Україні необхідно розробити державну стратегію щодо Криму. Про це, як передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН), заявила провідний науковий співробітник Одеського філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Марина Воротнюк.
«Україна самоусунулася від вироблення конкретної політики стосовно Криму. Цьому є і об'єктивні, і суб'єктивні причини. Об'єктивно ми перебуваємо в стані війни на Донбасі і у нас немає достатніх ресурсів, щоб бути залученими на всіх фронтах. Але це не позбавляє від необхідності розробляти стратегію щодо Криму», — акцентувала експерт.
Воротнюк наполягає, що Крим повинен бути присутнім у публічній дискусії. Вона впевнена, що гуманітарна складова проблеми недооцінена, а держава часто забуває про те, що в анексованій АРК живуть громадяни України.
«Почався розвиватися стереотип кримських зрадників, сепаратистів. Ми накладаємо на них колективну відповідальність за анексію РФ. Один із політиків назвав це перевихованням окупацією», — додала вона. Також аналітик підкреслила, що для повернення Криму Україні потрібно користуватися логікою не деокупації, а реінтеграції.
«Це — багаторівнева система заходів. Ми повертаємо не просто територію, а серця і уми людей, що живуть у Криму. Важливо зрозуміти, що ці люди теж хочуть повернутися», — впевнена Воротнюк.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.