Основна проблема прийнятого на 2016 рік бюджету - брак грошей. Зовсім сумна ситуація з професійно-технічною освітою, установи якої «перекинули» на місцеві бюджети, а у місцевих рад коштів, звісно, немає. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт Аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько.
«Цьому бюджету не вистачає коштів: на інфраструктуру, на капіталовкладення. Є зовсім складні ситуації, як, наприклад, з професійно-технічною освітою. ПТУ передано на баланс місцевим радам, а у місцевої влади маленькі бюджети і траншей не передбачається. Тому треба знайти формулу фінансування профтехосвіти, інакше до кінця року від профтехучилищ нічого не залишиться», - вважає експерт.
Прокоментував економіст і зміни податкової системи. Він переконаний, що зараз змінити модель системи податків навряд чи можна.
«Але, принаймні, треба готувати більш сучасну модель на наступний рік. Тут важко сказати, що можна зробити зі змінами до бюджету. За результатами 1-го кварталу стане зрозуміло, які з галузей отримали шанс розвиватися, а про розвиток яких ще слід подбати. Тому мені здається, що цей бюджет хоч якогось серйозного розвитку економіки не забезпечує. Але, принаймні, він не підриває цю гарантовану або мінімально забезпечену купівельну спроможність населення. Звичайно, поки що єдиний механізм росту економіки, який закладено (крім спрощення окремих податків), - це все ж спроба нарощування зарплат і пенсій, яка вводиться в цьому році. Це повинно трохи стимулювати купівельну спроможність, а через неї - трохи зрушити зростання економіки», - підсумував Цибулько.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.