Законопроект про місцеві вибори є проривом лише для великих партій. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Сергій Рудик.
«Це прорив для великих партій, які майже впевнені, що вони подолають 5% бар'єр», — заявив він.
Він пояснив, що великим партіям це вигідно, оскільки висунення кандидата, який є по суті мажоритарним, додає шансів, що політична сила набере на декілька відсотків більше голосів.
«Відразу партійні керівники стають великими фігурами в своїх населених пунктах, оскільки з ними всі хочуть домовлятися, але дуже невигідно, наприклад, хлопцю, який прослужив рік у АТО, повернувся в рідне містечко і побачив, що свавілля лишилося і він хоче щось поміняти. Раніше він міг зареєструватися як самовисуванець, стати депутатом, мають високу суспільну підтримку, тепер же він змушений йти на уклін до якоїсь політичної сили», — акцентував політик.
Також він зазначив, що згідно із законопроектом лідер виборів на тій чи тій ділянці може не стати представником місцевої влади.
«Людина може набрати абсолютну більшість голосів, бути переможцем, але оскільки його партія не набрала в цьому регіоні 5%, він не буде депутатом. Депутатом може стати той, хто посів друге, третє і навіть четверте місце, і я вважаю це несправедливо», — пояснив він.
Рудик зазначив, що цей законопроект списаний із закону про вибори в Санкт-Петербурзі і зауважив, що політтехнологи розробили багато різних варіантів, як обійти закон.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.