При заочному засудженні заарештувати людину буде складно, проте конфіскувати її майно цілком реально. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив адвокат Сергій Гребенюк.
«Чинна нині законодавча процедура дає змогу притягнути людину до відповідальності і винести їй відповідний вирок, навіть якщо наразі вона не перебуває на територої України. Та чи відбуватиме людина покарання — це інше питання», — сказав він.
За його словами, найімовірніше, будуть ситуації, коли обвинувальний вирок винесено, однак виконати його буде неможливо, оскільки людина перебуває на території іншої держави, яка не видасть її. Разом з тим, правозахисник зазначив, що в обвинуваченого через заочний суд можна буде конфіскувати майно.
«Навіть більше, якщо є корупційна складова, то вирок суду дасть змогу накласти санкцію як стягнення в дохід держави на будь-яке майно», — зазначив Гребенюк.
Крім того, адвокат додав, що обвинувачений може оскаржити рішення заочного суду не лише в міжнародних, але й в українських судах.
«Права людини жодним чином не обмежуються. Вона може оскаржити рішення в апеляції, в касації, тобто пройти всі процедури українського правосуддя. А потім, якщо не погодиться з винесеними рішеннями національних судів, може звернутися і до європейського суду з прав людини. Просити перегляду, заявляючи про те, що процес був упередженим або політично мотивованим», — резюмував він.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.