counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Вересня
29 Вересня
Всі новини...

Леонід Сіваков
Леонід Сіваков

Збитки від пожежі на нафтобазі можна довести в суді


Люди дуже сильно постраждали через цю пожежу на нафтобазі —  на землю, на траву, на дахи машин випали речовини, які утворилися внаслідок горіння нафтопродуктів на нафтобазі компанії «БРСМ-Нафта», й змити їх нічим не вдається. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив голова Всеукраїнського комітету народного контролю, правозахисник Леонід Сіваков.

За його словами, Комітет народного контролю нині зайнятий тим, що адвокати та юристи аналізують ситуацію.

«Я поки що не чув виступу жодного фахівця, який би сказав, що після такої техногенної катастрофи робити жителям цієї місцевості, — сказав Леонід Сіваков. — Але ж такі поради потрібні, щоб люди не панікували. Коли бачиш сажу, що осіла на грядці, і розумієш, що всім цим ти дихав, зовсім не до жартів і недомовок. «БРСМ» — це компанія, яка продає на своїх яскравих красивих заправках бензин і дизпаливо, до складу яких входять різноманітні присадки. У цьому можна переконатися, якщо проаналізувати структуру завезеної на нафтобазу продукції. Там до 40 тисяч тонн різноманітних речовин із Росії та наших заводів-виробників, які бензином і дизпаливом не є. А це означає, що продукти згоряння, які нині знаходяться в повітрі і забруднюють все навколо, небезпечні і для людського організму, і для довкілля».

Тому, за словами Сівакова, час активним громадянам нашої країни отримати реальні важелі запобігати таким випадкам, а значить, мати законну можливість перевіряти тих, хто у них з певних причин викликає підозри.

«Наші адвокати розробили просту і дієву формулу, яка забезпечить реалізацію цієї можливості, — пояснює адвокат, — прописали її в законопроекті №2737, який вже зареєстрували у Верховній Раді. Цей закон передбачає право формалізованого контролю на стадії до події. До речі, ніхто ще в цьому законі не знайшов огріхів техніко-юридичного характеру. Але й ухвалювати його не хочуть. Мабуть, комусь вигідне нинішнє безладдя, коли можна, як-то кажуть, усі кінці приховати в каламутній воді».
Що ж стосується майбутніх судових позовів, роз'яснює юрист, то в суспільстві є побоювання, що в українському законодавстві немає юридично встановленого причинно-наслідкового зв'язку між станом довкілля та станом здоров'я людини і, мовляв, такі позови заздалегідь приречені на невдачу.

«Але це не так, довести можна все. У цій ситуації почнемо з найпростіших речей: наприклад, та сама заражена полуниця . Якщо людина хотіла її продати, але не продала, легко порахувати, скільки вона коштує за сьогоднішніми середньозваженими цінами реалізації. Якщо людина звернеться до нас і ми в часовому відрізку «сьогодні на сьогодні» будемо складати документи, то ми як адвокати знаємо, як працювати з чиновниками, зі співробітниками фітосанітарної служби, щоб отримати всі необхідні документи, які підтверджують, якщо мова про полуницю, що її не можна реалізувати (що її взагалі не можна їсти!), а також що є зв'язок між полуницею і пожежею (наприклад, знадобиться підтвердження, що її виростили в селі, розташованому поруч з цистернами, що вибухнули)», — роз'яснює алгоритм поведінки Сіваков.

Складніше, звичайно, визнає він, буде саме зі здоров'ям людей.

«І Боже збав, що ми через 5 років доведемо, що рак легенів у когось виник через сьогоднішню аварію! Але якщо людина нині візьме довідку про те, що вона перебувала там, шанси довести зв'язок підвищуються. Зрозумійте: якщо ми будемо підкріплювати кожен наш рух папірцями, як давно чинять на Заході, в судах можна вирішити багато питань. Адже будь-який папірець, що підтверджує часовий відрізок, зв'язок події (у нашому випадку пожежу на нафтобазі) з цим тимчасовим відрізком, буде приводом для розгляду в судах України. І вже суди — за належно побудованої доказової бази — ухвалюватимуть рішення на користь тих людей, які постраждали від катастрофи»,  — запевняє Сіваков.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 60Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Ти заслуговуєш кращого: Коли треба терміново кидати свого партнера
Ти заслуговуєш кращого: Коли треба терміново кидати свого партнера
Кожна дівчинка мріє зустріти принца і щоб далі все як в казці: довго і щасливо Але коли з'являється той самий ....
Скільки потрібно спати, щоб схуднути
Скільки потрібно спати, щоб схуднути
Недосипання заважає людям позбутися від зайвих кілограмів Той, хто спить менше рекомендованих восьми годин на ....
Як позбутися нічних кошмарів уві сні?
Як позбутися нічних кошмарів уві сні?
Природа людських сновидінь досі не до кінця вивчена Багато питань залишаються без остаточної відповіді, але па....
Медики підказали, на якому боці потрібно засипати
Медики підказали, на якому боці потрібно засипати
Дослідження вчених підтвердило сприятливий вплив на організм сну на лівому боці, повідомляється в матеріалі Fr....
П'ять прийме на кухні: як уберегтися від неприємностей
П'ять прийме на кухні: як уберегтися від неприємностей
Кухня — це серце вдома У цій частині вашого житла відбуваються і сімейні посиденьки, і серйозні розмови
більше матеріалів


/-0,22618699073792-/ /-pc-/
Top