Більшість західних політиків розуміють ситуацію в Україні, і вони звертають увагу не лише на дії українського політикуму, а й на те, яким чином діє громадянське суспільство. Тому програми фінансової допомоги від Заходу навряд чи буде скасовано, але вони можуть змінитися. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, завідувач кафедри політології Національного університету України «Києво-Могилянська академія» Олександр Дем'янчук.
«По-перше, Україна зараз дійсно перебуває на фронті зіткнення двох цивілізацій і, безумовно, більшість західних політиків розуміють ситуацію в Україні. І вони не настільки наївні, щоб звертати увагу лише на дії нашого політикуму. Вони чудово бачать дії і громадянського суспільства, наших волонтерів. По-друге, вони чудово розуміють, що перемога Путіна на російсько-українському фронті означатиме додатковий програш західних сил загалом у протистоянні з РФ. Тому не думаю, що програми допомоги буде скасовано. Цілком можливо, що вони зміняться у своєму характері, і, думаю, що це відбудеться найближчим часом», - розповів політолог.
Дем'янчук зазначив, що зміни характеру надання допомоги потрібні такі, щоб політикум був мінімально задіяним у цих процесах.
«Має бути пряме адміністрування фінансової допомоги Заходу без підключення до цього Нацбанку і Кабміну. Як це було в 19-му столітті в управлінні Великобританії в Ботсвані. Це колоніальний підхід, але зараз він буде виправданим, враховуючи те, що Захід витрачає чималі фінансові, матеріальні, людські та ідейні ресурси для того, щоб протистояти російській агресії», - підсумував експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.