У Верховній Раді не зберуть 300 голосів для голосування за судову реформу, а сама вона стала інструментом політичної боротьби. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
«Триста голосів у Раді не зберуть. Уже все йде до дострокових парламентських виборів. Політичні сили не продемонструють консолідованість у внесенні змін до Конституції, і Президент це розуміє. Ті політичні сили, які не братимуть участі в голосуванні за судову реформу, їх критикуватимуть і звинувачуватимуть, що вони не хочуть створити незалежну судову систему. Тут якраз розрахунок на те, що голосів не буде, а отже, можна буде знайти додаткові аргументи для критики. Таким чином ті, хто не бажає вносити зміни до Конституції в частині правосуддя, зривають судову реформу», - розповів експерт.
За словами Карасьова, на сьогодні не має значення навіть те, як виписано власне законопроект про судову реформу. Вона перетворилася на політичний інструмент і її зміст став не таким важливим.
«Власне проект реформи - це зараз неважливий момент. Усі використовуватимуть судову реформу як інструмент політичної боротьби, тому час для того, щоб адекватно, розумно, кваліфіковано з експертної точки зору проаналізувати систему, ще не настав. Зараз політичні сили захопилися політичним змаганням, політичною боротьбою і багато хто вже готується до дострокових парламентських виборів. Тому тут не до якісного кваліфікованого аналізу судової реформи», - резюмував політолог.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.