Переговори з бойовиками не обов'язково мають вестися на рівні державних чиновників. Цілком прийнятно, якщо це роблять активісти, міжнародні посередники. Безпосередньо держава переговори з бойовикам не веде, тому заяви Надії Савченко можна розглядати як спробу «намацати» суспільні настрої. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько.
«У контактну групу не обов'язково мають входити державні чиновники. Це може бути контактна група з посередників міжнародних. Варто зазначити, що в Мінську росіяни намагаються нав'язати донецьких бандитів як парламентерів. Українська контактна група раніше складалася з народного депутата Геращенко, тепер вона вже заступник голови ВР, тому статус української групи став вагомішим. Але все одно керівником цієї групи є Леонід Кучма, тому можна сказати, що держава може використовувати як переговірників певні ініціативні групи, але не вести безпосередньо переговори з бандитами як держава, бо це суперечить міжнародній практиці», - розповів політолог.
На його думку, заяви Савченко - це тестування суспільних настроїв.
«Заяви робляться, щоб подивитися, раптом громадяни скажуть: «Цур її, ту війну, треба віддати Донбас». Це все тестування настроїв суспільства, але держава й українська влада на тестування не піддаються. У них досить чітка позиція, яка стосується відповідальності в першу чергу перед українськими громадянами, а в другу чергу - перед західними партнерами», - підсумував Цибулько.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.