counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

Сергій Шабовта
Сергій Шабовта

Раніше професіоналізм був однією з умов прийому на роботу в МВС, зараз цю умову виключено взагалі


Великий стрибок рівня злочинності стався через те, що голова МВС Арсен Аваков розвалив систему, фахівців вигнали, а на їхнє місце прийшли молоді ненавчені працівники або люди по блату. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт і президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта.

«Насправді нова патрульна служба - фіговий листок, яким пан Аваков намагається прикрити розвал системи МВС. Бо якби навіть патрульна служба ідеально працювала, то в її професійні обов'язки не входить робота проти системи організованої злочинності, розробка і впровадження агентів, слідчі процедури тощо. Це роблять інші підрозділи, які з приходом Авакова майже знищені. Вони є формально, але в них сидять молоді, ненавчені люди або ті, хто заплатили гроші, щоб пройти переатестацію. Більшість фахівців вигнали під різними соусами, не думаючи про те, що міліція залишиться обезголовленою. Пані Деканоїдзе нещодавно озвучила цифру, що грабежі і розбої зросли на 66%. Це майже подвоєння найбільш злісних злочинів із застосуванням насильства, зброї, з загрозам або позбавленням людського життя. І про це Аваков не говорить взагалі», - розповів експерт.

Шабовта називає таку ситуацію критичною для українського суспільства. Також експерт здивований, що Аваков «з легкістю і завзяттям» опинився у складі нового уряду. На його думку, міністра МВС потрібно змінити.

«Річ у тім, що повинен бути міністр, який побачить ключові завдання і проблеми у відомстві. Вони полягають у шаленому кадровому недоборі, в шалено низькій кваліфікаційній підготовці керівників обласного і міського рівнів. Я від одного з ветеранів київського главку чув одкровення, що на сьогодні в Києві тільки два нормальних начальники районних відділів з усіх районів Києва. А інших призначали тому, що треба було призначати. Так само за гроші, по блату призначалися абсолютно некваліфіковані люди. Стало навіть гірше: якщо раніше, при всіх вадах міліції, професіоналізм був однією з умов, то зараз цю умову виключено взагалі. Тому, поки при кожному призначенні, при кожному рішенні не буде написано величезними літерами «професіоналізм», «досвід», поліція не відновить свій статус, вона буде безпорадною. А хлопчики і дівчатка красиво посміхатимуться і переводитимуть бабусь через дорогу, а злочинність ростиме», - зазначив фахівець.

Експерт вважає, що переатестація дала негативні результати. Шабовта озвучив цифру, що сьогодні кадровий недобір керівного складу становить до 50%.

«Старих вигнали, а нові не йдуть - вони бачать принизливу ситуацію, аморально обстановку, коли набраним для телевізійних камер хлопчикам і дівчаткам платять по 7-8 тисяч гривень, а в цей час старі досвідчені опери продовжували отримувати по три тисячі гривень - виходити на слід злочинців, переслідувати їх, розшукувати. Знищення системи і сталося шляхом переатестації. Під шумок переатестації виставляли тих офіцерів, у яких була своя думка, які могли сказати недбалим керівникам «ні», - резюмував Шабовта.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 112Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Для всіх знаків зодіаку День підходить для довгострокового планування та наведення порядку у справах
Гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня – 19 квітня) Сьогодні ваша енергія на висоті Можливо, ви знайдете вирішення якогось склад....
Любовний гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія привертатиме увагу оточуючих У коханні будьте відкрити....
Гороскоп від Тамари Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоби на 29 листопада є порадником для тих, хто прагне розгадати таємниці свого майбутньог....
Безугла проти Залужного. Що означає атака депутата на головкому ВСУ
Безугла проти Залужного. Що означає атака депутата на головкому ВСУ
Депутат Верховної ради України Мар'яна Безугла розкритикувала головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного за те, ....
більше матеріалів


/-0,22861409187317-/ /-pc-/
Top