Фрагментарність підходу державної системи до конфлікту на Донбасі є проблемою. Про це, як передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН), заявила аналітик Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Марія Золкіна.
«На ситуацію з громадянами України, які опинилися на тимчасово окупованій території, ми зараз маємо обмежений механізм впливу, проте, щоб повною мірою розпочати політику реінтеграції, ми повинні визначити проблеми, зробити акценти. Розуміти, що робити з людьми, які хотіли б покинути ту територію тимчасово або навіть назовсім. І що робити на тих територіях, які побували під контролем самопроголошених формувань», — акцентувала аналітик.
За її словами, головною проблемою є фрагментарність підходу державної системи до конфлікту на Донбасі.
«Є моменти, які потрібно вирішувати ще під час гарячої фази конфлікту. Щоб сформувати стратегію реінтеграції державному механізму потрібно дуже чітко розуміти, що відбувається в регіоні, тренди громадських оцінок, настроїв, думок. Це дуже важливо, оскільки формуються образи та стереотипи. Потрібно розуміти, що відбувається в головах людей. З міфами, які вже починають формуватися, боротися буде важко », - акцентувала вона, додавши, що громадська думка не можна недооцінювати.
«У грудні після звільнення нашумілих на півсвіту Слов'янська і Краматорська дослідження в цих містах показало, що у людей дійсно сконцентровано два страхи. Перший — відновлення військових дій на цих територіях. Другий — соціально-економічні побоювання. Люди бояться втратити роботу, засоби до існування. Днями ми будемо мати результати аналогічного дослідження в Луганській області», — додала вона і зазначила, що вивчення страхів дуже важливо для формування довгострокової стратегії, в тому числі і психологічного аспекта.
Населенню, за словами аналітика, важливо розуміти, що їхні потреби отримують реакцію місцевих і центральних властей. До того ж вона звернула увагу на неоднорідність Донецької та Луганської областей, необхідність диференційованого підходу до їх проблематики, необхідність використання проукраїнського потенціалу місцевого активу.
«І з політичної, і з ідеологічної, і навіть з культурно-історичної точок зору Донбас не є цілісним конструктом, цілісним середовищем. До нього не можна застосувати якийсь один механізм», — нагадала Золкіна.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.