Людям на місцях потрібно дати право вирішувати ключові питання на референдумах. Таку думку «Аналітичної Службі Новин» висловив народний депутат, член депутатської групи «Економічний розвиток» Антон Кіссе, в 2003-2004 рр. займав посаду заступника голови Одеської обласної державної адміністрації.
«До слова «добровільно» цей процес не має жодного стосунку», — заявив він.
За словами Кіссе, виконання вимог закону про добровільне об'єднання громад йде з порушеннями Конституції. Зокрема, він зазначив, що КМУ ухвалив 8 квітня 2015 року відповідну методику об'єднання, в якій не враховано вимогу закону зважати на етнічні особливості регіонів. Крім того, порушено вимоги Конституції України.
«Я звернувся з депутатським запитом щодо цього положення до КМУ. Але відповіды не отримав», — обурився він.
Також Кіссе зазначив, що геть не ведуть інформаційно-просвітницької роботи з людьми про те, що саме принесе таке об'єднання.
«Чи принесе воно поліпшення якості життя, чи будуть створені додаткові робочі місця, відремонтовані дороги — про це з людьми потрібно говорити», — сказав Кіссе.
Він додав, що вважає, що цей процес лише погіршить нинішню ситуацію.
«Ми наводимо приклад Польщі, якій Євросоюз допоміг сотнями мільярдів доларів, і забуваємо про Румунію — там сьогодні дуже великі проблеми з об'єднанням», — звернув увагу парламентарій.
«Законодавець повинен подумати про проведення місцевих референдумів, щоб запитати у людей, яку реформу вони хочуть, як ставляться до злободенних питань. Знову ж таки, потрібно починати з Основного закону. І тоді послідовно йти, вирішувати питання. Інакше, хапаючись то за одне, то за інше — нічого доброго не зробити», — підсумував Кіссе.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.