Амністія для військових потрібна, бо дуже часто військовими є молоді люди, і якщо вони вчинили не тяжкий злочин, то повинні бути амністовані, щоб не погубити їхні долі. Головне перед актом амністії - детальне розслідування. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив генерал-полковник міліції Михайло Корнієнко.
«Наскільки мені відомо, не будуть амністувати тих, хто скоїв тяжкі злочини, вбивства, розбої. Це світова практика, вона застосовувалася і в колишній Югославії, і в інших країнах, де відбувалися бойові дії. Варто відзначити, що застосовувалася ця практика успішно. Вдавалося багато доль врятувати, адже військові - це молоді люди, яким жити ще і жити. Якщо вони не вчинили тяжкого злочину, злочину проти людяності, злочину проти життя, то в принципі можна і потрібно йти на те, щоб їх амністувати. Але підхід має бути індивідуальним в кожному випадку. І, безумовно, цьому повинно передувати розслідування. Треба вивчити всю діяльність, щоб вони дали письмові свідчення, все це перевірити і тільки після цього можна робити висновок про акт амністії. Саме суд повинен розглядати акт про амністію. Варто відзначити, що є справа щодо тих дій, які військовий вчинив, а значить - до цього можна в будь-який час повернутися. Якщо солдат збрехав, то потім можна скасувати цей акт і притягнути його до відповідальності, якщо він дійсно скоїв тяжкий злочин», - розповів експерт.
За його словами, амністія - це акт гуманізму, який застосовується у всіх цивілізованих країнах.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.