Незаконний видобуток бурштину шкодить бюджету держави, але набагато більшої шкоди він завдає в екологічній сфері. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
«Видобуток бурштину не є принципово відмінним від видобутку інших корисних копалин, наприклад, нафти, газу, вугілля, золота. Чому їх законний видобуток ми можемо мати, а бурштину - ні? Тому легалізація цілком логічна. На сьогоднішній день бурштин видобувають у достатньо варварський спосіб, тобто видобуток дуже сильно шкодить екології регіону. Зазвичай добувають так: або в грунт активно закачують воду або роблять яму (якщо сухим способом), але це сильно шкодить корінню дерев. Перше питання - це саме екологічний вплив поточного виду видобутку. Загалом, він не стільки впливає на економіку, скільки на екологію», - розповів експерт.
Жолудь зазначив, що шкоди економіці такий видобуток завдає в тому плані, що ті, хто добуває бурштин, після його продають, отримують дохід і не «діляться» з державою. За словами економіста, це досить криміналізований бізнес.
«Цей бізнес тримають одна або кілька груп, швидше за все, зі зв'язками у владі. Незаконний видобуток завдає збитків бюджету тому, що не платяться податки з видобутку і з експорту. Крім того, держава змушена покривати екологічні витрати після варварського видобування», - зазначив експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.