counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...
Олександра Решмеділова
Олександра Решмеділова

Ніхто всерйоз не вірить, що вибори на Донбасі будуть взірцем чесності


Призначення нового голови державної адміністрації Одеської області Михайла Саакашвілі в цілому було досить позитивно зустрінуте медіа, отже, поки це можна занести в плюс Президенту. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила політолог, аналітик Міжнародного інформаційно-аналітичного Центру «Росія-Україна» Олександра Решмеділова.

За її словами, Саакашвілі відмінно розбирається в піарі, тобто пару відсотків рейтингових очок це може додати в скарбничку Порошенко.

«Особливо вдалим цей хід Президента можна вважати ще тому, що до місцевих виборів, які мають відбутися досить скоро, розчарування від нового губернатора ще точно не станеться», - зазначила Решмеділова.

Однак, за словами експерта, це тільки лицьовий бік медалі.

«Саакашвілі був неабияким президентом своєї країни. Але не варто забувати, що тоді він був першою особою з величезним обсягом влади і контролював практично всі важелі управління. Він був досить жорсткий зі своїми опонентами і відрізняється авторитарними замашками. Але тепер, як губернатор, він такою повнотою влади не володіє, а область надзвичайно складна. Тут традиційно вплив ділили кілька потужних місцевих кланів, до яких тепер ще додався і клан Ігоря Коломойського, у якого свої інтереси в Одеській області», - зазначила експерт.

За її словами, кожен з цих кланів має міцні, вкорінені позиції в регіоні, мережу власної клієнтури в усіх управлінських структурах і сильних покровителів в центрі, і навряд чи Саакашвілі зможе їх підпорядкувати собі, а домовлятися і шукати складні компроміси він просто не вміє. Тобто малоймовірно, що він зможе до місцевих виборів сконцентрувати у своїх руках великий адміністративний ресурс, щоб серйозно впливати на виборчий процес. Як розповіла експерт, другим гучним ходом Порошенко стало призначення Павла Жебрівського новим головою Донецької області.

«Це ще одне призначення з розряду ставки на зручних і особисто відданих людей Петру Олексійовичу. Тобто поступово на місця ставляться люди Президента», - зазначила експерт.

За її словами, в умовах фактичних військових дій будь очільник області матиме серйозний адміністративний ресурс, але він ніколи не буде в цьому плані монополістом. Донецькі еліти, хоча і втрачають позиції на загальнонаціональному рівні, у самій області є ще досить сильними і могутніми.

«За будь-якого губернатора неминучий свого роду «договірняк про розподіл голосів». Адже ніхто ж всерйоз не вірить, що вибори тут будуть взірцем чесності. Зараз не ті традиції, не той менталітет, не та ситуація», - сказала Решмеділова.

Як зазначила експерт, показово, що Жебрівський оголосив про необхідність амністії для «ЛНР» і «ДНР». Подібний меседж нового керівника області вказує на плавний рух до реалізації в життя Мінських угод. Тому висока ймовірність того, що скоро Президент спробує провести зміни до Конституції з приводу окремого статусу Донбасу. На її думку, слова Жебрівського - це ретрансляція позиції Порошенко.

«Підбиваючи риску, можна констатувати, що обидва нових губернатори не зможуть суттєво вплинути на результати місцевих виборів. Потрібні роки, щоб систему на місцях поставити під контроль. Вони не мають цього часу. Обидва регіони мають вирішити питання з контрабандою. Практика показала, що питання досі не вирішене, оскільки в країні немає єдиної позиції, немає єдиної політики, і всі люблять «бабло». Тому чиновники часто закривають очі на животрепетні проблеми, тим самим посилюючи багаторічну кризу. Напередодні місцевих виборів рейтинги БПП і Народного Фронту падають. Їхнє головне завдання - утримати ситуацію в країні хоча б на існуючому рівні. В іншому випадку, якщо поразка буде занадто очевидно, то нас чекає переформатування коаліції або навіть перевибори в Раду», - резюмувала експерт.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 35


Інші важливі новини і публікації
Голий, з вологими кубиками. У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
Голий, з вологими "кубиками". У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
У Мережу потрапило досить пікантне відео з президентом Володимиром Зеленським Очевидно, що його зняв за силови....
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві провели унікальну операцію з видалення гігантської пухлини Її довжина - 16 см, ширина - 14 см
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Нерідко доводиться чути такі питання: «Чоловіки яких знаків Зодіаку найбільш люблячі?», «Хто найбільш холодний....
Як розпочати перестати жерти. Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
"Як розпочати перестати жерти". Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
Чоловік російської Примадонни Алли Пугачової, телеведучий Максим Галкін поділився зі своїми шанувальниками деп....
Повели в гримерку під руки. Бузовій стало погано на концерті
"Повели в гримерку під руки". Бузовій стало погано на концерті
Концерт колишньої учасниці реаліті-шоу "Дом-2" Ольги Бузової, яка в останні два роки посилено намагається спів....
більше матеріалів


/-0,18966293334961-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top