Зараз питання повернення Криму відходить на другий план, гостро стоїть проблема Донбасу. Але треба зауважити, що анексія півострова віддаляє державу від євроінтеграції. Невизначеність не дозволяє Україні рухатися в напрямы НАТО. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко.
«Зараз така риторика: давайте поки не будемо чіпати Крим, а розберемося з Донбасом, а потім вже займемося півостровом. Дехто каже, що питання Криму почне актуалізуватися не раніше ніж через 40-50 років. Треба погодитися на статус-кво, який зараз існує. Що втратила Україна: вона як держава з невизначеними територіями віддаляється від Євросоюзу в плані інтеграції. В країні існує питання територіальних претензій. При вступі в ЄС тільки для Кіпру свого часу було зроблено виняток. Євросоюзу не потрібно брати на себе відповідальність за невизначені конфлікти. Другий момент: Україні навряд чи щось світить у питанні НАТО, адже членом Альянсу не може бути держава, де існують проблеми у військовому плані. Також неспроможність розв'язати кримське питання ставить під сумнів легітимність влади, бо якщо ця влада не може утримати територіальну цілісність, то як вона може бути легітимною в очах своїх громадян», - розповів політолог.
За словами експерта, важливим фактором є те, що більше 98% жителів Криму проголосували на референдумі за відділення. Вони так вчинили через те, що півостровом ніхто не займався.
«Гроші в інфраструктуру і розвиток не вкладалися, а зараз Україна поплатилася за це», - резюмував Бондаренко.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.