Якщо Україна не хоче закуповувати російське вугілля, то про постачання з інших країн їй треба було думати набагато раніше - ще навесні. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт ГО «Фонд суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко.
«Вугілля не вистачає і буде не вистачати на опалювальний сезон, це було відомо всім. Закуповувати його, починати контрактувати і привозити треба було ще з квітня тому, що максимальна перевалочна здатність українських портів - це від 400 до 600 тисяч тонн на місяць. Значить, для того щоб в Україні була необхідна кількість вугілля, він повинен надходити як мінімум з травня по жовтень. Зараз на дворі середина серпня, якщо його спробувати купити де-небудь, окрім Росії, то звідки може бути це вугілля? З ПАР, Австралії, Нової Зеландії», - розповів експерт.
За словами економіста, починати закуповувати вугілля треба було набагато раніше.
«Якщо його почати контрактувати зараз, то ніде в світі не чекають Україну із замовленнями на вугілля тому, що це досить консервативний ринок і збільшення обсягу видобутку просто так, на разове замовлення, ніхто собі дозволити не може. Але навіть якщо уявити, що у когось будуть надлишки вугілля, то в кращому випадку вони до нас доїдуть до початку опалювального сезону. До того ж доїде обсяг на декілька тижнів роботи наших електростанцій», - зазначив Гаврилечко.
Експерт вважає, якщо робити поставки взимку, то це ускладниться проблемами з логістикою і вартість такого вугілля буде дорожчою.
«Це буде дорожче. Навіть якщо на місці закупівлі він коштуватиме дешевше, ніж російський газ, то при транспортуванні сюди, він коштуватиме дорожче. Це банальна економіка. Що труднощі будуть, було відомо ще з минулого опалювального сезону. Чому цього не запобіглі - питання до Демчишина», - резюмував Гаврилечко.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.