counter
Стрічка новин
Вибрати все
28 Вересня
27 Вересня
26 Вересня
Всі новини...

Антон Геращенко
Антон Геращенко

Фінансова поліція повинна бути окремим органом у структурі Кабміну


Фінансова поліція повинна бути окремим незалежним органом у структурі Кабінету міністрів, а не входити до складу Національної поліції або Державної фіскальної служби. На сьогодні у нас занадто багато департаментів у різних відомствах, які займаються схожою діяльністю. Таку думку в коментарі «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат, секретар Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Антон Геращенко.

«Коли працював уряд Арсенія Яценюка, то розробляли подальші дії щодо зниження тиску на підприємництво і упорядкування роботи правоохоронних органів, пов'язаних із боротьбою з економічними злочинами. Як одна з таких пропозицій був варіант змінити законодавство, щоб вивести зі структури Національної поліції службу по боротьбі з економічними злочинами, об'єднати її з податковою міліцією. А її в свою чергу вивести з-під Міністерства фінансів і фіскальної служби і зробити окремий незалежний орган, який би займався тільки економічними розслідуваннями. Як у США, там є окреме агентство, яке займається саме питаннями фінансових злочинів - ухилення від сплати податків, різного роду шахрайство тощо. У нас сьогодні СБУ займається економічними злочинами, податкова міліції, департамент по боротьбі з економічними злочинами в Нацполіції і раніше було ще, на додачу до всього, УБОЗ. Тобто у нас дуже багато людей: на одного з сошкою - семеро з ложкою. Для створення фінансової поліції потрібна політична воля для зміни законодавства. Якби це сталося, то в Україні залишилося б лише дві структури, які займалися б розслідуванням економічних злочинів - це департамент СБУ з розслідування злочинів, що стосуються державних інтересів, і єдина структура, яка б займалася боротьбою з несплатою податків і питаннями, пов'язаними з різного роду економічними махінаціями, шахрайством тощо», - розповів Геращенко.

Він зазначив, що новий орган повинен переслідувати осіб, які ухиляються від сплати податків, притягати їх до кримінальної відповідальності. Але він не повинен бути в одній структурі з фіскальною службою, тільки окремо.

«Фіскальна служба не каральний орган, а статистичний, вона перевіряє підприємців. Якщо підприємець не платить і є склад злочину, то зараз голова фіскальної служби телефонує начальнику податкової міліції і каже: «Займіться цією справою». В такому випадку є певна залежність, яка не надто хороша з точки зору демократії. А має бути так, що фіскальна служба направляє в інший незалежний орган свої дані. Цей незалежний від фіскальної служби орган приймає рішення, чи є тут факт ухилення від податків, або це не факт ухилення, а спроба необґрунтованого тиску. Йдеться про те, що це обов'язково має бути окремий орган. Він повинен бути окремо в структурі Кабінету міністрів і не під Міністерством фінансів. Для країни це було б правильно. Але поки це тільки проект», - резюмував Геращенко.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 79Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Що не можна робити з фотографіями небіжчиків і ворогів
Що не можна робити з фотографіями небіжчиків і ворогів
Наші фотографії несуть у собі особливу енергетику Відомо, що за допомогою знімків можна як допомогти людині, т....
Величезна скумбрія перерізала горло літній жінці
Величезна скумбрія перерізала горло літній жінці
В Австралії літня жінка-рибалка ледь не загинула під час риболовлі через агресивну рибу Белінда Бінгхем із чол....
6 щоденних звичок, які вбивають ваші нирки: як зберегти здоров'я нирок
6 щоденних звичок, які вбивають ваші нирки: як зберегти здоров'я нирок
Нирки - важливий орган в людському тілі Вони беруть участь в регуляції тиску, водно-сольовому балансі, але гол....
28 вересня: що не можна і що потрібно робити в день Микити-гусятник
28 вересня: що не можна і що потрібно робити в день Микити-гусятник
28 вересня в народному календарі - день Микити-гусятник, православна церква вшановує пам'ять святого Микити Го....
Складний день випробувань і зусиль: Найточніший гороскоп на сьогодні, 28 вересня
Складний день випробувань і зусиль: Найточніший гороскоп на сьогодні, 28 вересня
Овен День дражнить апетити Овнів, в тому числі, фінансові Як саме ви будете використовувати дану тенденцію, з....
більше матеріалів


/-0,3157069683075-/ /-pc-/
Top