Україна і Туреччина підписали план військової співпраці між збройними силами країн до 2020 року. Ця співпраця є вкрай вигідною для обох сторін і має певні перспективи створення цікавих зразків військової техніки. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, експерт з питань євроатлантичної інтеграції Олександр Палій.
«Це дуже перспективна співпраця, у Туреччини є серйозний військово-промисловий комплекс. Як держава-член Альянсу вона за останні десятиліття створила дуже потужний комплекс, який виробляє багато різних видів озброєнь: артилерію, бронетехніку, літаки-винищувачі, вони виробляють зброю за італійськими та американськими ліцензіями. У них дуже серйозний військово-промисловий комплекс і тому вони, безумовно, для нас є дуже цікавими. Така співпраця дозволяє отримувати й нам ці досягнення», - зазначив політолог.
На думку фахівця, оскільки це двостороння угода, то НАТО до цієї угоди не має жодного відношення і говорити про політичне підґрунтя підписання плану не варто.
«Ні, НАТО тут ні до чого. Туреччина зацікавлена в тому, щоб Україна була сильною, і тому вони готові йти на співпрацю у військово-промисловому комплексі. Тут немає політичної зацікавленості. З іншого боку, в України є суднобудування, літакобудування і військово-транспортна авіація, у яких дуже гарні показники. Є всі можливості, щоб у результаті цієї співпраці створювалися хороші боєздатні зразки техніки», - зазначив Палій.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.