Ситуація навколо сайту «Миротворець», який виклав особисті дані журналістів, акредитованих у «ДНР» і «ЛНР», а також дані журналістів, що мають акредитацію в країні - агресорі РФ, склалася через те, що в Україні немає чіткого визначення: у нас АТО чи війна. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич.
«Треба проаналізувати подібний досвід в інших країнах. Як правило, журналісти воюючих країн не їздять один до одного знімати події, це роблять іноземні кореспонденти. Але так як у нас не оголошена війна, а у нас іде АТО, то виходить, що журналісти можуть їздити і знімати сюжети. Проблеми гібридної війни викликали цей скандал. І фактично ми знаємо, принаймні Геращенко натякає, що він має пряме відношення до цього сайту, який публікує таку інформацію. Це, в принципі, неправильна ситуація, бо іноземні журналісти нічим не завинили, якщо туди їздили. Однак важко уявити, що під час Другої світової війни до Німеччини їздили б радянські журналісти. Важко уявити, щоб ізраїльські журналісти їздили в Палестину, бо це провокує брати їх у заручники і загострювати ситуацію», - зазначила експерт.
Однак Бабич переконана, що сайт «Миротворець» повинен працювати - це його місія, але слід враховувати загальну ситуацію.
«Цей скандал виник через невизначеність: у нас війна чи АТО. Питання в тому, чи порушив законодавство сайт, коли виклав приватну інформацію. Фактично - порушив», - підсумувала фахівець.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.