counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Квітня
17 Квітня
Всі новини...

Тетяна Тимочко
Тетяна Тимочко

Влада приховує реальні наслідки пожежі, щоб не платити компенсації


Кількість сажі, що утворилася в результаті згоряння значного об’єму нафтопродуктів, яка вже осіла на поверхні грунту, на рослинах, потрапила у воду, не може не позначитися на здоров'ї людей. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Лише в перші дні, за словами Тетяни Тимочко, вигоріло 15 тисяч тонн неякісних нафтопродуктів з різними добавками, що, своєю чергою, призвело до утворення величезної маси мінеральних часток, які — як попел — вітром розносяться на багато кілометрів від місця пожежі.

«І коли чиновники стверджують, що у нас не буде жодних наслідків, оскільки здоров'ю людей та довкіллю не було завдано жоднлї шкоди, то мені б дуже хотілося бачити цих людей на місці пожежі в перший день: вони ці наслідки навіть без лабораторії змогли б розгледіти», — сказала Тимочко.

Міністр: Пожежа на нафтобазі не завдала значної шкоди довкіллю

Серйозним наслідком для довкілля, переконана еколог, буде так зване вторинне забруднення, пролонговане у часі, коли ці речовини, що вже осіли на грунт і воду, будуть взаємодіяти з повітрям і розкладатися далі, утворюючи шкідливі для живих організмів сполуки. Одна з найсерйозніших загроз — коли небезпечні сполуки сірки і сульфатних часток, що утворилися в результаті згорання нафтопродуктів, взаємодіятимуть із повітрям і вологою і випадуть на землю кислотними дощами. До того ж вітром ці хмари з кислотними дощами може віднести на значні відстані від місця пожежі, а потрапивши під кислотний дощ, однозначно постраждають овочі.

Друга загроза — нафтова пляма, яка значно розповзлася. За словами Тетяни Тимочко, обсипати периметр нафтобази абсорбентами, які повинні були зупинити поширення нафтової плями, треба було відпочатку, а нині час вже згаяно — нафтопродукти поширилися великою територією, і тепер треба проводити заходи з рекультивації цих земель, проконсультувавшись попередньо з вченими Національної академії наук, що мають технології такої рекультивації, бо, за словами еколога, все це буде банальним сіянням грошей на вітер.

«Коли почали лити воду і піну, то, змішуючись з водою і піною, нафтопродукти ставали більш розчинними і значніше просочувалися в грунт, — зазначає голова ВЕЛ.

«На третій день наша організація провела декілька замірів. Ми зробили декілька шурфів на відстані 50 і 100 м від території нафтобази — в деяких місцях просякнення грунту нафтопродуктами сягало півметра. А за час, що минув після цього, вони, я переконана, просякнуть ще глибше. А це загрожує забрудненням водоносних горизонтів, зокрема ґрунтових вод, які там знаходяться дуже близько до поверхні. Чи постраждають підземні води, визначити можна, лише після серйозних досліджень», — сказала Тимочко.

На її думку, місцева санепідслужба  навряд чи впорається з цим питанням самостійно і потребує допомоги.

«Поки спостерігаємо спробу влади заспокоїти громадян, приховавши реальні наслідки, з тим щоби не відшкодовувати людям збитки. Саме цим пояснюється той факт, що пропозицію вивезти із зони поширення задимленості, насамперед, дітей, вагітних жінок і людей, які страждають на хронічні захворювання, особливо дихальної системи, влада просто не помітила», — сказала еколог.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 42Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Харчування за астрологічним принципом
Харчування за астрологічним принципом
Як відомо, планети здатні впливати на організм людини Щоб підтримувати тонус організму та імунітет, необхідно ....
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Часто ранок починається з занепаду сил і дратівливості Це наслідки неправильного режиму дня
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія буде на високому рівні, і ви будете готові приймати ви....
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та рішучість будуть на піку, що зробить вас неперев....
Гороскоп від Анжели Перл на 18 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку.
Гороскоп від Анжели Перл на 18 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку.
Астролог Анжела Перл прогнозує, що 18 квітня 2024 року може принести цікаву інформацію, важливу для майбутньог....
більше матеріалів


/-0,26068115234375-/ /-pc-/
Top