В умовах війни закон повинен відрізнятися від законів мирного часу, щоб були враховані всі нюанси. Відповідно, щоб звільнити військових від відповідальності за те, що вони у військових умовах порушують мирний кодекс, треба міняти закон. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
«У будь-якому випадку суди повинні діяти за законом, і це означає, що Генеральному прокурору треба діяти не закликами. Народні депутати або Президент повинні привести свою позицію у відповідність до закону або внести зміни до закону, щоб реалізувати цю ідею. Це можна по-різному зробити - шляхом введення воєнного стану на території, наприклад, двох областей. Там, відповідно до закону, є багато можливостей, прописані речі, які обмежуються, які не обмежуються. Тобто можна навіть внести зміни до цього закону, якщо щось треба дорегулювати. Це був би нормальний правовий шлях. Це абсолютно неприпустимо, що Генеральний прокурор висловлює побажання. І що суди повинні писати в рішенні? - «Відповідно до побажання Генерального прокурора ми враховуємо таку статтю закону і не враховуємо таку стаття закону»? Це абсолютно неприпустима, неправова поведінка», - розповів експерт.
Коліушко зазначає, що обов'язково треба діяти за законом. Якщо закон не відповідає умовам військового часу, значить - треба вносити зміни до закону.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.