Ідея створення фінансової поліції не нова, але потрібна і своєчасна. Структура має підкорятися Національній поліції і поєднувати в собі всі департаменти СБУ, НАБУ, ДФС, які займаються економічними злочинами. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив генерал-полковник міліції Михайло Корнієнко.
«Фінансова поліція - аналог колишніх підрозділів з боротьби з економічними злочинами. Вона має право на життя. Фінансова поліція повинна залишатися у складі МВС, тобто Національної поліції. Треба тільки подумати про те, кому вона підпорядковуватиметься. Сюди можна було б віддати всі ті підрозділи, які є в податковій, підрозділи з боротьби з економічними злочинами в СБУ, тобто в одному цьому блоці об'єднати всі структури. Обов'язково потрібно, щоб вона підпорядковувалася не місцевим регіональним підрозділам Національної поліції, а центру. Досвід є, треба лише його перевести на сучасні реалії. Треба всі ці об'єднані частини організувати на якісній основі, зокрема використовувати сучасні ІТ-технології, що дозволить запобігати злочинам», - розповів експерт.
Корнієнко зазначив, що потрібно створити серйозні аналітичні підрозділи з електронним обладнанням. Штат такої структури має становити 7000 осіб по всій Україні.
«Там мають працювати чесні люди. Час настав і потрібно всі ці ідеї реалізовувати. Можу порівняти той штат, який був у підрозділах з боротьби з економічною злочинністю - по Україні було десь 7-8 тисяч осіб. Тож, гадаю, якщо нормально організувати роботу цих підрозділів, то достатньо буде близько 5-7 тисяч оперативних працівників», - підсумував фахівець.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.