counter
Стрічка новин
Вибрати все
23 Лютого
22 Лютого
21 Лютого
Всі новини...

Олексій Плотніков
Олексій Плотніков

Перспективи отримання грошей від МВФ сумнівні


Відсутність надходжень коштів від Міжнародного валютного фонду (МВФ) автоматично гальмує прихід в Україну ресурсів із інших джерел. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков.

«У серпні виповнюється рік, як Україна не отримує грошей від Міжнародного валютного фонду (МВФ). І всі розмови, що ось-ось нам їх дадуть, не виправдалися. Зараз у Вашингтоні канікули. МВФ реально почне працювати з вересня. І, судячи з усього, перспективи отримання цих грошей сумнівні», - сказав він.

Що стосується того, як відсутність чергового траншу від МВФ позначиться на економіці України, то Плотніков звернув увагу, що рік країна прожила без них і не можна сказати, що все обвалилося, у нас певною мірою стабілізувався курс гривні.

«Але, з іншого боку, уряд розраховував на ці гроші. В умовах кризи нефінансування з боку МВФ автоматично гальмує прихід ресурсів із інших джерел. Нас не фінансує Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку. Ми не отримуємо допомоги від інших держав. І зрештою приватні інвестиції теж не йдуть в Україну, оскільки країна реально не співпрацює з МВФ. Наслідки не оцінюю як критичні. Але водночас вони досить негативні. Зовнішня залежність дуже велика. І я не бачу поки перспектив відходу від неї», - пояснив економіст.

Також Плотніков упевнений, що розраховувати на залучення великих інвестицій в країну не доводиться, хоча уряд і планує у вересні запустити Офіс із залучення інвестицій.

«Великих інвестицій, які б позначилися на державному бюджеті, на платіжному балансі, макропоказниках, в країну, де йде війна, серйозна політична невизначеність, думаю не буде. Можуть бути якісь дрібні інвестори, створення невеликих підприємств. Але це не ті інвестиції, які відчутно поліпшать ситуацію в країні», - додав він.

Прогнозуючи курсову ситуацію в розрізі відсутності зовнішніх вливань, зокрема від МВФ, Плотніков зазначив, що погіршення позицій гривні можливо.

«Люди скоро повернуться з відпусток. Їхня увага буде прикута до цієї теми. І я прогнозую нестабільність. Ринок лихоманитиме», - вважає економіст.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 538Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 23 лютого 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 23 лютого 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) На цей день зірки радять бути активними та рішучими Можливі нові проекти та ....
Любовний гороскоп на 23 лютого 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 23 лютого 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) На цей день зірки обіцяють вам неймовірні моменти пристрасті та романтики Ва....
Астрологічний прогноз Павла Глоба на 23 лютого 2024 року
Астрологічний прогноз Павла Глоба на 23 лютого 2024 року
23 лютого 2024 року обіцяє стати значним днем, повним астрологічних подій, які нададуть унікальні можливості д....
Астрологічний прогноз Тамари Глоба на 23 лютого 2024 року
Астрологічний прогноз Тамари Глоба на 23 лютого 2024 року
Під впливом астрологічних аспектів 23 лютого 2024 року кожен знак Зодіаку стикається з унікальними можливостям....
7 речей, від яких потрібно відмовитися, щоб стати щасливішими
7 речей, від яких потрібно відмовитися, щоб стати щасливішими
Кожна людина по-своєму представляє справжнє щастя Іноді наші звички, уявлення про життя та ставлення до світу ....
більше матеріалів


/-0,18909907341003-/ /-pc-/
Top