Радикальна партія Олега Ляшка та «Батьківщина». І позапарламентські «Свобода», «Сильна Україна» Тігіпка та «Громадянська позиція» Гриценка. А Компартії з її 3,88% голосів до державних грошей зась. ЇЇ діяльність заборонена законодавством про декомунізацію. Поспішаймо поволі Окрім того, прописана низка обмежень та заборон. Як і те, що партія, суб’єкт виборчого процесу на виборах президента, народних депутатів або місцевих виборах, як політична сила, що отримує гроші від держави, мусітиме пройти зовнішній незалежний фінансовий аудит звітності про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Рішення про надання фінансування або про відмову у ньому має прийматися Національним агентством з питань запобігання корупції. Але сумнівно, що хтось зможе отримати добро вже 6 липня. Бо, хоч законом і передбачено, що рішення Агентство має прийняти максимум за п’ять днів, партіям треба буде заповнити звітність, яку ще необхідно вивчити. У ЗМІ пишуть, що, як прогнозує очільниця Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак, норма закону про державне фінансування політичних партій за рахунок коштів державного бюджету набере чинності 1 липня 2016 року, але реалізована буде за три місяці. Та й віце-спікер парламенту Оксана Сироїд вже відзначила, що закон про державне фінансування політичних партій не почне діяти з 1 липня. Причинами відтермінування є неготовність до запровадження такої системи низки органів та те, що закон передбачає ухвалення певних рішень, затвердження різноманітних форм звітності Національним агентством з питань запобігання корупції, яке досі ще не розпочало повноцінно працювати. Окрім того, деякі рішення мають також ухвалити ЦВК та Рахункова палата. Репутація – наше все У тому, що партії стануть у чергу за державними грошима, є дуже великі сумніви. Бо чи вигідно аудит проходити за нинішніх умов, коли політичні проекти отримують чималі гроші від своїх господарів та ситуативних спонсорів? Та, як завірив «Аналітичну службу новин» (АСН) депутат декількох скликань, президент Інституту виборчого права Юрій Ключковський, хочуть партії цього чи ні – мусітимуть. Хоча питання щодо того, коли партії зможуть отримати кошти від держави, дійсно відкрите. «Нині питання в тому, на підставі результатів яких виборів партії можуть звертатися. Адже в законі не передбачені одномандатні округи, а лише списки. Отож чи можуть це бути вибори 2014 року? Я сумніваюся. Тому, думаю, зараз партії нічого не отримають з бюджету. Дай Боже, щоб вони могли подати заявки на фінансування статутної діяльності, а не на компенсацію за вибори», – відзначив він. Ключковський прогнозує, що звернення партій щодо фінансування статутної діяльності можуть бути результатними наступного року і Держбюджет-2017 має це передбачити. А чи погодяться важковаговики, політичні проекти на аудит, публічність фінансів? Ключковський каже, що мусітимуть. «Що значить, погодяться чи не погодяться? Закон це передбачає. Вони не будуть виконувати закон чи що? Якщо хтось буде відверто порушувати закон, то, відповідно, це відіб’ється на них. До того ж прописані засоби впливу на порушників закону. Репутаційні втрати матимуть величезні. Якщо хтось хоче їх мати – нехай. Нехай себе ховає. Адже не все можна купити за гроші. Репутація не продається», - попередив він. Прозорі гроші У свою чергу Денис Ковриженко, радник із юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем, вважає, що в принципі основна частина закону може бути реалізована зараз, хоч дійсно потрібні додаткові рішення і можливі зміни до закону і бюджету. Проблема, за його словами, – це подання звітності партіями. І під питанням право на отримання «Самопоміччю» додаткової частини державних грошей за дотримання гендерної норми: це приблизно 40 мільйонів гривень, які не закладені у Джержбюджеті-2016. «Ситуацію драматизувати не варто. Вимоги прозорості фінансової звітності щодо обмеження внесків наберуть чинності. Решта питань носять технічний характер. Хоча механізм - хто отримає гроші і коли – залишається до кінця не пропрацьованим», - пояснив він. Окрім того, експерт додав, що аудит проводити мають потужні компанії, які реально займаються аудитом, а не створені самими партіями структури. «Ніхто ще не прораховував, скільки коштуватиме підготовка аудиторського висновку. Але якщо ця вимога стане дуже витратною, приміром аудит коштуватиме мільйон гривень, то, зрозуміло, до закону будуть внесені зміни, які пом’якшать вимоги до аудитора. Думаю, ця проблема виникне, але вже у першому кварталі 2017 року, оскільки аудиторський висновок надається до річного звіту», – пояснив він, відзначивши, що проблема може торкнутися малих партій. Ковриженко переконаний, що партії змушені будуть перейти на прозоре фінансування. Стверджує, що вимог закону мусять дотримуватися усі попри те, братимуть вони бюджетні гроші чи ні. «Відповідальність зараз досить ліберальна. Максимум – позбавлення волі до трьох років. Але я не думаю, що великі партії не подаватимуть звіти, не проходитимуть аудити. Зрозуміло, що потік тіньових коштів нікуди не зникає, але показати виборцям, які партії хороші і прозорі, – інтерес є» - зазначає експерт. Викриття року Окрім того, генеральний директор ВГО «Комітет виборців України» (КВУ) Олексій Кошель акцентував, що закон не можна сприймати виключно як статтю поповнення доходів партій за державний рахунок. «Закон змушує партії звітувати. І він змінює українську політику, роблячи партії більш прозорими. Громадяни зможуть бачити партійну бухгалтерію, робити висновки не лише з огляду на гасла політиків та красиві телевізійні ролики», - сказав він. Щодо старту державного фінансування Кошель відзначив, що дійсно нині є проблема, адже старт мав відбутися 1 липня 2016 року, але він переноситься на три-п’ять місяців. «Затримка пов’язана з технічними речами. Робота Національного агентства з питань запобігання корупції стартувала, але потрібен був певний час для розробки декларацій. Тепер партії повинні подати фінансову звітність. А це складний механізм. Природньо, на це потрібен час – не менше трьох місяців. До того ж Агентство залишається недоукомплектованим. Це природня технічна затримка. Та цього року старт держфінансування ми побачимо», - резюмував він. Не все пропало Тож старт наразі не відмінено. І кричати, що ідея публічності фінансів партій вже цілком і повністю провалена, – ще не варто. Як і зрозуміло, що аудити і звіти політики постараються використати і сідати на дієту, відмовлятися від додаткових гонорарів навряд чи хтось буде. Та, як люблять у нас говорити, за громадського тиску і політичної волі з часом ситуація змінюватиметься. Принаймні відкриті утриманці того чи іншого бізнесмена нестимуть репутаційні втрати не тільки в очах електорату, а й міжнародного співтовариства.
01 Липня
20:25
Суспільство
Сім'я загиблого російського пілота відмовилася прийняти компенсацію від Туреччини
Сім'я загиблого пілота Олега Пєшкова, літак якого збили турецькі винищувачі, не збирається просити компенсацію у Туреччині і не прийме її, якщо вона буде запропонована. Про це заявив брат загиблого льотчика Павло Пєшков, пише Медуза. Таким чином він прокоментував повідомлення про те, що влада турецького Кемера запропонували подарувати будинок рідним пілота. Російська влада неодноразово вимагали від Туреччини компенсацію у зв'язку з катастрофою бомбардувальника Су-24, збитого в листопаді 2015 року. Президент РФ Володимир Путін називав виплату компенсації однією з умов відновлення відносин з Туреччиною, які були перервані після аварії літака. Помічник президента РФ Юрій Ушаков 30 червня заявив, що стосовно компенсації будуть проведені переговори.
01 Липня
20:36
Суспільство
У Чернівецькій області чиновника затримано на хабарі в 300 євро
Працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили у хабарництві начальника одного з районних бюро технічної інвентаризації Чернівецької області. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, керівник комунального підприємства безпідставно вимагав від місцевого жителя 300 євро за сприяння у виготовленні технічного паспорта на приватний будинок. Правоохоронці затримали чиновника в робочому кабінеті при отриманні грошей. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
01 Липня
20:47
Суспільство
У Франції заборонили користуватися поліетиленовими пакетами з ручками
1 липня у Франції набуває чинності заборона на поліетиленові пакети. Цей захід поширюється на супермаркети, аптеки, булочні, заправні станції, а також на криті і вуличні ринки. Як пише Euronews, заборона вводиться в два етапи: з 1 липня забороняються одноразові (тонкі) пакети з ручками для покупок, а з 1 січня 2017 року - пакети без ручок для овочів і фруктів. За офіційними даними, у Франції щороку на касах роздають 5 млрд поліетиленових пакетів і ще 12 млрд використовують для пакування овочів та фруктів. У масштабах ЄС щороку в сміттєвому відрі опиняються 8 млрд пакетів. В середньому громадянин ЄС використовує близько 200 поліетиленових пакетів на рік, зазвичай тільки один раз. Багато з цих пакетів пізніше опиняються в світовому океані з катастрофічними наслідками для морської фауни, оскільки поліетилен практично не розкладається і не перетравлюється. Крім того, вони збираються течіями у величезні «сміттєві плями» площею в кілька сотень тисяч кв. км. Закон, що набирає чинності, заохочує використання упаковки з біопластика, який схильний до біорозкладення і не вимагає індустріальної утилізації. Звичайний поліетиленовий пакет розкладається в природних умовах протягом 450 років.
01 Липня
21:01
Суспільство
У Вінниці СБУ затримала на хабарі підполковника поліції
Працівники Служби безпеки України викрили у хабарництві начальника сектора міського відділу поліції Вінниці, який обклав даниною місцевого підприємця. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, підполковник вимагав гроші від власника вінніцкоого кафе. «У разі відмови платити він погрожував створити «серйозні проблеми», які призведуть до закриття закладу. Для отримання хабара як посередника поліцейський залучив свою родичку», - йдеться в повідомленні. Працівники спецслужби затримали зловмисника під час отримання від посередниці двох тисяч гривень. Правоохоронці в цілому задокументували отримання підполковником хабарів на вісім тисяч гривень. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,1683390140533-/ /-pc-/
Top