Реалізація проекту газопроводу «Турецький потік» суттєво скоротить обсяги транзиту газу через українську газотранспортну систему. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт Економічної дискусійного клубу Олег Пендзин.
«Реальність «Турецького потоку» досить висока. Турки в ньому зацікавлені. Це гарне надходження грошей до бюджету від транзиту газу. Якщо він буде закінчений і запущений, то кількість газу, що проходить по Україні, може з 70 млрд кубометрів скоротитися ще на 40-45 млрд і скласти близько 30 млрд метрів кубічних. Дохід у бюджет може впасти з двох мільярдів доларів до 600-700 млн доларів», - упевнений він.
Зокрема, економіст звернув увагу на ситуацію з українською ГТС.
«Давайте спочатку про баланс транзиту. Україна доставляє в Європу близько 70 млрд метрів кубічних газу. За це ми отримуємо $2 млрд на рік. Стан газотранспортної системи України задовільний. Всі регламентні роботи проводяться. Обсяг газу, який Україна може зараз прокачувати, становить близько 120-130 млрд метрів кубічних. Технологічна можливість газотранспортної системи ще більша. Близько 150 млрд», - акцентував економіст.
Пендзин звернув увагу на те, що РФ для зменшення транзиту газу через Україну вже запустила «Північний потік», трубопровід дном Балтійського моря для покриття потреби в газі північної і частково центральної Європи. Потужність трубопроводу становить 65 млрд метрів кубічних. Він використовується на 66%. Тобто прокачується близько 35-37 млрд на рік. «Як наслідок, ці обсяги пішли з України», - пояснив експерт.
«Зараз росіянами піднімається питання, щоб в обхід України покрити потреби в російському газі споживачів Півдня Європи. Розрахункова потужність труби, яка має пройти дном Чорного моря, складе 63 млрд метрів кубічних. Спочатку «Південний потік» повинен був іти через Болгарію. Але влада цієї країни не дала згоди на прохід труби їхньою територією. А турки дали. Таким чином «Південний потік» перетворився на «Турецький потік», - підсумував він.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.