Криза, що вибухнула в Греції, і неможливість налагодити діалог із кредиторами, можуть торкнутися і української економіки. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров.
«Звичайно, це може вплинути і на Україну. Ось дивіться, який логічний ланцюжок вимальовується між Грецією та Україною. МВФ, як міжнародні кредитори, вимагав, як від Греції, так і від Кабміну України, спочатку реформи, потім ослаблення боргового тягаря і далі продовження фінансування. Як чинить наш уряд? Вони кажуть: «Ні, спочатку фінансування, потім ослаблення боргового тягаря, а потім, можливо, реформи». Судячи з усього, місія МВФ хоче зайняти жорстку позицію щодо Греції та України і не надавати цим країнам будь-яку перевагу», - розповів Гончаров.
Експерт пояснив, що тому і з'являється вимога від нашого уряду домовлятися з кредиторами про реструктуризацію держборгів. Головна умова для виходу з ситуації - щоб, насамперед, почала працювати економіка.
«Не можна брати нові кредити для того, щоб погашати та обслуговувати старі. Греція в цьому вже переконалася. Шанси у нашої економіки розрахуватися з кредиторами і показати економічне зростання все-таки є. Цей шанс - це, насамперед, внутрішній ресурс, який сьогодні створює військово-промисловий комплекс і АПК. Доходи, які отримують підприємства в цих секторах, перерозподіляються всередині України і є базою для подальшої стабілізації української економіки», - зазначає Гончаров.
Однак, за словами експерта, наш уряд не приймає якихось чітких міжгалузевих програм розвитку, не стимулює точки зростання в реальному секторі економіки і не розвиває наш внутрішній ринок.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.